Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek KAKO bo deček živel brez dlani, brez rok ?!??!?!

KAKO bo deček živel brez dlani, brez rok ?!??!?!

Kakšne imate tukaj gor, eni in drugi, mentalno na stopnji otroka, dobesedno. Eni fantu privoščite, češ da si je sam kriv, drugi pa opravičujete njegovo nesrečo, da je pač še otrok in sploh ni vedel za kaj se gre. Glejte, otroci pri 14 letih še dobro vejo za kaj se gre pri pirotehniki, samo spoštovanja nimajo do snovi. Mene je tudi v času tam od 12-14 let pokanje noro navduševalo, fasciniralo. Kaj lahko naredi petarda, odtrga to in ono. Dobro sem vedel, kakšne energije se sproščajo, pa sem vseeno težil in nergal staršem, naj mi pustijo metat. No, seveda mi niso, kakšno smo po šoli na skrivaj upalili, pa še to sem bil samo zraven, sam tisti, ki so meli petarde, so bili “boljši”” od ostalih, imeli so večjo veljao in so odločali kje se bo petarda spustila in kdo jo bo :). Fant je preprosto podcenjeval eksploziv in precenjeval sebe. To so resne snovi, katerih primarni namen ni zabava, ampak se jih izkorišča oz. se jih je izkoriščalo za marsikaj drugega (predvsem koristnega). Pri delu z eksplozivi je že majhen preskok statične elektrike dovolj, da pride do vžiga in tu ni “play again” funkcije, zakoni kemije in fizike se ne ozirajo na mladostniško razigranost, naivnost, neznanje in nevem kaj še. Ko udari, udari, in to očitno mladina rabi v trdem disku, ne samo ramu.
Tako da, eni in drugi, malo se brzdajte, predvsem panične mamice, ki je vse drugo krivo in se vam neizmerno smili. Saj meni se tudi, pa zato še ni vse drugo krivo. Naj bo to dobra lekcija drugim najstnikom in staršem, da jih strezni, da pač igranje s tovrstnimi zadevami ni tako varno, kot se zdi.

Itak! Pa saj se bo mali izmazal. Ima še vse. Noge, glavo……. z rokama (brez dalni) si pa tudi lahko orenk pomagaš. Pa kšno protezo in je.
Ne bo pianist (je že nekdo napisal), bo pa našel kakšen drug smisel.

Veliko moči želim staršem in fantiču. Veste, vsi smo kdaj izzivali usodo – pa se je izšlo.
Nič ne obupavajte – nekoč boste lahko še ponosni!

Preveži si oči, zamaši ušesa in povij roke. Pa nam poročaj, kako si se znašlo.

Saj ni tako hudoo!!

Saj ni tako hudoo!![/quote]

Neee, sej dobiš bionične roke, kaj če bit boljšega.

Saj ni tako hudoo!![/quote]

Neee, sej dobiš bionične roke, kaj če bit boljšega.[/quote]

V dani situaciji ni tako hudo, da bi kar ‘crknu’. Seveda so zdaj še vsi v šoku, na tleh… ampak vse se reši. Itak so okoli njih ljudje, ki pomagajo.

Daj YO – ukvarjaj se z živalmi pa mal iz pozadine išči tipčke – hahahahahaha!! Pa previdna bodi! 🙂
Vsaj dva na MONu sta ti že dala po pi…!

Jao ženska, kje ti živiš? Da za 14 letnika trdiš, da mora bit odgovoren kot odrasel in da ni otrok. Sanja se ti ne kako funkcionira današnja mladina pri letih…Sploh ne bom več komentirala, še manj pa brala tvojih kozlarij, sploh, če začutim kanček privoščljivosti. Ma nisi normalna.[/quote]

O moj bog, tebi pa ne bi škodil kak tečaj obvladovanja jeze. Imaš tudi v resničnem življenju probleme z normalno komunikacijo, ali ti pade mrak na oči, da niti ne razumeš, kaj ti sogovornik govori in kar planeš, eksplodiraš? Kje sem napisala, lepo prosim, da so 14-letniki odgovorni kot odrasli? Napisala sem, kaj vse se jim po zakonu že zaupa za razliko od recimo 12-letnikov, 10-letnikov.
Privoščljivost si si pa v svoji neobvladovani koleričnosti lepo namislila. Vzemi se vendar v roke, sploh če imaš otroke. Ker če dejansko meniš, da pri 14 niso odgovorni za nič in nimajo nobene pameti, se tvojim otrok lahko slabo piše, morda tako slabo, kot temu fantu.[/quote]
Ti svetovanje in ocenjevanje psihološkega profila raje prepusti tistim, ki se na to spoznajo. Zaljubljena si v lasten (ne)intelekt in svoj prav. Takisto si po svoje zoprn osebek kot avtorica ‘ne pametuj’.

