Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kateri fotoaparat izbrati

kateri fotoaparat izbrati

Je pa res, da bi samo tele nasedlo tvojim neresničnim nakladancijam, vsak, ki je vsaj malo naštudiral zadevo, takoj vidi, da nimaš pojma o pojmu.


Še enkart pojdi brat, vse imaš napisano, velikost senzorja nima nobene veze in senzor ne more spreminjat lastnosti objektiva, senzor le beleži sliko, ki pade nanj skozi objektiv, včasih je bil to film, na katerem je svetloba ustvarila latentno sliko in to že stotič ponavljam, da velikost senzorja ne spreminja ničesar. Napisano pa imaš, da so objektivi kompatibilni, tisti ki seveda so, niso vsi, da se gorišnica spremeni, moraš pomonožit s faktorjem 1,6 ali 1,3 na cropu in Gunnar ti je namignil tudi zakaj se goriščnica spremeni, ker je razdalja med objektivom in senzorjem manjša. Ampak ti boš še kar naprej tumpalo o velikosti senzorja.

Sicer imaš pa zagotovo na strani e fotografija kako temo o globinski ostrini, kjer boš lahko tudi Intiharju ali kdo je pač naredil članek primitivno pisal, da je butast in ne zna nič, ker boš našel napisano enako ali pa katerokoli drugo strokovno fotografsko stran. Pa vse prostaško ozmerjaj mavrični pičkulet po novem, kako nič ne vedo, sam se pa dejansko nisi nikoli bil pripravljen nič naučit, kot sem ti že povedal v preteklosti, ko si še lepil slike na forum, ker si vedno znova lepil enake nezanimive zmazke, z enakimi popolnoma začetniškimi napakami, nikoli nič izboljšal.

Oziroma , da bom bolj natančen in me ne boš vleklo za jezik zaradi doamče napisane besede , goriščna razdalja ostane enaka, le predmet na katerega se beleži slika malemkost bližje, ki jo dopušča sredina objektiva in se goriščnica pomnoži s faktorjem izreza slikovnega formata.


Še enkart pojdi brat, vse imaš napisano, velikost senzorja nima nobene veze in senzor ne more spreminjat lastnosti objektiva, senzor le beleži sliko, ki pade nanj skozi objektiv, včasih je bil to film, na katerem je svetloba ustvarila latentno sliko in to že stotič ponavljam, da velikost senzorja ne spreminja ničesar. Napisano pa imaš, da so objektivi kompatibilni, tisti ki seveda so, niso vsi, da se gorišnica spremeni, moraš pomonožit s faktorjem 1,6 ali 1,3 na cropu in Gunnar ti je namignil tudi zakaj se goriščnica spremeni, ker je razdalja med objektivom in senzorjem manjša. Ampak ti boš še kar naprej tumpalo o velikosti senzorja.
[/quote]

Zdaj si spet zmišljuješ nekaj desetega, nihče ni napisal, da senzor spreminja lastnosti objektiva, samo drugačno globinsko ostrino dobiš na drugačni velikosti senzorja na isti goriščnici. Spet pišeš en velik larifari, če velikost senzorja ničesar ne bi spremenila, potem ne bi bilo toliko različnih. 1.3 in 1.6 sta crop factorja samo za canone, ti pa pišeš, kot da je to neka univerzalna zadeva, že tu se vidi, da nimaš pojma. Noben drug proizvajalec nima 1.3 in 1.6 crop factorja. To tazadnje, kar si napisal, je pa še največja oslarija do zdaj. Brezzrcalnik ima krajšo razdaljo med senzorjem in objektivom od DSLRja, ker nima špegla vmes, ampak vseeno ima canon v ponudbi tako brezzrcalnike kot DSLRje z 1.6 cropom in 18-55 objektivi za oba sistema z istimi vidnimi koti in SEVEDA hkrati z različno razdaljo med senzorjem in objektivom. In seveda niti ta razdalja niti med canonovimi DSLRJI z različnimi cropi ni različna.

Tako da evo, do zdaj si dokazal, da ne veš:

1. kaj pomeni zoom glede na goriščnice
2. da velikost senzorja vpliva na globinsko ostrino
3. kaj določa crop factor

V glavnem, vedno bolj kažeš, da nimaš pojma. Lahko pa se še bolj v drek porivaš in smešiš, meni je zabavno.

