Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kakšen smisel življenja sploh imajo samske in brez otrok?

Kakšen smisel življenja sploh imajo samske in brez otrok?

Dajte mal razširit obzorja in pomislite še z drugo možgansko celico, da pa je morda drugače način za skozi življenje it prav tako ok in da lahko prav tako osrečuje – velja za zagovornice OBEH plati!

Za tisto, ki je rekla:

Počakte, ko boste zbolele, pa ne bo nikogar ,da bi prišel k vam ,ve pa ne boste mogle na potovanja, pa na športe, pa na večerjice…prijateljice vas bodo pozabile ..

Kaj misliš, katera bolečina je večja; ko veš, da nimaš nikogar in si sam ali ko veš, da so tvoji otroci, vnuki le par minut stran, pa te en pridejo pogledat??

Si si zagotovila dovoljšnje število potomcev, da bo vsaj eden od njih v primeru tvoje bolezni prišel k tebi?

Skrajno patetično – zagotoviti si potomce za stare in betežne dni.

So samske ženske, ki si ne želijo družine,partnerja (samo nekoga občasno) in živijo zase in za kariero. Druge nimajo prilike koga dobit in si ustvarit družino. Tudi take so, ki so nezanimive (tako ali drugače) in se razmerja ne obnesejo. Kam katera paše? Obsojat ni …ne enih ne drugih.

Ti pa nisi dojela, kaj ti je hotela povedati Janis.
A povem jaz malo bolj naravnost: kaj pa, če tvoj otrok umre pred tabo? Kaj boš potem?

Obstajaljo ljudje, ki jim edini smisel življenja ni nadaljevanje vrste. Obstajajo tudi ljudje, ki jim nadaljevanje vrste sploh ni smisel življenja. In za ti dve vrsti ljudi, po mojem vsaj, ni noben problem osmisliti življenja na drug način. Mogoče jim je smisel življenja čim več izvedeti. Ali pa pomagati drugim, ali pa užiti čim več lepote, storiti kaj pomembnega za razvoj človeštva, posvetiti svoje življenje komunikaciji z božanskim … vsak po svoje. Nekateri izmed njih imajo TUDI otroke. Drugi pač ne.

Kar se pa starosti tiče — ko si tako dementen, da samega sebe ne spoznaš v ogledalu, ti nič ne pomaga število otrok, ki si jih spravil na svet. Si popolnoma SAM. Ali pa obdan z duhovi svoje preteklosti.

Imeti otroke zato, da ne boš na stara leta sam, ti ne daje garancije, da res ne boš sam.
Kaj ima moja “mama” od mene? NIČ. Že kot najstnica sem z njo pretrgala vse stike in zanjo je zdaj tako, kot da sem mrtva. Verjetno jo boli spoznanje izguba še živega otroka.
Ne me spraševat o vzrokih odločitve. Kar tako zaradi preveč lepega ni bilo.
Postavila sem se zase in prekinila linijo vseh možnih zlorab.

Odlično si tole napisala, zadela si bistvo.

smisel življenja je?
a je že kdo pogruntal?
men se zdi, da ga pač moramo “preživet”, pa da ga ne gre jemat preveč hudo resno 🙂
kaj je blo pred našim življenjem in kaj bo njem?
ma ni, da bi človek preveč filozofiral.
Če najdeš nek notranji mir, pa si po moje zmagal. Z otroki ali pa brez njih.

Če je ženska normalna ima nagon – po otroku.
Tista ,k ga nima -otroka, ne more niti slučajno vedet, kako bi se pa počutila, če bi ga imela.
Tako kt župnik, ki popuje o zakonu in ostalem ,pa pojma nima o čem govori – v praksi.
Prečitat je pa izi.
To je isto, kot če otroku 100 x rečeš da je ogen ajs, pa ne bo vedel ,kako je to, če se ne speče sam.

Kaj pa če bi ti odgovorila na obrnjeno vprašanje?
Ali poleg družine nimaš ničesar, kar bi te zanimalo, izpolnjevalo?
Nobenega hobija, strasti, talenta?? Ničesar, kar bi se hotela naučiti? (Razen novega peciva?)

Jaz imam oboje: družino in svojo osebnost – in ne zamenjam za nič na svetu.

Ampak vse mamice pa rečejo, kako lepo je, ko te objame in reče Mami, rad te imam. Bruh! In zaradi tega patetičnega stavka toliko negativnosti preživet?”

Reci karkoli želiš- meni je najlepši občutek, ko se hči stisne k meni in mi reče, da me ima rada. Ti pa kar bruhaj!!!
In v vseh letih, odkar jo z možem imava ni bilo nič negativnega, kot pišeš, kvečjemu veliko sreče!!!

