Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek KAKO bo deček živel brez dlani, brez rok ?!??!?!

KAKO bo deček živel brez dlani, brez rok ?!??!?!

na forumu Pirogaj se pogovarjajo….[/quote]

Huh, niti en iskalnik je nima v indeksu.

Toliko o nedolžnih mulčkih, ki jim ne uspe povezati dejanje-posledica.[/quote]

http://forum.piroraj.org/

tule se pogovarjajo in delajo marsikaj, res , glede na tole, je čudno, da ni še veš poškodb.

Tragično in žalostno je to zelo. Je pa menda tako hudo poškodoval tudi obraz, da se ne ve če bo lahko normalno videl (vsaj tako je bilo slišati po tv) in ima tudi hude poškodbe sluha.
Tako,da je grozljivo, kaj si je naredil zaradi neke najstniške neumnosti, želje po nekem adrenalinu.
Toliko pa naj bi bil le pri presoji toliko star otrok, da ve vsaj toliko, da se petard ne meče v sobi, ker menda naj bi ravno to naredil(kakor piše v medijih), če že o tem, da so prepovedane sploh in o posledicah ni bil zmožen razsodno razmišljati kot otrok.
Je hud invalid zdaj ja grozno pri teh letih… kakor sem prebrala, je ob upanju na napredek medicine, kandidat za presaditev rok.

A. Nobela so izselili iz Štokholma, ko je delal svoje poizkuse
Poba je probal obogateti kot AN … pa mu ni ratalo

https://sl.wikipedia.org/wiki/Alfred_Nobel

Groza me je, med kakšnimi ljudmi živim!
Kako lahko tako obtožujete fanta in starše?!?!?!

STE RES VSI POPOLNI?!

Res je, da je fant sam kriv, da krivdo nosijo tudi starši, ampak KDO OD NAS NE GREŠI?!
Vsi mi delamo napake, na sebi, na otroku, na partnerju, na mimoidčih…
Večinoma imamo le noro srečo, da se vse dobro izteče! Dajte se tega zavedat!
Tale dečko pač te sreče ni imel. Žalostno.

” pregrozni ste”

imaš prav, ljudje nimajo milosti.


Pa kaj ti ni jasno. Sigurno ni probaval metati v sobi. Dovolj je že statična elektrika da tatp lahko poči. Lahko je recimo samo poizkusil pretresti prah iz kakšne posodice v petardo in je prišlo do poka.

Če mu je to naredilo z rokami, kaj je šele potem z obrazom, čisti udaren val in pa delci kakšne plastične posode pri veliki hitrosti.

Žal mi je fanta. Mladostniška vihravost. Pa saj uni, ki skačejo v plitvo vodo se izpostavljajo podobni nevarnosti.

14 letnik bi moral imeti že precej zdrave presoje, vendar je želja po eksperimentih prevladala. Zamislite se nad tem dogodkom, ko boste spet pametovale, da ni problema pustiti 9 letnika samega čez noč doma, pa 12 letnika za nekaj dni.

Morda res. Moraš pa razumeti, da ljudje, ki grešijo na takle način, vsakodnevno terorizirajo okolico in vsa živa bitja, ki ne morejo nič proti temu. Očitno je eden od grešnikov, ki ni bil vzgojen tako, da misli na druge, pozabil misliti tudi nase. Še sreča, da ni bilo v bližini kakšne mlajše sestrice ali koga drugega, nič krivega.

https://sl.wikipedia.org/wiki/Nick_Vujicic

Vsak komentar je odveč,vi gospa pa spokejte dol iz interneta ker ni za vas!

Če je 14-letnik otrok, potem sta bila oba moja starša še otroka, ko sta morala iti od doma, delat.

Ja, 14-letnik je otrok, ker se mu danes ne omogoča več, da bi na varen način se učil odgovornosti, samostojnosti.

Zato je pa danes tako kot je.

Nekoč so bili 14-letniki samostojni, odgovorni ljudje, ki so se pripravljali, da po koncu osnovne šole (ki bo vsak trenutek), gredo v svet. Samo še šest mesecev je do takrat, ko naj bi končal OŠ. In v času mojih staršev so taki že šli delat, ali pa v vajeništvo (7 mesecev dela, 3 mesece šole, pa znajti se v internatu, daleč od staršev – takrat ni bilo mobijev, računalnikov, še stacionarnega telefona ni vsak imel.

