Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako so lahko leta poglaviten kriterij?

Kako so lahko leta poglaviten kriterij?

Odgovor na objavo uporabnika
Nikoli razumela, 04.08.2021 ob 23:53

Jaz pa ne razumem zakaj kakšne ženske moti če eni pač obsedeno letajo za svojo izgubljeno mladostjo. Mislim a ste kaj na izgubi? Si resno želite takega moškega? Ima res kakšna 40+ željo imeti isto 40+ partnerja, ki sanjari o tem kako “kul” bi bil ko bi z 20 letnico o Nirvani ipd. razglabljal in si masiral boleča kolena medtem ko bi ga to bogo punče gledalo in se spraševalo o čem za vraga on to govori? Kaj si boste pomagale s takim “dedcem”. Hvalabogu da se sami izločijo in stojijo v vrsti pred srednjo šolo in se smešijo.

😂😂🤣

    Otroke treba imet mlad.

 

Odgovor na objavo uporabnika
donporleone, 05.08.2021 ob 09:17

Odgovor na objavo uporabnika
Rodi že, 05.08.2021 ob 02:35

Odgovor na objavo uporabnika
donporleone, 05.08.2021 ob 02:11

Odgovor na objavo uporabnika
Magaricaaaaaa, 04.08.2021 ob 23:27

Odgovor na objavo uporabnika
Kvasiš neumnosti, 04.08.2021 ob 22:52

Odgovor na objavo uporabnika
donporleone, 04.08.2021 ob 16:15

Zadnje dni na forumu opažam precejšno nastrojenost nekaterih pretirano mačističnih komentatorjev zoper zrele ženske.

Zanima me kako lahko nekateri vidite to kot poglaviten kriterij. Razmumem, da se izbira na podlagi vizuelne slike, a zakaj so leta postala prvi “filter?” Ni več pomembno ali je koža napeta ali ne, postava ustreza standardom, je suha ali ne, blond ali rjavolaska, ima A, B, C,… za nekatere očitno SAMO ŠE LETA. Lahko kdo pojasni to norijo?

 

Ne gre samo za izgled. Leta so lahko velik problem. Različna življenska obdobja, različna izhodišča in različni cilji. Kaj bo en 20-letni šmrkavec poček s 50-letnico? Če gre za kurbarijo, razumem, ampak za ostati skupaj mora biti še kaj več, kot telesna kompatibilnost.

 

Ja. 20 letni šmrkavc nima razen kurbarije kaj iskat pri/z 50 letnico. Rodit ne more. Telesno sledit se manj. Saj je z eno nogo ze v grobu. Razen ce hoce bit vdovec… Al pa za olajsat…

Tako da imas kar prav.

Kaj pa ima več od dvajsetletnice?

Biološko gledano lahko rodi tudi petdesetletnica, ki še ni v menopavzi. Sicer pa kateri dvajsetletnik si želi ustvariti družino? Verjetno jih ni veliko. Sam sem recimo mnenja, da je za otroko čas nekje med štiridesetim in petdesetim letom, če sploh.

 

Zakaj nekateri nemorete verjeti v zveze z več desetletno starostno razliko?

Kdo bo pa vzgajal? Pri 40,50 je že zdavnaj prepozno tako za m kot ž. Verjemi mi. Če se hočeš it res kvalitetnega starševstva je še najbolje pri 20 do max 30 imeti podmladek. Vse kar je čez je že druga zgodba. Sem poskusila in eno in drugo. Poznam kar nekaj žensk, ki so se odločile za tretjega otroka po 40., pa sedaj obžalujejo. Nimaš več tiste energije ne volje, ne fizične zmogljivosti, da si res kvaliteten starš. Poleg tega je gemeracijska razlika med starši in otroki prevelika, pri manjši bolje shajajo, se bolje razumejo.

Nekako se ne strinjam. Pri dvajsetih je čas za druge reči kot pa za otroka. Mladi se vse pogosteje odločajo za študij… hkrati so to leta, kot je že bilo ugotovljeno, ko naj bi bil človek poln energije. Tukaj pa se zgodi razhajanje, saj sam na spisek prioritet kariero uvrščam krepko višje kot postavko “imeti otroka.” Leta med dvajsetim in tridesetim tako vidim, kot idealen čas, ko lahko delaš, kreiraš tudi po deset, dvanajst ur dnevno, kar pa si kot starš bistveno težje privoščiš, sploh, če sta taka oba partnerja. In še otrok ima tako bistveno več od ustvarjenega premoženja.