Pa kaj je to, da se javljajo samo samske, brez otrok, sem mislila, da je to starševski čvek? In zakaj ženske brez otrok sploh hodite na starševski čvek, če imate toliko proti otrokom in družinam? Sovraštvo do otrok iz nekaterih kar puhti. Tiste, ki pišete, da vam gre na živce otroški jok, brisanje riti, itd, a ve pa kot dojenčki niste jokale in vam mama ni brisala riti? Ja, malo morgen…

Otroci niso smisel življenja? Kaj pa je potem smisel življenja po vaši pametni logiki? To se ve že od pamtiveki, to so ljudje vedeli še, ko so živeli v jamah, da je smisel življenja nadaljevanje vrste. Zdaj pa eni bolj ste šolani in izobraženi bolj neumni ste, saj pozabljate na bistvo. Aja, ampak bistvo je očem nevidno kot je dejal Mali princ. In kdor nima srca, tudi bistva ne more videti. In ženska, ki si ne želi imeti otrok, kar je najbolj naravna stvar na svetu, ki pravzaprav sovraži otroke, se sprašujem koliko taka ženska sploh ima srca. Ker kaj je prava ljubezen, nesebična in brezpogojna dojameš šele, ko v naročje prvič stisneš svojo malo štručko, ki je bila rojena iz ljubezni in je del tebe in del tvojega ljubljenega. Ženska, ki ne začuti materinske ljubezni, tudi drugim ne zmore dajati prave ljubezni. Tako da tem vašim pravljicam o tem, kako pomagate invalidom in podobno prav nič ne verjamem.

Vau, v tebi je pa res tako veliko ljubezni do soljudi, da bi bilo res škoda, če ne bi imela otrok …
A nisi ti tista, ki je odprla to temo, se pravi tista, ki je začela obsojati take, ki ne mislijo tako kot ti?
By the way, tudi Hitler in Milošević sta bila nekoč ljubka, prisrčna dojenčka. Njuni materi sta nedvomno izpolnili svoje življenjsko poslanstvo.
Upam, da bo tvoj otrok zrasel v kaj drugega kot ta dva. In da bo sploh dočakal odraslo dobo.

Seks je boljši. 🙂

Malo me je sram priznati, ampak ker sem tu anonomna, pa naj bo. Ko sem pred leti dokončala nek zelo zahteven projekt, v katerega aem precej svoje energije vložila, pa ustvarjalnosti, ko sem videla na tistem projektu svoje ime in objavljen moj prvi strokovni članek, sem bila srečna, kot da bi rodila ta projekt. Takrat me je prešinilo, da lahko raumem ljudi, ki se odločijo za življenje brez otrok in ničesar ne pogrešajo. Pa da ne bo pomote, sem bila takrat že mama. Tudi sedaj doživljam podobno izpolnitev ob pogledu, na sadove moje ustvarjalnosti.

Vau, v tebi je pa res tako veliko ljubezni do soljudi, da bi bilo res škoda, če ne bi imela otrok …
A nisi ti tista, ki je odprla to temo, se pravi tista, ki je začela obsojati take, ki ne mislijo tako kot ti?
By the way, tudi Hitler in Milošević sta bila nekoč ljubka, prisrčna dojenčka. Njuni materi sta nedvomno izpolnili svoje življenjsko poslanstvo.
Upam, da bo tvoj otrok zrasel v kaj drugega kot ta dva. In da bo sploh dočakal odraslo dobo.[/quote]

Nobenega ne obsojam, ampak se sprašujem, kaj imajo te ženske od življenja. V bistvu se mi smilijo, ker nikoli ne bodo vedele, kako lepo je biti mati, najlepši občutek na svetu. In dobro, če že nočejo biti z moškim, mogoče so imele slabe izkušnje, strto srce, prevarane, marsikaj je lahko vzrok, to še lahko nekako pogojno razumem, ampak ženska, ki si ne želi otrok, ki ne želi postati mati, tega pa ne razumem in ne bom nikoli razumela. Materinstvo je smisel obstoja ženske, kdor pravi drugače ne ve nič o življenju.

Bullshit. Ampak ok, ti že veš.
Upam, da ti ne bo kdaj žal. Če bo kateri od tvojih otrok odrasel v kriminalca. Na primer.

Kakšen je pa smisel obstoja moškega? (Žal ne vem nič o življenju, pa sprašujem)

vse ma svoje prednosti pa slabosti, žvi pa vsak tko kt mu odgovarja.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Kakšen je pa smisel obstoja moškega? (Žal ne vem nič o življenju, pa sprašujem)[/quote]

Odgovor: http://en.wikipedia.org/wiki/42_(number)

Kakšen je pa smisel obstoja moškega? (Žal ne vem nič o življenju, pa sprašujem)[/quote]

Odgovor: http://en.wikipedia.org/wiki/42_(number)%5B/quote%5D

ja, te razlage se spomnim:)

Kakšen je pa smisel obstoja moškega? (Žal ne vem nič o življenju, pa sprašujem)[/quote]

Odgovor najdeš 5 postov nižje ;))))

Kakšen smisel ima pa nadaljevanje vrste zate osebno? Kaj bo pa zate drugače kot za nekoga brez otrok, ko boš umrla? 🙂 Kaj bo pa zate osebno drugače, če človeštvo izumre čez tisoč let ali čez milijon? Kaj bo pa zate osebno drugače, če bo zadnji umrli človek tvoj genski potomec ali ne? Ali pa če bo predzadnji? Ali pa pred-predzadnji? No, kaj?

Naj ti pomagam – večina odgovorov o smislu življenja, za katere si prepričana, da imajo smisel, so v resnici samo nadudlane floskule.

[/quote]

Razen mojega odgovora, a ne? 🙂
(42)

Kakšen je pa smisel obstoja moškega? (Žal ne vem nič o življenju, pa sprašujem)[/quote]

Enako kot pri ženski: nadaljevanje vrste. (To je smisel obstoja vseh živih bitij, sprašujem se, če ste nekateri tukaj sploh končali Osnovno šolo, če sprašujete take neumnosti).
Le da pri moškem očetovski nagon ni toliko izražen kot pri ženski materinski.

New Report

Close