Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako ste pripravili vaše otroke na novo poroko

Kako ste pripravili vaše otroke na novo poroko

Menim, da sem kot mama dolžna zagotoviti svojemu otroku odraščanje v okolju v katerem se dobro počuti. Tako da ne, ne bi se poročila/živela z moškim, ki ne bi znal z mojim otrokom vzpostaviti pristnega odnosa, ob katerem se otrok ne bi dobro počutil. Sploh če je otrok manjši (do 10 let). Od nekega 15, 16 letnika pa mislim da tako ni realno pričakovati, da bo na vrat na nos vzljubil novega partnerja svoje mame/očeta.

Ne, v odrasli zreli dobi se jaz neke veze na daljavo in občasnega srečevanje in seksa ne grem. To sem prerasla z začetkom dvajsetih let. Ker to ni zveza, to ni odnos, kakršnega naj bi imela dve zreli, dve odrasli osebi. Jaz želim partnerja ob sebi, živet z njim, ne pa se srečevat občasno z njim. Iz tega na koncu ne bo nič Deluje, če sta oba za “občasen f…”, ker le to tudi je, sorry. Počakat? Absolutno, ampak a veš, to počakat par let, ni nikoli “par” let. Ker kaj to sploh pomeni? Nimaš odgovora, vem. Če nisi sposobna pokazat otroku, da je ženska lahko tako mati, kot tudi partnerka, si naredila otroku slab vzor. Ker po tvoje je lahko le eno ali drugo.
[/quote]

Poznam dva para, ki čisto lepo funkcionirata že dolga leta – en se je poročil po desetih letih tega, čemur ti praviš, da ni odnos, en par pa še vedno funkcionira tako. Veš kaj – live and let live. Živi po svoje, drugim pa pusti, da živijo, kot je njim lepo, če s tem ne škodijo tebi. Če temu rečeš občasen ******, si pač prostaška. Mi je malo žal za vse, ki morajo poslušati tvoj umazani jezik.
Midva sva fajn, bodi prosim brez skrbi, poskrbi raje zase in za svoje odnose.
Glede na to, da sodeluješ v tej temi, si očitno ločena … viš, živela si skupaj z nekom, pa se ni obneslo, ni bil samo občasen ******, pa se je vseeno razbilo in iz tega ni bilo nič.
Iz mojega občasnega fuka je pa vsaj dober ****** – po tvojem.
Ko slišim take prostakinje, kot si ti, me je včasih kar malo sram, da sem ženska.
[/quote]

Zakon ti je propadel, ker nisi sposobna resne zveze, temve si samo za zadovolhevanje spolnih potreb… ves kako se takim rece. In tudi zdaj si samo za to in ti tudi samo to ratuje, ker tak clovek si. Ker resne zveze in odnosa nisi sposobna. In tak vzor dajes tudi otroku.

Saj ni res, pa je …

Poznam dva para, ki čisto lepo funkcionirata že dolga leta – en se je poročil po desetih letih tega, čemur ti praviš, da ni odnos, en par pa še vedno funkcionira tako. Veš kaj – live and let live. Živi po svoje, drugim pa pusti, da živijo, kot je njim lepo, če s tem ne škodijo tebi. Če temu rečeš občasen ******, si pač prostaška. Mi je malo žal za vse, ki morajo poslušati tvoj umazani jezik.
Midva sva fajn, bodi prosim brez skrbi, poskrbi raje zase in za svoje odnose.
Glede na to, da sodeluješ v tej temi, si očitno ločena … viš, živela si skupaj z nekom, pa se ni obneslo, ni bil samo občasen ******, pa se je vseeno razbilo in iz tega ni bilo nič.
Iz mojega občasnega fuka je pa vsaj dober ****** – po tvojem.
Ko slišim take prostakinje, kot si ti, me je včasih kar malo sram, da sem ženska.
[/quote]

Zakon ti je propadel, ker nisi sposobna resne zveze, temve si samo za zadovolhevanje spolnih potreb… ves kako se takim rece. In tudi zdaj si samo za to in ti tudi samo to ratuje, ker tak clovek si. Ker resne zveze in odnosa nisi sposobna. In tak vzor dajes tudi otroku.
[/quote]

Vem, moraš tlačiti druge, da sebe vidiš v lepši luči. Ti si ena tistih oseb, ki se ji mora zgodit ena huda tragedija, da spregleda in začne na svet gledati drugače. A veš tisto, ko eni rečejo, hvala bogu za bolezen/tragedijo/smrt/prizadetega otroka, ker prej nisem znala cenit življenja. Ti sodiš v to kategorijo. Ozkosrčna, neizkušena, nerazgledana, nerazumevajoča, omejena, zadrta vaška zoprnela verjetno brez moža ali s takim, ki te ornk zanemarja.