In 14-letniki so bili odgovorni! Morali so biti! Iz zgoraj navedenih razlogov!

Samo dve generaciji sta medtem minili. Ena smo mi – zdaj mladi odrasli, tudi starši. Druga so ti naši otroci, ki se jim danes reče sončki. Takšnega izraza v naši generaciji ni bilo. Še.

Danes pa 14-letnik ne pozna nobene odgovornosti. Še štiri leta (ali tri in pol, odvisno, kdaj je imel rojstni dan), pa bo polnoleten. V tako kratkem času ne dobiš odgovornosti, če je do 14. leta nisi dobil vsaj malo. Odgovornost se začne učiti že majhne otroke, ne pa šele potem, ko so že v SŠ. Večkrat je že bilo, da se vzgaja otroke do 12. leta. In odgovornost je nekaj, kar se privzgoji otroku v okviru vzgoje. Groza, res. Bral sem, da se vest (ki je del odgovornosti), oblikuje do otrokovega 5. leta starosti. To vse potrjuje dejstvo, da je 14-letnik lahko bolj odgovoren.


Pa kaj ti ni jasno. Sigurno ni probaval metati v sobi. Dovolj je že statična elektrika da tatp lahko poči. Lahko je recimo samo poizkusil pretresti prah iz kakšne posodice v petardo in je prišlo do poka.

Če mu je to naredilo z rokami, kaj je šele potem z obrazom, čisti udaren val in pa delci kakšne plastične posode pri veliki hitrosti.

Žal mi je fanta. Mladostniška vihravost. Pa saj uni, ki skačejo v plitvo vodo se izpostavljajo podobni nevarnosti.[/quote]
Kaj meni ni jasno?
Mladostniška vihravost ja… in pri 14 razume, da če je nekaj prepovedano je prepovedano – to tudi razume… kako torej je sploh imel petardo v sobi.
V soboto je bila na popu v sklopu 24 ur oddaja o tem, da naj se ljudje ne hecajo s tem, da mladostniška vihravost ima za posledice krute tragedije in večne tragične posledice, ki niso vredne neke nepremišljenosti – je sam govoril fant, ki je izgubil roko… je kaj pomagalo… ne – še začelo se ni…
ne samo da petarde niso dovoljene, sploh če ni čas niti za dovoljeno pirotehniko… torej dvojna prepoved… prepoved pa naj bi 14 letnik vsaj razumel.
Samo jih vidiš, ko se norčujejo in mislijo, da so frajerji in da se njim nič ne more zgoditi in potem to mečejo naokoli, celo drugim, da jih prestrašijo in potem se zabavajo ob tem in jim je smešno… taka vihravost ja… zame za to ni opravičila…
je res tragično in žalostno, da se otroku kaj takega zgodi, samo za to, da je ravnal sam s prepovedano stvarjo, za to je moral že biti vsaj malo zavesten odgovornosti tudi njegove lastne.
Prav ta vihravost, ki jo ti oprravičuješ, zaradi nje prav radi namenoma pogosto izberejo prav prepovedane stvari, ker potem mislijo,da so carji…

In na takih žalostnih primerih se najbolj izkaže to – prepoved je človeku, otroku zaradi njegove lastne varnosti in koristi, ne zato, ker si je starš ali neka druga avtoriteta tako namislila… prepoved je zaradi varnosti in velja za vse nas ne samo za otroke… in kadar kaj prepovemo otroku od malega je treba to jasno zraven poudarjati in ga v tem vzgajati, da razume jasno zahteve in pravila staršev – da niso zaradi kapric staršev, ampak je taka meja postavljena zaradi njegove zaščite in varnosti, če jo prekorači, ne spoštuje zaradi kljubovanja, si sam najbolj škodi lahko.
To je tudi bistvo vzgoje in postavljanja meja in prepovedi, da otrok ve zakaj so in zakaj jih je potrebno spoštovati – ne zaradi strahu pred mamo ali fotrom, da ga ne zasači in kaznuje, ampak je potrebno to upoštevati zaradi lastne varnosti in zaščite. In to mnogokateri falijo pri vzgoji… ko talajo kazni naj se vidi avtoriteta… ni zastonj rek – kazen oz. raje meja mora biti vzgojna, da se otrok nauči posledic nepravilnega ravnanja, dogovorov, pravil, ki jih ni upošteval in jih je prekrši. kazen ni tepež,. da se nekdo znese nad otrokom…

Razumevanje prepovedi in meja je še kako bistvo od malega naprej – da so za varnost vseh nas in jih moramo vsi upoštevati, tako otroci in odrasli.In otrok pri tej starosti toliko bi že lahko razumel, če ni sposoben predvideti posledic in nevarnosti početja oz. je to zgrešil po tv.

