Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako se bo spreminjala družba?

Kako se bo spreminjala družba?


O tem smo že milijonkrat debatirali in še enkrat povem, da je razmnoževanje eden izmed osnovnih nagonov, saj se vsa živa bitja razmnožujejo, ne glede na obstoj njihovega ega.
Ego je potreben, da se človek upre temu nagonu.[/quote]

Eni ljudje imamo razum in uporablljamo kontracepcijo, ne sledimo slepo samo nagonom.
Eni pa samo egoistično razmišljajo, da morajo poskrbeti za svoje gene. Saj ni važno kako bo, važno je, da gre njihov priimek, geni naprej. Pa, da ne bodo na stara leta sami.


O tem smo že milijonkrat debatirali in še enkrat povem, da je razmnoževanje eden izmed osnovnih nagonov, saj se vsa živa bitja razmnožujejo, ne glede na obstoj njihovega ega.
Ego je potreben, da se človek upre temu nagonu.[/quote]

O egu lahko govorimo le v primeru dovolj visoke stopnje zavesti, takšna pa je verjetno le pri človeku. Zato najbrž razmnoževanje pri njem ni nekaj zgolj nagonskega in še manj da ego pri tem nima nič.[/quote]

Hja, ni rečeno. Pri nekaterih gre samo za nagone. Misliš, da bi imeli jeseniško deklico pa koroške dečke in tako naprej, če ne bi nekateri ljudje ravnali le po nagonu in zato naredili otroke?
Žal premalo ljudi uporablja razum, zato imamo na milijone odvečnih otrok po svetu.


O tem smo že milijonkrat debatirali in še enkrat povem, da je razmnoževanje eden izmed osnovnih nagonov, saj se vsa živa bitja razmnožujejo, ne glede na obstoj njihovega ega.
Ego je potreben, da se človek upre temu nagonu.[/quote]

Eni ljudje imamo razum in uporablljamo kontracepcijo, ne sledimo slepo samo nagonom.
Eni pa samo egoistično razmišljajo, da morajo poskrbeti za svoje gene. Saj ni važno kako bo, važno je, da gre njihov priimek, geni naprej. Pa, da ne bodo na stara leta sami.[/quote]

Vprašanje je kaj bi se lahko poimenovalo pod razum, večina tega kar si človek izmisli zagotovo ne. Ker narava , ki je nad tabo se na tvoj razum požvižga, torej nekaj ne bo v redu z njim, če logično razmisliš, ne?

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Jaz sem del narave, ni narava nad mano, ampak sem del nje. Moj razum je del mene. Jaz sem del narave. Res pa je, da moj razum ni vedno najbolj pameten (ne samo, da ni vedno pameten, tudi nagonom kdaj pa kdaj poopusti v preveliki meri), še vedno pa je del narave :).


Ti si res prašni delček narave, ampak tvojih razumskih odločitev narava ne upošteva, torej niso razumske, temveč tvoj zblojenost, ki ti je z razvojem človeka skozi čas bila omogočena. Že tu, če se ti ne razmnožuješ, je pač dovolj drugih, ki te bodo nadomestili, ti si le suha veja. In res moraš bit čorav, če ne vidiš da zahod v taki obliki, ki se je oblikoval z “razumom” ni sposoben obstoja in ne bo obstal, če ne bo naredil parkorakov nazaj. In kako poslanstvo si ti predstvaljaš, da imaš na tem svetu?

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Ne drži. Solidarnost družbe v smislu vlaganja v zdravstvo, infrastrukturo, izobraževanje itd., je bila in je še v določenih državah. Osebki so se v zadnjih 20 letih spremenili, družba pa se jim in se jim še bo prilagajala.[/quote]

od kdaj obstaja ta solidarnost?
pred letom 1945 je ni bilo nikjer. vlaganje v infrastrukturo ni solidarnost, ampak nuja, če želiš, da ti gospodarstvo funkcionira.
zdravstvo in izobraževanje (nad osnovnošolskim, ki je nuja za to, da gospodarstvo dobi kolikor toliko spodobno delovno silo), pa sta bila pred 1945 povsod plačljiva. v večini sveta je tako še danes.


