Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako lahko človeštvo leta 2019 …

Kako lahko človeštvo leta 2019 …

saj ravno to me moti, da tega verniki nimate, vsaj po mojih izkušnjah, so največji hinavci ravno tisti, ki nonstop plazijo v cerkev … drugače me itak ne bi motilo, da so verniki … razumeš?

Brez atetistov in razmišljanja onkraj meja, ki jih je postavil kult in sekta RKC bi bili v srednjem veku v vseh pogledih. Če vsaj malo poznaš zgodovino temu ne moreš oporekati in že to je več kot dovolj močan dokaz. Da ni treba več verjet, da je Zemlja ploščata…kot so vodje kulta in sekte RKC trdili in hudo tistemu, ki je temu nasprotoval… Za take zadeve dokazovat je bil vedno pogoj tudi dovolj visok IQ in sprejemanje tveganja, da bi lahko končal na grmadi ali pa se kuhal v kotlu s katranom. Glede na potrditve korelacije med IQ, ateisti in verniki si že dobila odgovor. Visok IQ je nujen za napredek družbe kar pa še ne pomeni, da se že s tem rešijo vsi problemi družbe.
[/quote]

Hm zakaj pa v eni najnaprednejsih drzav katoliska vera raste: https://www.google.com/amp/s/si.aleteia.org/2018/01/05/edini-del-evrope-kjer-stevilo-katolicanov-raste-zakaj/amp/

Kako ti veš, da niso?
[/quote]

Vem, da se jih je nekoč človek izmislil. S tem je ustvaril orodje za obvladovanje in manipuliranje z množicami. Ugotovil je da deluje in potem je samo še nadgrajeval psihološko “sistemsko orodje”. S prestrašenimi ljudmi je vedno lažje manipulirat in ko to kombiniraš s pomanjkljivostmi človeških možganov potem samo šopaš inpute…na isti način deluje marketing, oglaševalski biznis itd.

Vem, da se jih je nekoč človek izmislil. S tem je ustvaril orodje za obvladovanje in manipuliranje z množicami. Ugotovil je da deluje in potem je samo še nadgrajeval psihološko “sistemsko orodje”. S prestrašenimi ljudmi je vedno lažje manipulirat in ko to kombiniraš s pomanjkljivostmi človeških možganov potem samo šopaš inpute…na isti način deluje marketing, oglaševalski biznis itd.
[/quote]

Ti veš……kako veš?

Hm zakaj pa v eni najnaprednejsih drzav katoliska vera raste: https://www.google.com/amp/s/si.aleteia.org/2018/01/05/edini-del-evrope-kjer-stevilo-katolicanov-raste-zakaj/amp/
[/quote]

Točnega odgovora ti ne morem dati. Lahko ti dam odogovr, ki je rezultat mojega razmišljanja. Obstaja nek odstotek ljudi, ki so “zmedeni” kar je lahko posledica časa, prostora, nekih razmer družbe itd. in lahko da je v tem trenutku njim najbolj enostavno se prijeti nečesa kot pa obremenjevati svoje možgane, lažje je prijeti “roko” in naj jih drugi vodijo. Lahko pa gledamo čisto na potrošniškem nivoju, pa dajmo še nekaj drugega poskusiti.
Za RKC je bila katolicizem edina prava religija vse do zgodnjih šestdesetih prejšnjega stoletja. To je bilo prekinjeno ko je papež Janez XXIII. sklical drugi vatikanski koncil, na katerem je razglasil, da so tudi ostale religije in da ima vsak posameznik pravico izbrati kam bo pripadal itd.

Ti veš……kako veš?
[/quote]

Najprej mi ti dokaži da bog obstaja potem pa, da je še spisal božja pravila. Pa da je ustvaril bitja…vsako ribico posebej, vse vrste…in to v šestih dneh.

Točnega odgovora ti ne morem dati. Lahko ti dam odogovr, ki je rezultat mojega razmišljanja. Obstaja nek odstotek ljudi, ki so “zmedeni” kar je lahko posledica časa, prostora, nekih razmer družbe itd. in lahko da je v tem trenutku njim najbolj enostavno se prijeti nečesa kot pa obremenjevati svoje možgane, lažje je prijeti “roko” in naj jih drugi vodijo. Lahko pa gledamo čisto na potrošniškem nivoju, pa dajmo še nekaj drugega poskusiti.
Za RKC je bila katolicizem edina prava religija vse do zgodnjih šestdesetih prejšnjega stoletja. To je bilo prekinjeno ko je papež Janez XXIII. sklical drugi vatikanski koncil, na katerem je razglasil, da so tudi ostale religije in da ima vsak posameznik pravico izbrati kam bo pripadal itd.
[/quote]

Lahko mi ponudis le svoje razmisljanje😀

Sem dovolj videla in slisala za danes, grem na soncka, dokler je se…
Uzivajte!

