Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus katero cepivo

katero cepivo

Odgovor na objavo uporabnika
antispik, 15.07.2021 ob 19:07

če pride res do tega, da se bomo morali cepiti – katero cepivo izbrati? Mene je mRNA cepiv strah, ker gre za dost novo zadevo. Vektorska imajo pa hude stranske učinke – trombozo.

Imam težave s tlakom (mi niha) in ožiljem. Ful me je strah, da bom kasirala strdek. Odlašam s cepljenjem, ker me je strah, kaj bo. Covid sem že prebolela v prvem valu in me ni strah, ker dejansko ni bilo hudega.

Sedaj nas silijo v izbiro enega od štirih s*anj, hočeš/nočeš. Tiste floskule o prostovoljnem cepljenju si pa lahko nekam vtaknejo. To kar sedaj najavljajo, NI prostovoljna izbira.

Sama bi ostala necepljena, podpišem, da na lastno odgovornost. Bom pač del statistike, ampak na drugi strani, ne na tisti “dobrobiti cepljenja pretehtajo”. Saj se cepim tudi na lastno odgovornost, mi nihče ne zagotavlja, da me ne trofnejo kakšni hud stranski učinki.

Tisti, ki imate težave z ožiljem in tlakom – katero cepivo ste izbrali? Ste imeli kakšne težave? Ste jemali aspirin (redčenje krvi)?

 

Nobeno.

Če ti je mar zase in za zdravje.

Menda ne boste pustili, da psihopati in fašisti uničijo vaše zdravje in življenje.

Rajsi zivim v kanalizaciji kot da se pelcujem.

Kaj pa cepivo Moderne?

Tega so prejeli tisti nad 70 in nic ni slisat, da bi imeli kaksne tezave.

A to debili izbirate ali vas raje vlak povozi ali kamion ?

 

Odgovor na objavo uporabnika
robi445, 15.07.2021 ob 22:33

A to debili izbirate ali vas raje vlak povozi ali kamion ?

 

Stvar je precej preprosta: če recimo predpostavimo neko vojno stanje… Granate padajo, naboji švigajo,..

Na voljo je več opcij:

    Nevarnost se da prestati v zaklonišču in pomoliti nos ven, ko je zatišje
    Prevzeti riziko in se previdno gibati naokoli, zavedaje se nevarnosti, ki prežijo
    Nadeti si t.i. neprebojni jopič in se gibati sicer veliko bolj okorno, a tudi z veliko večjo verjetnostjo preživetja, čeprav ta tudi z njim ni 100 odstotkov, pa tudi kako modrico ali prasko je zelo verjetno, da bo človek kljub vsemu staknil… Kaka granata ga lahko tudi v bolnišnico spravi… A verjetnost preživetja je kljub vsemu večja od tiste, ki bi jo imeli brez.

Podobno je z uporabo varnostnih oblačil in čelade na motorju ali na smučišču, ipd., kar je še takšnih okoliščin.

Odgovor na objavo uporabnika
iDESI215, 15.07.2021 ob 22:00

Ajej, koliko vakcincarjev na kupu. Če gospa pravi, da je prebolevnica in ni imela težav s strdki zaradi same bolezni, potem je zelo verjetno, da tudi cepivo ne bo povzročilo teh zapletov. Treba je namreč vedeti: odziv imunskega sistema na cepivo je blažji, kakor odziv na samo okužbo.

Pri COVID-19 gre namreč za bolezen, ki v bistvu napade krvožilni in ne primarno respiratorni sistem. Težave z dihanjem nastopijo ravno zaradi embolije v pljučih.

Vprašanje, ali se cepiti ali ne, je stvar osebne odločitve. Če bi jaz bil prebolel COVID-19 in bi pri tem bil utrpel le blage simptome, se verjetno ne bi cepil.