Neee, sej dobiš bionične roke, kaj če bit boljšega.[/quote]

V dani situaciji ni tako hudo, da bi kar ‘crknu’. Seveda so zdaj še vsi v šoku, na tleh… ampak vse se reši. Itak so okoli njih ljudje, ki pomagajo.

Daj YO – ukvarjaj se z živalmi pa mal iz pozadine išči tipčke – hahahahahaha!! Pa previdna bodi! 🙂
Vsaj dva na MONu sta ti že dala po piččki![/quote]

S čim se bom ali ne ukvarjala in ali bom tipe iskala, najverjetneje ni tvoja stvar, kaj meniš?

Aha, ta zavrnjeni imajo težave.

Grozno, kaj se lahko človeku naredi.
Toliko nesreč že pa, še kar ne bojo ukinil pirotehničnih sredstev.
Najbolj grozno je pa to, da deček ni ostal samo brez rok, ampak tudi brez vida in sluha, res ne vem kako bo lahko po tem komuniciral z zunanjim svetom. Sama si tega ne znam predstavljati. Otrok bo dobesedno živa duša v mrtvem telesu.

grozno je tole..pa ko bi saj videl..za uporabo protez je potreben vid, kolikor sem razumela terapevtko..

sej to se še ne ve..rekli so, da je poškodovan vid in sluh, ne vedo pa, ali trajno..

Batine! edino to ti koristi v življenju in takoj pozabiš na neumnosti in bedarije. Priznam delal napake in odgovarjal za posledicami

to se sploh ni zgodilo to je samo preventivno akcija…

Veš kaj ti povem. Ti nisi nič kaj na boljšem. Si mrtva duša v živem telesu, žal.

Ta uboga družina ne praznuje božiča. Težko si predstavljam trpljenje, ki ga doživljajo. Odkar sem izvedela za to strahotno novico, stalno razmišljam o njih. Upam, da bo otroku vsaj vid in sluh uspelo ohranit. Potem bo lahko v življenju marsikaj naredil. Brala sem knjigo o ženski, ki se je rodila brez rok in nog, samo s trupom in se je navadila šivat, vezti prtičke itd. Celo odprla firmo, potovala, si kupila hišo itd. Bila je polna življenja, francozinja, živela 100 let. Ime ji je bilo Denise Legrix. Je pa res, da se je ona taka rodila. Ta deček pa je naenkrat padel v to. Rabil bo, da se bo navadil. A najhujša je po mojem psihološka trauma, da se nenehno sprašuješ, kaj mi je bilo tega treba. Nekje sem še prebrala izjavo nekega moškega, ki je postal invalid, ki pravi, da se ne osredotoča na to, kar ne more, ampak na to, kar lahko. Morda v tej kritični situaciji ugotovi, da ima talent za nekaj, kar sploh do tedaj ni vedel. Znan slovenski oblikovalec čevljev je recimo to postal, ko je v nesreči ostal brez noge. Rabil je posebne čevlje, ki si jih je izdelal kar sam in ugotovil, da ima talent za ustvarjanje unikatnih čevljev. Z svoje nesreče je potegnil nekaj dobrega. Kot rečeno, upam in molim zanj, da bo ohranil vid in sluh. Rokice bo pa lahko še vedno uporabljal, ne bo mu treba biti odvisen od drugih. Nekateri brez zapestij celo klavir igrajo in še marsikaj drugega počno. Samo obupati ne sme.

Tudi jaz tako mislim.

kdo je kriv, da se je zgodilo kar se je? kdo je ignoriral zakone, spodbujanje na vsakem koraku naj se ne meče petard? jaz nisem nikoli metal petard, pa imam dlani, življenje, vid, sluh in vse ostalo, ker se pač pazim in ne počnem nevarnih bedarij.
meni se čisto nič ne smili. smili se mi človek, ki se mu zgodi nesreča, ali ki ni sam kriv za to, kar se mu je zgodilo. kdor pa je malomaren in izziva nesrečo, me pa ne gane, ko se mu zgodi. ker bolj kot se bo ujčkalo take ki bedarije počnejo, bolj jih bodo počeli.
in pazite to je 14 letnik. to ni več otrok, ki se ne bi zavedal nevarnosti. zavedal se je nevarnosti in jo izzival. pri teh letih ga nimajo več starši pod nadzorom, ker bi se usul plaz kritik da mu je treba pustiti več svobode. čez 4 leta bo polnoleten in bi vozil avtomobil, s katerim bi mogoče vozil prav tako neodgovorno kot je ravnal s petardami, in ogrožal ne le sebe ampak tudi druge.
PREVEČ je neodgovornosti pri ljudeh, tako mladih kot odraslih, in če se drugače ne da naučiti, se je treba iz takšnih dogodkov. raje spoštujte, cenite varnost ki jo imate, in se odpovejte nevarnosti, čeprav boste s tem izgubili malček užitka in ega pred “prijatelji”. strah pred nevarnostjo ni šibkost ampak pamet in spoštovanje do lastnega življenja.

