Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako me je minila dobrodelnost

Kako me je minila dobrodelnost

Vsekakor ima revež še kako pravico reči ne, nima pa pravice svoje revščine opravičevati z brezposelnostjo.[/quote]

Kakšna trapasta misel. Seveda je revščina že po defaultu povezana tudi z brezposelnostjo. Žal v Sloveniji tudi z zaposlitvijo, ampak pustimo zdaj to.

Ne zagovarjam lenuhov in lenobe, ampak ljudje imajo včasih svoje razloge, ki jih mi iz svojega udobnega usnjenega masažnega fotelja pred big screen LCD in s kozarcem vina iz drage buteljke pač ne moremo ponotranjiti. Napisala sem včasih, ker ne vem, kaj se skriva za odločitvijo dotične gospe, da ne bo delala, ampak bo raje prosila. Lahko je res navadna lenoba, lahko jo je pa življenje že tako obtesalo, da niti ne prepozna priložnosti, ko se ji ponudi.

Poleg tega je tukaj zdaj še preganjanje dela na črno – moja mama ima gospo, ki ji hodi čistit, in jo skuša prepričati, naj si uredi uradno, ker res ne bi rada imela težav, vendar se ta gospa ne pusti. Hodi pa na toliko koncev delat, da se mi zdi skoraj neverjetno, da je ni že kdo prijavil. Ker ljudje danes prijavljajo, verjemite (imamo dejavnost in je bilo v zadnjih letih že nekaj prijav, zaradi katerih smo imeli inšpekcijo). Tako da mogoče včasih previdnost, da ne bi s takimi “uslugami” reveža totalno zafrknili. Saj družini z normalnimi prihodki se tistih nekaj sto evrov kazni ne bo poznalo, reveža bo pa to dokončno pokopalo.[/quote]

Bejž no, življenje jo je obtesalo, razgledana je pa dovolj, da na forumu prosi za pomoč. To so nateguni, ne pa reveži. Seveda je revščina povezana z brezposelnostjo, ampak nisi me razumela. Ne moreš fehtati, češ da si reveš, KER si brezposeln, potem pa zavrneš dobro plačano delo. To mi pa ne gre skupaj, sori. In hvalabogu avtorica zdaj ve, da je ta ženska revna (če sploh je), ker je lena.
Pa še o delu na črno – daj mi prosim povej, kako bodo tej gospe dokazali, da dela na črno. Tudi če jo kdo prijavi, inšpekcija nima vstopa v stanovanje in ne more vedet, kaj tam dela. Nedokazljivo. In 12 evrov na uro bi si lahko tudi status uredila, če smo že pri tem.

Nehajte z dobrodelnostjo sami od sebe. Če ste že kaj pripravljeni dati, dajte Karitasu, kjer so dobro seznanjeni kdo je potreben pomoči in kdo blefira.
Jaz sem mnenja, da z dobrodelnostjo podpiramo nesposobne politike, katerih dolžnost je reševati revščino v državi. Zato ne dajem nič drugega kot to kar mi sami vzamejo.

Razmišljam, zakaj javno izpostavljanje? Je res potrebno filat ego po forumih? Smilite se mi…

New Report

Close