Ti si res prašni delček narave, ampak tvojih razumskih odločitev narava ne upošteva, torej niso razumske, temveč tvoj zblojenost, ki ti je z razvojem človeka skozi čas bila omogočena. Že tu, če se ti ne razmnožuješ, je pač dovolj drugih, ki te bodo nadomestili, ti si le suha veja. In res moraš bit čorav, če ne vidiš da zahod v taki obliki, ki se je oblikoval z “razumom” ni sposoben obstoja in ne bo obstal, če ne bo naredil parkorakov nazaj. In kako poslanstvo si ti predstvaljaš, da imaš na tem svetu?[/quote]

Prašni delček? Really…
Če narava ne upošteva naših razumskih odločitev (kakorkoli si že predstavljaš to), smo avtomatsko zblojeni?
Čorav?

Ti si res en nevzgojen, nesramen, omejenec, daj začni živeti, namesto da cele dneve zmerjaš ljudi na forumu.


Ti si res prašni delček narave, ampak tvojih razumskih odločitev narava ne upošteva, torej niso razumske, temveč tvoj zblojenost, ki ti je z razvojem človeka skozi čas bila omogočena. Že tu, če se ti ne razmnožuješ, je pač dovolj drugih, ki te bodo nadomestili, ti si le suha veja. In res moraš bit čorav, če ne vidiš da zahod v taki obliki, ki se je oblikoval z “razumom” ni sposoben obstoja in ne bo obstal, če ne bo naredil parkorakov nazaj. In kako poslanstvo si ti predstvaljaš, da imaš na tem svetu?[/quote]

Ja, en majčken, majčken delček narave sem.
Torej praviš, da so moje odločitve zblojenost? Zanimivo. A tvoje odločitve pa narava sprejema, upošteva? Po mojem ravno toliko kot moje.
Mene prav nič ne moti, če me drugi nadomestijo. Nihče ni nenadomestljiv. Tudi jaz ne. Če sem zato suha veja, ker nimam otrok, tudi prav. Se ne sekiram. Moji geni niso tako vrhunski, da bi morali it naprej. Nisem nek genij ali kaj takega, da bi bilo nujno, da se geni razširijo.
Zakaj pa bi moral obstati zahod v taki obliki? Svet se ves čas spreminja. Nič ni večno. Vse se spreminja. Še kamen se spreminja. Kako se ne bi družba.
Poslanstvo? Ne razmišljam o svojem poslanstvu. Nič ne izstopam od ostalih. Svet se bi mirno naprej brez mene in tudi brez tebe. Tako kot sem jaz nepomemben delček narave, si tudi ti. Brez tebe in brez mene bi se svet vseeno čisto ok naprej vrtel.

Ne drži. Solidarnost družbe v smislu vlaganja v zdravstvo, infrastrukturo, izobraževanje itd., je bila in je še v določenih državah. Osebki so se v zadnjih 20 letih spremenili, družba pa se jim in se jim še bo prilagajala.[/quote]

od kdaj obstaja ta solidarnost?
pred letom 1945 je ni bilo nikjer. vlaganje v infrastrukturo ni solidarnost, ampak nuja, če želiš, da ti gospodarstvo funkcionira.
zdravstvo in izobraževanje (nad osnovnošolskim, ki je nuja za to, da gospodarstvo dobi kolikor toliko spodobno delovno silo), pa sta bila pred 1945 povsod plačljiva. v večini sveta je tako še danes.[/quote]

Pa vseeno zanemarjaš dejstvo, da se je pohlep razbuhtel v 70. letih prejšnega stoletja in to kar imamo danes , ni primerljivo z nobenimi časi v zgodovini.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

MIsliš, da res?
Poglej kakšne stavbe so nekoč gradili. Gradove, cerkve… misliš, da ni bil zadaj pohlep?