Problem, pri načrtovanju družine je v tem, da rabiš partnerja ter, da svojo (ne)plodnost ugotoviš šele takrat, ko začneš delati na otrocih. Po drugi strani pa tudi ne veš kdaj bo prišel tvoj čas menopavze.  Torej če si samska ženska stara 30 let in si želiš otrok, moraš biti precej efektivna, poleg tega imoraš meti precej dobre socialne skilse, da moške pravilno oceniš. Če si lahko pri 20. letih fural 5 letno “resno” vezo, da si se videl le ob vikendih, si pri 30. tega ne moreš privoščiti (če hočeš imeti kaj več). Zato ljudje, ki so resni in vstopajo v resno vezo pri 30+ te stvari pohitrijo. Pač vseliš se max 1. leto po spoznanju, par let se spoznavaš v skupnem gospodinjstvu in pred 35 lahko imaš otroka, če se s partnerjem ujameš in če je vse biološko pogojeno. Če imaš smolo boš začela s 35 z umetnimi oploditvami in preiskavami, kar se hitro zavleče na par let. Če greš  narazen, pa začneš spet od začetka le da imaš par let več …

Uf, ne, ne gre za rojevanje – gre za prenašanje intimnih izkušenj na neizkušene, na tiste, ki bi se radi še kaj dobrega naučili, česar se v solo ne morejo- saj si to majši tudi želi – kaj bo z eno 20 letnico, ki ni ravno seksualno inspiracijsko podkrepljena, se vleže na hrbet ko želva, se ni pripravljena ničesar naučiti, niti svojega telesa toliko raziskati, da bi se sama naučila in znala pripeljati do orgazma  z več možnimi kombinacijami, ki jih ji je dala mati narava – ne , ker ona meni, da mora moški zanjo naredit vse, da njej ni treba se niti naučit potrudit, da ji bo prišlo 🙂

 

Pa še druga stvar – mlad/a, tak/a ki je bil npr. z enim partnerjem dosedaj ( oba prva en drugemu) tudi če je bil zvest, ali še z nikomer,  nima načelno tudi spolno prenosljivih bolezni, takega naučiš tudi, kako semora znat v današnjem času zaščitit, da je kondom, dokler išče in eksperimetira “musta have”, ker je tudi v Sloveniji SPBjev že preveč, ker jih nekateri tudi namerno širijo.Jaz trenutno ne zaupam generaciji 35+, ki bi kar  “na free” brez kondoma, pa nebi šli  na testiranje za SPB pa… Jah, pa naj ti dajejo tiste, ki so tako neumne, da bodo fasale od tebe preko drugega/druge še to, ko še sam ne boš vedel, kdaj si fasal tudi to,  ne samo užitek. Pojma nimate, kolijo je SPBjev pri nas.

Pa jaz se tega sicer pri 50ih ne bi šla, čeprav ponudbe in želje mlajših, izkjušenj željnih, padajo od vedno.

Odgovor na objavo uporabnika
Holy Grail, 05.08.2021 ob 10:42

Uf, ne, ne gre za rojevanje – gre za prenašanje intimnih izkušenj na neizkušene, na tiste, ki bi se radi še kaj dobrega naučili, česar se v solo ne morejo- saj si to majši tudi želi – kaj bo z eno 20 letnico, ki ni ravno seksualno inspiracijsko podkrepljena, se vleže na hrbet ko želva, se ni pripravljena ničesar naučiti, niti svojega telesa toliko raziskati, da bi se sama naučila in znala pripeljati do orgazma  z več možnimi kombinacijami, ki jih ji je dala mati narava – ne , ker ona meni, da mora moški zanjo naredit vse, da njej ni treba se niti naučit potrudit, da ji bo prišlo 🙂

 

Pa še druga stvar – mlad/a, tak/a ki je bil npr. z enim partnerjem dosedaj ( oba prva en drugemu) tudi če je bil zvest, ali še z nikomer,  nima načelno tudi spolno prenosljivih bolezni, takega naučiš tudi, kako semora znat v današnjem času zaščitit, da je kondom, dokler išče in eksperimetira “musta have”, ker je tudi v Sloveniji SPBjev že preveč, ker jih nekateri tudi namerno širijo.Jaz trenutno ne zaupam generaciji 35+, ki bi kar  “na free” brez kondoma, pa nebi šli  na testiranje za SPB pa… Jah, pa naj ti dajejo tiste, ki so tako neumne, da bodo fasale od tebe preko drugega/druge še to, ko še sam ne boš vedel, kdaj si fasal tudi to,  ne samo užitek. Pojma nimate, kolijo je SPBjev pri nas.

