Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kako pogosti podoji po 1 letu

kako pogosti podoji po 1 letu


Jah, kaj čmo, očitno obstajajo takšne in drugačne mame. Tiste tasposobne zmorejo otroka potolažiti brez, da bi ga priklapljale na joško. Druge pa znajo dati samo joško ven…. Nekako tako, kot bi otroku ponujal nekaj sladkega samo zato,da se potolaži. Podkupnina pač, da ima mama mir.[/quote]
Ja, tasposobne ga priklopijo na dudo. Cimprej, preden opazi razliko. Duda do šole, potem gre pa lahko skoraj direkt na čike.[/quote]
Seveda, ker se lahko gre samo iz ene skrajnosti v drugo? Tako delujejo vaši možgani? Moji namreč ne. Obstaja še cela paleta vmes. In s tem, da otroka vsakič priklapljaš nase, si pa boljša mama, ker je tvoja joška pa naravna? Ne se hecat no. Poskusi raje otroka potolažit drugače. Ker ravno s tem, da mu tlačiš joško v usta, nisi nič boljša, včasih pa še slabša (ker ene res ekspresno dajo joško otroku v usta, samo da ga utišajo) od tistih, ki otroku tiščijo dudo v usta. Od dude nič ne teče, medtem ko od joške vseeno vsaj malo, a ne? Če že ne zaradi drugega, pa vsaj zaradi zob.
http://www.dailymail.co.uk/health/article-2582555/How-breast-not-best-Babies-breastfed-two-years-likely-tooth-decay.html

Očitno si ti malčkom tvojo nežnost, tolažbo, tvoj čas prezentirala zgolj v obliki dojke oz. dojenja. Jaz sem jih še kako drugače.

Moja hči je npr. pred spanjem pograbila v vsako roko eno dudko. Vendar ju ni dala v usta.
Le držala ju je. Za primer potrebe :).
Dojila sem – polno – do otrokovega 6. meseca starosti. Ko je pričela jesti gosto hrano, naše punce nihče ni več prepričal, da je mleko najboljše.
Odstavila se je sama – obrnila je glavo in protestirala.
Ker pri 6-tih mesecih še ni znala piti iz lončka, smo ji za žejo ponudili stekleničko.
Pri enem letu se je naučila lepo piti, bodisi iz lončka ali iz tetrapaka po slamici.

Ne trdim, da je bilo vse, kar sem naredila, prav in ne mislim, da je bilo vse, kar si ti počela, narobe.
Je pa zanimivo, da se tako propagirano in domnevno koristno “dojenje” po enem letu otrokove starosti v praksi vendarle izkazuje za “tolaženje, crkljanje, objemanje, nežnosti, čas za mamo in otroka”. Za tesen telesni in čustveni stik menda ni potrebna mamina dojka.

Seveda pa vsak počne, kot meni, da je prav.


Midva z možem živiva sama. Obe babici pokojni, dedka vsak 100 km stran.
Dojila sem 4 otroke, ki so zdaj že ali skoraj polnoletni, vsega skupaj malo čez 12 let. Ne razumem zakaj bi bilo pozitivno, da otroke obesim babicam (če bi jih imeli!). Vsaj pa svoji 4x izkušnji ne. Vsi so samostojni. Prva dva trenutno v tujini, ena ima tam službo, drugi na študentski izmenjavi.
In nihče na svetu me ne bo prepričal, da je plastika boljša kot mama. Slabe mame ste, če mislite, da vas nadomesti duda.[/quote]

Kje pise, da je plastika boljsa kot mama? Torej tvoji nikoli niso spali z dudo?
In kje pise, da jih obesis babici? Napisala sem samo, da je prav in pozitivno, ce ima otrok pristne stike tudi s kom drugim kot z mamo in da se pocuti varen tudi s kom drugim.
Naso smo prvic pustili samo pri babici okrog prvega leta starosti za en vecer, kaj bi naj bilo s tem narobe? In tudi po tem prvic, je nikakor nismo nikomur “obesili”, ampak obcasno prespi pri starih starsih- po njihovi oceni bistveno premalo ca 1x/ mesecno.[/quote]

TI si napisala, da je imel tvoj otrok do drugega leta dudo in da praktično ne poznaš nobenega, ki je ne bi imel. Jaz jih tudi poznam veliko, ki so še petletniki zaspali z dud. Moji je niso imeli. Nekaj časa sem bila duda jaz, po kakem letu in pol, dveh letih – različno – pa so zaspali brez pomoči dojenja.

Jaz predšolskih otrok nisem puščala pri nikomer. Čemu naj bi koristili takšni šoki?
So zelo samozavestni od vedno. Da pa bi kar enkrat na mesec prespali pri babici – mi ne pade na pamet, pa če bi imela obe, deset minut stran. Babica je svoje otroke že imela, jaz jih imam zdaj. Vse ima svoj čas. Ko so otroci majhni, je bilo pač tako, kot je bilo, zdaj so veliki in je spet obilje časa zame, za naju z možem. Sem pa v vseh obdobjih uživala na drug način.

Pa še odgovor za “olistavca”. Ne, nisem samo dojila. Otrokom sem tudi veliko brala, se crkljala in žgečkala z njimi, se igrala, ustvarjala, jih tolažila in… tudi dojila. Prejeli so čisto vse, kar so tvoji, plus dojenje.