O tem smo že milijonkrat debatirali in še enkrat povem, da je razmnoževanje eden izmed osnovnih nagonov, saj se vsa živa bitja razmnožujejo, ne glede na obstoj njihovega ega.
Ego je potreben, da se človek upre temu nagonu.[/quote]

Eni ljudje imamo razum in uporablljamo kontracepcijo, ne sledimo slepo samo nagonom.
Eni pa samo egoistično razmišljajo, da morajo poskrbeti za svoje gene. Saj ni važno kako bo, važno je, da gre njihov priimek, geni naprej. Pa, da ne bodo na stara leta sami.[/quote]
Ti samo svoje egoistične težnje opravičuješ z razumskimi, ker želiš, da ne bi izpadle egoistične.
V resnici pa je ravno kontracepcija najbolj egoistična, saj druge živali ne jemljejo KT in ne uporabljajo kondomov.

od kdaj obstaja ta solidarnost?
pred letom 1945 je ni bilo nikjer. vlaganje v infrastrukturo ni solidarnost, ampak nuja, če želiš, da ti gospodarstvo funkcionira.
zdravstvo in izobraževanje (nad osnovnošolskim, ki je nuja za to, da gospodarstvo dobi kolikor toliko spodobno delovno silo), pa sta bila pred 1945 povsod plačljiva. v večini sveta je tako še danes.[/quote]

Pa vseeno zanemarjaš dejstvo, da se je pohlep razbuhtel v 70. letih prejšnega stoletja in to kar imamo danes , ni primerljivo z nobenimi časi v zgodovini.[/quote]se ne strinjam
slabo poznaš zgodovino. vedno je bilo tako, da je ozek sloj prebivalstva živel v nezaslišanem bogastvu, ostala večina, ki je to bogastvo eliti omogočala, pa je ponavadi crkovala od lakote in še česa drugega.

ko jaz prdnem je kje potres
ko pa rignem pa cunami

Verjamem ti, da ti nisi egoist. In da ne uporabljaš kondomov. In nasprotuješ vazektomiji. V to sploh ne dvomim. Sem pa malce v dvomih glede tvoje partnerke. Da ni mogoče ona egoistka, ker uporablja kontracepcijo?
Si drugače musliman ali kak ortokatolik? Ti si tako proti kontracepciji . Pa še papež ni več tako fanatično proti kontracepciji.

Pa vseeno zanemarjaš dejstvo, da se je pohlep razbuhtel v 70. letih prejšnega stoletja in to kar imamo danes , ni primerljivo z nobenimi časi v zgodovini.[/quote]se ne strinjam
slabo poznaš zgodovino. vedno je bilo tako, da je ozek sloj prebivalstva živel v nezaslišanem bogastvu, ostala večina, ki je to bogastvo eliti omogočala, pa je ponavadi crkovala od lakote in še česa drugega.[/quote]
zakaj pa se ne strinjaš, če samo potrjuješ kar je napisal MV?

MIsliš, da res?
Poglej kakšne stavbe so nekoč gradili. Gradove, cerkve… misliš, da ni bil zadaj pohlep?[/quote]

Res je, ampak ne v taki meri in na tak način. saj o tem imaš veliko napisanega, posnete dokumentarne oddaje. V 70. letih se je začelo forsirat brezmejno potrošništvo, vsemogoči trendi in hitro bogatenje, ter s tem zasužnjevanje ljudi.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

MIsliš, da res?
Poglej kakšne stavbe so nekoč gradili. Gradove, cerkve… misliš, da ni bil zadaj pohlep?[/quote]

Res je, ampak ne v taki meri in na tak način. saj o tem imaš veliko napisanega, posnete dokumentarne oddaje. V 70. letih se je začelo forsirat brezmejno potrošništvo, vsemogoči trendi in hitro bogatenje, ter s tem zasužnjevanje ljudi.[/quote]

Potem je pa skrajni čas, da se začne kontracepcija bolj množično uporabljat, da se ne bo širila taka družba.

se ne strinjam
slabo poznaš zgodovino. vedno je bilo tako, da je ozek sloj prebivalstva živel v nezaslišanem bogastvu, ostala večina, ki je to bogastvo eliti omogočala, pa je ponavadi crkovala od lakote in še česa drugega.[/quote]
zakaj pa se ne strinjaš, če samo potrjuješ kar je napisal MV?[/quote]

kje vidiš, da se strinjam z njim? pohlep se niti slučajno ni razrasel v 70 letih prejšnjega stoletja, je obstajal že hujši pred tem.
danes živimo v čisti blaginji v primerjavi s kakšnim 15. ali 19. stoletjem.