Pa jaz se tega sicer pri 50ih ne bi šla, čeprav ponudbe in želje mlajših, izkjušenj željnih, padajo od vedno.

Odgovor na donporleone/Magaricaaaa post -ni scitiralo…

Odgovor na objavo uporabnika
Holy Grail, 05.08.2021 ob 10:43

Odgovor na donporleone/Magaricaaaa post -ni scitiralo…

Vsaj ena, ki razume.

Sicer pa gre fokus dvoglave populacije pri izbiri žensk nekako takole.

Mladim so privlačnejše starejše recimo  MILFice, lahko tudi GILFice in pumice (cougar woman). Gre se predvsem za neko zrelost in pa (posteljno) kilometrino, saj navadno v teh letih ni želje imeti v postelji dekleta, bolj podobneg kateremu od poznanih listavcev, pač pa izkušeno mačkico, boginjo posteljnih odisejad.

Nato pridejo na vrsto vrstnice, v tem obdobju večina stopi v zakonski jarem. Nastajajo družine, se ima otroke ali pa tudi ne,…

Sedaj pa še k drugi puberteti, v kateri je očitno znatno število dvoglave populacije tega foruma. Takrat moški res začne oprezati za mlajšim, običajno pa se drži formule “idealnega razmerja” v letih med moškim in žensko.

FORMULA: starost moškega delite z dve in prištejte nekje 5 do 7. Tako dobite idealno starost pripadajočega dekleta. Samo kaj, ko funkcija ni linearna…

Da če imaš željo in namen ustvariti družino so to 20 – 30 leta. Ne moreš imeti vsega, sploh pa ne hkrati. In ja, je razlika nespati pri 20 ali pri 40, je razlika ali otroka vzgajaš ko si sam na vrhuncu moči ali ko imaš že svoje zdravstvene težave in te pridejo še kako hitro, čeprav se nam morda pri 33 zdi, da lahko vse, smo lahko že pri 34 zaradi ene brezvezne obrabe na koncu z močmi. Pride dobesedno “čez noč” se pa kopiči vsa leta. V idealnih pogojih – otrok spi, nič ne joka, je miren in tih, ne potrebuje veliko pozornosti, … se še vedno 24/7 moraš ukvarjati z njim na 100% in to ne en mesec, dva temveč vsaj 15 let. V vsakem obdobju je kaj drugega, ki terja tvojo energijo in čas. Kariera pri 20 30 se super sliši, a v današnjih pogojih moraš biti ohoho uspešen, da lahko rečeš “kariera” ki bi bila vredna odrekanja družini, takih pa je morda 1%. Vse ostalo je garanje za male soude. Lahko čisto lepo živiš tudi z 2 povprečnima plačama, če seveda nisi pogolten in pohlepen, otrok ne potrebuje veliko – le čas in ljubezen staršev, igro in zabavo, varnost. To stane zelo malo. Pknavadi so starši tisti, ki hočejo luksuzen voziček, miljon igrač, da se jim ni treba z otrokom dejansko ukvarjati in ne vem kakšne zabave za 100 ljudi ob rojstnem dnevu, ki jih otrok ne potrebuje. Če znaš skromno živeti, brez nepotrebnega razmetavanja, je definitivno obdobje 20/30 za družino in otroka. Moški lahko kariero gradi vedno, sploh če to ni težko fizično delo, lahko dela do 70. leta komot in vedno več je tega, ker se takrat nimajo kam dat, so pa še vitalni in sposobni za biznis, izkušeni, imajo svoje mreže, zato jih vsi iščejo ali sami sestavijo ekipo mlajših, ki dela za njih in oni le upravljajo in rihtajo delo, ker so utečeni v posel. Takrat ni energije za majhne otroke. Že po 35.jo je veliko manj. Verjemi, poskusila in ti govorim iz izkušenj. Če se imaš za odločit za otroke, raje prej kot slej. Ni nujno niti da bo šlo vse gladko, vsi si to želimo in mislimo, a še kako se stvari znajo obrniti in zakomplicirati, leta pa grejo mimo. Jaz bi tudi svojim otrokom svetovala tako.

