Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kašno netto plačo imate ?

Kašno netto plačo imate ?

50 let, Ž, cca 2.000 neto, uni.dipl.oec.-razmerje delo/prosti čas ugodno 🙂

S.p.
Delam sam, doma v sobi, brez nekih posebnih stroškov, bruto priliv v obratovalnico je letno
25-30.000 €. Ocenjujem, da mi neto ostane približno 70 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} te vsote. Neto plača okoli 1.400 €

Samo ne potem jamrat, zakaj imaš tako majhno penzijo. Že zdaj si daj čimveč na stran, če si že nakazuješ minimalca.[/quote]

Ne bom jamral, brez skrbi. Zaradi zdravstvenih težav nisem mogel v “uradno službo”, tako da imam samo par let delovne dobe in zame ne bo penzije. Državne,

Zato raje vlagam v nepremičnine. Plus še v eno avstirjsko rentno zavarovanje oz. nek dodaten vir dohodkov, ko bom šel v penzijo.

v številkah na TRR

Samo ne potem jamrat, zakaj imaš tako majhno penzijo. Že zdaj si daj čimveč na stran, če si že nakazuješ minimalca.[/quote]

Ne bom jamral, brez skrbi. Zaradi zdravstvenih težav nisem mogel v “uradno službo”, tako da imam samo par let delovne dobe in zame ne bo penzije. Državne,

Zato raje vlagam v nepremičnine. Plus še v eno avstirjsko rentno zavarovanje oz. nek dodaten vir dohodkov, ko bom šel v penzijo.[/quote]

s.p.-jem ni treba nakazovati nobene plače. Kar zaslužiš to imaš.

Ne bom jamral, brez skrbi. Zaradi zdravstvenih težav nisem mogel v “uradno službo”, tako da imam samo par let delovne dobe in zame ne bo penzije. Državne,

Zato raje vlagam v nepremičnine. Plus še v eno avstirjsko rentno zavarovanje oz. nek dodaten vir dohodkov, ko bom šel v penzijo.[/quote]

s.p.-jem ni treba nakazovati nobene plače. Kar zaslužiš to imaš.[/quote]

Ni ravno tako…nakazati moraš 3 vrste prispevkov. Kar znese prvo leto cca. 226 eur, čez dve leti, ko bo šlo na polno pa pričakujem položnice za 360 eur. Lahko bi si seveda nakazoval več – pa verjetno imel kasneje večjo penzijo…

840 EUR neto
45 LET – ŽENSKA
V. stopnja izobrazbe
delam že 24 let v JU

starost: 47
delovna doba: 25 let v JU
spol: ženka
poklic: V. stopnja – DELO S STRANKAMI
neto plača: 928, eur


Lahko je takole povprek govorit: mi smo trije, tri jurje: vrtec 3.leto 260 eur, kredit za stanovanje 500, kupiti in vzdrževati 2 avta za šiht,… Tako da – lahko je biti mati Tereza in pametovati, če stanuješ v podedovanem…

In kdo od vas iz Štajerske. Maribora? Noben.


Lahko je takole povprek govorit: mi smo trije, tri jurje: vrtec 3.leto 260 eur, kredit za stanovanje 500, kupiti in vzdrževati 2 avta za šiht,… Tako da – lahko je biti mati Tereza in pametovati, če stanuješ v podedovanem…[/quote]

OK – ŠE MOJE
MI SMO 4
DOMOV PRINESEVA OBA SKUPAJ 2000 NETO
IZDATKI: 280 LIZING, 400 POSOJILO ZA HIŠO, 400 TEKOČE POLOŽNICE, 150 BENCIN ZA PREVOZ

ZNATE IZRAČUNATI S KOLIKO PREŽIVIMO 4 NA MESEC?
PA NE JAMRAM, NIMAM ZA LUXUZ, GREMO PA NA MORJE IN ŽIVIMO DOSTOJNO!

“ŠE_OD_MENE”OK – ŠE MOJE
MI SMO 4 DOMOV PRINESEVA OBA SKUPAJ 2000 NETO
IZDATKI: 280 LIZING, 400 POSOJILO ZA HIŠO, 400 TEKOČE POLOŽNICE, 150 BENCIN ZA PREVOZ
ZNATE IZRAČUNATI S KOLIKO PREŽIVIMO 4 NA MESEC?
PA NE JAMRAM, NIMAM ZA LUXUZ, GREMO PA NA MORJE IN ŽIVIMO DOSTOJNO!

Zakaj pa ti, modelinja, vpiješ na nas??

Imam 1600 neto.
Univ. izobrazba.
Stara 48 let.

Nikomur v Sloveniji torej ne gre slabo. Zakaj potem toliko enega jamranja?

Pa saj to stalno govorim. Nikomur ni nič hudega v Sloveniji. Če se ozreš naokoli vidiš dobre avte, polne kafiče, polne štacune, stalno ljudje smučajo, hodijo na potovanja, na morje. In vsi jamrajo. Ker je to pač folklora.

Nekaj procentov je pa v vsaki družbi revežev. S tem, da jih je pri nas manj, kot v drugih bogatih državah.

1200 neto, 30, dr.med. bedno.

602, eur netto , brez olajšav, brez kreditov…najboljši sosed- sektor računovodstvo-28 let delovne dobe.