Če greš malo na net se pa najde tudi kar nekaj raziskav, ki kažejo na to, da ima dojenje tudi v naslednjih mesecih in letih še kako veliko vrednost. Mleko se po sestavi spreminja in je v vsakem trenutku prilagojeno trenutnemu razvojnemu stanju otroka. Tudi v drugem, tretjem, četrtem letu.
Ampak, kdor hoče, se je pozanimal in ukrepal, kdor pa noče, pa ga noben ne bo prepričal. Miti so hudič.

Kje pise, da je plastika boljsa kot mama? Torej tvoji nikoli niso spali z dudo?
In kje pise, da jih obesis babici? Napisala sem samo, da je prav in pozitivno, ce ima otrok pristne stike tudi s kom drugim kot z mamo in da se pocuti varen tudi s kom drugim.
Naso smo prvic pustili samo pri babici okrog prvega leta starosti za en vecer, kaj bi naj bilo s tem narobe? In tudi po tem prvic, je nikakor nismo nikomur “obesili”, ampak obcasno prespi pri starih starsih- po njihovi oceni bistveno premalo ca 1x/ mesecno.[/quote]

TI si napisala, da je imel tvoj otrok do drugega leta dudo in da praktično ne poznaš nobenega, ki je ne bi imel. Jaz jih tudi poznam veliko, ki so še petletniki zaspali z dud. Moji je niso imeli. Nekaj časa sem bila duda jaz, po kakem letu in pol, dveh letih – različno – pa so zaspali brez pomoči dojenja.

Jaz predšolskih otrok nisem puščala pri nikomer. Čemu naj bi koristili takšni šoki?
So zelo samozavestni od vedno. Da pa bi kar enkrat na mesec prespali pri babici – mi ne pade na pamet, pa če bi imela obe, deset minut stran. Babica je svoje otroke že imela, jaz jih imam zdaj. Vse ima svoj čas. Ko so otroci majhni, je bilo pač tako, kot je bilo, zdaj so veliki in je spet obilje časa zame, za naju z možem. Sem pa v vseh obdobjih uživala na drug način.

Pa še odgovor za “olistavca”. Ne, nisem samo dojila. Otrokom sem tudi veliko brala, se crkljala in žgečkala z njimi, se igrala, ustvarjala, jih tolažila in… tudi dojila. Prejeli so čisto vse, kar so tvoji, plus dojenje.

Če greš malo na net se pa najde tudi kar nekaj raziskav, ki kažejo na to, da ima dojenje tudi v naslednjih mesecih in letih še kako veliko vrednost. Mleko se po sestavi spreminja in je v vsakem trenutku prilagojeno trenutnemu razvojnemu stanju otroka. Tudi v drugem, tretjem, četrtem letu.
Ampak, kdor hoče, se je pozanimal in ukrepal, kdor pa noče, pa ga noben ne bo prepričal. Miti so hudič.[/quote]
Evo, točno tole vsi ponavljate – da se mleko po sestavi spreminja in je v vsakem trenutku prilagojeno trenutnemu razvojnemu stanju otroka. Tudi v drugem, tretjem, četrtem letu.
Daj, bodi toliko dobra, pa prilepi link do raziskave, kjer bo razvidno kakšno pa sploh je mleko za triletnika, štiriletnika? Ker jaz namreč takšne raziskave ne najdem. Pred kakšnim letom pa je bila tudi tu razprava na to temo, pa nobena zagovornica dolgotrajnega dojenja v resnici ni vedela, kaj ima materino mleko še koristnega za toliko starega otroka. Veš mogoče ti?

TI si napisala, da je imel tvoj otrok do drugega leta dudo in da praktično ne poznaš nobenega, ki je ne bi imel. Jaz jih tudi poznam veliko, ki so še petletniki zaspali z dud. Moji je niso imeli. Nekaj časa sem bila duda jaz, po kakem letu in pol, dveh letih – različno – pa so zaspali brez pomoči dojenja.

Jaz predšolskih otrok nisem puščala pri nikomer. Čemu naj bi koristili takšni šoki?
So zelo samozavestni od vedno. Da pa bi kar enkrat na mesec prespali pri babici – mi ne pade na pamet, pa če bi imela obe, deset minut stran. Babica je svoje otroke že imela, jaz jih imam zdaj. Vse ima svoj čas. Ko so otroci majhni, je bilo pač tako, kot je bilo, zdaj so veliki in je spet obilje časa zame, za naju z možem. Sem pa v vseh obdobjih uživala na drug način.

Pa še odgovor za “olistavca”. Ne, nisem samo dojila. Otrokom sem tudi veliko brala, se crkljala in žgečkala z njimi, se igrala, ustvarjala, jih tolažila in… tudi dojila. Prejeli so čisto vse, kar so tvoji, plus dojenje.

