Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kje naj spi dojenček?

Kje naj spi dojenček?

Pa saj zdaj se ja dobijo take posteljice, ki se jo kar priključi k mamini postelji. Na 3 straneh ima ograjico, na strani, ki meji na mamino posteljo pa ne, je prilkučena in na isti višini. To je idealna rešitev, če imaš prostor za tako posteljico.


Mi smo kar navadno ikeino posteljico shekali na ta nacin. Je bilo super dokler se otrok ne zacne dvigovati, potem je treba znizat dno. Mi smo potem kupili navadno posteljo z ograjo in jo priklopili na zakonsko. Tako imamo se danes.

Enako pri nas. Zelo dobra resitev. Je pa pomembno prilagoditi vse skupaj dojencku in mamici,da je obema lustno. Ob 3h ponoci vsi pametnjakovici slaaadko spijo.


Mi smo kar navadno ikeino posteljico shekali na ta nacin. Je bilo super dokler se otrok ne zacne dvigovati, potem je treba znizat dno. Mi smo potem kupili navadno posteljo z ograjo in jo priklopili na zakonsko. Tako imamo se danes.
[/quote]
se dobijo tudi že pri nas take posteljice, z zatiči prav, cena pa je praktično enaka kot ikeine otroške posteljice.
https://www.vitapur.si/otroska-postelja-julija-2982
ta je še na kolesih lepo in jo potem, ko otrok toliko zraste,da se začne dvigovati, samo ven odpelješ v otr. sobico recimo za popoldansko spanje, v spalnico pa navadno veliko posteljo zraven za nadaljnje skupno spanje.

jaz sem to naredila z navadno otroško posteljico z visoko ograjo. na eni strani ograjo dol, in sem jo privezala na moji strani postelje.

to je delovalo tam nekje do 8 meseca, ko pa je začela preveč kobacat v spanju. takrat sem dala ograjico nazaj gor.

pri letu in pol pa je prišla v najino posteljo in tam spala naslednja tri leta 😛
prehod v vrtec je bil zanjo strašno stresen in si zvečer ni več upala sama zaspat. prav čekirala je, če sva še poleg in to je trajalo ene tri mesece, da sva pogruntala, v čem je problem, da noče sama zaspat. ko sem jo prestavila v mojo posteljo in jo uspavala tako, da sem sama šla spat poleg, je bilo bolje…


Pri nas je bilo tako, da so vsi bili od začetka noči v svoji posteljici oz zibki. Če se je preveč zbujal, sva ga potem pustila da je spal pri naju, drugače striktno potolažit in v posteljico. Moja ga je podojila, jaz preložil. Ta deal je veljal vedno. To je edini način da otroka navadiš na nek ritem. Problem skupnega spanja je tudi to, da se kar izgubi intima, če nekdo spi vmes. Ni tistih objemov spontanih, intime, ker se navadiš, da je vsak na svoji strani. Nikoli jih pa nismo pustili jokat preveč. Kakor čutiš naredi, samo na partnerja ne pozabi…


se dobijo tudi že pri nas take posteljice, z zatiči prav, cena pa je praktično enaka kot ikeine otroške posteljice.
https://www.vitapur.si/otroska-postelja-julija-2982
ta je še na kolesih lepo in jo potem, ko otrok toliko zraste,da se začne dvigovati, samo ven odpelješ v otr. sobico recimo za popoldansko spanje, v spalnico pa navadno veliko posteljo zraven za nadaljnje skupno spanje.
[/quote]

Za to ceno dobis v Ikei ene 4 posteljice. In ta velikost je aktualna max do ene 2 leta. Tako da res ni vredno.

Za to ceno dobis v Ikei ene 4 posteljice. In ta velikost je aktualna max do ene 2 leta. Tako da res ni vredno.
[/quote]
a res?
sem pogledala na ikeino stran in tudi šele po tem napisala zgornji komentar.
https://www.ikea.com/at/de/catalog/categories/departments/childrens_ikea/18755/
očitno ne bo tako, razen če kupiš res tisto najnaj cenjejšo, tanko… ostale malo bolj kvalitetne pa pač imajo tam tam ceno kot zgornja.
in kaj je narobe z otroško posteljico do drugega leta. potem itak lahko kupiš otroku že normalno veliko.

