Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Katera programska oprema na računalniku?

Katera programska oprema na računalniku?

Potem pa poišči ryzene namesto tega, če najdeš za neko podobno ceno. So na novejši tehnologii izdelani, intel zaostaja po  tehnologiji.

Ekran je dobro, da je IPS.  Pa čimvišjo resolucijo da ima.

Touchpad je sledilna ploščica, pač poglej, da ti odgovoraja velikost, občutek. Tipkovnia podobno, meni najbol odgovarjajo od Lenovo thinkpadov.

Ja potem pač glej, da ima čimveč USBjev.

512gb diska? 8gb rama?

A si ti sadomazo al se delaš?

S pod 16 ne štartej pa vsaj 1TB hdd.

Proc vsaj i5 ol.pa ryzen 3.

Jz k pridem vsake tolk cajta k mami komp štelat se mi zmeša pa 300kav pa čikov vmes, da zmelje…pa je komp sam za net pa libre office pa mail in print, star 2 leti win 10.

Povedano na uho: moj stacionarc iz leta 2009 je mel že 8Gb rama, pa 2x 512gb diska v RAID 0, +100Gb diska SSD diska za sistem -win7. Že leta 2013 smo za mojo boljšo polovico kupil asus laptop, k je mel podobno konfiguracijo, k zdej gledaš ti, pa sm hitro dopičil še 4Gb rama….da je imel/ima 12Gb…zdej otroc muzko brenkajo gor z youtuba v povezavi s prenosnim party zvočnikom, pa za kkšn net pogledat je še…..

Da se vsaj kej zgodi, k z mišjo klikneš, ne pa : nalagam…..

Kle ste pa 10let kasnej…..

Pa še to: te švoh kompe net duši- oz; optika je prehitra kokr je on zmožn nalagat; nima izkoristka; vidm pri mami kok to mučka, pa je ista linija……

 

Odgovor na objavo uporabnika
Blodnica, 23.04.2024 ob 21:01

Win10, 11,.. niso programi ampak so operacijski sistemi v katere naložiš programe.  Na voljo imaš tudi brezplačne operacijske sisteme tipa Linux, priporočam ti nezahtevni Ubuntu. Windows fuj 😂

Ubuntu ni več, kar je bil, enostavno ima preveč navlake, kot pač novejše verzije Windows. Zdaj sta na vrhu Debian in Mint.

 

Jz k pridem vsake tolk cajta k mami komp štelat se mi zmeša pa 300kav pa čikov vmes, da zmelje…pa je komp sam za net pa libre office pa mail in print, star 2 leti win 10.

Povedano na uho: moj stacionarc iz leta 2009 je mel že 8Gb rama, pa 2x 512gb diska v RAID 0, +100Gb diska SSD diska za sistem -win7. Že leta 2013 smo za mojo boljšo polovico kupil asus laptop, k je mel podobno konfiguracijo, k zdej gledaš ti, pa sm hitro dopičil še 4Gb rama….da je imel/ima 12Gb…zdej otroc muzko brenkajo gor z youtuba v povezavi s prenosnim party zvočnikom, pa za kkšn net pogledat je še…..

 

Da bi komp zdaj neki štekal pri enem enostavnem opravilu zaradi “samo” 8 GB rama ravno ni najbolj res. Pri stari kanti iz 2013 pač procesor ni bogve kaj dandanes, sploh če že ob izidu ni bil višjega ranga

Tudi pri 2 leti starem, če je kak pohabljen procesor (se prodaja nekaj takih tudi novih), mu nobena količina RAMA ne bo pomagala.

Zato pa je pri nakupu laptopa treba najbolj gledat procesor, to ostane permanentno, ker danes so prispajkani fiksno na ploščo. Ram se da kasneje dodat pri večini, čeprav pri nekaterih je pa to tud prispajkano že.

Zdaj če si ti imel 2009 8 GB rama, to nič ne pove, ljudje ki so pretiravali z RAMom so vedno bili in vedno bojo.

Na luleka se kaj spoznaš?

zate je 15 cm dovolj velik

Na Office licence in antivursne programe se nihče ne spozna? Nobenega odgovra v to smer. Pa to je bistvo te teme. Za Win11 sem se pa že odločila.

Specifikacije prenosnika_ HP Elitebook, 512 MB disk, 16 MB Ram, 15” ekran pa WIN11 je že gor. To sem se že tudi odločila.

Office lahko npr. kupiš pri Keysoff. Deluje!

Ofis, ja o teh licencah sprašujem. Je kar nekaj takih spletnih strani in sem malce skeptična, ker so licence pod 20 evrov. V čem je fora, da je tako poceni?

Odgovor na objavo uporabnika
čisto ven, 24.04.2024 ob 09:04

Ofis, ja o teh licencah sprašujem. Je kar nekaj takih spletnih strani in sem malce skeptična, ker so licence pod 20 evrov. V čem je fora, da je tako poceni?

V tem , da so to “rabljene verzije” of ključi za Office, ki je bil že inštaliran na kakšnih službenih compih  in je zaradi menjav računalnikov in verzij programske opreme zdaj deinstaliran. Te zadeve so čisto OK in delujejo.

P.S. Glede antivirusnih programov – če nisi ravno hude sorte, da bi klikala na vsako traparijo/vabo, ki se ti pojavi… ne potrebuješ. Bo Defender, ki je že vgrajen v Windows čisto dovolj.

Če želiš biti pa še bolj zavarovana – je sicer odvisno od kapacitete compa, a verjetno bo kakšna free verzija Avasta čisto OK.

Rok, hvala. Nič mi ni bilo jasno zakaj ene cene take, potem druge pa čisto nizke.

 

New Report

Close