Najprej mi ti dokaži da bog obstaja potem pa, da je še spisal božja pravila. Pa da je ustvaril bitja…vsako ribico posebej, vse vrste…in to v šestih dneh.
[/quote]

Jaz sem prva vprašala. 🙂

Lahko mi ponudis le svoje razmisljanje😀

Sem dovolj videla in slisala za danes, grem na soncka, dokler je se…
Uzivajte!
[/quote]

saj se ve kdaj so vladali ateisti in kako je bilo takrat z napredkom

https://sl.m.wikipedia.org/wiki/Komunizem

saj se ve kdaj so vladali ateisti in kako je bilo takrat z napredkom

https://sl.m.wikipedia.org/wiki/Komunizem
[/quote]

Res je. Neke cudne teorije “uspeha” imajo ateisti, pa tako visok iq imajo 😆 mogoce pa je tja do sobne temperature tisti visek, ki ga premorejo 😀

Res je. Neke cudne teorije “uspeha” imajo ateisti, pa tako visok iq imajo 😆 mogoce pa je tja do sobne temperature tisti visek, ki ga premorejo 😀
[/quote]
Človek le postane teist in se mu že zviša IQ. Bravo, ti pa si res višek pameti. 🙂

Res je. Neke cudne teorije “uspeha” imajo ateisti, pa tako visok iq imajo 😆 mogoce pa je tja do sobne temperature tisti visek, ki ga premorejo 😀
[/quote]

cccc mislis da je tako visok?

Jaz sem prva vprašala. 🙂
[/quote]

Ni pomembno kdo je prvi vprašal. Za enkrat vse kaže, da boga ni in je produkt domišljije in nekoč ustvarjen s strani človeka kot orodje za manipuliranje z množicami.
Ko bo dokazano znanstveno potem bomo rekli, da obstaja. Do takrat je to samo nekaj kar naj bi obstajalo pa še to vsak tolmači po svoje kaj naj bi bilo…v skladu s tem kateri doktrini najbolj ustreza. Monoteizem, politeizem itd. vsak si lahko vzame tako kot s police v trgovini kar mu najbolj ustreza. Močnejši marketing lažje proda konzumerju produkt.

Ni pomembno kdo je prvi vprašal. Za enkrat vse kaže, da boga ni in je produkt domišljije in nekoč ustvarjen s strani človeka kot orodje za manipuliranje z množicami.
Ko bo dokazano znanstveno potem bomo rekli, da obstaja. Do takrat je to samo nekaj kar naj bi obstajalo pa še to vsak tolmači po svoje kaj naj bi bilo…v skladu s tem kateri doktrini najbolj ustreza. Monoteizem, politeizem itd. vsak si lahko vzame tako kot s police v trgovini kar mu najbolj ustreza. Močnejši marketing lažje proda konzumerju produkt.
[/quote]

Kaj vse kaže? Kaj je tisto? Nimaš odgovora. In prav tako ga nima nekdo, ki trdi, da bog obstaja. In če si takega mnenja, da ima vsak pravico do svojega prepričanja, zakaj potem toliko spotikanja ob tiste, ki so s police vzeli nekaj drugega kot ti? Pa ne sedaj “jaz se nič ne spotikam….” , ja pa se! Ob vsaki priliki tu gor. Zakaj?

Res je. Neke cudne teorije “uspeha” imajo ateisti, pa tako visok iq imajo 😆 mogoce pa je tja do sobne temperature tisti visek, ki ga premorejo 😀
[/quote]

Zanimiv odnos imaš do ateizma glede na to, da si se opredelila kot nekdo, ki je bil 20 let ateist. Precej podobno kot nekateri naši bivši zagrizeni komunisti. Zgolj naključje?

Zanimiv odnos imaš do ateizma glede na to, da si se opredelila kot nekdo, ki je bil 20 let ateist. Precej podobno kot nekateri naši bivši zagrizeni komunisti. Zgolj naključje?
[/quote]

Ljudje se spreminjamo, napredujemo, spoznavamo, se ucimo… Eni pa pac ostajate na doloceni stopnji razvoja.

Ljudje se spreminjamo, napredujemo, spoznavamo, se ucimo… Eni pa pac ostajate na doloceni stopnji razvoja.
[/quote]

Pripadnica kulta in sekte RKC napreduje, spoznava, se uči medtem ko ostali, ki niso pridadniki kulta ostajajo na določeni stopnji razvoja LOL imaš dober smisel za humor ali pač okvaro možganov LOL

Jasna noč jaz te pa popolnoma razumem, kot sem že v enem postu omenila, se mi je zgodilo podobno.
Na nivo te debate se ne bom spuščala, kako že gre tista: ne mečite biserov svinjam AMEN.