Če greš malo na net se pa najde tudi kar nekaj raziskav, ki kažejo na to, da ima dojenje tudi v naslednjih mesecih in letih še kako veliko vrednost. Mleko se po sestavi spreminja in je v vsakem trenutku prilagojeno trenutnemu razvojnemu stanju otroka. Tudi v drugem, tretjem, četrtem letu.
Ampak, kdor hoče, se je pozanimal in ukrepal, kdor pa noče, pa ga noben ne bo prepričal. Miti so hudič.[/quote]
Evo, točno tole vsi ponavljate – da se mleko po sestavi spreminja in je v vsakem trenutku prilagojeno trenutnemu razvojnemu stanju otroka. Tudi v drugem, tretjem, četrtem letu.
Daj, bodi toliko dobra, pa prilepi link do raziskave, kjer bo razvidno kakšno pa sploh je mleko za triletnika, štiriletnika? Ker jaz namreč takšne raziskave ne najdem. Pred kakšnim letom pa je bila tudi tu razprava na to temo, pa nobena zagovornica dolgotrajnega dojenja v resnici ni vedela, kaj ima materino mleko še koristnega za toliko starega otroka. Veš mogoče ti?[/quote]
Samo dva klika, pa sem našla tole, je pa tega kar nekaj. Samo malček se je treba potruditi, česar pa zate seveda ne bom počela jaz, ampak naredi sama, če ti je pomembno. Meni je (bilo).
http://kellymom.com/ages/older-infant/ebf-benefits/

Kje pise, da je plastika boljsa kot mama? Torej tvoji nikoli niso spali z dudo?
In kje pise, da jih obesis babici? Napisala sem samo, da je prav in pozitivno, ce ima otrok pristne stike tudi s kom drugim kot z mamo in da se pocuti varen tudi s kom drugim.
Naso smo prvic pustili samo pri babici okrog prvega leta starosti za en vecer, kaj bi naj bilo s tem narobe? In tudi po tem prvic, je nikakor nismo nikomur “obesili”, ampak obcasno prespi pri starih starsih- po njihovi oceni bistveno premalo ca 1x/ mesecno.[/quote]

TI si napisala, da je imel tvoj otrok do drugega leta dudo in da praktično ne poznaš nobenega, ki je ne bi imel. Jaz jih tudi poznam veliko, ki so še petletniki zaspali z dud. Moji je niso imeli. Nekaj časa sem bila duda jaz, po kakem letu in pol, dveh letih – različno – pa so zaspali brez pomoči dojenja.

Jaz predšolskih otrok nisem puščala pri nikomer. Čemu naj bi koristili takšni šoki?
So zelo samozavestni od vedno. Da pa bi kar enkrat na mesec prespali pri babici – mi ne pade na pamet, pa če bi imela obe, deset minut stran. Babica je svoje otroke že imela, jaz jih imam zdaj. Vse ima svoj čas. Ko so otroci majhni, je bilo pač tako, kot je bilo, zdaj so veliki in je spet obilje časa zame, za naju z možem. Sem pa v vseh obdobjih uživala na drug način.

Pa še odgovor za “olistavca”. Ne, nisem samo dojila. Otrokom sem tudi veliko brala, se crkljala in žgečkala z njimi, se igrala, ustvarjala, jih tolažila in… tudi dojila. Prejeli so čisto vse, kar so tvoji, plus dojenje.

Če greš malo na net se pa najde tudi kar nekaj raziskav, ki kažejo na to, da ima dojenje tudi v naslednjih mesecih in letih še kako veliko vrednost. Mleko se po sestavi spreminja in je v vsakem trenutku prilagojeno trenutnemu razvojnemu stanju otroka. Tudi v drugem, tretjem, četrtem letu.
Ampak, kdor hoče, se je pozanimal in ukrepal, kdor pa noče, pa ga noben ne bo prepričal. Miti so hudič.[/quote]

Ja napisala sem, da je imela dudo izkljucno cez noc. In je tudi nikakor ni cele noci uporabljala, pac morala je biti zraven v posteljici. Ves kaj? Dobila jo je ze v porodnisnici (pa ne od mene, ampak od osebja, saj sem imela carski rez zaradi zdravstvenih razlogov in je prvi dve noci prezivela loceno od mene) in ce bi se pozanimala ti, bi vedela, da uporaba dude med spanjem za 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zmanjsa moznost SIDS http://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/sudden-infant-death-syndrome/basics/prevention/con-20020269
https://www.scientificamerican.com/article/pacifier-greatly-reduces/
Zdaj pa se ti prosim navedi znanstven link, ki dokazuje nutritivno koristnost dojenja po prvem letu v razvitem svetu.

Da me pa obkladas s slabo mamo, ker otrok max enkrat mesecno prespi pri starih starsih, v veselje otroka in na veliko zeljo starih starsev… S kaksno pravico?! Zal mi je, da tvoji otroci niso imeli izkusnje pristnih stikov s starimi starsi, jaz pa svojim tega nimam namena odrekat, zakaj bi?

Ne razumem pa tudi, zakaj se pri svojih ca 50ih tukaj prepiras z mladimi mamami. Se ti ne zdi, da so se v 30 letih doktrine mogoce tudi malo spremenile?


Evo, točno tole vsi ponavljate – da se mleko po sestavi spreminja in je v vsakem trenutku prilagojeno trenutnemu razvojnemu stanju otroka. Tudi v drugem, tretjem, četrtem letu.
Daj, bodi toliko dobra, pa prilepi link do raziskave, kjer bo razvidno kakšno pa sploh je mleko za triletnika, štiriletnika? Ker jaz namreč takšne raziskave ne najdem. Pred kakšnim letom pa je bila tudi tu razprava na to temo, pa nobena zagovornica dolgotrajnega dojenja v resnici ni vedela, kaj ima materino mleko še koristnega za toliko starega otroka. Veš mogoče ti?[/quote]
Samo dva klika, pa sem našla tole, je pa tega kar nekaj. Samo malček se je treba potruditi, česar pa zate seveda ne bom počela jaz, ampak naredi sama, če ti je pomembno. Meni je (bilo).
http://kellymom.com/ages/older-infant/ebf-benefits/%5B/quote%5D
Mogoče bi bilo dobro, da bi link tudi prebrala. Nikjer namreč ne piše, kakšna je sestava mleka pri triletniku, kaj šele štiriletniku.