Tudi ikeine so otroške in so tudi do take starosti.
je pa tako kupiš najcenejšo in jo potem lahko potem podariš, ker rabljene ne moreš prodajati, vsakdo bo za tak denar raje novo kupil.
če pa kupiš kvalitetno pa jo potem lahko lepo ohranjeno še tudi lepo naprej prodaš in na koncu si na enakem s stroški kot če bi kupil šodr poceni, samo,da otrok samo v malo bolj kvalitetnem, ki se ne razmaja takoj. (pri tem mislim na posteljico za 50 evrov iz ikee, ostale cene so pa itak primerljive z to tukaj na mojem linku, s tem da imaš lepo še original priterjevalce za na posteljo zraven).

sami mi pač za posteljo za otroka ne bi bilo žal dati denarja, sploh ne za novorojenčka, ki ogromno prespi v njej.
Ostali pa kakorkoli po želji.

https://www.bellybelly.com.au/forums/baby-toddler-general-discussion-23/very-funny-babys-perspective-sleep-training-63709/

Link do izpovedi dojencka, ki ga mama navaja na spanje celo noc. Gre za komentar na ferberjevo metodo navajanja, da otrok sam zaspi in spi celo noc. Malo za hec malo za res.


a res?
sem pogledala na ikeino stran in tudi šele po tem napisala zgornji komentar.
https://www.ikea.com/at/de/catalog/categories/departments/childrens_ikea/18755/
očitno ne bo tako, razen če kupiš res tisto najnaj cenjejšo, tanko… ostale malo bolj kvalitetne pa pač imajo tam tam ceno kot zgornja.
in kaj je narobe z otroško posteljico do drugega leta. potem itak lahko kupiš otroku že normalno veliko.

Tudi ikeine so otroške in so tudi do take starosti.
je pa tako kupiš najcenejšo in jo potem lahko potem podariš, ker rabljene ne moreš prodajati, vsakdo bo za tak denar raje novo kupil.
če pa kupiš kvalitetno pa jo potem lahko lepo ohranjeno še tudi lepo naprej prodaš in na koncu si na enakem s stroški kot če bi kupil šodr poceni, samo,da otrok samo v malo bolj kvalitetnem, ki se ne razmaja takoj. (pri tem mislim na posteljico za 50 evrov iz ikee, ostale cene so pa itak primerljive z to tukaj na mojem linku, s tem da imaš lepo še original priterjevalce za na posteljo zraven).

sami mi pač za posteljo za otroka ne bi bilo žal dati denarja, sploh ne za novorojenčka, ki ogromno prespi v njej.
Ostali pa kakorkoli po želji.
[/quote]
se opravičujem pozabila prilepiti link od ikee:
https://www.ikea.com/at/de/catalog/categories/departments/childrens_ikea/18755/

ajaj, sem že čisto zmedena 🙂 saj je link tudi zgoraj :)… sem najprej zmotno iz pregleda starega citiranja mislila da je link od vitapura, pa zdaj vidim,da je od ikee.


a res?
sem pogledala na ikeino stran in tudi šele po tem napisala zgornji komentar.
https://www.ikea.com/at/de/catalog/categories/departments/childrens_ikea/18755/
očitno ne bo tako, razen če kupiš res tisto najnaj cenjejšo, tanko… ostale malo bolj kvalitetne pa pač imajo tam tam ceno kot zgornja.
in kaj je narobe z otroško posteljico do drugega leta. potem itak lahko kupiš otroku že normalno veliko.

Tudi ikeine so otroške in so tudi do take starosti.
je pa tako kupiš najcenejšo in jo potem lahko potem podariš, ker rabljene ne moreš prodajati, vsakdo bo za tak denar raje novo kupil.
če pa kupiš kvalitetno pa jo potem lahko lepo ohranjeno še tudi lepo naprej prodaš in na koncu si na enakem s stroški kot če bi kupil šodr poceni, samo,da otrok samo v malo bolj kvalitetnem, ki se ne razmaja takoj. (pri tem mislim na posteljico za 50 evrov iz ikee, ostale cene so pa itak primerljive z to tukaj na mojem linku, s tem da imaš lepo še original priterjevalce za na posteljo zraven).

sami mi pač za posteljo za otroka ne bi bilo žal dati denarja, sploh ne za novorojenčka, ki ogromno prespi v njej.
Ostali pa kakorkoli po želji.
[/quote]
Otroku je cisto vseeno v kaksni posteljici spi, ce ze je bolj pomemben jogi. S tisto za 50eur ni cisto nic narobe. Mi smo jondobili od sestre, uporabljali pri 2 otrocih in zdaj gre naprej sestricni. Cisto nic ni razmajana, malo odrsana okoli sraufov in polepljena z nalepkami. Tistih 200 eur sem pa raje porabila za kaj bolj uporabnega.


