Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus katero cepivo

katero cepivo

če pride res do tega, da se bomo morali cepiti – katero cepivo izbrati? Mene je mRNA cepiv strah, ker gre za dost novo zadevo. Vektorska imajo pa hude stranske učinke – trombozo.

Imam težave s tlakom (mi niha) in ožiljem. Ful me je strah, da bom kasirala strdek. Odlašam s cepljenjem, ker me je strah, kaj bo. Covid sem že prebolela v prvem valu in me ni strah, ker dejansko ni bilo hudega.

Sedaj nas silijo v izbiro enega od štirih s*anj, hočeš/nočeš. Tiste floskule o prostovoljnem cepljenju si pa lahko nekam vtaknejo. To kar sedaj najavljajo, NI prostovoljna izbira.

Sama bi ostala necepljena, podpišem, da na lastno odgovornost. Bom pač del statistike, ampak na drugi strani, ne na tisti “dobrobiti cepljenja pretehtajo”. Saj se cepim tudi na lastno odgovornost, mi nihče ne zagotavlja, da me ne trofnejo kakšni hud stranski učinki.

Tisti, ki imate težave z ožiljem in tlakom – katero cepivo ste izbrali? Ste imeli kakšne težave? Ste jemali aspirin (redčenje krvi)?

 

Katerokoli,samo , da se koncno ze cepis .

Odgovor na objavo uporabnika
Otis, 15.07.2021 ob 19:08

Katerokoli,samo , da se koncno ze cepis .

tole ravno ni odgovor na moje vprašanje. Predvidevam, da nimaš zdravstvenih težav ali pa si plačan trol, ki pumpa za cepljenje

Meni ni jasno,zakaj bi se morala cepit,če te strah????

Odgovor na objavo uporabnika
Vrocevroce653, 15.07.2021 ob 19:16

Meni ni jasno,zakaj bi se morala cepit,če te strah????

sprašujem za primer, če me bodo v službi prisilili (na fin način seveda, ker odločitev je prostovoljna – če verjameš).

So že spraševali vse zaposlene, kdo je cepljen in kdo ne. Potem smo vsi prejeli “prijazno spodbudo” naj se cepimo v čimvečjem številu. Glede na to, da jim vlada drži štango, zna tole eskalirat. In takrat -če bo treba – bi rada vedela, katero mi naredi najmanj škode glede na moje zdravstveno stanje. Od zraka pač ne morem živeti, službo rabim.

Odgovor na objavo uporabnika
antispik, 15.07.2021 ob 19:23

sprašujem za primer, če me bodo v službi prisilili (na fin način seveda, ker odločitev je prostovoljna – če verjameš).

So že spraševali vse zaposlene, kdo je cepljen in kdo ne. Potem smo vsi prejeli “prijazno spodbudo” naj se cepimo v čimvečjem številu. Glede na to, da jim vlada drži štango, zna tole eskalirat. In takrat -če bo treba – bi rada vedela, katero mi naredi najmanj škode glede na moje zdravstveno stanje. Od zraka pač ne morem živeti, službo rabim.

pa saj te ne smejo odpustit,če se ne boš želela cepit…Kaksen je to fin način???Tudi ti povej na fin način,da se zaenkrat ne zelis cepit,če se res ne zelis.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Vrocevroce653, 15.07.2021 ob 19:32

pa saj te ne smejo odpustit,če se ne boš želela cepit…Kaksen je to fin način???Tudi ti povej na fin način,da se zaenkrat ne zelis cepit,če se res ne zelis.

 

ne bom pisala, kakšni so fini načini, da ne bi kdo dobil še kakšne ideje 🙂

saj jaz bom odlašala do konca, samo če res ne bo šlo… na svojo zdravnico se  ne morem zanest za nasvet, njej je vseeno, samo da si cepljen.

 

Zakaj ne vprasas svojega zdravnika, ki pozna tvoje zdravstveno stanje? Ljudje ne razumem, kaj sprasujete na forumu, ko smo vsi zdravstveni laiki? Tukaj bos dobila samo neke bedne teorije zarote, zato se obrni na svojega zdravnika.

NOBENO! CEPIVO JE STRUP!

Odgovor na objavo uporabnika
dan715, 15.07.2021 ob 19:39

Zakaj ne vprasas svojega zdravnika, ki pozna tvoje zdravstveno stanje? Ljudje ne razumem, kaj sprasujete na forumu, ko smo vsi zdravstveni laiki? Tukaj bos dobila samo neke bedne teorije zarote, zato se obrni na svojega zdravnika.

sem zgoraj napisala, moji dohtarci (ne morem rečt zdravnici) je vseeno, ne zna/noče nič svetovat, da bi vsaj strahove pomirila. ona bi sam lepo številko svojih cepljenih pacientov.