In povedati, kako nekaj obstaja? NE VEM, se ne da. RESNIČNO, ko pa enkrat sam dožviš, potem preprosto VERJAMEŠ in ko to začneš žveti iz dneva v dan … NEPRECENLJIVO. Bogu hvala za to razsvetljenje. pa me imejte za noro. vse, kar je napisala jasna noč drži. zame. in vsak ima svojo mišljenje, vero. sprejemam, ne žalim, ne obsojam. MENI je ne bo nihče vzel.
KRISTUS ŽIVI ALELUJA!

pa še to. obsojam RKC, kot institucijo je ne sprejemam (čisto), ker človek je grešen in posamezniki znotraj nje tudi. a bog pomagi. VERA JE pa drugo.

mir in dobro. 😉
pa radi se mejte.

Pripadnica kulta in sekte RKC napreduje, spoznava, se uči medtem ko ostali, ki niso pridadniki kulta ostajajo na določeni stopnji razvoja LOL imaš dober smisel za humor ali pač okvaro možganov LOL
[/quote]

Bolj kisel je ta tvoj nasmeh… kar bevskaj, to je vse kar zmores…kaj pametnega se nisi povedal odkar tlacis to zemljo…

Kaj vse kaže? Kaj je tisto? Nimaš odgovora. In prav tako ga nima nekdo, ki trdi, da bog obstaja. In če si takega mnenja, da ima vsak pravico do svojega prepričanja, zakaj potem toliko spotikanja ob tiste, ki so s police vzeli nekaj drugega kot ti? Pa ne sedaj “jaz se nič ne spotikam….” , ja pa se! Ob vsaki priliki tu gor. Zakaj?
[/quote]

To je tako kot če bi ti jaz rekel npr. da imam najboljšega Ferrarija na svetu in potem bi rekla da,ga hočeš videti, pa bi dobila odgovor ne moreš ga videti…ampak verjemi, da obstaja.

Kaj kdo verjame je njegova stvar in stvar njegove domišljije. Lahko verjame tudi da obstajata Hulk in Batman. Ampak debata je o tem kaj obstaja in kaj je dokazljivo. Če ni dokazljivo pač ni dokazljivo. Za vse ostalo “mambo jumbo” zadeve pa vemo kako je. Siva cona kjer se da možgane prat tistim, ki jim manjkajo določene možganske celice.

Bolj kisel je ta tvoj nasmeh… kar bevskaj, to je vse kar zmores…kaj pametnega se nisi povedal odkar tlacis to zemljo…
[/quote]

Pač ti nisi oseba, ki bi imela sposobnosti razumevanja. skepticizem in kritično razmišljanje. Ti si oseba, ki ji je treba dotupiti zadeve pa še to se na koncu izkaže kot izguba časa in energije LOL
20 let ateistka ki se je konvertirala v pripadnico kulta in sekte RKC, ja seveda seveda LOL
Potem še vsa užaljena, ker ne zmore debate na objektivnem nivoju, jemlješ osebno.

Tako kot si povedala. Ko to dozivis, takrat verjames. In takrat znas cenit vero in vse kar nam da.

Ljudje se spreminjamo, napredujemo, spoznavamo, se ucimo… Eni pa pac ostajate na doloceni stopnji razvoja.
[/quote]

Eh, Jasna, nikar se ne trudi. Nič jim ne boš dopovedala :))
Pred vsako omembo krščanstva in pred vsakim praznikom se tukaj na MON (pa tudi v debatah na drugih medijih) pojavijo ljudje, ki prav strastno zagreto ponižujejo verne na splošno – predvsem pa kristjane. Se včasih vprašam, zakaj jim je to početje takšna nuja. Zaradi nerazgledanosti, dvomov, vzvišenosti? Mogoče vsakega po malem? Žal pa se tudi mnogi kristjani radi spuščajo na tak nivo – zob za zob, kar je preživeto.

Jaz z ateisti, ki imajo kaj pameti pod frizuro, nimam težav. Nekatera prijateljstva trajajo že več kot 40 let. Spoštujemo prepričanje vsakega od nas. Oni se ne spuščajo na nivo žalitev in poskusa degradacije človeka, ki ima drugačno prepričanje od njih. Jaz pa seveda tudi ne.
Saj veš: samo dejanja štejejo. Duh Božji pa veje kjer hoče.

Pač ti nisi oseba, ki bi imela sposobnosti razumevanja. skepticizem in kritično razmišljanje. Ti si oseba, ki ji je treba dotupiti zadeve pa še to se na koncu izkaže kot izguba časa in energije LOL
20 let ateistka ki se je konvertirala v pripadnico kulta in sekte RKC, ja seveda seveda LOL
Potem še vsa užaljena, ker ne zmore debate na objektivnem nivoju, jemlješ osebno.
[/quote]

To kar pises ni nobena debata pac pa zaljenje na osebnem nivoju! Pravico se imam odzvati kot zelim. Razumes?

Falota fakina, dokaži nam, da te je mama imela rada, da imaš rada svoje otroke, ljubiš moža. Znanstveno nam dokaži, ker sicer ni res.
Aja, pa upam, da te kdo sploh mara.

New Report

Close