Zakon ti je propadel, ker nisi sposobna resne zveze, temve si samo za zadovolhevanje spolnih potreb… ves kako se takim rece. In tudi zdaj si samo za to in ti tudi samo to ratuje, ker tak clovek si. Ker resne zveze in odnosa nisi sposobna. In tak vzor dajes tudi otroku.
[/quote]

Vem, moraš tlačiti druge, da sebe vidiš v lepši luči. Ti si ena tistih oseb, ki se ji mora zgodit ena huda tragedija, da spregleda in začne na svet gledati drugače. A veš tisto, ko eni rečejo, hvala bogu za bolezen/tragedijo/smrt/prizadetega otroka, ker prej nisem znala cenit življenja. Ti sodiš v to kategorijo. Ozkosrčna, neizkušena, nerazgledana, nerazumevajoča, omejena, zadrta vaška zoprnela verjetno brez moža ali s takim, ki te ornk zanemarja.
[/quote]

Tvoje besede govorijo o tebi… ti socloveku privoscis bokezen, smrt in vse kar nastevas… in ocitno to ljudem tudi povzrocas z dejanji, ker jim zelis da se jim to zgodi. Tako da kar pred svojim pragom poeti s svojo besrcnostjo, zlobo, hudobijo, zahrbtnostjo, temno duso

Pa neki hinavis skrbnega starsa, socloveku pa privoscis prizadetega otroka… daj ne hinavi v, besedah… v dejanjih takih tvojih se izda, da nisi s od starsa…

Ne vem, ali bom napisala nekaj nezaslišanega zate, ker očitno nisi še nikoli slišala: nekateri pari dejansko ne živijo skupaj in verjetno tudi ti s svojim partnerjem nisi šla po prvem kinu že kupovat skupno stanovanje ali kako?
Razlika je tudi, ali so otroci majhni ali veliki. Eni najstnici pripeljat tujega odraslega tipa v stanovanje z eno kopalnico – lej, jaz tega zase ne bi! Zato tudi ona ne more imeti fanta pri nas, ker enostavno meni ni. In spoštujeva druga drugo. Pa imava obe partnerja oz. fanta.
Moj partner se globoko strinja in tudi on sebe ne vidi pri nas v stanovanju s še eno “tujo” osebo pa da gleda njene krvave vložke itd. Je drugače, kot če je tvoj otrok.

Po odgovorih vidim, da eni dejansko ne znate živeti sami in zato rinete čim prej v novo zvezo, poroko, skupno življenje.

Ali imamo pravico do še ene družine? Da začnemo s kom drugim spet od začetka, novi otroci, nove obveznosti, nove zaveze? Imamo, ampak če so vsi pogoji za to. Moja hči ima pri očetu polbrata in od takrat so njeni obiski tam redkejši. Ji pač ni. Oče si ne zna vzeti časa zanjo. Mi je rekla, da je vesela, da se jaz nisem odločila za dodatne otroke, da ji ne bi bilo všeč, ker ji je bilo že tako težko zaradi ločitve in potem zaradi ohladitve odnosov z očetom.
Z mojim partnerjem se čisto okej razume, skupaj se učita matematiko, ga spoštuje, verjetno ga ima na en način tudi rada. Midva sva dogovorjena, da bova zaživela skupaj, ko bo hči šla na svoje, kar bo že kar kmalu, ker zaključuje srednjo šolo.
[/quote]

kaj? ti po tvojem bi diktirala drugemu brez otrok, kdaj ima on pravico do družine? On jo ima zdaj… tebe in tvojo razvajenko pa pošlje v tri krasne… a zdaj so drugi krivi, če si ti odločila za otroka z napačnim in se potem ločila… in zato zdaj imaš ti in tvoja razvajenka drugim pravico določeti ali oni smejo stopiti v starševstvo in kdaj… domišljavi sta obe…
in direkt za bit sami in nobenega daleč naokoli, da sem jaz uni tvoj tip, bi ti že zdavnaj rekla adijo. In tamali tudi. čau papa pa imejta sami svoje pogoje.
[/quote]

Ti nisi njen tip in ne ona. In jaz podpiram tovrstno ravnanje.