Če pa bi izbiral med vsemi cepivi, bi se odločil za Pfizer-Biontech

No, tole kar pišeš, pa enostavno ne drži. Če bi poznal način delovanja cepiv, bi vedel, da odziv telesa na cepivo nima nobene zveze z načinom prebolevanje same bolezni. Vemo, da so stranski učinki Pfizerja, vnetje srčne mišice, značilne za mlade moške, ki bi covid preboleli v obliki prehlada, enako pa velja za AZ in strdke – pojavljajo se pri mladih ženskah, ki bi covid enostavno prebolel. Strdki se zaradi covida pojavljajo pri tistih s hudim potekom bolezni, torej pri starejših in tistih s slabšim imunskim odzivom. FDA na svojih spletnih straneh mlade ženske opozarja na možno tveganje zaradi cepljenja z J&J, pri nas pa se glavo tišči v pesek. In to ravno ne povečuje zaupanja v zdravnike.

Odgovor na objavo uporabnika
Izbira, 15.07.2021 ob 20:38

Odgovor na objavo uporabnika
donporleone, 15.07.2021 ob 20:33

Ravno Covid kriza je lep prikaz opurtunističnih p**d, pa načeloma ne preklinjam, v belih haljah. Očitno bo pred izbiro osebnega zdravnika, kot npr. na razgovoru za službo potrebno postaviti par vprašanj tipa kakšno je vaše mnenje o vektorskih cepivih, genskih terapijah, poimenovanih cepiva in navsezadnje zdravniški zbornici. Še kako iskani bodo v prihodnosti neodvisni, neskorumpirani, empatični, z zdravo kmečko pametjo razmišljujoči zdravniki in zdravnice, ki se ne bodo podrejali državnim institucijam, ki jih je ugrabil na pol, delujoč politični aparat.

Bolj težko boš izbirala, ker jih preprosto NI, ali pa zelo zelo premalo za potrebe ljudstva. Tako da boš lahko sploh vesela, da boš prišla do dr. Aja, točno. Saj ti ga sploh ne rabiš, ker imaš dovolj zdrave kmečke pameti, da se boš samoozdravila.

(Pre)majhna ponudba na trgu še ni razlog, da bi izbral slabo. Prav tako verjamem, da je veliko zdravnikov dobrih, pa ne le v poklicu ampak tudi po človeški plati. Žalostijo me le gumpci, ki se frekventno menjavajo na vrh zbornice in so le novi obrazi s starimi forami. Takšni potem potrebujejo zadostno podporo, ki jo dobijo bodisi od po možnosti še študentskih kolegov, bodisi tistih, ki so lažje vodljivi oziroma tistih brezhrbteničnih konvertitov. Slednji so izmed vseh treh skupin najbolj predvidljivi, hkrati pa z obračanjem v smer pihanja  vetra delajo največje sranje. In točno o tej skupini periodičnih spreobrnencev ima večina precej nizko mnenje.

Moderne skoraj ne moreš dobiti pri nas.

Odgovor na objavo uporabnika
Ni tako enostavno, 16.07.2021 ob 00:18

No, tole kar pišeš, pa enostavno ne drži. Če bi poznal način delovanja cepiv, bi vedel, da odziv telesa na cepivo nima nobene zveze z načinom prebolevanje same bolezni. Vemo, da so stranski učinki Pfizerja, vnetje srčne mišice, značilne za mlade moške, ki bi covid preboleli v obliki prehlada, enako pa velja za AZ in strdke – pojavljajo se pri mladih ženskah, ki bi covid enostavno prebolel. Strdki se zaradi covida pojavljajo pri tistih s hudim potekom bolezni, torej pri starejših in tistih s slabšim imunskim odzivom. FDA na svojih spletnih straneh mlade ženske opozarja na možno tveganje zaradi cepljenja z J&J, pri nas pa se glavo tišči v pesek. In to ravno ne povečuje zaupanja v zdravnike.

Če cepivo ne izzove enake, sicer res bistveno blažje, reakcije imunskega sistema, kakor sama okužba, potem cepljenje ne bi imelo smisla. Smisel cepljenja je,da se organizem nauči ustrezno odzvati na neko okužbo, da pride do tvorjenja protitelesc, itd.

