Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kateri fotoaparat izbrati

kateri fotoaparat izbrati

Fiksni širokokotni objektiv ima manjše popačenje od širokokotnega zooma na isti goriščnici. Manjši zoom = manjše popačenje na dani goriščnici. Saj ko si boš kaj prebral, boš to mogoče vedel. Zdaj še očitno ne.


Ne rabi neke dodatne opreme za izlete. Včasih smo čuda delali s samo 50 mm objektivi na klasičnih aparatih, ko še ni bilo niti autofoosa. 🙂 Res pa je da je 300 eur malo. Če se odloči za en srednji brezrcalnik je majhen, praktičen za na potovanje, slike bo pa imela kot sonce, ker so to čisto drugi objektivi, senzorji dovolj kvalitetni tudi za slabše svetlobne pogoje. Marsikateri profesionalec ogromno prefotografira z brezrcalnikom. Kasneje si pa lahko umisli še kak objektiv, če bi ga potrebovala. Samo cema pa res bi moral bit malo višja, vsaj 500, potem pa izbira med kakim sony-jem ali olympusom. Mislim da je pisala ali se motim, da bi rada tudi ročne nastavitve? Tudi teh bo imela več kot pri kompaktu, če bo želela uporabljat.

Pa mogoče boš tudi po branju osnov ugotovil, da imajo nekateri kompakti veliko večje senzorje od drugih kompaktov. Ampak to je že višja znanost za “profesionalne fotografe” tipa bipolarni.

najhuje je pa, da imajo nikon brezzrcalci isto velike senzorje kot nekateri Sony kompakti. Pa da obstajajo celo APS-C kompakti s fiksnim objektivom. Tega še bipolarneži niso jemali, ker so ostali v letu 2003.


A daj se umiri no, če ne veš o čem slploh bluziš in samo smetiš.


A daj se umiri no, če ne veš o čem slploh bluziš in samo smetiš.
[/quote]

Ti niti ne veš, kako velik senzor ima kateri fotoaparat, pa se nekaj pametnega delaš. Veš, nismo več v letu 1974. Cajt te je povozil, ne spoznaš se na te nove fotiče, čiča.

Ti niti ne veš, kako velik senzor ima kateri fotoaparat, pa se nekaj pametnega delaš. Veš, nismo več v letu 1974. Cajt te je povozil, ne spoznaš se na te nove fotiče, čiča.
[/quote]
Res se ne, ti fotografiraš komercilano fotografijo namesto mene s širokim kotom kompakta, pa tudi športno.😁


Ne rabi neke dodatne opreme za izlete. Včasih smo čuda delali s samo 50 mm objektivi na klasičnih aparatih, ko še ni bilo niti autofoosa. 🙂 Res pa je da je 300 eur malo. Če se odloči za en srednji brezrcalnik je majhen, praktičen za na potovanje, slike bo pa imela kot sonce, ker so to čisto drugi objektivi, senzorji dovolj kvalitetni tudi za slabše svetlobne pogoje. Marsikateri profesionalec ogromno prefotografira z brezrcalnikom. Kasneje si pa lahko umisli še kak objektiv, če bi ga potrebovala. Samo cema pa res bi moral bit malo višja, vsaj 500, potem pa izbira med kakim sony-jem ali olympusom. Mislim da je pisala ali se motim, da bi rada tudi ročne nastavitve? Tudi teh bo imela več kot pri kompaktu, če bo želela uporabljat.
[/quote]

Predlagaj do 300, če je budžet do 300. Če je folk našel brezzrcalnega in kompakta s spodobnim senzorjem za 300, ti pa nekaj nabijaš v prazno in sanjariš o 500, pač lahko rečemo, da nimaš pojma in nisi koristen.


Res se ne, ti fotografiraš komercilano fotografijo namesto mene s širokim kotom kompakta, pa tudi športno.😁
[/quote]

Avtorica ne bo fotkala športa, pa tudi “komercilane” ne, drži se teme.

a jebi ga… imaš svašta senzorjev. moj brezzrcalec je aps-c, dslr takisto pa ne kompliciram pol toliko kot to delate eni… vsak fotič ima pa svoje pluse in minuse neglede na senzor.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Avtorica ne bo fotkala športa, pa tudi “komercilane” ne, drži se teme.
[/quote]

Če ne veš, kaj za potovanja do 300, pač bodi tiho, pa se oglasi, ko bo tema za “komercilano” fotografijo za 500, pa se boš s svojimi dinozavrskimi oglasil. Res ne vem, kaj se moraš vsepovsod silit brez pojma o pojmu in brez najmanjše koristi.

Predlagaj do 300, če je budžet do 300. Če je folk našel brezzrcalnega in kompakta s spodobnim senzorjem za 300, ti pa nekaj nabijaš v prazno in sanjariš o 500, pač lahko rečemo, da nimaš pojma in nisi koristen.
[/quote]

jah dejstvo je še vedno v kvaliteti izdelave in času delovanja za svoj denar… malezijci ipd. za tistih par 100€ se pač ne morejo primerjat po kvaliteti izdelave in trajnosti delovanja s tistimi višjega cenovnega ranga ki so narejeni npr. na japonskem.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Kateri je malezijski? Sony RX100 ali Canon EOS-M, ki sta oba do 300?

http://www.e-fotografija.si/kaj-izbrati-nasveti,595.html

https://www.slo-foto.net/forums.html

http://www.e-fotografija.com/forum/

Polarni, od objave slik tiste opice nimaš popolnoma nobene kredibilnosti na področju fotorgafije. Take slike dela moja 6 letna sestrična z aparatom na telefonu. Ni človeka na svetu, ki bi te zaposlil kot fotografa.