Verjamem ti, da ti nisi egoist. In da ne uporabljaš kondomov. In nasprotuješ vazektomiji. V to sploh ne dvomim. Sem pa malce v dvomih glede tvoje partnerke. Da ni mogoče ona egoistka, ker uporablja kontracepcijo?
Si drugače musliman ali kak ortokatolik? Ti si tako proti kontracepciji . Pa še papež ni več tako fanatično proti kontracepciji.[/quote]
Vedno bolj le potrjuješ, da je tvoj razum le iluzija ega.
Kako, za božjo voljo, prideš na idejo, da sem proti kontracepciji?

Točno tako. Problem je, da nas je preveč, ne premalo. Prehitro se plodimo in širimo.[/quote]

Nas (Slovencev in Evropejcev) ni preveč in prebivalstvo v Evropi se stara. Ali res želimo, da izumremo in da nas preplavijo muslimani, Indijci…?

Pa vseeno zanemarjaš dejstvo, da se je pohlep razbuhtel v 70. letih prejšnega stoletja in to kar imamo danes , ni primerljivo z nobenimi časi v zgodovini.[/quote]se ne strinjam
slabo poznaš zgodovino. vedno je bilo tako, da je ozek sloj prebivalstva živel v nezaslišanem bogastvu, ostala večina, ki je to bogastvo eliti omogočala, pa je ponavadi crkovala od lakote in še česa drugega.[/quote]

Vendar bi napredna družba morala izkoriščanje preprečiti.

Res je, ampak ne v taki meri in na tak način. saj o tem imaš veliko napisanega, posnete dokumentarne oddaje. V 70. letih se je začelo forsirat brezmejno potrošništvo, vsemogoči trendi in hitro bogatenje, ter s tem zasužnjevanje ljudi.[/quote]

Potem je pa skrajni čas, da se začne kontracepcija bolj množično uporabljat, da se ne bo širila taka družba.[/quote]
Saj imaš kontaracepcijo v glavah ljudi, ne rabiš druge umetne, mar ne? In zraven tega lepo po naravni poti tako “napredno” civilizacijo kot se poimenujete lepo zamenjuje druga, ki jo poimenujete z ” nerazvitimi in zaostalimi”

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Točno tako. Problem je, da nas je preveč, ne premalo. Prehitro se plodimo in širimo.[/quote]

Nas (Slovencev in Evropejcev) ni preveč in prebivalstvo v Evropi se stara. Ali res želimo, da izumremo in da nas preplavijo muslimani, Indijci…?[/quote]

Preveri koliko je bilo prebivalstva v Sloveniji pred 500 leti, pred 200 leti in koliko sedaj. Boš spet prišla do, zate seveda, osupljive številke. Številka se je namreč povečala.
In kaj potem, če nas preplavijo tuji narodi? Saj zgoraj piše MV kako je naša družba zblojena, pohlepna. Potem je čas, da pridejo drugi.


zakaj pa se ne strinjaš, če samo potrjuješ kar je napisal MV?[/quote]

kje vidiš, da se strinjam z njim? pohlep se niti slučajno ni razrasel v 70 letih prejšnjega stoletja, je obstajal že hujši pred tem.
danes živimo v čisti blaginji v primerjavi s kakšnim 15. ali 19. stoletjem.[/quote]
Včasih je bilo pohlepnih tistih par ljudi in oblasti,danes jih je tričetrt vseh ljudi.

Verjamem ti, da ti nisi egoist. In da ne uporabljaš kondomov. In nasprotuješ vazektomiji. V to sploh ne dvomim. Sem pa malce v dvomih glede tvoje partnerke. Da ni mogoče ona egoistka, ker uporablja kontracepcijo?
Si drugače musliman ali kak ortokatolik? Ti si tako proti kontracepciji . Pa še papež ni več tako fanatično proti kontracepciji.[/quote]
Vedno bolj le potrjuješ, da je tvoj razum le iluzija ega.
Kako, za božjo voljo, prideš na idejo, da sem proti kontracepciji?[/quote]

Torej si egoist?
Bravo. Me veseli, da priznaš, da si egoist.
Božjo voljo? AHa, se mi je zdelo, da si ortovernik :).

New Report

Close