Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kako varčevati s potratnim možem v hiši

kako varčevati s potratnim možem v hiši

Mi2 sva oba iz revne družine. Jaz sem realist in vem, da so prva skrb položnice in hrana, potem pa če kaj ostane. Mož je tudi bil takšen kot tvoj, je kupil kar mu je srce poželelo, boli ga, če je za osnovne stvari bilo ali ne. Najprej sem se jezila, tisoč pogovorov, prepirov, ni bilo rezultata.
Sedaj sem že nekaj časa velika lažnivka, izmislim si stvari zakaj vse sem morala porabiti denar in s tem moža prisilim, da mora primaknit svoj delež. Uspelo mi je celo nekaj prihranit in zadnje čase si tudi lahko privoščim skrite malenkosti oz. razvajanje. Mož je na vseh ostalih področjih OK, se res ne bi z njim zaradi tega razšla. Včasih me peče vest zaradi mojih laži, žal drugače ne gre.

ZAPRI GA V HLEV, DA NE BO MOGEL OKROG ZAPRAVLJATI

… mu vzemi kartice in mu dajaj tedensko žepnino. Vsaj poskusno. Pa ti urejaj vse – od goriva, popravil in registracije avtomobilov, plačila položnic, raznih popravil, nakupa oblačil itd. Po določenem času bo marsikaj jasno tebi in njemu.

…potem lahko zamenjata in mu ti daš vse kartice, potem bo tudi marsikaj jasno.

Podobno je pri nas. Sama zaslužim enkrat več kot mož.1/3 plače dam za obrok kredita, 1/3 za položnice, 1/3 ostalo (vsa oblačila in obutev za dva otroka in zase, bencin zase, nekaj hrane…) on plačuje samo hrano, in svoje stroške(malica,bencin,cote,..) vendar denar ima samo 14 dni, nato enostavno reče naj dam jaz. Tudi sama sem mesece in mesece bila nezadovolna in sem težila, pomagalo pa ni nič. Sedaj imam pa drugo strategijo. Ko moj dobi plačo, mu na skrivaj dvignem npr,100 EUR in jih spravim, sam niti ne opazi, ker ne zna z denarjem. Ko po 14 dneh nima več denarja, mu počasi dam nazaj teh sto eur, nekaj za malico, nekaj za bencin,…Pokvarjeno? Kaj me briga, počutim se pa bolje. Če tega ne bi naredila bi v vsakem primeru bil brez denarja po 14 dnevih, tako pa ima denar še za kakšen teden (s tem denarjem je bolj varčen), jaz pa si lahko na ta način tudi kupim kaj zase (raztrgane gate pa ne bom nosla in se delala mučenico-svetnico).

Tudi pri nas je tak sistem kot je napisala ena zgoraj. Čeprav noben ni preveč razsipen, oz. en nekje je, drugi pa je drugje razsipnejši. Moj tudi kupi čevlje za 100€ in hlače za 80€. samo on nosi te čevlje potem 10 let, hlače pa tudi, dokler ne popenim in jih jaz vržem proč. pri hrani je osnova + malo (res malo pribolškov: čips in cocacola zanj in za otroka in zame kaka čokoladica) in to je to. kuha se doma, malico nosiva od doma, na kave in pijačke ne hodiva. si pa privoščimo 1x letno kak vikend paket v kakih toplicah (seveda ne najdražjih in v času akcij). smučava ne (jaz sem nehala zaradi stroškov)… pač so prilagajanja. sem pa mišljenja (pa me lahko raztrgate) da gre “svoje k svojim”. torej premožni s premožnimi… tega sem se držala in nikoli me ni vleklo k nekom ki je imel česa na pretek, ker so njegove navade drugačne, ker ne pustim da me kdorkoli financira itd.