Saj zato tu sprašujem – gotovo je na tem forumu kdo s podobnimi problemi, pa se je morda že cepil. Od takih bi želela kakšen odgovor. Ker ne bi želela biti na istem kot moj znanec, ki je fasal strdek, pa je zdravnica to prepozno ugotovila. Komaj so ga rešili, po par mesecih še vedno težko hodi, komaj govori. Tega me je strah!

Jaz na tvojem mestu bi se obrnil na kak forum, kjer odgovarjajo zdravniki, ki se ukvarjajo z boleznimi kot jo imas ti…malo pobrskaj po forumih in jih vprasaj.. tam bos dobila najbolj pravilen odgovor… in vso sreco ti zelim..

Naj se CEPIM. Po kateremkoli cepivu pa naj se čimveč gibljem in zdravo živim še naprej.

Mislim da je bil to kar pravi nasvet, še posebej ker verjetno nisem bila edina ki jo je spraševala za nasvet.

 

No jaz sem bil cepljen s pfizerjem in ni bilo nobenih ptoblemov, ampak nimam zdravstvenih tezav, en kolega pa je imel po cepljenju iste tezave kot ti… zdaj je vprasanje ali je bilo cepljenje ali kar naenkrat se je zacelo poletje, vrocina in je lahko to vplivalo.. je bil pri zdravniku a so rekli da to niso znacilnistranski znaki od cepljenja.. zato ti svetujem poisci si zdravstveni forum in tam vprasaj…

Zdaj, čisto laično. Če si že prebolela, potem se izogni Janssena, ker tudi sami svetujejo, da je cepivo manj učinkovito v tem primeru. Zdravniki se za to ne menijo, ker so koristi večje od… Sploh korist, da greš na dopust.

Poglejte samo primere maturantov. V Španiji vsi negativni (itak plačano od strani organizatorja- si predstavljate stroške karantene za X y število ljudi v tujini s spremstvom). Ravno ko so pa prišli domov pa pozitivni. Verjetno jih je okužil voznik, ki je imel edini narejen test.

Odgovor na objavo uporabnika
Kamal, 15.07.2021 ob 19:59

Zdaj, čisto laično. Če si že prebolela, potem se izogni Janssena, ker tudi sami svetujejo, da je cepivo manj učinkovito v tem primeru. Zdravniki se za to ne menijo, ker so koristi večje od… Sploh korist, da greš na dopust.

Poglejte samo primere maturantov. V Španiji vsi negativni (itak plačano od strani organizatorja- si predstavljate stroške karantene za X y število ljudi v tujini s spremstvom). Ravno ko so pa prišli domov pa pozitivni. Verjetno jih je okužil voznik, ki je imel edini narejen test.

hvala za tole! Pa ravno Janssen mi je bil nekak simpatičen ker je samo  doza. No, tale gotovo odpade.

    Zato ker zdravnik nekomu z miokarditisom, srcnim popuscanjem, sladkorno, zamasenimi zilami itd., na zacetku rece naj se cepi z AZ, potem pa naj se cepi s Pfizerjem, ki v 4% v bistvu povzroci srcno popuscanje in miokarditis. Kako naj potem zaupas zdravniku?

     

    Odgovor na objavo uporabnika
    zato ker, 15.07.2021 ob 20:03

      Zato ker zdravnik nekomu z miokarditisom, srcnim popuscanjem, sladkorno, zamasenimi zilami itd., na zacetku rece naj se cepi z AZ, potem pa naj se cepi s Pfizerjem, ki v 4% v bistvu povzroci srcno popuscanje in miokarditis. Kako naj potem zaupas zdravniku?

       

      Mojemu sodelavcu so predlagali Janssen (prebolevnik imel že termin, na katerega potem ni šel). Teden kasneje so mu predlagali Pfizer s katerim se je tudi cepil. Sedaj pa še sam ne ve zakaj. Mogoče so se celo pozanimali, ali pa pač glede na število doz, ki jih imajo za porabiti.

      Ravno Covid kriza je lep prikaz opurtunističnih p**d, pa načeloma ne preklinjam, v belih haljah. Očitno bo pred izbiro osebnega zdravnika, kot npr. na razgovoru za službo potrebno postaviti par vprašanj tipa kakšno je vaše mnenje o vektorskih cepivih, genskih terapijah, poimenovanih cepiva in navsezadnje zdravniški zbornici. Še kako iskani bodo v prihodnosti neodvisni, neskorumpirani, empatični, z zdravo kmečko pametjo razmišljujoči zdravniki in zdravnice, ki se ne bodo podrejali državnim institucijam, ki jih je ugrabil na pol, delujoč politični aparat.

      Odgovor na objavo uporabnika
      donporleone, 15.07.2021 ob 20:33

      Ravno Covid kriza je lep prikaz opurtunističnih p**d, pa načeloma ne preklinjam, v belih haljah. Očitno bo pred izbiro osebnega zdravnika, kot npr. na razgovoru za službo potrebno postaviti par vprašanj tipa kakšno je vaše mnenje o vektorskih cepivih, genskih terapijah, poimenovanih cepiva in navsezadnje zdravniški zbornici. Še kako iskani bodo v prihodnosti neodvisni, neskorumpirani, empatični, z zdravo kmečko pametjo razmišljujoči zdravniki in zdravnice, ki se ne bodo podrejali državnim institucijam, ki jih je ugrabil na pol, delujoč politični aparat.