Zdaj si spet zmišljuješ nekaj desetega, nihče ni napisal, da senzor spreminja lastnosti objektiva, samo drugačno globinsko ostrino dobiš na drugačni velikosti senzorja na isti goriščnici. Spet pišeš en velik larifari, če velikost senzorja ničesar ne bi spremenila, potem ne bi bilo toliko različnih. 1.3 in 1.6 sta crop factorja samo za canone, ti pa pišeš, kot da je to neka univerzalna zadeva, že tu se vidi, da nimaš pojma. Noben drug proizvajalec nima 1.3 in 1.6 crop factorja. To tazadnje, kar si napisal, je pa še največja oslarija do zdaj. Brezzrcalnik ima krajšo razdaljo med senzorjem in objektivom od DSLRja, ker nima špegla vmes, ampak vseeno ima canon v ponudbi tako brezzrcalnike kot DSLRje z 1.6 cropom in 18-55 objektivi za oba sistema z istimi vidnimi koti in SEVEDA hkrati z različno razdaljo med senzorjem in objektivom. In seveda niti ta razdalja niti med canonovimi DSLRJI z različnimi cropi ni različna.

Tako da evo, do zdaj si dokazal, da ne veš:

1. kaj pomeni zoom glede na goriščnice
2. da velikost senzorja vpliva na globinsko ostrino
3. kaj določa crop factor

V glavnem, vedno bolj kažeš, da nimaš pojma. Lahko pa se še bolj v drek porivaš in smešiš, meni je zabavno.
[/quote] Evo mavrični pičkulet, sem zate poiskal, ker sam ne znaš, so povsod enaki bedaki, kot jaz, edino ti pameten in veš čisto nekaj stotega, kr nim anobenega smisla in je popolnoam bedasto, veš? Zdaj pa ras se več ne mislim trudit s tabo. http://www.e-fotografija.si/globinska-ostrina-v-pokrajinski-fotografiji,1244.html

[img]http://shrani.si/f/2L/vu/48yfIffE/zajeta-slika-36.jpg[/img]


Vsekakor. 😁😁😁Za tiste, ki imajo vsaj eno delujočo celico, sem pa vse lepo na široko napisal, parkrat ponovil, da bi celo tele razumelo, le ti si nasvinjal temo mavrični pičkulet, po vsej verjetnosti kar sam tremi vzdevki.
[/quote]

Z ‘mavričnim’ imam toliko skupnega, kot ti z znanjem fotografije, torej čisto nič.

Uživam pa v debati s takimi tipi kot si ti. Ni večjega užitka kto drkati v glavo nekoga, ki je preveč trmast in premalo brihten, da bi vedel, kdaj je bolje utihniti.

Sicer pametuješ po celem forumu, ampak sepoznaš s epa na nič.

Še sreča, da drugi judo starši ne vejo, kakšen nespo si, tako da se lahko vsak nekje ‘duvaš’, vprašanje pa, koliko časa še, blefer.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Z ‘mavričnim’ imam toliko skupnega, kot ti z znanjem fotografije, torej čisto nič.

Uživam pa v debati s takimi tipi kot si ti. Ni večjega užitka kto drkati v glavo nekoga, ki je preveč trmast in premalo brihten, da bi vedel, kdaj je bolje utihniti.

Sicer pametuješ po celem forumu, ampak sepoznaš s epa na nič.

Še sreča, da drugi judo starši ne vejo, kakšen nespo si, tako da se lahko vsak nekje ‘duvaš’, vprašanje pa, koliko časa še, blefer.
[/quote]No pičkulet beri raje članek, kot da noriš in boš vse enako prebralo kot sem tu pisal ves čas, le da sem ti na vse načine hotel še bolj preprosto razložit, pa nisi razumelo, ne?

Evo mavrični pičkulet, sem zate poiskal, ker sam ne znaš, so povsod enaki bedaki, kot jaz, edino ti pameten in veš čisto nekaj stotega, kr nim anobenega smisla in je popolnoam bedasto, veš? Zdaj pa ras se več ne mislim trudit s tabo. http://www.e-fotografija.si/globinska-ostrina-v-pokrajinski-fotografiji,1244.html

[img]http://shrani.si/f/2L/vu/48yfIffE/zajeta-slika-36.jpg[/img]
[/quote]

Lej tepčka, da goriščnica pri isti blendi tudi spreminja globinsko ostrino sploh noben ne zanika. Maš sploh dovolj zmogljive možgane, da prilepiš nekaj na temo, o kateri se dejansko pogovarjamo, ali znaš samo mimo sekat in nekaj desetega limat? :)))

Če ne boš zmoglo kliknit povezanega članak še to in res končam. Ampak itak je ta tudi bedak in ne ve kaj piše, kot vsi fotografi, tako da vsem napiši, kar jim gre. 😁😁😁 http://www.e-fotografija.si/objektivi-in-njihove-osnovne-tehnicne-lastnosti-idel,985.html

Pa še eno slikco.