Jaz?

Vi gospodična pa bi lahko razumeli, da internet ni rezerviran za šokirane mamice, ki ugotovijo, da imajo dejanja včasih posledice.

Kar se je zgodilo je grozno, pa vendar se sprašujem kje za vraga je dobil toliko eksploziva, ena sama petarda tega ni naredila. Zdravniki so povedali, da ne vedo kaj bo z njegovim vidom…. Starše in otroka bi jaz po šolah poslala predavat o nevarnostih pirotehnike in eksperimentiranja z njo.

Zaznamovan bo fant. Brez debate. Bo preživel? Bo, le sam ne bo mogel še nekaj časa nič narediti. Nato (če bo imel močno voljo) bo pa se postavil na lastne noge in bo normalno živel. Bi pa bilo fajn, če bi naredil tudi kakšno kampanjo za mladino dandanes in jih soočil s posledicami petard.

Briga me kako bo živel brez rok.Sam je kriv oziroma njegovi starši so krivi.Če bi izgubil roke v prometni nesreči(če ne bi bil pijan ali da ne bi prehitro vozil) ali pa pri delu potem bi mi bilo žal za njega tako mi pa ni.Mladost je norost,vendar enim se izide ko izzivajo usodo,drugim pa pač ne.

In ti si seveda sam angel brezgrešni, a ne?
Želim ti, a te ta kamen, ki ga mečeš, zadane nazaj. Pa ne iz zlobe, ampak zaradi pomembne življenjske lekcije, da tudi ti grešiš in da si tudi ti ranljiva.

ptej je vedu po toci zvoniti je prepozno.
PROTI PETARDAM!

naj te kamen zadane

Bravo !!! Naj vsako hudičevo zlobo tukaj res zadene ta kamen, ki ga mečejo v otroka.

Pri 14ih letih se mulci že odločajo, kam bodo šli v srednjo šolo. Pri 14ih letih že sexajo in znajo tud za zaščito poskrbet.
Tako, da ne mi pisat, da 14letnik pri teh letih ne more še presodit, da naj pirotehniko pusti pri miru, ker je nevarna. Če bi šlo za 4letnika potem ja, ampak pri 14ih naj bi imel pa že toliko pameti.

Odneslo je vogal bajte, potolklo okna. (Informacija iz prve roke.) Družina je doživela že pred dvema letoma eno veliko tragedijo
Kaj je mulček prižgal seveda ne bomo zvedeli in prav je tako.

Jaz?

Vi gospodična pa bi lahko razumeli, da internet ni rezerviran za šokirane mamice, ki ugotovijo, da imajo dejanja včasih posledice.[/quote]

Joj mogla bi citirat,nism msinla vas ampak avtorico teme:)Predvidevam da vi to niste:)Se strinjam z vami:)

Pri 14ih letih se mulci že odločajo, kam bodo šli v srednjo šolo. Pri 14ih letih že sexajo in znajo tud za zaščito poskrbet.
Tako, da ne mi pisat, da 14letnik pri teh letih ne more še presodit, da naj pirotehniko pusti pri miru, ker je nevarna. Če bi šlo za 4letnika potem ja, ampak pri 14ih naj bi imel pa že toliko pameti.[/quote]

Jah, tudi babica ni znala presoditi. Včasih zmožnost presoje ni odvisna od starosti.

PLAČAL JE SAM, molim zanj.

na piro forumu se pogovarjajo, da naj bi eksperimentiral z acetonom in peroksidom; AP…….

na piro forumu se pogovarjajo, da naj bi eksperimentiral z acetonom in peroksidom; AP…….[/quote]

AP ima 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} moči TNT-ja…. potem si pa predstavljajte, kakšna detonacija je to….

New Report

Close