TI si napisala, da je imel tvoj otrok do drugega leta dudo in da praktično ne poznaš nobenega, ki je ne bi imel. Jaz jih tudi poznam veliko, ki so še petletniki zaspali z dud. Moji je niso imeli. Nekaj časa sem bila duda jaz, po kakem letu in pol, dveh letih – različno – pa so zaspali brez pomoči dojenja.

Jaz predšolskih otrok nisem puščala pri nikomer. Čemu naj bi koristili takšni šoki?
So zelo samozavestni od vedno. Da pa bi kar enkrat na mesec prespali pri babici – mi ne pade na pamet, pa če bi imela obe, deset minut stran. Babica je svoje otroke že imela, jaz jih imam zdaj. Vse ima svoj čas. Ko so otroci majhni, je bilo pač tako, kot je bilo, zdaj so veliki in je spet obilje časa zame, za naju z možem. Sem pa v vseh obdobjih uživala na drug način.

Pa še odgovor za “olistavca”. Ne, nisem samo dojila. Otrokom sem tudi veliko brala, se crkljala in žgečkala z njimi, se igrala, ustvarjala, jih tolažila in… tudi dojila. Prejeli so čisto vse, kar so tvoji, plus dojenje.

Če greš malo na net se pa najde tudi kar nekaj raziskav, ki kažejo na to, da ima dojenje tudi v naslednjih mesecih in letih še kako veliko vrednost. Mleko se po sestavi spreminja in je v vsakem trenutku prilagojeno trenutnemu razvojnemu stanju otroka. Tudi v drugem, tretjem, četrtem letu.
Ampak, kdor hoče, se je pozanimal in ukrepal, kdor pa noče, pa ga noben ne bo prepričal. Miti so hudič.[/quote]

Ja napisala sem, da je imela dudo izkljucno cez noc. In je tudi nikakor ni cele noci uporabljala, pac morala je biti zraven v posteljici. Ves kaj? Dobila jo je ze v porodnisnici (pa ne od mene, ampak od osebja, saj sem imela carski rez zaradi zdravstvenih razlogov in je prvi dve noci prezivela loceno od mene) in ce bi se pozanimala ti, bi vedela, da uporaba dude med spanjem za 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zmanjsa moznost SIDS http://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/sudden-infant-death-syndrome/basics/prevention/con-20020269
https://www.scientificamerican.com/article/pacifier-greatly-reduces/
Zdaj pa se ti prosim navedi znanstven link, ki dokazuje nutritivno koristnost dojenja po prvem letu v razvitem svetu.

Da me pa obkladas s slabo mamo, ker otrok max enkrat mesecno prespi pri starih starsih, v veselje otroka in na veliko zeljo starih starsev… S kaksno pravico?! Zal mi je, da tvoji otroci niso imeli izkusnje pristnih stikov s starimi starsi, jaz pa svojim tega nimam namena odrekat, zakaj bi?

Ne razumem pa tudi, zakaj se pri svojih ca 50ih tukaj prepiras z mladimi mamami. Se ti ne zdi, da so se v 30 letih doktrine mogoce tudi malo spremenile?[/quote]
:))) Spremljam pa doktrine zaradi poklica in sem kar krepko v njih, najsodobnejših. Ti pa seveda po svoje. Dude v porodnišnici sploh ne bom komentirala, ker si jo zanesljivo dobila v kateri od baby friendly hospital, kajne?:))) Žalostno!
Moji otroci so imeli in še imajo zelo lepe odnose s starimi starši, ki so pač še živi.
O silnem veselju predšolskega otroka, ki se ga pa mama eno noč na mesec znebi, pa res raje ne bi.
O SIDS se pa tudi samo nasmehnem. Ker obstaja nebroj raziskav, ki imajo bistveno boljši procent, samo vezane so pa na dojenje.
Glej, bom šla počet kaj pametnejšega. Ti si itak vsevedna 30 letnica. Vse dobro.

Ja napisala sem, da je imela dudo izkljucno cez noc. In je tudi nikakor ni cele noci uporabljala, pac morala je biti zraven v posteljici. Ves kaj? Dobila jo je ze v porodnisnici (pa ne od mene, ampak od osebja, saj sem imela carski rez zaradi zdravstvenih razlogov in je prvi dve noci prezivela loceno od mene) in ce bi se pozanimala ti, bi vedela, da uporaba dude med spanjem za 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zmanjsa moznost SIDS http://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/sudden-infant-death-syndrome/basics/prevention/con-20020269
https://www.scientificamerican.com/article/pacifier-greatly-reduces/
Zdaj pa se ti prosim navedi znanstven link, ki dokazuje nutritivno koristnost dojenja po prvem letu v razvitem svetu.

