Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako se bo spreminjala družba?

Kako se bo spreminjala družba?


pleme, nacija … ne obstane zaradi zavesti ampak zaradi f.uka … na polno, v pred otroki nezaščiteno fuflo (vseeno kakšne narodnosti) in uspešnega rojstva otroka s preživetvenimi geni


pleme, nacija … ne obstane zaradi zavesti ampak zaradi f.uka … na polno, v pred otroki nezaščiteno fuflo (vseeno kakšne narodnosti) in uspešnega rojstva otroka s preživetvenimi geni[/quote]

Kaj misliš, da so ti zavedni Slovenci res čistokrvni Slovenci?
Nas so učili, da so naši predniki iz Afrike prišli sem gor. Zdaj pa ne vem koliko generacij moraš živeti v Sloveniji, da si pravi Slovenec. Kar daleč nazaj smo bili vsi v Afriki.

tako je
egoizem je v človeški naravi
tudi če nekdo ni egoist, se mora spremeniti, če hoče preživeti, drugače ga bodo ostali egoisti požrli

tudi lenoba je v človeški naravi
če nekdo nima cilja, se ne bo trudil, družba pa bo nazadovala
ko se doseže cilj, človek dobi nagrado, za večino pa je ta nagrada materialne dobrine, ki mu zagotavljajo užitke, veselje, varnost, preskrbljenosti…redki pa so to pripravljeni deliti, ker vedo, da so ljudje egoisti

ne verjamem, da se bo kaj dosti spremenilo

Narod je izmišljena kategorija, ki obstaja od nekje sredi 19. stoletja. prej ni bilo nobenih narodov, kot pavšalno pišejo zgodovinske bukve.

Metuljev efekt se ful lepše sliši. Just saying.

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

Vsaka nacija je halucinacija. Mislim, da sem to tu gor že napisala…

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

Vedno več je ljudi, ki imajo otroke kljub temu, da nočejo prevzeti odgovornosti. Ne glede na vse protiargumente lahko torej te ljudi označimo za svojevrstne egoiste. Kako bo delovala družba, ki je do sedaj slonela na sobivanju, načelu solidarnosti in sklepanju kompromisov, če bo število egoistov naraščalo? Bo družba kot taka propadla ali se bo njen koncept spremenil in kako?

Vsaka nacija je halucinacija. Mislim, da sem to tu gor že napisala…[/quote]

Normalno. prvo so bila plemena. Potem so warlordi zarisali svoje meje in si za svoje tlačane izmislili ime. Recimo “nemci”. Evropa je bila v srednjem veku kot Somalija, folk je crkoval od kuge in orožja, ter lakote. Folk je imel tega sranja v 17. st . počasi dovolj in vestfalski mir prinese prve zametke moderne države, bistvo česar je, da ima samo država pravico do vojske.No, sredi 19. stoletja pa se v obdobju pomladi narodov rodi pojem narod.

res je Trubar že v 16. stoletju pisal o Slovencih, ampak ni mogel misliti Slovence kot narod, ker to ni obstajalo, bolj na ljudstvo in jezikovno skupnost.

še ena tema, kjer Monkeljni razpredajo nekaj, o čemer nimajo pojma.

Svašta.

A če še več ljudi ne bo imelo otrok, bo sobivanje kaj bolj težavno? Meni se zdi, da sobivanje prej postane problematično, ko je na enem prostoru preveč ljudi…
Če bo sistem obdavčevanja ostal enak, bodo tisti brez otrok še vedno solidarno vplačevali v proračun, iz katerega se črpajo sredstva za subvencije vrtcev, hrane, šolski sistem, otroške dodatke, štipendije, mnja, tudi za bolniško odsotnost mam zaradi bolnih otrok … hkrati pa sami iz iste malhe ne bodo jemali.
Sklepanje kompromisov? Sorry, to me v tem kontekstu asociira na tiste starše, ki z odvetniki vršijo pritisk na učitelje oz. profesorje. Če pomislim na statistiko civilnopravnih tožb (+ vse neregistrirane oz. neprijavljene medsosedske in sorodstvene spore, da o nasilju ne govorim) v Sloveniji, pa mislim, da upravičeno dvomim v to, da smo Slovenci na splošno kaj prida pripravljeni na sklepanje kompromisov.

