Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kam greste za praznike?

Kam greste za praznike?

Krajši potep po Italiji bo. Nekaj kulture, nekaj hrane, nekaj malega uživanja v naravi… potem pa nazaj domov.

Toskana za osem dni.

Odgovor na objavo uporabnika
Tomaž H, 25.04.2024 ob 10:28

Zakaj pa je potrebno vedno za praznike nekam iti? Bežite od doma, ker vam doma ni lepo. Drugače bi se imeli povsem lepo in uživali tudi doma. Pa ne mi o nekih novih spoznanjih in nevem kaj…

Bežimo od doma ja. Ne gremo malo po svetu videti še kakšen drug košček zemlje kot samo doma. Ni da smo v 90% časa doma. Ki ga menda sovražimo. Samo ti znaš živet. Ostali ne znamo. TI imaš rad svoj dom in svoje življenje, zato se toliko s tujimi ukvarjaš.

Doma bomo, mal bomo ujeli vzdrževanje po hiši, nekaj stvari še za zaključit. 30.04. zakurimo na dvorišču, pa en kotel gor vržemo, da bo zvečer golaž. Pride nekaj žlahte in par kolegov, prav fino bo. Če bom želel v gužvo folka, ki nori vsake praznike in vikende okoli, se pa samo iz ulice zapeljem, pa sem tam. Itak vsi rinejo k nam, manj ko turistov vidim, bolje je. Upam, da vreme ne bo najboljše, potem bo še znosno.

Pretekli vikend sem bila v Budimpešti. V centru drago, da te vrže na rit. Točeno pivo 0,5 l pride 7 eur, dunajski s ponfrijem 25 EUR. Dražje kot Dunaj. Drugače pa zelo lepo mesto.

Odgovor na objavo uporabnika
Smučar12, 25.04.2024 ob 08:56

Jaz bom svojo ženo peljal na Madžarsko. Prvič greva z vlakom. Ste že bili na takem potovanju z vlakom? Je vredno poskusit? Ker je pot kar dolga, me zanima, če imajo na vlaku kak vagon, kjer lahko naročiš kakšno kavico in kaj za jest? Se priporočam tudi za kakšne preverjene restavracije v Budimpešti.

Pojdita še v prelepo kavarno Cafe New York (če ni že vsa rezervirana) in si privoščita odlične sladice ali kar kosilo/večerjo. Cene so kar primerne ambientu, ampak saj se živi samo enkrat. Poglej na “stricu guglu”, kako je lepa.

Obilo užitkov na potepanju.

Res se mi ne da. Prosto imam le wke in praznike. V easy, mogoče kak izlet, kej pospravt, kej za šolo pri otrocih izpilit. Je še celo brezdelno poletje pred nami.

Jutri grem do Benetk in potem let do Pariza. Nadaljujem do Normandije, Bretanije in doline Loare. Malo me skrbi vreme, če je tam tudi taka brozga kot tu. Ampak nekje sem prebrala tole: Sonce sije tudi, ko dežuje!

Ne, ne bežim od doma, le take sorte sem, da rada pogledam še za tisto zadnje obzorje, kaj se pa tam skriva. Kot tista legendarna pesem Jasne Zlokić Skitnica hahaha.

Tja kjer sije sonce in je topleje. Jebene “globalne otoplitve” in depresivno vreme v Sloveniji.

Sem kar vesela, da sem rada doma. Denarja za več počitnic kot par dni morja poleti pa tako ni. Pa tudi samo 2 dni bom prosta službe. Tako da bom doma in čimveč zunaj v naravi, če bo lepo vreme. Lepe praznike vam želim.

V službo. Na praznični dan pa v Minimundus.

Ravno prišla iz Sicilije. Imeli smo se krasno. Obvezno iti na Etno

 

V tople kraje, vmes tudi večurna vožnja z vlakom iz enega mesta države v drugega.

Bom do konca prebelila v bajti. Kuhinjo, sekret in kopalnico sem že.

Načrti so bili malo obiskat rojstni kraj pa so odplaval po vodi.Bom prej operirana kot je bilo sprva rečeno.Sem pa vesela bo prej za mano še operacija in korak bližje ozdravitvi.Včasih pa tudi zdravniki pozitivno presenetijo.

Malo pogret stare kosti v terme, morda skok do Balatona, kakšen dan pa kar tako malo pogledat v kakšno porabsko vasico.

Kako je z vlaki do Budimpešte iz Ljubljane, pelje – ne pelje. Mogoće kak noćni?

Z avtom se mi zdi kar malce predaleč. A ne?

Za 1x prespat – kje prespat najugodneje, verjetno dosti izven centra pa z nekim javnim prevozom v mesto, a?

V Ponto Delgado.

New Report

Close