    Ti moras bit v stanju ze v startu.

Odgovor na objavo uporabnika
Verjemi, 05.08.2021 ob 11:11

Da če imaš željo in namen ustvariti družino so to 20 – 30 leta. Ne moreš imeti vsega, sploh pa ne hkrati. In ja, je razlika nespati pri 20 ali pri 40, je razlika ali otroka vzgajaš ko si sam na vrhuncu moči ali ko imaš že svoje zdravstvene težave in te pridejo še kako hitro, čeprav se nam morda pri 33 zdi, da lahko vse, smo lahko že pri 34 zaradi ene brezvezne obrabe na koncu z močmi. Pride dobesedno “čez noč” se pa kopiči vsa leta. V idealnih pogojih – otrok spi, nič ne joka, je miren in tih, ne potrebuje veliko pozornosti, … se še vedno 24/7 moraš ukvarjati z njim na 100% in to ne en mesec, dva temveč vsaj 15 let. V vsakem obdobju je kaj drugega, ki terja tvojo energijo in čas. Kariera pri 20 30 se super sliši, a v današnjih pogojih moraš biti ohoho uspešen, da lahko rečeš “kariera” ki bi bila vredna odrekanja družini, takih pa je morda 1%. Vse ostalo je garanje za male soude. Lahko čisto lepo živiš tudi z 2 povprečnima plačama, če seveda nisi pogolten in pohlepen, otrok ne potrebuje veliko – le čas in ljubezen staršev, igro in zabavo, varnost. To stane zelo malo. Pknavadi so starši tisti, ki hočejo luksuzen voziček, miljon igrač, da se jim ni treba z otrokom dejansko ukvarjati in ne vem kakšne zabave za 100 ljudi ob rojstnem dnevu, ki jih otrok ne potrebuje. Če znaš skromno živeti, brez nepotrebnega razmetavanja, je definitivno obdobje 20/30 za družino in otroka. Moški lahko kariero gradi vedno, sploh če to ni težko fizično delo, lahko dela do 70. leta komot in vedno več je tega, ker se takrat nimajo kam dat, so pa še vitalni in sposobni za biznis, izkušeni, imajo svoje mreže, zato jih vsi iščejo ali sami sestavijo ekipo mlajših, ki dela za njih in oni le upravljajo in rihtajo delo, ker so utečeni v posel. Takrat ni energije za majhne otroke. Že po 35.jo je veliko manj. Verjemi, poskusila in ti govorim iz izkušenj. Če se imaš za odločit za otroke, raje prej kot slej. Ni nujno niti da bo šlo vse gladko, vsi si to želimo in mislimo, a še kako se stvari znajo obrniti in zakomplicirati, leta pa grejo mimo. Jaz bi tudi svojim otrokom svetovala tako.

se pravi, če hočeš imeti otroke v neki po tvoje idealni starosti, to pomeni tudi da moraš ostati revež z neko povprečno plačo. Še dobro, da niso vsi tako mentalno omejeni kot ti. Pa najbrž tudi še nisi slišala,da imajo eni celo več otrok in to v različnih starostnih obdobjih? Le kako enim to rata, če so po tvoje ljudje od 35 naprej samo še kriplji (potem pa živijo 90 in več let).

 

Odgovor na objavo uporabnika
mentalni revež, 05.08.2021 ob 11:24

se pravi, če hočeš imeti otroke v neki po tvoje idealni starosti, to pomeni tudi da moraš ostati revež z neko povprečno plačo. Še dobro, da niso vsi tako mentalno omejeni kot ti. Pa najbrž tudi še nisi slišala,da imajo eni celo več otrok in to v različnih starostnih obdobjih? Le kako enim to rata, če so po tvoje ljudje od 35 naprej samo še kriplji (potem pa živijo 90 in več let).

 

Zakaj obračaš v negativno moj zapis? Ni res, nisem tega rekla. Govorim o idealnem obdobju! Pa da otrok ne potrebuje bajne kariere staršev ampak zelo zelo malo za preživetje. Seveda je možno imeti otroka in prej in po tem obdobju, tudi sama sem imela. Govorim o idealnem obdobju.

Ni nujno, lahko imaš tudi kariero in hkrati družino, a za to je potrebno pravo partnerstvo in sodelovanje.