Da me pa obkladas s slabo mamo, ker otrok max enkrat mesecno prespi pri starih starsih, v veselje otroka in na veliko zeljo starih starsev… S kaksno pravico?! Zal mi je, da tvoji otroci niso imeli izkusnje pristnih stikov s starimi starsi, jaz pa svojim tega nimam namena odrekat, zakaj bi?

Ne razumem pa tudi, zakaj se pri svojih ca 50ih tukaj prepiras z mladimi mamami. Se ti ne zdi, da so se v 30 letih doktrine mogoce tudi malo spremenile?[/quote]
:))) Spremljam pa doktrine zaradi poklica in sem kar krepko v njih, najsodobnejših. Ti pa seveda po svoje. Dude v porodnišnici sploh ne bom komentirala, ker si jo zanesljivo dobila v kateri od baby friendly hospital, kajne?:))) Žalostno!
Moji otroci so imeli in še imajo zelo lepe odnose s starimi starši, ki so pač še živi.
O silnem veselju predšolskega otroka, ki se ga pa mama eno noč na mesec znebi, pa res raje ne bi.
O SIDS se pa tudi samo nasmehnem. Ker obstaja nebroj raziskav, ki imajo bistveno boljši procent, samo vezane so pa na dojenje.
Glej, bom šla počet kaj pametnejšega. Ti si itak vsevedna 30 letnica. Vse dobro.[/quote]

Dobila sem jo v ljubljanski porodnisnici ja. In tudi priporocila American Academy of Pediatrics svetujejo uporabo dude med spanjem, tako da je popolnoma brezpredmetno, kaj bi TI komentirala in kaj ne. Duda in dojenje se prav tako v nobenem pogledu ne izkljucujeta. Moja ta mala je bila npr polno dojena, dokler se pac ni odstavila na lastno pobudo.

Otroka se nikakor ne znebim in ne vem, zakaj bi se ga. Vsi, ki pridejo z mojo hcero v kontakt (vzgojiteljice, pediatri, druzinski prijatelji) jo ocenijo kot izredno pozitivnega in izvrstno socializiranega ter uravnovesenega otroka, tako da ocitno ze delamo nekaj prav, kajne?

Ja imas prav, raje pojdi delat kaj bolj pametnega, ker tukaj res nisi nic doprinesla k debati.

Ja napisala sem, da je imela dudo izkljucno cez noc. In je tudi nikakor ni cele noci uporabljala, pac morala je biti zraven v posteljici. Ves kaj? Dobila jo je ze v porodnisnici (pa ne od mene, ampak od osebja, saj sem imela carski rez zaradi zdravstvenih razlogov in je prvi dve noci prezivela loceno od mene) in ce bi se pozanimala ti, bi vedela, da uporaba dude med spanjem za 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zmanjsa moznost SIDS http://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/sudden-infant-death-syndrome/basics/prevention/con-20020269
https://www.scientificamerican.com/article/pacifier-greatly-reduces/
Zdaj pa se ti prosim navedi znanstven link, ki dokazuje nutritivno koristnost dojenja po prvem letu v razvitem svetu.

Da me pa obkladas s slabo mamo, ker otrok max enkrat mesecno prespi pri starih starsih, v veselje otroka in na veliko zeljo starih starsev… S kaksno pravico?! Zal mi je, da tvoji otroci niso imeli izkusnje pristnih stikov s starimi starsi, jaz pa svojim tega nimam namena odrekat, zakaj bi?

Ne razumem pa tudi, zakaj se pri svojih ca 50ih tukaj prepiras z mladimi mamami. Se ti ne zdi, da so se v 30 letih doktrine mogoce tudi malo spremenile?[/quote]
:))) Spremljam pa doktrine zaradi poklica in sem kar krepko v njih, najsodobnejših. Ti pa seveda po svoje. Dude v porodnišnici sploh ne bom komentirala, ker si jo zanesljivo dobila v kateri od baby friendly hospital, kajne?:))) Žalostno!
Moji otroci so imeli in še imajo zelo lepe odnose s starimi starši, ki so pač še živi.
O silnem veselju predšolskega otroka, ki se ga pa mama eno noč na mesec znebi, pa res raje ne bi.
O SIDS se pa tudi samo nasmehnem. Ker obstaja nebroj raziskav, ki imajo bistveno boljši procent, samo vezane so pa na dojenje.
Glej, bom šla počet kaj pametnejšega. Ti si itak vsevedna 30 letnica. Vse dobro.[/quote]
No. če si pa poklicno v tem, ti pa res ne bo problem najti raziskave o sestavi mleka ob dojenju triletnikov in več, a ne?

Dojenje do 2 leta je naravno in sprejeto kot dobra smernica.
Dojenje samo do 6 mesecev- je kruto.
Seveda uvajamo hrano, ga učimo žvečiti, preizkuša nove okuse …
Dojenje je še posebej koristno v bolezni, marsikateri dehidraciji bi se ognili, če bi mame dlje dojile- vsaj še tisto zimo, ko je otrok dopolnil eno leto


In tudi marsikateri dehidraciji bi se izognili, če bi mame namesto slepemu sledenju nekim smernicam o dojenju uber ales uporabile zdravo pamet in otroku dale tudi kdaj flašo, če je potrebno.