Od kod si pa to potegnila? Zakaj ji pa otroci ne bi nič pomenili? Ker jim ne pusti, da bo ji določali s kom lahko živi in s kom ne? Do kdaj pa lahko to traja? Dokler so otroci doma, ali tudi potem, ko se oni poročijo in odselijo? Aja, a otroci si pa lahko sami izbirajo partnerje, ali tudi za njih potem enako velja, da jim mora mama dovoliti? Pa ja ne bodo šli živet svojih življenj in jo pustili na stara leta samo?
[/quote]
Zakaj bi ti jaz karkoli dokazovala, če si slepa in gluha kot noč? O čustveni inteligenci pa verjetno tvoja celica še ni slišala.
Samo ponavljam še enkrat:
Žal mi je za tvoje otroke, ker ti očitno ne pomenijo nič. Ali pa jih nimaš in tega nisi sposobna razumeti.
[/quote]

Ti nisi cist zdrava, ane?


Dovoli, da se ne strinjam. Svoje otroke imam rada, ampak na prvem mestu sem sama sebi. Ker če se jaz nimam rada, kako naj pričakujem od drugih, da me bojo imeli? To ne pomeni, da ne bi skočila pred puško za otroka ali dala zanj ledvice, pa tudi ne bi rinila v zvezo s človekom, o katerem bi za hip podvomila, da do mojih otrok ne bo vsaj korekten, ampak ne bo pa otrok pometal z mano in mojim življenjem. Takšne matere, ki vse žrtvujejo za naraščaj, so na koncu najbolj posesivne in zahtevne in ne dajo dihat tem otrokom. Enostavno to niso normalni odnosi. Boljša je kakšna travma, ki otroku pove, da ni gospodar svojih bližnjih, kot pa živeti z zavestjo, da se je tvoj starš “zaradi tebe” (kao) odpovedal svoji ljubezni in je zdaj sam. Kako si tak otrok ustvari družino, kako zapusti to ubogo francko, ki se je vsemu odrekla zanj?

En tak primer poznam iz sosednje hiše: mama stara 40 in zelo lepa gospa, vdova. Smrklja – takrat v sedmem razredu – mi je rekla: jaz sem rekla mamici, samo imej kakšnega, pa grem takoj od hiše. Mamica je ubogala. Danes živita sami, smrklja je zdaj že tudi 40+, brez moža, brez otrok, z mamico skupaj urejata hišo in hodita skupaj nakupovat ploščice za njuno novo kopalnico …
[/quote]
S tvojimi mnenji se ne strinjam že apriori. To menda veš. Bivša zaradi mene lahko s komerkoli počne karkoli. Ko bo pa ta oseba želela biti mojemu otroku za sekundo foter se pa ne bo dobro končalo. Enkrat da slišim, da se je zadrl nanj ali kaj podobnega, je z njim fertik. Nima nobene pravice.
In ženske res nimate nobene pravice glasovanja o tem kdo je in kdo ni primeren tudi za otroka. Izbirate take izmečke, da je joj, ker pač nimate sposobnosti racionalnega mišljenja. Koliko otrok gre zato dobesedno v maloro. Ker pač uboga sirota ne zna sama živet ampak more novga kretena k bajti prpelat. Sicer pa kdo normalen bi hotu babo z otrokom????
[/quote]

Ne morš verjet kako se grebejo zame,pa imam več kot enega-otroka 😉
Butara… preberi slovar ;-),samo to ti pri tem funkioniranju bolj malo nuca 😉

si narobe presodila – od kje pa misliš, da sem fovš… niti slučajno, prej se mi človek smili, da mora biti v vajini bližini.
[/quote]
sigurno je pa dober, da vaju z njegovim denarjem kaj zalaga ane… tolk je dober, za živet v bližini in skupaj to pa ne… ni čudno da ga ti in tvoja razvajenka spoštujeta.
[/quote]

Al si ti res ena bolano fausljiva babnica,se bolj pa mislim,da su dedc…

kaj? ti po tvojem bi diktirala drugemu brez otrok, kdaj ima on pravico do družine? On jo ima zdaj… tebe in tvojo razvajenko pa pošlje v tri krasne… a zdaj so drugi krivi, če si ti odločila za otroka z napačnim in se potem ločila… in zato zdaj imaš ti in tvoja razvajenka drugim pravico določeti ali oni smejo stopiti v starševstvo in kdaj… domišljavi sta obe…
in direkt za bit sami in nobenega daleč naokoli, da sem jaz uni tvoj tip, bi ti že zdavnaj rekla adijo. In tamali tudi. čau papa pa imejta sami svoje pogoje.
[/quote]

Ti nisi njen tip in ne ona. In jaz podpiram tovrstno ravnanje.
[/quote]

Zmeni z njo pa se boste skupaj obcasno dol dajali 🙂

Uh, tebe pa čaka še marsikaj težkega v lajfu. Upam, da imaš kakšne malo bolj prisebne prijatelje od tebe v svoji bližini.
Ženska z otrokom je še vedno ženska, oseba, človek. Tudi v tvojo bivšo se bo sigurno še kdo zaljubil in jo imel rad. Lahko si samo želiš, da bo imel rad tudi tvojega otroka in mu ne bo odveč.

