Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kašno netto plačo imate ?

Kašno netto plačo imate ?

Seveda nam ne gre slabo…po statistiki je samo 5 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zaposlenih na minimalcu in to se dobro opazi v tej temi…tisti z minimalci se sploh ne javljajo…jasno, ker jih je zelo malo…[/quote]

Haha.

Odpri temo, kakšne telefoni uporablja folk in boš videl, da je večina MON-a na 10+ let starih Nokiah in Motorolah.
Pa odpri temo o trgovinah, pa boš videl, da je Hofer in Lidl zakon.
Pa o mesečnih stroških in boš prebral, da je za folk sprejemljiva cena frizerja 10 €, hlače iz Kika za 5 € in makaroni iz Eurospina za 30 centov. Vse ostalo je “preseravanje”.

Ti pa padaš na to, ko se v neki temi hvalijo s plačami?

LOL.[/quote]

Revčki se pa hvalijo/tekmujejo , s koliko najmanj euri se da preživet čez mesec

Prevoz…….3oo eur ali 40………

Pokojnina 750 €.
Živim in preživim. Bolj ne zanima, kako boste vi živeli s 400 pri ne polni delovni dobi.

Vzdrževalec v podjetju v okolici Ptuja
naziv delovnega mesta strojni mehanik
izobrazba – inženir mehatronike
neto – 685 eur, brez prevoza ostalih dodatkov ni, aja na delovno dobo imam 3 procente
delovna doba -3 leta
prevoz na delo 50 eur

Poslovna sekretarka v JS.
33 let delovne dobe v JS,
VI. stopnja izobrazbe,
940 neto

[attachment=0]FB_IMG_1483887222484.jpg[/attachment]



Kaj misliš, koliko star avto on vozi? Saj se sam hvali, da za burek nima.[/quote][/quote]

Za burek nimam zato, ker me marsikaj zanima in ker si tud marsikaj privoščim…denar mora krožit, pravjo…
Avto je dokaj visok strošek na mesečni ravni, zato se dokaj racionalno odločam glede tega…če bi si privoščil enga novejšega dizla za 5000 €, vem da sem stroškovno potem u peeesdi…[/quote

No, jaz ne vem koliko star avto vi vozite in me v bistvu ne zanima. Se pa strinjam z vami, da je avto visok strošek na mesečni ravni, ne nujno pa tudi glede tega, kakšne karakteristike naj bi imel, da bi bil stroškovno ugoden.
P.S. citata kateremu ste odgovorili: ste naredili napakico, jaz neznance vikam, tudi Thorra. Mi je pa zabavno, da sem vam trnček v peti (ali karkoli že pač, glede na to, da se tako zelo radi predstavljate zame). 🙂

ne vem kaj pomeni bruto in neto prosim? sredna vrtnarska

Reci, da se salis … res se nikoli nisi pogledala svoje placilne liste?

Reci, da se salis … res se nikoli nisi pogledala svoje placilne liste?[/quote]

Ce se sali ali ne… Veliko jih ne ve. Resno. Sem toliko casa prezivel po fabrikah, da vem. 😉

Razlaga (v Sloveniji):

Bruto placa vsebuje:
– Prispevek za pokojninsko in invalidsko zavarovanje
– Prispevek za zdravstveno zavarovanje
– Prispevek za zaposlovanje
– Prispevek za starševsko varstvo
– Akontacija dohodnine
Neto plača

Vendar pa bruto placa ni skupni strosek delodajalca. Ta je se za 16,1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vez, kakor znasa bruto placa. Temu se rece prispevki na izplacane place. Skupna vsota se pogovorno imenuje drugi bruto. A tudi to se ni skupni strosek delodajalca. K temu je treba dodati se:

– Bonitete (pretezno sicer sodijo k bruto placi, a ker niso nujne, jih uvrscam sem)
– Materialni stroški (predvsem povracilo stroskov za prevoz, za prehrano, itd.)

Tako nekako.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

P.S.: za ilustracijo primer, za 1.000 evrov netto place (brez olajsav) je bruto placa 1.500 evrov, drugi bruto prbl. 1.750, skupni strosek delodajalca pa se kakih 100 +/- za prehrano in neredko se kak evro za prevoz.

Po domace… delodajale placa tam okoli 1.900 evrov, da nekdo dobi ven tisocaka plus se 150 za malico in prevoz skupaj.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

mag. ekon.
Plača: že tretje leto 0.
se bližam 57 in imam še 8 let do penzije.

50let/29 let del.dobe/1250/7.stopnja/učitelj

okoli 1100 evrov dobim… 33 let… 5 let delovne dobe… policija

700 eur neto …. vojak …. 12 let delovne dobe …. V. stopnja izobrazbe .
Čisto primerno plačilo za mojo vrsto dela in izobrazbo. Tudi če bi bilo manj
bi šlo čez mesec komot ker znam šparati in malo pojem oz. živim skromno.
Še to sem pa v najemniškem stanovanju kot večina mojih sodelavcev.
Novoprišli vojaki imajo pa tam okoli 650 eur plače z peto stopnjo.


Jp, jaz ga pridem čez tri jurje. In mi to tudi pove:-)) Drag špas, tale davkarija…


Jp, jaz ga pridem čez tri jurje. In mi to tudi pove:-)) Drag špas, tale davkarija…[/quote]

Hm…ti si še ledig, mar ne?


Jp, jaz ga pridem čez tri jurje. In mi to tudi pove:-)) Drag špas, tale davkarija…[/quote]

Hm…ti si še ledig, mar ne?[/quote]
Zakwa:-)?

Ali lahko prosim. Rešite to anketo. Hvala.

http://www.mojaanketa.si/anketa/591054261/

Hm…ti si še ledig, mar ne?[/quote]
Zakwa:-)?[/quote]

Ne, nč nč….mal računam bruto bruto pa bruto pa to :)))


Zakwa:-)?[/quote]

Ne, nč nč….mal računam bruto bruto pa bruto pa to :)))[/quote]
In kakšen pameten zaključek? Ko začneš računat je bolj revšna…

Neto 390€
staroast 39let
delavna doba 13let
delavec v proizvodnji
topla malica je na voljo (brezplačno)
dodatkov za prisotnost, stalnost, stimulacija, prevoz, malica, razni poračuni… pod črto nanese okoli 1500€ v glavnem delodajalca ne koštam velik, penzija bo pa jebeno nizka.

Za poln čas ne gre samo 390€ …. dodatki za prisotnost, stalnost, poračuni uspešnosti … pa so del bruto plače in so upoštevani pri prispevkih in posledično bodo tudi pri pokojnini…

Ne, nč nč….mal računam bruto bruto pa bruto pa to :)))[/quote]
In kakšen pameten zaključek? Ko začneš računat je bolj revšna…[/quote]

Pa saj vzamem v zakup tudi, kako že gre, zvesto srce in čvrsto ročico….


In kakšen pameten zaključek? Ko začneš računat je bolj revšna…[/quote]

Pa saj vzamem v zakup tudi, kako že gre, zvesto srce in čvrsto ročico….[/quote]
ahha, full monty torej…

New Report

Close