Seveda nam ne gre slabo…po statistiki je samo 5 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zaposlenih na minimalcu in to se dobro opazi v tej temi…tisti z minimalci se sploh ne javljajo…jasno, ker jih je zelo malo…

Potem pa toliko zaslužiš kot Thorrr, ki mu ni bilo treba delat faksa. Če bi imel on faks, bi imel najmanj 3000 :)))[/quote]

1. Faksa nisem želel delat, ne da mi ga ni bilo treba…
2. če bi imel faks, bi zaslužil 200-300€ več kakor zdaj…hvala lepa, imam raje manj stresa in pritiska, pa normalen privat lajf…

Potem pa toliko zaslužiš kot Thorrr, ki mu ni bilo treba delat faksa. Če bi imel on faks, bi imel najmanj 3000 :)))[/quote]

1. Faksa nisem želel delat, ne da mi ga ni bilo treba…
2. če bi imel faks, bi zaslužil 200-300€ več kakor zdaj…hvala lepa, imam raje manj stresa in pritiska, pa normalen privat lajf…[/quote]

Mnja… Od kdaj pa je faks bistven faktor za dosezke ali visino dohodkov?

Je Bill Gates koncal faks? Kaj pa Steve Jobs? Morda Michele Ferrero? Kaj pa Liliane Bettencourt? Ali pa Ingvar Kamprad? Morda Karl Albrecht? Kaj pa Larry Ellison? Kristof Columb? Henry Ford? Thomas Edison? Walt Disney? Mark Twain? Charles Dickens? Nikola Tesla? Charles Darwin?

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Seveda nam ne gre slabo…po statistiki je samo 5 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zaposlenih na minimalcu in to se dobro opazi v tej temi…tisti z minimalci se sploh ne javljajo…jasno, ker jih je zelo malo…[/quote]

Haha.

Odpri temo, kakšne telefoni uporablja folk in boš videl, da je večina MON-a na 10+ let starih Nokiah in Motorolah.
Pa odpri temo o trgovinah, pa boš videl, da je Hofer in Lidl zakon.
Pa o mesečnih stroških in boš prebral, da je za folk sprejemljiva cena frizerja 10 €, hlače iz Kika za 5 € in makaroni iz Eurospina za 30 centov. Vse ostalo je “preseravanje”.

Ti pa padaš na to, ko se v neki temi hvalijo s plačami?

LOL.

Seveda nam ne gre slabo…po statistiki je samo 5 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zaposlenih na minimalcu in to se dobro opazi v tej temi…tisti z minimalci se sploh ne javljajo…jasno, ker jih je zelo malo…[/quote]

Haha.

Odpri temo, kakšne telefoni uporablja folk in boš videl, da je večina MON-a na 10+ let starih Nokiah in Motorolah.
Pa odpri temo o trgovinah, pa boš videl, da je Hofer in Lidl zakon.
Pa o mesečnih stroških in boš prebral, da je za folk sprejemljiva cena frizerja 10 €, hlače iz Kika za 5 € in makaroni iz Eurospina za 30 centov. Vse ostalo je “preseravanje”.

Ti pa padaš na to, ko se v neki temi hvalijo s plačami?

LOL.[/quote]

Kaj misliš, koliko star avto on vozi? Saj se sam hvali, da za burek nima.

Haha.

Odpri temo, kakšne telefoni uporablja folk in boš videl, da je večina MON-a na 10+ let starih Nokiah in Motorolah.
Pa odpri temo o trgovinah, pa boš videl, da je Hofer in Lidl zakon.
Pa o mesečnih stroških in boš prebral, da je za folk sprejemljiva cena frizerja 10 €, hlače iz Kika za 5 € in makaroni iz Eurospina za 30 centov. Vse ostalo je “preseravanje”.

Ti pa padaš na to, ko se v neki temi hvalijo s plačami?

LOL.[/quote]

Kaj misliš, koliko star avto on vozi? Saj se sam hvali, da za burek nima.[/quote]

Se strinjam….
Sicer pa tisti, ki ima dobre prihodke, tega po forumih že ne bo oznanjal na veliki zvon…

Haha.

Odpri temo, kakšne telefoni uporablja folk in boš videl, da je večina MON-a na 10+ let starih Nokiah in Motorolah.
Pa odpri temo o trgovinah, pa boš videl, da je Hofer in Lidl zakon.
Pa o mesečnih stroških in boš prebral, da je za folk sprejemljiva cena frizerja 10 €, hlače iz Kika za 5 € in makaroni iz Eurospina za 30 centov. Vse ostalo je “preseravanje”.

Ti pa padaš na to, ko se v neki temi hvalijo s plačami?

LOL.[/quote]

Kaj misliš, koliko star avto on vozi? Saj se sam hvali, da za burek nima.[/quote]

Za burek nimam zato, ker me marsikaj zanima in ker si tud marsikaj privoščim…denar mora krožit, pravjo…
Avto je dokaj visok strošek na mesečni ravni, zato se dokaj racionalno odločam glede tega…če bi si privoščil enga novejšega dizla za 5000 €, vem da sem stroškovno potem u peeesdi…

Opravljal delo, ki ni zahtevalo niti srednje izobrazbe, danes imam višjo pokojnino , kot ste pripravljeni verjeti.

New Report

Close