Joj nehajte. Otroci in mame smo si različni. In zares ni pomemben čas dojenja. Imam štiri otroke. Prvi se je dojil do nekje osem mesecev, drugi deset mesecev, tretji do leta in pol, četrti pa se bi nehal pri štirih mesecih, če bi bilo po njegovo. Se je odločil, da hranjenje ni prioriteta v njegovem življenju. In sem se namučila z njim, kajti odklanjal je tako dojko kot steklenico. Pa z gosto hrano ni bilo nič kaj bolje. Ampak je to moj največji cirkljivček.
Dudo je imel samo tretji – ta ki se je dojil najdlje, ostali je niso hoteli.

Kruto je tvoje pisanje, ker se ne zmores postaviti v kozo mamic, ki bi z veseljem dojile vsaj do 6 meseca, pa jim to ni bilo dano. So po tvojem mnenju krute?

Meni je vseeno, ce dojite do sole, samo ne glejte tako zviska tistih, ki mislijo in delajo drugace. S takim pristopom niste svetnice, ste navadne ekstremistke.


Ah dej, dej. ne palmudi.
To se nekaterim zmeša po porodu in mislijo, da so doma kraljice in vse upravljajo z joškami od otroka dalje do moža.
Prej s trebuhom(noseč.) gospodovale, še prej s spodnjo ritjo..eh
Blesave ste! 🙁
Čisto se vam zmeša enim ko zanosijo, rodijo…prekoračijo in podredijo vse od moža naprej…


Samo dva klika, pa sem našla tole, je pa tega kar nekaj. Samo malček se je treba potruditi, česar pa zate seveda ne bom počela jaz, ampak naredi sama, če ti je pomembno. Meni je (bilo).
http://kellymom.com/ages/older-infant/ebf-benefits/%5B/quote%5D
Mogoče bi bilo dobro, da bi link tudi prebrala. Nikjer namreč ne piše, kakšna je sestava mleka pri triletniku, kaj šele štiriletniku.[/quote]
In kaj ti bo kemicna sestava mleka? Kaj bos s tem podatkom?. Bistvo je, da je narava tako poskrbela, da je mleko prilagojeno starosti. Celo po spolu se loci, mame fantkov imajo bolj mastno od punck. Tako pac je. Ali bi rada dokazala, da po enem mleko kar naenkrat postane skodljivo? Samo zato, ker nikjer ni tocne sestave? Po kaksni logiki?


Joj nehajte. Otroci in mame smo si različni. In zares ni pomemben čas dojenja. Imam štiri otroke. Prvi se je dojil do nekje osem mesecev, drugi deset mesecev, tretji do leta in pol, četrti pa se bi nehal pri štirih mesecih, če bi bilo po njegovo. Se je odločil, da hranjenje ni prioriteta v njegovem življenju. In sem se namučila z njim, kajti odklanjal je tako dojko kot steklenico. Pa z gosto hrano ni bilo nič kaj bolje. Ampak je to moj največji cirkljivček.
Dudo je imel samo tretji – ta ki se je dojil najdlje, ostali je niso hoteli.[/quote]
Sem napisala, da velja za tiste, ki nehajo dojiti iz nekega principa in ne, ce se otrok sam odstavi – kar velja za tvoje in je tudi najbolje. Taki ponavadi res ne rabijo nadomestkov. In kot si sama ugotovila – otroka ki se noce vec dojiti ga pac ne mores prisiliti v to. Zato dojenje laufa samo toliko casa dokler to ustreza obema, ne pa samo mami, kot ene pisejo.


In kaj ti bo kemicna sestava mleka? Kaj bos s tem podatkom?. Bistvo je, da je narava tako poskrbela, da je mleko prilagojeno starosti. Celo po spolu se loci, mame fantkov imajo bolj mastno od punck. Tako pac je. Ali bi rada dokazala, da po enem mleko kar naenkrat postane skodljivo? Samo zato, ker nikjer ni tocne sestave? Po kaksni logiki?[/quote]
Po kakšni logiki pa potem trdiš, da je tisto mleko še tako oh in sploh dobro za toliko starega otroka oz. kako mu je sploh prilagojeno, če sploh ne poznaš njegove sestave? Če ne znaš odgovoriti na to vprašanje, je neumno trditi nekaj, za kar ne obstaja popolnoma noben dokaz? Zakaj ponavljate te mantre kot papige, pa pravzaprav sploh ne veste, kaj trdite? Daj, bodi carica, pa poišči raziskavo, ki je preverjala sestavo mleka pri dojenju tako starega otroka. Če si v stroki, ti menda ne bo težko, je tako?
Seveda je dojenje dobro in koristno, ampak, prosim vas, ne poneumljajte sebe in vseh naokoli s takšnimi izjavami. To je namreč kontraproduktivno – zaradi takšnih trditev pridemo do fanatičnih zagovornikov dojenja, ki ne zmorejo uporabiti niti ene možganske celice.