Tako, kot ti pišeš, zveni, kot da si skoraj želiš, da bi otrok trpel še bolj, kot verjetno že. Da ne bi maral novega partnerja – zaradi česar bi bil samo še v hujši stiski. Vsega ne moreš kontrolirat in prej, ko se boš sprijaznil in to razumel, bolje zate. In preden te vrže iz kože, preberi druge moje prispevke na to temo – nisem a priori za novo poroko oz. sem bolj proti kot ne.
Samo da bi pa takole gledala na stvari, to bi bilo pa bolno. Ti bi moral iti h kakemu strokovnjaku.
[/quote]

Moj sin precej dobro ve kdo je oče in pravzaprav bi bil idealen scenarij, da si kakega klošarja bivša omisli. Gre otrok k meni in je zgodba rešena za vse večne čase. Seveda se nebi razumel z novim partnerjem. On, tako kot vsak otrok, si pač želi normalne družine, ki pa z nenormalno mamo pač ni bila možna. Nikakor nebi sprejel novega moškega, ker točno ve, da to ni normalno in mu tega niti ni treba. Vedno lahko pride k meni in v tem primeru tudi bo. Potem bo pa kažin. BUTARE!
[/quote]
Madonca,vrocinski val te je cisto dotolkel,vodis ze pred Modrim,ni kaj,cestitke od ene B.

Ti nisi njen tip in ne ona. In jaz podpiram tovrstno ravnanje.
[/quote]

Zmeni z njo pa se boste skupaj obcasno dol dajali 🙂
[/quote]
Ne rabim se z njo glede tega zmenit, potrebo po “dol dajanju” imam zadovoljeno drugje,ti pa imas problem s primitivizmom,dol dajanje ti tega ne resi- alu pač 😉

Zmeni z njo pa se boste skupaj obcasno dol dajali 🙂
[/quote]
Ne rabim se z njo glede tega zmenit, potrebo po “dol dajanju” imam zadovoljeno drugje,ti pa imas problem s primitivizmom,dol dajanje ti tega ne resi- alu pač 😉
[/quote]

Sej vem, da mas z eno, ki gostuje pri drugih in ti njihove otroke domov vozi. A tam pa se strinjas, da ti kot tujec zivis s tujimi otroki… elo oni v tvojem domu in tvoji kopalnici… kako le se pitem strinjas z zgornjo … sr strinjas ttudi s tem, da drugim provosci prizadete otroke… kao skrbni starsi samo za vase otroke vam je mar in so center sveta, drugi pa lahko tudi trpijo, umrejo, ker jim zo vse ocitno po zapusih privoscite.. in potem se spotikas na dol dajanje… tista kruta zlobna in grozna privoscljivost smrti, bolezni in prizadetosti otrok te pa be moti, jo pa podpiras ocitno… gnusni ste taki kao moralisti, pred svojim pragom raje ornk pometajte, in vam iz srca vam zelim, da se vam kdaj ne zgodi vse to kar s vso vaso ebergijo slabega privoscite drugim in njihovim otrokom. Sram vas bodi kaksbe osebe ste in kaksen vzgled otrokom


Ne seri ga s ponovno poroko!
In katero tele se bo poročilo leto po ločitvi. V daljšem poznavanju in spoznavanju pa se otroci tako navadijo, ali pa tudi ne, na novega.


Ne seri ga s ponovno poroko!
In katero tele se bo poročilo leto po ločitvi. V daljšem poznavanju in spoznavanju pa se otroci tako navadijo, ali pa tudi ne, na novega.
[/quote]
še je poročil 9 mesecev po ločitvi, 2 meseca po ločitvi se je že vselila nova, ki je kot pravi pred ločitvijo ni poznal. Če je to res, je še večji cepec kot sem mislila, da je.
Tako da take perle žal tudi obstajajo.

Podpis in dodatno vprašanje: čemu sploh poroka? Niste še osvojili, da papir nima nobene teže?

Podpis in dodatno vprašanje: čemu sploh poroka? Niste še osvojili, da papir nima nobene teže?
[/quote]

Boš pa ja puStil, da se vsak zase sam odloči?

Poroka pa ja more bit. Enih 10 jurjev je nujno treba stran vržt. Pol so pa preživnine vedno premajhne in smo bivši vedno preškrti.

New Report

Close