Reakcija na cepljenje je torej sicer neprimerno blažja, a še vedno podobna sami bolezni. Kdor se je npr. cepil proti rumeni mrzlici zaradi poti v kako Afriško deželo, presneto dobro ve, da je po cepljenju pametno vzeti kake tri dni dopusta.

Stranski učinki so seveda druga stran. Ampak… V Sloveniji je do danes bilo okuženih nekih par sto tisoč ljudi. Umrlo jih je par tisoč. Cepljenih je bilo ravno tako nekaj sto tisoč ljudi. Kolikor mi je znano, ni zaradi posledic cepljenja umrl nihče.

Matematika je sila preprosta… Par tisoč mrtvih zaradi bolezni, par deset tisoč precej hudo bolnih zaradi taiste in nič (ali morda nekaj) mrtvih ali huje poškodovanih zaradi cepljenja. Ne rabim biti genij, da razumem korelacijo.

Odgovor na objavo uporabnika
iDESI215, 16.07.2021 ob 08:22

Če cepivo ne izzove enake, sicer res bistveno blažje, reakcije imunskega sistema, kakor sama okužba, potem cepljenje ne bi imelo smisla. Smisel cepljenja je,da se organizem nauči ustrezno odzvati na neko okužbo, da pride do tvorjenja protitelesc, itd.

Reakcija na cepljenje je torej sicer neprimerno blažja, a še vedno podobna sami bolezni. Kdor se je npr. cepil proti rumeni mrzlici zaradi poti v kako Afriško deželo, presneto dobro ve, da je po cepljenju pametno vzeti kake tri dni dopusta.

Stranski učinki so seveda druga stran. Ampak… V Sloveniji je do danes bilo okuženih nekih par sto tisoč ljudi. Umrlo jih je par tisoč. Cepljenih je bilo ravno tako nekaj sto tisoč ljudi. Kolikor mi je znano, ni zaradi posledic cepljenja umrl nihče.

Matematika je sila preprosta… Par tisoč mrtvih zaradi bolezni, par deset tisoč precej hudo bolnih zaradi taiste in nič (ali morda nekaj) mrtvih ali huje poškodovanih zaradi cepljenja. Ne rabim biti genij, da razumem korelacijo.

V nekja tednih ali mesecih se ne pokazejo vse posledice cepljenja, bo treba pocakat se en cas, da se izkaze, kaj vse tocno prinasa cepljenje.

Druga stvar, ce si cepljen, se komot lahko okuzis in zbolis, vmes pa virus veselo trosis okoli. Torej, siritev virusa se s cepljenjem ne ustavi.

Meni osebno se zdi se najboljsa opcija testiranje, ob njem pa seveda strogi higienski ukrepi, maske in distanca. Nekako vsi, ki smo preziveli leto in pol brez okuzbe, smo se tega drzali in stvar ocitno deluje.

Mimogrede… Vseh zapletov po cepljenju proti koroni je bilo med 2 in 5 primerov na 1.000.000 polno cepljenih.

 

Za primerjavo… Na milijon uporabnic kontracepcijskih tabletk so tri do štiri smrtni primeri.

Poleg Pfizerja in Moderne naj bi tudi Astra nudila zaščito vse življenje:

https://www.thesun.co.uk/news/15605950/astrazeneca-covid-vaccine-lifetime-protection/

 

Odgovor na objavo uporabnika
iDESI215, 16.07.2021 ob 08:37

Mimogrede… Vseh zapletov po cepljenju proti koroni je bilo med 2 in 5 primerov na 1.000.000 polno cepljenih.

 

Za primerjavo… Na milijon uporabnic kontracepcijskih tabletk so tri do štiri smrtni primeri.

To je seveda bedarija.

Samo debili še vedno nočete videti, da nočejo piznati zapletov in stranskih učinkov od cepljenja.

Šele zdaj, ko so začeli cepiti, so ljudje začeli umirati od običajnih bolezni. Prej so skoraj vsi umrli od korone.

Samo debilom to ni jasno, da je vse skupaj manipulacija in da nas nekdo hoče imeti za norca.