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

Vedno več je ljudi, ki imajo otroke kljub temu, da nočejo prevzeti odgovornosti. Ne glede na vse protiargumente lahko torej te ljudi označimo za svojevrstne egoiste. Kako bo delovala družba, ki je do sedaj slonela na sobivanju, načelu solidarnosti in sklepanju kompromisov, če bo število egoistov naraščalo? Bo družba kot taka propadla ali se bo njen koncept spremenil in kako?[/quote]

Vprašanja so retorična, a ne? 🙂

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...


Neumnost je le za tistega, ki ne uporablja razuma. Pa še pojavljajo se ene zafrustrirane sralke, ki se najdejo v brezrazumskih komentarjih.
Egoizem ni le nekaj, kar bi bilo v relaciji le do zunanjega sveta,.Lahko je tudi v relaciji do samega sebe. Do svojih potreb. V tem primeru do nagona po razmnoževanju in materinskega, očetovskega nagona.
Tako se ego zaradi določenih izkušenj, upira lastni potrebi. Lažje je le reagirati, kot pa travme predelati. Zato so takšni ljudje zagrenjeni, nestrpni in sovražno nastrojeni do tistih, ki v sebi niso konfliktni in so lahko izrazili in udejanjili svoje potrebe.

Dajmo se Slovenci – torej – žrtvovat za svet in nehajmo sexat. ker večina slovenčkov je itak nastalo “po nesreči, zaradi počenega kondoma”.

Narcisi so vedno mislili, da so tako krasni, da morajo svet posrati še z eno podobo samega sebe. da zemlja ne bo živela brez tega daru. Sej se v vsaki temi tu gor isti folk pritožuje nad družbo. nad politiko, babami, ker ne deajo f.ukat, nad izobraženimi “ker se nosijo in mahajo s papirji”, nad pisarniškimi delavci, ker se menda “čohajo po riti”. ..Eni pač mislijo, da so že iz materine odprtine prišli tako krasni, d ajim ni bilo nikoli treba ničesar narediti iz sebe. Potem anrcisoidno pričakujejo, da morajo vsi odobravati sve njihove kaprice, od štepanja otrok, do obdavčitve bogatejših, sploh takih, brez otrok.

Vedno več je ljudi, ki imajo otroke kljub temu, da nočejo prevzeti odgovornosti. Ne glede na vse protiargumente lahko torej te ljudi označimo za svojevrstne egoiste. Kako bo delovala družba, ki je do sedaj slonela na sobivanju, načelu solidarnosti in sklepanju kompromisov, če bo število egoistov naraščalo? Bo družba kot taka propadla ali se bo njen koncept spremenil in kako?[/quote]

Vprašanja so retorična, a ne? :)[/quote]

Pa tole tudi, kajne? 🙂

Vprašanja so retorična, a ne? :)[/quote]

Pa tole tudi, kajne? :)[/quote]

Mislis moje vprasanje ali svoje? 🙂

Pa tole tudi, kajne? :)[/quote]

Mislis moje vprasanje ali svoje? :)[/quote]

Zginte se babnce kregati na M/Ž ćvek, iz kjer ste prilezle. Saj vam bodo glanckofi in fielisiti sledili.

Pusti ju, kul sta.

Mislis moje vprasanje ali svoje? :)[/quote]

Zginte se babnce kregati na M/Ž ćvek, iz kjer ste prilezle. Saj vam bodo glanckofi in fielisiti sledili.[/quote]
Zanimivo, meni se ne zdi, da se kregava. Prej obratno – z minimalno kolicino uporabljenih besed sva se po mojem mnenju cisto lepo razumeli.
Ni vse, kar ima na koncu mojih komentarjev smeskota, sarkazem. Vcasih je samo prijazen nasmeh.
Glede na to, kako oblajas cloveka, razumem, da se ti kaj takega zdi nepredstavljivo.

New Report

Close