In kaj ti bo kemicna sestava mleka? Kaj bos s tem podatkom?. Bistvo je, da je narava tako poskrbela, da je mleko prilagojeno starosti. Celo po spolu se loci, mame fantkov imajo bolj mastno od punck. Tako pac je. Ali bi rada dokazala, da po enem mleko kar naenkrat postane skodljivo? Samo zato, ker nikjer ni tocne sestave? Po kaksni logiki?[/quote]
Po kakšni logiki pa potem trdiš, da je tisto mleko še tako oh in sploh dobro za toliko starega otroka oz. kako mu je sploh prilagojeno, če sploh ne poznaš njegove sestave? Če ne znaš odgovoriti na to vprašanje, je neumno trditi nekaj, za kar ne obstaja popolnoma noben dokaz? Zakaj ponavljate te mantre kot papige, pa pravzaprav sploh ne veste, kaj trdite? Daj, bodi carica, pa poišči raziskavo, ki je preverjala sestavo mleka pri dojenju tako starega otroka. Če si v stroki, ti menda ne bo težko, je tako?
Seveda je dojenje dobro in koristno, ampak, prosim vas, ne poneumljajte sebe in vseh naokoli s takšnimi izjavami. To je namreč kontraproduktivno – zaradi takšnih trditev pridemo do fanatičnih zagovornikov dojenja, ki ne zmorejo uporabiti niti ene možganske celice.[/quote]
In kje sem napisala, da je tisto mleko oh in sploh super dobro za otroka? Trdim samo to, kar ti: da je dojenje dobro in koristno, ni pa nujno. In tudi ce bi vedela tocno sestavo mleka, si s tem podatkom ne bi mogla nic pomagati, ker nihce ne ve tocno v detajle kaksna je idealna hrana za 2-3letnika. Clovesko telo ni stroj. Ti pa ze osnovna logika in kmecka pamet pove, da je materino mleko verjetno bolje prilagojeno cloveskemu mladicu od kravjega ali kaksne druge zivali. Kravje je priblizek in cisto ok, ne more pa biti boljse od materinega. Mi ni treba vedeti sestave ne enega ne drugega. Btw, ga pije tudi moj 2-letnik, ker je z dojenjem pred pol leta sam zakljucil in s tem nimam problema.


Po kakšni logiki pa potem trdiš, da je tisto mleko še tako oh in sploh dobro za toliko starega otroka oz. kako mu je sploh prilagojeno, če sploh ne poznaš njegove sestave? Če ne znaš odgovoriti na to vprašanje, je neumno trditi nekaj, za kar ne obstaja popolnoma noben dokaz? Zakaj ponavljate te mantre kot papige, pa pravzaprav sploh ne veste, kaj trdite? Daj, bodi carica, pa poišči raziskavo, ki je preverjala sestavo mleka pri dojenju tako starega otroka. Če si v stroki, ti menda ne bo težko, je tako?
Seveda je dojenje dobro in koristno, ampak, prosim vas, ne poneumljajte sebe in vseh naokoli s takšnimi izjavami. To je namreč kontraproduktivno – zaradi takšnih trditev pridemo do fanatičnih zagovornikov dojenja, ki ne zmorejo uporabiti niti ene možganske celice.[/quote]
In kje sem napisala, da je tisto mleko oh in sploh super dobro za otroka? Trdim samo to, kar ti: da je dojenje dobro in koristno, ni pa nujno. In tudi ce bi vedela tocno sestavo mleka, si s tem podatkom ne bi mogla nic pomagati, ker nihce ne ve tocno v detajle kaksna je idealna hrana za 2-3letnika. Clovesko telo ni stroj. Ti pa ze osnovna logika in kmecka pamet pove, da je materino mleko verjetno bolje prilagojeno cloveskemu mladicu od kravjega ali kaksne druge zivali. Kravje je priblizek in cisto ok, ne more pa biti boljse od materinega. Mi ni treba vedeti sestave ne enega ne drugega. Btw, ga pije tudi moj 2-letnik, ker je z dojenjem pred pol leta sam zakljucil in s tem nimam problema.[/quote]
Če nihče točno ne ve, kakšna je sestava, potem tudi nihče ne more trditi, da je dojenje triletnika smiselno in da ima tisto mleko sploh kakšen vpliv na otrokovo zdravje, a ne? Torej je tudi tisto o prilagajanju mleka otrokovim potrebam – v konkretnem primeru triletniku ali celo štiriletniku, ena velika bedarija? Zakaj potem to ponavljanje nekih trditev, ki sploh niso dokazana?
Mimogrede, sestava človeškega mleka je najbrž vseeno pomembna, če imajo na EINT analizator mleka. Verjetno imajo dober razlog za to. 🙂
Osnovna logika in kmečka pamet, če se sklicujemo nanjo, nam pove tudi, da je potem človeško mleko bolje prilagojeno tudi odraslim ljudem. Torej bomo propagirali tudi dojenje odraslih? Saj veš, strupeno ni in škoduje tudi ne (no, recimo, da večina človeškega mleka vseeno ne vsebuje toliko toksinov, da bi res škodovali), torej je najboljša možna izbira tudi za odrasle? 🙂
Še vedno pa čakam odgovor tiste iz stroke, da prilepi kak link do raziskave.