ženske ali moški, ki so bili vedno lepi, tudi, ko pridejo v leta. Nekateri se z leti postarajo in pogršajo, drugi se z leti postarajo in polepšajo. Kaj vem nekateri se lepše starajo kot drugi.

Strinjam se samo delno – eno je tudi finančna in življenjska stabilnost, potrpežljivost, resnost. … Ti govoriš kot, da vsaj 20-25 letnik ima stabilno življenje in osebnost, da ostanejo skupaj, da so službe dovolj redne, da lahko vzamejo kredit in ne živijo z družino v svoji otroški sobi pri starših…

Biti oz. Postati mati samohranilka pri 35 ali 25 je zelo velika razlika, … Niso samo leta za otroka, ampak tudi osebnostna zrelost in materialna preskrbljenost – in ne govorimo o Ferrari, jahti, bajti, počitnicah na Havajih, ampak, da ti ostane nekaj po življenjskih stroških (položnice ipd), da veš ali boš čez 3mesece imel službo, da si lahko privoščiš hitri kredit za otroško sobo (ne znamke – samo osnove npr. Posteljica, voziček, avtosedež, nekaj oblekic, plenice, …) Ni zastonj!

Otrok lahko počaka, da si dovolj stabilen, da lahko pokvarjen pralni stroj popraviš ali zamenjaš v enem mesecu brez zelo hude stiske.

 

….

 

Pa ne pozabimo, da je tema okoli kriterija let za zvezo (resno ali ne), ne za načrtovanje družine. Ti 40/50letniki, ki letajo za 20/25letnicami ne iščejo družine, kvečjemu se je izogibajo (bodisi nove družine, ali tiste, ki so jo zavrgli ob ločitvi).

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 4811, 05.08.2021 ob 11:34

Strinjam se samo delno – eno je tudi finančna in življenjska stabilnost, potrpežljivost, resnost. … Ti govoriš kot, da vsaj 20-25 letnik ima stabilno življenje in osebnost, da ostanejo skupaj, da so službe dovolj redne, da lahko vzamejo kredit in ne živijo z družino v svoji otroški sobi pri starših…

Biti oz. Postati mati samohranilka pri 35 ali 25 je zelo velika razlika, … Niso samo leta za otroka, ampak tudi osebnostna zrelost in materialna preskrbljenost – in ne govorimo o Ferrari, jahti, bajti, počitnicah na Havajih, ampak, da ti ostane nekaj po življenjskih stroških (položnice ipd), da veš ali boš čez 3mesece imel službo, da si lahko privoščiš hitri kredit za otroško sobo (ne znamke – samo osnove npr. Posteljica, voziček, avtosedež, nekaj oblekic, plenice, …) Ni zastonj!

Otrok lahko počaka, da si dovolj stabilen, da lahko pokvarjen pralni stroj popraviš ali zamenjaš v enem mesecu brez zelo hude stiske.

 

….

 

Pa ne pozabimo, da je tema okoli kriterija let za zvezo (resno ali ne), ne za načrtovanje družine. Ti 40/50letniki, ki letajo za 20/25letnicami ne iščejo družine, kvečjemu se je izogibajo (bodisi nove družine, ali tiste, ki so jo zavrgli ob ločitvi).

Ker mi ni citiralo (ali pa sem jaz šotorasta)

 

Odgovor na objavo uporabnika
Omg, 05.08.2021 ob 11:29

Zakaj obračaš v negativno moj zapis? Ni res, nisem tega rekla. Govorim o idealnem obdobju! Pa da otrok ne potrebuje bajne kariere staršev ampak zelo zelo malo za preživetje. Seveda je možno imeti otroka in prej in po tem obdobju, tudi sama sem imela. Govorim o idealnem obdobju.

in kaj je idealnega po tvoje, če moraš zaradi otrok potem ostati revež ? Pa če imaš ti enega otroka, zakaj misliš, da bi vsi morali imeti samo enega otroka v nekem po tvoje “idealnem” obdobju? Pa štepanje otrok enega za drugim, da nimaš časa za nobenega, je zate idealno(seveda ni se treba ukvarjati z njimi, ker se zamotijo). Zelo zelo malo rabi otrok revežev, ker ga v resnici preživljajo drugi starši oz. ljudje (ja plačujejo vrtec, šolo, zdravstvo, dajejo direkt denar staršem za OD, subvencijo najemnine itd.).