Vem majster tista opica je tvoj portret in to zelo dober oster kot britva😁, samo ne da ti potem to kopiraš i samo lepiš, ker ne znaš dniti shranjevta. Drugače pa kaj bi se jaz z majstri primerja, imam samo 30 let izkušenj na vseh možnih področjih fotografije in sem marsikaj učil mnoge fotografe, ko majstri vse s komapkti in širokim kotom naredite, ter velikim senzorjem, sam pa ne znam posnetka na izletu naredit.😁😁😁Na, sem probal na izletu, pa mi sploh ne gre.😁 Daj[b]j mi prosim svetuj, da bom drugič zanl na izletu naredit posnetek, ker kot vidiš mi ni ratalo. Pravzaprav mi noben posnetek ne uspe, pa bi rabil kak nasvet majstra kot si.[/b]

[img]http://shrani.si/f/1c/uS/2FBsnGl2/img8028-1.jpg[/img]

[img]http://shrani.si/f/2Z/Wc/4Dnb4Ag0/img8004.jpg[/img]

[img]http://shrani.si/f/a/hI/2mITi9YQ/img9529.jpg[/img]

[img]http://shrani.si/f/1y/5p/2vivsqmC/duo-jujitsu-bw1.jpg[/img]

[img]http://shrani.si/f/16/Vb/4xFPUBWQ/1/2017201.jpg[/img]

[img]http://shrani.si/f/26/U9/4JR34OvP/1/2017221.jpg[/img]

Ti enostavno moraš biti troll. To so primeri dobrih slik????
Prva je totalno prežgana, druga popolnoma povprečna, ponovljiva s telefonom, tretja recimo, da kolikor toliko solidna, ostale katastrofa od ostrine do svetlobe. Kompozicije ni na nobeni.


Saj pravim, da mi svetuj, da bom se kaj naučil in bedakom povej naj ne podeljujejo nagrad za take fotografije, ker pač niso majstri in se “ne spoznajo na telefone in kvaliteto, akko majstri z njimi naredite “, so le ubogi strokovnjaki na področju fotografije.😁😁😁

A dobro no da profesionalnega fotografa učiš o goriščnicah, pa blodiš o velikosti senzorja in zmečeš skupj kompakte in brezrcalnike. Ma pametno si, ni kaj.😁 Sicer jaz uporablma za goriščnice milimetre, ti ki si naprednejši pa 2x, 3x, kot je na kompaktih napisano, da tudi najbolj tumasti približno razumejo.😁
[/quote]

ti pa profi fotograf? Samo to bom dejal…upam, da ti gre fotkanje boljše kot odnosi z ženskami.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Ni nujno, priročen res je, ampak kje pa piše, da se nekdo ne sme s fotografijo ukvarjati za hobi. Fotkič na telefonih je vsaj enakovreden poceni kompaktnim fotoaparatom, že proti malo boljšem fotkiču pa telefon popolnoma odpove.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

ti pa profi fotograf? Samo to bom dejal…upam, da ti gre fotkanje boljše kot odnosi z ženskami.
[/quote]
Oboje mi gre odlično od nekdaj. Celo marsikateri footograf mi je hvaležen za marsikatero znanje, ki sem ga delil naprej, prav tako amaterji, ko sem včasih vodil foto tečaje, ki jih je financirala država v okviru vseživljenskega učenja in prav tako nekatere šole , kjer sem imel fotokrožke.

Da pa monovske najbolj primitivne uporabnike moti in norijo s primitivnimi prostaškimi napadi, če kdor karkoli zna, pa ni nič novega, ampak enkrat bodo morali nekaj znat in delat, ne bo naša generacija večno.

Čudno, jaz pa 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} fotk posnamem ‘na ozkih kotih’. Pa fotkam s 3x zoom objketivi ali pa fiksnimi. Sicer se načeloma strinjam s teboj, ampak nekoga omejevati na 3x zoom je pa nesmiselno.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Ni nujno, priročen res je, ampak kje pa piše, da se nekdo ne sme s fotografijo ukvarjati za hobi. Fotkič na telefonih je vsaj enakovreden poceni kompaktnim fotoaparatom, že proti malo boljšem fotkiču pa telefon popolnoma odpove.
[/quote]
Problem pri telefonih je to širokokotno popačenje, to je živa katasrofa. saj sta dve tretjini slike čisto izmaličeni, le sredina je v redu, če je fotografirano na običajno široki kot. Drugače pa same barve in ostrina pa sploh ni problem, če je lepo vreme, komot natisneš sliko 30/40 cm ali še večjo in bo kvalitetna. Sicer se da včasih popravit v photoshopu z orodjem za perspektive, vedno pa tudi ne.

Šel bi na osnovni tečaj fotografiranja, je pri Matjažu Intiharju ok? Priporočate še koga oz raje drugega izvajalca?


Odvisno od kje si. Ne poznam načina kako vodi on tečaje za laike, vem pa da je velik strokovnjak na področju fotografije.

New Report

Close