      Bolj težko boš izbirala, ker jih preprosto NI, ali pa zelo zelo premalo za potrebe ljudstva. Tako da boš lahko sploh vesela, da boš prišla do dr. Aja, točno. Saj ti ga sploh ne rabiš, ker imaš dovolj zdrave kmečke pameti, da se boš samoozdravila.

      Koliko sem bral ni nekih velikih razlikah v stranskih učinkih med npr AZ ali Pfizer… sta tu nekje ampak ti stranski učinki so še vedno izjemno redki, tam nekje 1/100.000, pri prebolevanju covida so pa resni stranski učinki veliko pogostejši in hujši.

      Po mojem so boljša mRNA in imajo manjše kratkotrajne stranske učinke, ampak je po mojem vseeno, s katerim se cepiš. Ne vem, kdaj pride Novavax, to naj bi imelo oslabljen virus in ne genskega navodila.

      Imam zelo podobne pomisleke tvojim. Ne vem. Sem prestudirala znanstvene članke o vseh razpoložljivih cepivih in bi najraje počakala na Novavax. Je namreč edino “tradicionalne” izdelave in zelo učinkovito. Seveda so tudi pri tradicionalnih možni resni (zlasti nevrološki) stranski učinki (npr. GBS), a glede na to, da jih doslej nisem imela po drugih cepivih, imam upanje, da bo tudi tokrat tako.

      Če bi me okoliščine prisilile v cepljenje preden bo na razpolago Novavax, pa bi izbrala Pfizerja (najpogostejši resni stranski učinek – vnetje srčne mišice in obsrčnega tkiva namreč bolj ogroža moške), medtem ko bi mož izbral Johnsona (nevarnejši za ženske, ima manj stranskih učinkov kot Astra Zeneca, pa še samo 1 odmerek potrebuješ).

      če te je strah, se ne cepi. KEr si covid že prebolela, boš imela potrdilo o prebolevnosti. Se ti bo ponovno pojavil, pojavlja se ciklično na cca 6 mesecev.

      Če že moraš izbrati, Moderna je najbolj čista in najbolj varna od vseh. Sama se ne bom cepila, pač ko bom rabila knjižnico ali zobozdravnika, se bom šla testirat, sicer pa ne bom šla nikamor. Mož, ki se bo moral testirat, bo pač šel z otrokoma pohajat. Ni panike bomo preživeli. Morda se še kaj dobrega izcimi iz tega – kao lahko privarčuješ, ekr ne boš mogel trošit za drugo.

      Odgovor na objavo uporabnika
      Podobna dilema, 15.07.2021 ob 21:42

      Imam zelo podobne pomisleke tvojim. Ne vem. Sem prestudirala znanstvene članke o vseh razpoložljivih cepivih in bi najraje počakala na Novavax. Je namreč edino “tradicionalne” izdelave in zelo učinkovito. Seveda so tudi pri tradicionalnih možni resni (zlasti nevrološki) stranski učinki (npr. GBS), a glede na to, da jih doslej nisem imela po drugih cepivih, imam upanje, da bo tudi tokrat tako.

      Če bi me okoliščine prisilile v cepljenje preden bo na razpolago Novavax, pa bi izbrala Pfizerja (najpogostejši resni stranski učinek – vnetje srčne mišice in obsrčnega tkiva namreč bolj ogroža moške), medtem ko bi mož izbral Johnsona (nevarnejši za ženske, ima manj stranskih učinkov kot Astra Zeneca, pa še samo 1 odmerek potrebuješ).

      Hvala za tvoj prispevek. Tega pa nisem vedela, da je pfizer bolj za ženske in janssen za moške.

      Ajej, koliko vakcincarjev na kupu. Če gospa pravi, da je prebolevnica in ni imela težav s strdki zaradi same bolezni, potem je zelo verjetno, da tudi cepivo ne bo povzročilo teh zapletov. Treba je namreč vedeti: odziv imunskega sistema na cepivo je blažji, kakor odziv na samo okužbo.

      Pri COVID-19 gre namreč za bolezen, ki v bistvu napade krvožilni in ne primarno respiratorni sistem. Težave z dihanjem nastopijo ravno zaradi embolije v pljučih.

      Vprašanje, ali se cepiti ali ne, je stvar osebne odločitve. Če bi jaz bil prebolel COVID-19 in bi pri tem bil utrpel le blage simptome, se verjetno ne bi cepil.

      Če pa bi izbiral med vsemi cepivi, bi se odločil za Pfizer-Biontech

      New Report

      Close