Otroke naj imajo ljudje kadar jih hočejo. Ker če jih res želijo, se bodo potrudili in jih imeli radi. Če pa jih delaš zato, ker je mus biti čimprej frej, potem pa………….

Odgovor na objavo uporabnika
excell159, 05.08.2021 ob 11:31

Ni nujno, lahko imaš tudi kariero in hkrati družino, a za to je potrebno pravo partnerstvo in sodelovanje.

Težko. Če te po 12, 13 ur na dan ni kot pravi zgoraj, nima družina dosti od tebe. Pa tvoj fokus je drugje in dobiš občutek, da so ti v napoto. Otroci ko so majhni so pogosto bolni, ni vse tako idealno kot na tv oglasu. Če ima otrok še kakšne prirojene zdravstvene težave (kar ni redko) ali kronične prehlade, bronhitise itd itd.. pa sploh ne moreš več biti 100% v službi, ker dolgo ne spiš, žena tudi že izčrpana, pomagaš, te utrudi. Psihično in fizično.

 

@mentalni revež : tako težko energijo oddajaš, da je to prav mučno brati. Karkoli imaš za razrešit, dej to offline sam s seboj rešuj. Nihče ti nič noče.

A z 2 povprečnima plačama si revež? Spet mi polagaš v usta besede, ki jih nisem zapisala. Vsak ima pravico imeti kadar začuti da je zanj najbolje in ja, smo različni in živimo v različnih okoliščinah. Bistvo mojega zapisa je, da če se odločaš za družino, je v obdobju 20/30 najbolj optimalno zaradi tvoje zmožnosti skrbeti za družino. S tvojo starostjo se stvari bistveno spremenijo. Prav tako zdravstveno stanje.

Kar se revežev tiče pa: no comment. Tudi jaz plačujem zdravstvo zate, pa ga ne koristim nikoli. Kot rečeno, stresaj svojo slabo voljo tam kjer so ti jo povzročili, ne name.

Odgovor na objavo uporabnika
Nope, 05.08.2021 ob 11:57

Težko. Če te po 12, 13 ur na dan ni kot pravi zgoraj, nima družina dosti od tebe. Pa tvoj fokus je drugje in dobiš občutek, da so ti v napoto. Otroci ko so majhni so pogosto bolni, ni vse tako idealno kot na tv oglasu. Če ima otrok še kakšne prirojene zdravstvene težave (kar ni redko) ali kronične prehlade, bronhitise itd itd.. pa sploh ne moreš več biti 100% v službi, ker dolgo ne spiš, žena tudi že izčrpana, pomagaš, te utrudi. Psihično in fizično.

 

@mentalni revež : tako težko energijo oddajaš, da je to prav mučno brati. Karkoli imaš za razrešit, dej to offline sam s seboj rešuj. Nihče ti nič noče.

A z 2 povprečnima plačama si revež? Spet mi polagaš v usta besede, ki jih nisem zapisala. Vsak ima pravico imeti kadar začuti da je zanj najbolje in ja, smo različni in živimo v različnih okoliščinah. Bistvo mojega zapisa je, da če se odločaš za družino, je v obdobju 20/30 najbolj optimalno zaradi tvoje zmožnosti skrbeti za družino. S tvojo starostjo se stvari bistveno spremenijo. Prav tako zdravstveno stanje.

Kar se revežev tiče pa: no comment. Tudi jaz plačujem zdravstvo zate, pa ga ne koristim nikoli. Kot rečeno, stresaj svojo slabo voljo tam kjer so ti jo povzročili, ne name.

Nihče ne pravi, da je lahko, a treba se je na koncu skoncentrirati na 8h in le-teh efektivno opraviti. Pa tudi življenje je dobro, da si ga optimiziraš, kolikor se ga le da.

težko je brati tebe, ker si tako omejena in se seveda tega nikoli ne boš mogla zavedati (če bi se, potem je to že prvi korak proti omejenosti). Večina otrok se rodi zdravih, gotovo pa bogatejši lažje skrbijo za bolne otroke kot reveži, sicer reveži ne bi fehtarili non stop po medijih za svoje bolne otroke.

Odgovor na objavo uporabnika
mentalni revež, 05.08.2021 ob 12:13

težko je brati tebe, ker si tako omejena in se seveda tega nikoli ne boš mogla zavedati (če bi se, potem je to že prvi korak proti omejenosti). Večina otrok se rodi zdravih, gotovo pa bogatejši lažje skrbijo za bolne otroke kot reveži, sicer reveži ne bi fehtarili non stop po medijih za svoje bolne otroke.

