Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kašno netto plačo imate ?

Kašno netto plačo imate ?

Mi je žal, da sem šla tole brati, se počutim se bolj patetično kot prej.

Štiri leta nazaj sem imela zavidljivo plačo v medijih, danes ko delam na projektih imam bolj občutek da sem dobrodelnik ali prostovoljka, kot kaj drugega. Plačilna nedisciplina naročnikov namreč presega vse meje, slovenski sistem “a zrihtas?” pa je tudi očitno nova oblika valute. Prošenj na to temo imam za 5 ur dela dnevno, me prime, da bi si pognala kej v glavo, tako zelo sem žalostna, ker si me sploh se drznejo gnjavit. Včasih je veljalo več znaš, več veljaš, pa danes? Zame so moji talenti prekletstvo, predvsem zato, ker sem en ligenj brez hrbtenice.

Skratka, imam VI. Izobrazbo, štiri različne smeri šolanja, dodatno izurjena za dve medijski smeri z vrhunskimi dosežki. V štirih letih tako izgubila samozavest, da ne zaslužim praktično nič. Delam pa, to pa.

Mi je pa padla motivacija, še dve leti nazaj sem vstajala ob štirih zjutraj in delala po 12 ur za naročnika, ki mi je izplačal honorar v visini 500 eur. Zanj sem opravljala delo za 3 delovna mesta. Ko so mi predlagali, da bi znižali svoje stroške na 350 eur, sem zavrnila sodelovanje. Sodobno suženjstvo.

2000-racunovodja, 45

4.800 btto + dodatki cca 10.000 /letno, sl vozilo
Uni dipl kom + uni dipl jur
Delo dir sektorja, področje finance
40 let
Ž

1700 neto, 1 leto delovne dobe, univ. dipl inženir el. , 26let

Neto: 840.-
Starost: 49
Del. Doba: 27
Izobrazba: VI/II
Banka

Ko berem tole zgoraj, razmišljam: v glavnem so ljudje s VI. stopnjo izobrazbe in višje, zelo malo pete stopnje, torej struktura ljudi na tem monu, komentarji v drugih različnih temah pa v glavnem primitivizem, odgovori v stilu zmerjanja, poniževanja, ni da ni.

Aja, da odgovorim na vprašanje:
upokojena, moja zadnja neto plača je bila 1.150,00 € plus hrana in prevozi, danes 660,00 € penzije in zaradi minulega dela in dedovanja živim zelo solidno, sem zadovoljna. Gospodinjstvo dva 1.700,00 € dohodkov, brez posojil. Še ostaja!

Po nivoju tega foruma bi rekla, da se oglasajo v vecini tisti z nekoncano osnovno solo, pa vidim, da vas je, vsaj v tej temi, veliko z visjo/visoko izobrazbo. Upam, da niste vi tisti, ki stresate ven primitivne prispevke po temah.

Glede zasluzka ne bom nic rekla, ker delam v tujini, samo to – v tujini se vec zasluzi, ampak so tudi stroski zivljenja neprimerno visji.

delo prek avtorskih pogodb, plačilo po projektih, preračunano dobim ven 800 neto na mesec.

Ne samo to, da so vsi šolani ….
Ne vem ali je Štajerska res v takšni pi…., saj plače so za našo regijo zelo visoke!

Zanima me, ali se pri statistiki upošteva celotno delovno aktivno prebivalstvo ali samo tisti, ki imajo pogodbe o zaposlitvi? Namreč, en kup s.p.-jev in avtorcev je, ki verjetno vsak mesec jebejo ježa, tudi na primer poklicni kmetovalci in podobno.

Delal v proizvodnji za 600 evrov neto, ko kuj… Mi srali po glavi in dal o dpoved… zdaj prijavljen na zzs …. sramota…

300-400 mesc dokler bo zdržal hrbet.

“bodi vesel da delaš”

LP

Zadnjih 22 let sem bil s.p.
Pokojnina 620 € plus 45 € Prvi pokojninski sklad. Skupaj 665 €. Dovolj.

Starost: 37
Delovna doba: 14 let
Izobrazba: V. stopnja
Delovno mesto: finančni analitik
Neto plača: 1.400€

900 neto plus malica in prevoz
Regres ponavadi 600e neto
Bozicnica ponavadi 500e neto

V casu vecjega obsega dela sem delal po 50 60 70 nadur… vse placane.. cca 7.5e na uro…
Ampak takrat sem delal 6 dni v tednu… ni za zivet ceprav si kasneje lahko nrkaj privoscis… te pa unici tako delo iz meseca v mesec.

Delo – serviser elektronike
Delovna doba – 10 let
Izobrazba – 6 stopnja

Starost: 35
Delovna doba: 4
Izobrazba: V. stopnja
Delovno mesto: javna uprava – ndč
Neto plača: 660

Starost: 38 let
Del. doba: 22 let (18 let samozaposlen)
Izobrazba: osnovna šola
delavno mesto: direktor
neto izplačilo: 8.500 evr/mes

Sem lastnik hiše, 12 stanovanj in štirih avtomobilov. Imam en dolgoročni kredit 200.000 evr (obrok cca 2500 evr/mes).

Kdo pravi, da se v sloveniji ne da ?

Mene pa starci rinejo na faks in pri svojih 24 letih nimam ne delovne dobe, ne avtomobila, ne redne službe… imam pa šefa z nižjo izobrazbo, ki me jebe v glavo.

panoga: IT
lokacija: worldwide
neto: 2500€ – 6000€ odvisno od naročnika. Če bo šlo vse po planu se čez dobro leto selim v ZDA kjer bodo prihodki še večji
starost: 26
spol: M

630 neto elektrotehnik zivim dobro

čisto pošteno vprašanje – koliko je pa še zaslužka na črno?

New Report

Close