 

Se hecaš? Resnih zapletov je bilo kar nekaj (strdki, kolapsi, hujše nevrološke motnje, tresavica, začasna paraliza, hudi avtoimunski odzivi), cca 1%. Pa menda ja ne misliš, da bodo o vsaki zadevi poročali v medijih ob premajhni podpori javnosti cepljenju… Poleg tega 1% imaš pa še cel kup ljudi, ki imajo neke težave po cepljenju, ki sicer ne ogrožajo njihovega življenja, so pa neprijetne, in ki jim ni mogoče najti vzroka. Takšnih ne pripišejo a priori cepivu in niso v nobeni statistiki. Ker vemo, da je treba povezavo dokazati, da se vpiše med stranske učinke, kar pa je v večini primerov težko, včasih pa težave niti osebni zdravnik ne jemlje resno iz se kar samovoljno odloči, da ni od cepljenja (to je že prvo, najobsežnejše sito) ali pa oseba niti ne išče zdravniške pomoči, čeprav mu težava niža kakovost življenja.

Zgornji post je replika na tole.

Dodatno pa še o tejle večni mantri glede kontracepcijskih tablet. Ne vem, ali nas imajo za neumne, ali gre samo za zavajanje, ampak KT povzročajo globoko vensko trombozo, torej stanje, ki se ga da popolnoma enostavno sanirati, ne pa strdkov v možganih, ki imajo mnogo usodnejse posledice. Primerjava se mi zdi prav neumna.

Če si že prebolela in je bil potek bolezni enostaven, se jaz na tvojem mestu, vsaj zaenkrat, ne bi cepila.

Odgovor na objavo uporabnika
Tole je pa smešno, 16.07.2021 ob 09:03

Zgornji post je replika na tole.

Dodatno pa še o tejle večni mantri glede kontracepcijskih tablet. Ne vem, ali nas imajo za neumne, ali gre samo za zavajanje, ampak KT povzročajo globoko vensko trombozo, torej stanje, ki se ga da popolnoma enostavno sanirati, ne pa strdkov v možganih, ki imajo mnogo usodnejse posledice. Primerjava se mi zdi prav neumna.

Je ni stvari, ki ne bi imela stranskih učinkov. In KT jih imajo, roko na srce, kar nekaj.

 

Moja prijateljica, ki je imela pred 3 leti trombozo, se je cepila 2x z AZ in ni imela nobenih težav. Druga prijateljica, ki je pred 5. meseci zbolela za covid s hujšo obliko, komaj čaka, da se gre cepit, ker noče preživeti več tistega pekla. Je imela v preteklosti trombozo in se je odločila za Pfajzerja.

Objava čaka odobritev

šprotniki rajši končajo s keriero, kot da bi se cepili!!

American Football Star Cole Beasley Says He’d Rather Retire Than Get COVID Vaccine

Pfeizerjevo cepivo nima dovoljenja za tretji odmerek:

Pfizer To Ask US Regulators To Authorize Third Covid Vaccine Dose As Booster

velimo ljudi umre po cepljenju:

https://lbry.tv/@MarijaS:8/DA-LI-PREPORU%C4%8CENA-FIKSANJA-IMAJU-VI%C5%A0E-KORISTI-OD-%C5%A0TETE:4?

Jaz nisem proti cepljenju, se mislim cepit. Samo zdaj vem za vsaj 1 primer, ko je clovek verjetno umrl po cepljenju, ceprav se o tem res ne govori uradno. Ne pisejo po casopisih. Ne vem zakaj. Ampak ko nekdo brez nekih hudih tezav od prej dobi resno reakcijo, se zamisliš. Ni vse črno belo.

Kako to mislite,če bi se morala cepit???To ne bo,ne more bit,cepivo je v preizkušnji…

Odgovor na objavo uporabnika
Vrocevroce653, 16.07.2021 ob 16:42

Kako to mislite,če bi se morala cepit???To ne bo,ne more bit,cepivo je v preizkušnji…

odvetniki pravijo, da bi morali vsem ki se cepijo plačati kot POSKUSNE PODGANE! Saj cepivo nima uporabnega dovoljenja, ima samo poskusno dovoljenje, za POSKUSNE PODGANE!

New Report

Close