T ale odgovor je pa bil vendar najgrsi od vseh pa se moram ustaviti da ti rep odrezem .Ti si pa tak zasran ko Slovenec da se mi je vse do Francije zasmrdelo po tebi ..Ti si mogoce bil rojen v obilstvu pa niti pojma nimas kaj je pa zares revscina na kmetijah pa lakota tudi .Da pa nam taki posranci kot ti glavo solili ki so imeli vse pod roko samo zato ker so se bolje rodili kot drugi Katerim je oci vse placal -dokler so drugi garali .ti si ena taka smrdeca svinjarija da bi te kar na kol napicil brez vode brez jela da crknes lot stakor ..to so tisti obilnicar ko tisti ki nas vladajo– pa se se hvalijo in se vazne delajo pred drugimi kateri niso imeli enake moznosti v zivljenju …Jas sem se enako kot tale tovarisica rodil v blizini Bizeljskega kjer je sama sirotinja znjihovimi malimi vinogradi in mali olupcki zemlje ..Nas ves denar je pa bil prodaja mleka -(dve kravi ) pa kanto si po hribih nosil eno uro doli eno pa gori za nekaj dinarjev Prodaja Koruze in malo psenice .Pa tudi prodaja jajc in pa se grozdja kadar ga je pa bilo ta pa je bil cisto zadosti da davek placujemo in preparate za spric vinograda za prihodnje leto…
pa vse je takole trdo slo da se mi je oce obesil ko je zbolel da nebi bil tez moji materi katera je se imela enga sina na noge postavti …kar je dozivela ta zena je isto kar sem jas in vsi moji sosolci in se vec drugih ..se danes to dozivljajo Pa ne dovolim da se take svi-nje kot ti sopirijo ..
Samo ti svi_nja ki se upas da takole govoris o ljudeh ki so trpeli in jih se mnogo zdajle je pa res bolje da svoj velik go-bec zapres ker zares nisi sposoben da zivis v ljudstvu .Kar pa mene zadeva sem odsel na delo po Ljubljani in kasneje po Franciji ko sem mlad bil in brez prtljage sem pomagal mami kar sem mogel -ko sem se porocil pa otroke imel pa nisem vec mogo ..
Ker je delavsko zivljenje pretrdo blo in z slabim zasluskom sem se zvecer solal in delal najprej kot
komercialni potovalec potem pa na moj racun vse do penzije ..Cetudi sem prisel tukaj brez kovcka sem vseno uspel si dobro hiso tu kupit –z mojim delom in sparanjem vsega kar je mesecno ostajalo …
Zdaj sem v penziji in bolje se se imam kot pa vasi uradniki tamkaj pa to brez visokih sol ..
Kadar nic nimamo od zacetka pa je treba cuvati nekaj da si streho kupis za stara leta in rezervo napravis ker v penziji nigdar ne zasluzis toliko kot na delu –prej teh zadnjih 15 let do 7500 mesecno kot obrtnik in zdaj z penzijo samo 2500 to pa je zares velika razlika v eni drzavi kot Francija kjer je treba dosti denarja imeti za zivljenje ..
Ce bi vse razpustil na levo in na desno pa se tega nebi uspel imeti .V mojem okolju sem imel mnogo primerov ljudi ki so imeli prej veliko denarja pa so se naenkrat na slami znajdli .Zato ne kokorikaj na tvojem Slovenskem gnoju pobrckaj malo in si daj kakega polza za jutri na stran — bos pa manj bedasto izgledal in nebos zasmrdel od lakote v penziji ce ne se samo prej ce delo izgubis –…tvoje zivljenje se ni koncano in mogoce pa bojo jutri ali kasneje trdi casi tudi za tebe ..
za vas gospa pa vsa cast kar vas zadeva in vas moz vas zares ni vreden ..

Kaj neki jamras == odgovor tej svinji

Ti si pa zares pravi tekhnokrat –tistim katerim saharo damo pa pet let kasneje pesek kupujejo

Ti si zmeraj obilno zivel ker ti je zivljenje dovolilo od zacetka starsi potem si pa postal teknokrat –

tajkonot …tak si posran da nam v nos smrdis nobene besede ni da bi visino tvoje sramote izmeril ..

TA kateri zivi na ramenih ljudstva pa jim glavo soli .. kateri sploh neve kaj pomeni malo rezerve imeti

pred seboj ne pa vse razfrckati cim denar dobis je ze razpravljen . Zakaj ker ti ves da bos jutri se

nekaj pokral drugim in tretjim pa se pocudis da vsi se ne imajo tak fajn kot ti …Kar pa ti iz srca zelim

da enkrat vsaj enkrat pa to za nekaj let ubogi postanes da bi vedel o cemu ti govoris ..

ti se tak vaznega delas da res si smrdljivec te vrste ljudi katere Stalin je zgresil vsaj tvoje starse da

nebi takega kozla povrgli ….Ti si IGNOMIA celega sveta to kar je narava najgrsega naredila …

moj je delal tako, sem dovolila da so izklopili elektriko in intetnet. Na svoj denar sem si kupuvala vse kar zenska rabi pa otroku tudi, zlagala sem ga nekaj mesecev da sem dobila 150eur manj in jih skrila pod otrosko vzmetnico.

V roku 3 dni po izklopu je poskrbel za ponovni vklop, zacel je bolj skrbet za poloznice. Ko pa je videl da imam prisparanih 1000eur sploh nisva debatirala zakaj sem ga lagala, saj je bil srecen da sem uspela. In od takrat delava tako oba in nic vec ne skrivam. Meni drugo ni preostalo in neglede kaj boste rekle na to USPELO MI JE.

Sedaj imava z gotovino kupljen avto 2007letnik, stroski vedno na cistem. Bila svs v egiptu letos in otroci imajo vse kaj rabijo. Varcujemo vsi toliko da se dobro zivimo zraven.

Bila sem revna kot otrok, zato uzivam dokler lahko! In se ne obremenjujem s malenkostmi, poskusi biti srecna

Taščo pri miru pusti, ni ona kriva. Otrok je lahko isti kot starš. Ali obraten. Ali nekje vmes. Dajte si to vbit v glavo. Jaz sem iz familije, kjer je bilo vsega polno in se je razmetavalo, pa sem verjetno največji stiskač naokoli. Tvoj mož je pa odrasel in bi se tudi spremenil v katerokoli smer, če bi za to imel željo ali bi v tem videl smisel. Ni pri štiridesetih nobenega dobrega razloga več, da bi moral posnemat svoje starše. To se pri večini ljudi v puberteti neha.

Pogovarjaj se z njim. Naj pošteka, kako neumno se je po eno nepomembno stvar peljat 35 km. Pripravi mu slepi test dragega živila in poceni kopije, itak ne bo ločil. Kako pa to, da si pri partnerju opazila to šele zdaj? Prej ti je bilo kul? A si šele med krizo začela paničarit? Ker potem nakladanje o tvojem plemenitem otroštvu z enimi supergami in revnimi starši nima nobene veze.

Iz kante vzemi, tega ti nihče ne bo zameril. Strgane gate že itak maš kot en klošar, potem pa še mej neki od tega, ane. Pa boste vsi zadovoljni.

New Report

Close