Treba je govoriti o večini in ne manjšini. Seveda se tam pa tam rodi tudi kakšen bolan otrok, ampak zgovarjat se na sosedovega bolnega otroka, da sam ne moreš imeti kariere je pa precej mimo.

Želim ti, da bodo tvoji vedno zdravi. Le glej, da se ne naješ zarečenega kruha.


@excell
tako kot nekaterim v življenju ni prioriteta otrok, drugim ni kariera.  Kariera 8 ur? Saj pravim, ni vse kariera kar se za to prodaja. Otrok si pa zasluži prisotne starše.

Odgovor na objavo uporabnika
Kako te ni sram, 05.08.2021 ob 12:38

Želim ti, da bodo tvoji vedno zdravi. Le glej, da se ne naješ zarečenega kruha.


@excell
tako kot nekaterim v življenju ni prioriteta otrok, drugim ni kariera.  Kariera 8 ur? Saj pravim, ni vse kariera kar se za to prodaja. Otrok si pa zasluži prisotne starše.

poznam tudi primere, ko so tako vehemetno kot ti obsojali starejše starše, potem je pa otrok umrl in so se zelo matrali pri 40+ , da so naredili še enkrat. Takrat pa kar naenkrat ni bila več pomembna optimalnost.  A torej Mujo, ki po 14 ur na dan polaga beton, dela hudo kariero ali ima zgolj preveč časa za otroke?

 

Sram naj me bo česa?! In kakšnega zarečenega kruha naj bi se najedel?! Saj je čisto preprosto, če imaš bolane otroke, potem je logično, da neke hude kariere ne boš imel. Če pa so otroci zdravi, se je pa malce neumno zgovarjati na bolezen otrok, še posebej če to govoriš tistim, ki imajo res bolne otroke.

Večina ljudi nima nekih hudih prioritet kariera/otroci, saj imajo večinoma 1-2 otroka in neke povprečne službe – kariere. A na žalost, se ti aspekti raje uporabljajo za izgovore. Tako imaš na koncu nekoga ki pravi da se je posvetil karieri, pa je prilezel malce nad povprečno plačo, drugega pa da se je posvetil otrokom in opisuje kot da bi imel fuzbal moštvo, a na koncu se izkaže da ima le enega zdravega.

Odgovor na objavo uporabnika
mentalni revež, 05.08.2021 ob 12:44

poznam tudi primere, ko so tako vehemetno kot ti obsojali starejše starše, potem je pa otrok umrl in so se zelo matrali pri 40+ , da so naredili še enkrat. Takrat pa kar naenkrat ni bila več pomembna optimalnost.  A torej Mujo, ki po 14 ur na dan polaga beton, dela hudo kariero ali ima zgolj preveč časa za otroke?

 

Življenjska optimalnost pomeni, da si v življenju organiziran, da nisi raztrešen kot “kurji fotr”. Pač lahko greš na pošto plačat položnice ali pa se ti same plačajo, lahko se preseliš v bližino službe ali pa se 3h vsakodnevno voziš, lahko greš vsak dan v trgovino lahko pa na vsake 3 dni in še bi lahko našteval. Bistvo organiziranosti je v tem, da ne izgubljaš preveč časa pri brez veznih stvareh.

Glede na to da je v slovenskih družinah precej nasilja, je očitno tudi ogromno časa, ki se nespametno porablja. Če bi ta čas, ki se namenja za metanje polen pod noge, zajebanciji, borbami med partnerjema (če lahko temu rečemo partnerstvo) namenili za delo in kariero, bi imeli vsi več od tega. Ampak kaj čmo, tudi denar ni vse …

Saj niso. Poglej Megan od Harija pri 40 bi jo mnogi napičili.

@excell ni bil odgovor zate, prvi del je bil namenjen mentalnemu revežu, ma ga ni citiralo. Glede življenjske optimalnosti imaš prav. Da se marsikaj, ne glede na okoliščine je optimizacija vedno možna in dobrodošla.

@mentalni revež nikogar ne obsojam, narobe si razlagaš moje zapise. Sem ti rekla, si štartal negativno nastrojen in nadaljuješ v tem stilu, ne bom ti več odgovarjala in vzdrževala tvoje nastrojenosti, spihaj se na kak drug način

 

New Report

Close