[img]http://shrani.si/f/3I/sy/3rWh0gqz/croppedsensorview.jpg[/img]

Evo mavrični pičkulet, sem zate poiskal, ker sam ne znaš, so povsod enaki bedaki, kot jaz, edino ti pameten in veš čisto nekaj stotega, kr nim anobenega smisla in je popolnoam bedasto, veš? Zdaj pa ras se več ne mislim trudit s tabo. http://www.e-fotografija.si/globinska-ostrina-v-pokrajinski-fotografiji,1244.html

[img]http://shrani.si/f/2L/vu/48yfIffE/zajeta-slika-36.jpg[/img]
[/quote]

Polarni, majkemi, da si ti nepismen. Nalepiš članek in dobesedno tretja poved potrjuje to, kar drugi tebi dopovedujemo:

Kompaktne kamere imajo zaradi veliko manjših tipal tako kratke goriščnice, da je na sliki še prevečkrat vse ostro in se s spremembo zaslonke (vrednost f) niti ni treba preveč ukvarjati

Veš kaj pomeni “zaradi manjših tipal” ali so te tri besede preveč za tvoje bralno razumevanje?

In ti boš potem tu nakladal, da velikost tipala (torej senzorja) na globinsko ostrino ne vpliva in da v članku piše to, kar ti praviš? Jao, pa tega še svet ni videl, no.

Polarni, polarči a sam se sabo se pogovarjata?

Polarni, majkemi, da si ti nepismen. Nalepiš članek in dobesedno tretja poved potrjuje to, kar drugi tebi dopovedujemo:

Kompaktne kamere imajo zaradi veliko manjših tipal tako kratke goriščnice, da je na sliki še prevečkrat vse ostro in se s spremembo zaslonke (vrednost f) niti ni treba preveč ukvarjati

Veš kaj pomeni “zaradi manjših tipal” ali so te tri besede preveč za tvoje bralno razumevanje?

In ti boš potem tu nakladal, da velikost tipala (torej senzorja) na globinsko ostrino ne vpliva in da v članku piše to, kar ti praviš? Jao, pa tega še svet ni videl, no.
[/quote]Beri počasi, zelo počasi, cele satvke, ne samo posamezne besede in ne histerično, ti povem, da zna bit, da bo tudi tebi morda šlo.😁😁😁😁 Al boš najverjetneje ugotovil, da je tudi ta bedak, kot smo vsi fotografi.😁😁😁😁 Narežal sem se pa vsaj, tako da niti ni bil čisto vstran vržen čas.😁😁😁😁😁

[img]http://shrani.si/f/12/PS/20bhQZ4e/zajeta-slika-388.jpg[/img]

Članki so že v redu in ni v njih problem, problem je, da jih ti niti do tretje povedi nisi prebral oz. jih niti nisi sposoben razumet in da sploh ne veš, kaj limaš, ker dobesedno tam piše obratno kot ti trdiš. Ni bedak avtor članka, bedak je tisti, ki ga ne zna prebrat.

Ta shemica se sploh ne ukvarja z različnimi senzorji, ampak prikazuje razliko na enem samem fotoaparatu z različnimi nastavitvami. O tem se sploh ne pogovarjamo

piše pa že v 3. povedi članka, ki si ga ti prilepil:


Kompaktne kamere imajo zaradi veliko manjših tipal tako kratke goriščnice, da je na sliki še prevečkrat vse ostro in se s spremembo zaslonke (vrednost f) niti ni treba preveč ukvarjati

Boš skapiral 4 odebeljene besede, ali boš še naprej bluzil? :)))

Za začetek je tale super, ker itak pojma nimaš.

[img]http://shrani.si/f/34/UG/1PsOqqLs/tecamob.jpg[/img]

Za začetek je tale super, ker itak pojma nimaš.

[img]http://shrani.si/f/34/UG/1PsOqqLs/tecamob.jpg[/img]
[/quote]

Lahko skupaj s polarnim na tej mašinci štartata z učenjem osnov. No, on bi se moral še v kakšno OŠ prej malo brat naučit.

Imam tepčeki, na tej mašinci bi vi gledali kot tele v nova vrata. Sam imam pa malo naprednejšo, lesena mehovka iz leta1891na steklene plošče, objektiv aplanat z zračnim zaviralnim mehanizmom zaklopa, dela kot minca. Im ačase od 1/100s do 1 sekunde in pa B in T (najbrž ne veste vsaj za eno od teh dveh kaj pomeni😁). Še posebej je zanimivost zaslonka, ki je sestavljena iz tolikih lamel, da je pri vsaki odprtini praktično okrogla, česar danes več ne dobiš pri najmodernejšh iris zaslonkah in objektivih. 😀 Sicer sem pa celo fotografiral na njega, kupil škatlo ortopan steklenih plošč pred leti, ne teh, ki so na sliki, te so zgodovinske in bi menda bolj švoh bile uporabne.