In kje sem napisala, da je tisto mleko oh in sploh super dobro za otroka? Trdim samo to, kar ti: da je dojenje dobro in koristno, ni pa nujno. In tudi ce bi vedela tocno sestavo mleka, si s tem podatkom ne bi mogla nic pomagati, ker nihce ne ve tocno v detajle kaksna je idealna hrana za 2-3letnika. Clovesko telo ni stroj. Ti pa ze osnovna logika in kmecka pamet pove, da je materino mleko verjetno bolje prilagojeno cloveskemu mladicu od kravjega ali kaksne druge zivali. Kravje je priblizek in cisto ok, ne more pa biti boljse od materinega. Mi ni treba vedeti sestave ne enega ne drugega. Btw, ga pije tudi moj 2-letnik, ker je z dojenjem pred pol leta sam zakljucil in s tem nimam problema.[/quote]
Če nihče točno ne ve, kakšna je sestava, potem tudi nihče ne more trditi, da je dojenje triletnika smiselno in da ima tisto mleko sploh kakšen vpliv na otrokovo zdravje, a ne? Torej je tudi tisto o prilagajanju mleka otrokovim potrebam – v konkretnem primeru triletniku ali celo štiriletniku, ena velika bedarija? Zakaj potem to ponavljanje nekih trditev, ki sploh niso dokazana?
Mimogrede, sestava človeškega mleka je najbrž vseeno pomembna, če imajo na EINT analizator mleka. Verjetno imajo dober razlog za to. 🙂
Osnovna logika in kmečka pamet, če se sklicujemo nanjo, nam pove tudi, da je potem človeško mleko bolje prilagojeno tudi odraslim ljudem. Torej bomo propagirali tudi dojenje odraslih? Saj veš, strupeno ni in škoduje tudi ne (no, recimo, da večina človeškega mleka vseeno ne vsebuje toliko toksinov, da bi res škodovali), torej je najboljša možna izbira tudi za odrasle? 🙂
Še vedno pa čakam odgovor tiste iz stroke, da prilepi kak link do raziskave.[/quote]

Ona je sla “kaj bolj pametnega delat”, potem ko je popljuvala smernice American Academy of Pediatrics in nam vsem, ki nismo dojili vsaj do tretjega leta povedala, kako zanikrne mame smo (sploh jaz, ker si dovolim otroka, kdaj pustiti tudi babici).

Mislim, da “iz stroke” v njenem primeru pomeni La Leche ligo oz breastapo 🙂
Mogoce bi moral kdo narediti tudi raziskavo, kako 12 let dojenja vpliva na zenske mozgane.


In kje sem napisala, da je tisto mleko oh in sploh super dobro za otroka? Trdim samo to, kar ti: da je dojenje dobro in koristno, ni pa nujno. In tudi ce bi vedela tocno sestavo mleka, si s tem podatkom ne bi mogla nic pomagati, ker nihce ne ve tocno v detajle kaksna je idealna hrana za 2-3letnika. Clovesko telo ni stroj. Ti pa ze osnovna logika in kmecka pamet pove, da je materino mleko verjetno bolje prilagojeno cloveskemu mladicu od kravjega ali kaksne druge zivali. Kravje je priblizek in cisto ok, ne more pa biti boljse od materinega. Mi ni treba vedeti sestave ne enega ne drugega. Btw, ga pije tudi moj 2-letnik, ker je z dojenjem pred pol leta sam zakljucil in s tem nimam problema.[/quote]
Če nihče točno ne ve, kakšna je sestava, potem tudi nihče ne more trditi, da je dojenje triletnika smiselno in da ima tisto mleko sploh kakšen vpliv na otrokovo zdravje, a ne? Torej je tudi tisto o prilagajanju mleka otrokovim potrebam – v konkretnem primeru triletniku ali celo štiriletniku, ena velika bedarija? Zakaj potem to ponavljanje nekih trditev, ki sploh niso dokazana?
Mimogrede, sestava človeškega mleka je najbrž vseeno pomembna, če imajo na EINT analizator mleka. Verjetno imajo dober razlog za to. 🙂
Osnovna logika in kmečka pamet, če se sklicujemo nanjo, nam pove tudi, da je potem človeško mleko bolje prilagojeno tudi odraslim ljudem. Torej bomo propagirali tudi dojenje odraslih? Saj veš, strupeno ni in škoduje tudi ne (no, recimo, da večina človeškega mleka vseeno ne vsebuje toliko toksinov, da bi res škodovali), torej je najboljša možna izbira tudi za odrasle? 🙂
Še vedno pa čakam odgovor tiste iz stroke, da prilepi kak link do raziskave.[/quote]
Se vedno mi nisi razlozila kaj ti bo kemicna sestava mleka. Ta podatek ne bi dokazal nicesar. Kako in zakaj je prislo do tega, da nasa rasa tudi v odrasli dobi lahko prebavlja mleko in mlecne izdelke (druge rase ga ne ali slabo) se mi pa ne da razlagat. Ce bos malo pobrskala kdaj azijski otroci postanejo intolerantni na laktozo bos dobila odgovor do kdaj je biolosko gledano dojenje smiselno.

Meni je po 4 mesecih zmanjkalo, pa še je bilo treba dodajati.

kakšna različna mnenja.

?!?? A se samo sprenevedaš, ali pa res ne zmoreš dojeti? Pišeš tole:
Bistvo je, da je narava tako poskrbela, da je mleko prilagojeno starosti. Celo po spolu se loci, mame fantkov imajo bolj mastno od punck.
Na podlagi česa pa trdiš to? Če je sestava mleka res tako nepomembna in nič ne pove?
Si se zapletla v lastno mrežo, a? Nimaš pojma, kakšna je sestava, zato je po novem pa nepomembna in nič ne pove? Strokovnost pa taka…. :-((((

New Report

Close