tako je. včasih je bila vzgojna klofuta boljša kot pa biti brez rok, ali celo življenja. eni razumejo nevarnost pred bolečino, ranami, eni pa jih morajo občutiti, da jo razumejo. tudi jaz sem dobil klofuto, če sem počel bedarije še kot otrok. ta 14letnik jih je pa očitno premalo dobil, da je šel to počet. mogoče so mislili, da je klofuta prehuda kazen.. je pa izgubil dlani, še hujša kazen.

Dober film na to tematiko je Johnny got his gun. Barven in crnobel film. Barven je tam, kjer so njegovi spomini, crnobel po tistem, ko je zaradi granate izgubil sluh, vid, vonj, okoncine. Ostala mu je le koza, po kateri je cutil toplo sonce, … je pa uspelo medicinski sestri, da sta se pogovarjala. Ona je tapkala po njegovem telesu, on je pa premikal glavo, seveda po morsejevi abecedi. Na koncu sestro odslovijo in ga postavijo v temno sobo.
Razlika: on je moral iti v vojno, medtem ko decek ni rabil prizgati petarde…

Kaksna kruta usoda je doletela uboga starsa. Najprej sta zaradi hude bolezni izgubila enega otroka, sedaj z drugim huda tragedija. Nikomur tega ne privoscim in hudo je ko pisete da je prizigal petardo. Ni je, priziga sploh bilo ni, explozija pa se je zgodila kljub temu. Vi, ki privoscite in pametujete…vsakomur se lahko zgodi.

Nikomur ne privoščim, ampak eksplozija se ni zgodila kar sama od sebe, kajne?
14-letnik ne ve, da se po eksplozivnih sredstvih ne sme šariti? Žal je to zvedel na najbolj krut način. Sočustvujem s staršema. In s fantom. In z vsemi, ki jih bodo po lastni neumnosti, ali še huje – po neumnosti koga drugega, še skupili.

Vsakemu se lahko zgodi?? Resno?? Ne bo držalo. Eni, tudi najstniki in otroci, vejo/vemo, da take stvari niso igrača.

Eni ste pač zelo pametni. Vas bo pa drugje zmanjkalo. Lahko da se boš ti ali pa tvoja hči poročila s pijancem, kljub temu, da ji bodo to vsi odsvetovali. A ona se bo pač zaljubila v njegove prelepe modre oči. In bo trpela huje, kot da bi ji nekdo vse ude odrezal. Ljudje počnemo vse sorte neumnosti. Tudi jaz sem jih, pa sem po čudežu ohranila cel obraz, glavo, roke in noge in solidno zdravje. Raje ne napišem, kakšne adrenalinske podvige smo s prijateljicami počele, ker nočem, da bi me kaki najstniki posnemali. A takrat me ne bi mogla živa duša prepričati, naj dam mir. Lahko sem samo od vsega srca hvaležna, da sem v redu. Marsikateri drug mlad človek žalostno konča, ker nima toliko sreče. Poglejte samo tistega mladeniča, ki je s padalom pristal na minskem polju in ostal brez nog. Ali pa alpinista Humarja. So ljudje, ki rabijo adrenalin, kot sahara vodo. Mnogi se hudo ponesrečijo. A njihova nesreča je že sama po sebi zadostna “kazen”, ne potrebujejo še naše privoščljivosti.
Prosim, naj nekdo napiše, kaj je s fantom sedaj, ali okreva in ali bo videl in slišal. Tudi če se kje zbira kakšna finančna pomoč, naj kdo prilepi link, ker želim pomagati.

Vsakemu se lahko zgodi?? Resno?? Ne bo držalo. Eni, tudi najstniki in otroci, vejo/vemo, da take stvari niso igrača.[/quote]

Jooj, no, ste eni res ene ozkoglede kobile s plašnicami!
Ja, verjamem, da se ti s pirotehniko ne more nič zgoditi, ker se s tem ne pečaš, lahko se ti pa kaj drugega, še bolj blesavega iz še večje neumnosti!

New Report

Close