Jp telebajski, svet ni nastal z vašo neumnostjo in popolnim neznanjem iz česarkoli, ne?😁😁😁

[img]http://shrani.si/f/1i/le/2rl4r5xn/img1208.jpg[/img]

Če vas še kaj zanima kar vprašajte, ko ste tako prijazni, tudi če vaše betice ničesar ne sprejemajo….ja no, saj oddajat pa tudi nimajo kaj.😁😁😁

No pičkulet beri raje članek, kot da noriš in boš vse enako prebralo kot sem tu pisal ves čas, le da sem ti na vse načine hotel še bolj preprosto razložit, pa nisi razumelo, ne?
[/quote]

Ne laži, ti si trdil nekaj povsem drugega. Sličice in članki potrjujejo točno to, kar sem dejal jaz.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Ne laži, ti si trdil nekaj povsem drugega. Sličice in članki potrjujejo točno to, kar sem dejal jaz.
[/quote]
Dobro, to sva zaključila, sedi ena že za samo branje, nima nobenega namena nadaljevat.😁😁😁 Zdaj sva pri mehovkah in aplantaih, če sta mi majstra to priporočala, aplanat ni znamka objektiva , ampak nekaj drugega , veš?😁

Da, v spominu MON-ovcev boš za vedno ostali ’tisti, ki se je na področju fotografije popolnoma osmešil’.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.


A seveda pičkulet, jaz sem kriv za tvojo zabitost, to bo to.😁😁😁😁


A seveda pičkulet, jaz sem kriv za tvojo zabitost, to bo to.😁😁😁😁
[/quote]

Tvoje ‘fotografije’ govorijo same zase. Na tvojo žalost. 😀

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.


Dobro, to sva zaključila, sedi ena že za samo branje, nima nobenega namena nadaljevat.😁😁😁 Zdaj sva pri mehovkah in aplantaih, če sta mi majstra to priporočala, aplanat ni znamka objektiva , ampak nekaj drugega , veš?😁
[/quote]

Se je videlo, da ne znaš niti prebrat tistega članka, ki ga sam lepiš naokoli. Komedija. Zdaj pa hitro temo menjat na mehovke, pa ko ti bo tu nekdo bluzenje in tvoje neznanje dokazal, boš pa mogoče postal ekspert za prve risbe jamskih ljudi v jamah, pa se bomo o tistem pogovarjali, hahaha. Ti si res tarpravi patron. :)))

Za potovanja (je vodo/prah odbojnost pomembna?) je odločitev med enostavnostjo in priročnostjo in kvaliteto.

Predvsem v premislek, kaj se bo s posnetki počelo:
a) koliko časa bo na terenu za posamezen posnetek in koliko sem pripravljena nosit
b) printi (če, kako veliki) ali zaslon (spet kako velik)
c) koliko časa smo pripravljeni doma še vložiti v obdelavo posnetkov
d) kakšna bo večina posnetkov oz. kateri tip posnetkov mi veliko pomeni
e) budget

Jaz bi velikosti senzorja dala prednosti pred številom pixlov.

Jaz sem se običajno odločala po
https://www.dpreview.com/reviews – imajo objavljene posnetke, pri nekaterih tudi primerjave.
recimo za od vas predlaganega sony dsc rx 100:
https://www.dpreview.com/reviews/sony-cybershot-dsc-rx100

Pozdravljeni,

torej odločam se za nakup novega fotoaparata. Starega, sicer res odličnega kompakta sem prodala ampak si želim nekoliko več. Želela bi torej dslr (brezzrcalnih ne poznam toliko v primerjavi z dslrji) – na ročni način sem fotografirala kar precej že s prejšnjim fotoaparatom, ki je podpiral tudi raw format, kar mi je bilo super za nadaljnjo obdelavo. Sicer bo fotoaparat uporabljen za kar širok spekter dejavnosti – razna praznovanja (ljudje), na potovanjih (arhitektura in narava), produktna fotografija (po popoldnevih se ukvarjam še z dopolnilno dejavnostjo) in kar tako za zabavo. Nisem profesionalec sicer gre bolj za tako hobi uporabo, tako da ne rabim čisto preveč. Ne bi pa tudi rada kupila kar nekaj toliko da je, če me razumete. Nekako sem gledala Nikona – nagibam se k D5600. Nekoliko cenejši je sicer Canon koliko ugotavljam – konkretno sem gledala canon 750d. Z ostalimi znamkami nisem toliko seznanjena. Sicer me zanimajo vaše izkušnje in priporočila oziroma če je v tem rangu fajn pogledat tud kaj drugega. Kot rečeno nisem profesionalec in pišem bolj na splošno, ker nimam izkušenj in vsega znanja, se pa trudim da se čimveč naučim, ker so mi lepe fotografije pomembne :). Vsak nasvet bo dobrodošel. Hvala za pomoč 🙂

New Report

Close