Pri nas je bilo tako, da so vsi bili od začetka noči v svoji posteljici oz zibki. Če se je preveč zbujal, sva ga potem pustila da je spal pri naju, drugače striktno potolažit in v posteljico. Moja ga je podojila, jaz preložil. Ta deal je veljal vedno. To je edini način da otroka navadiš na nek ritem. Problem skupnega spanja je tudi to, da se kar izgubi intima, če nekdo spi vmes. Ni tistih objemov spontanih, intime, ker se navadiš, da je vsak na svoji strani. Nikoli jih pa nismo pustili jokat preveč. Kakor čutiš naredi, samo na partnerja ne pozabi…
[/quote]

Na osnovi česa tako misliš?

Naj ti na osnovi izkušenj povem, da se motiš.


Otroku je cisto vseeno v kaksni posteljici spi, ce ze je bolj pomemben jogi. S tisto za 50eur ni cisto nic narobe. Mi smo jondobili od sestre, uporabljali pri 2 otrocih in zdaj gre naprej sestricni. Cisto nic ni razmajana, malo odrsana okoli sraufov in polepljena z nalepkami. Tistih 200 eur sem pa raje porabila za kaj bolj uporabnega.
[/quote]
sem ti napisala vsak po svoje. kaj hočeš reči, da ker tvoj otrok spi v tisti postelji, mora moj tudi, ker tako kot si ti tvojemu odredila, mora imeti tudi moj in ostali?
na koncu bom tudi jaz za posteljico dala samo okoli 50 evrov, ko bom recimo to prodala, s tem,da se ta original montira na stranico zakonske postelje, se lahko odstrani stranica, se lahko namesti v 5 višin, česar ona za 50 eur ne more.
vsak izbere svoje.
sem gledala najprej po bolhi če so te posteljice rabljene, vsaj na hitro, jih nisem našla – zakaj le, ker očitno se tudi rabljena proda. ker je kvalitetna. Ostalih je pa polno tudi ikeinih.

Oba sta spala v svoji posteljici, priklopljena na najino, tako da sta bila čisto zraven mene. Jaz ne bi mogla spat, če bi bil dojenček v drugi sobi, včasih sem se ponoči zbudila in preverjala, ali še diha 🙂 Ko sta se ponoči zbudila, sem ju ponavadi podojila, dostikrat pa kar vmes zaspala. Ne predstavljam si, da bi ponoči vstajala in hodila dojit drugam.


a res?
sem pogledala na ikeino stran in tudi šele po tem napisala zgornji komentar.
https://www.ikea.com/at/de/catalog/categories/departments/childrens_ikea/18755/
očitno ne bo tako, razen če kupiš res tisto najnaj cenjejšo, tanko… ostale malo bolj kvalitetne pa pač imajo tam tam ceno kot zgornja.
in kaj je narobe z otroško posteljico do drugega leta. potem itak lahko kupiš otroku že normalno veliko.

Tudi ikeine so otroške in so tudi do take starosti.
je pa tako kupiš najcenejšo in jo potem lahko potem podariš, ker rabljene ne moreš prodajati, vsakdo bo za tak denar raje novo kupil.
če pa kupiš kvalitetno pa jo potem lahko lepo ohranjeno še tudi lepo naprej prodaš in na koncu si na enakem s stroški kot če bi kupil šodr poceni, samo,da otrok samo v malo bolj kvalitetnem, ki se ne razmaja takoj. (pri tem mislim na posteljico za 50 evrov iz ikee, ostale cene so pa itak primerljive z to tukaj na mojem linku, s tem da imaš lepo še original priterjevalce za na posteljo zraven).

sami mi pač za posteljo za otroka ne bi bilo žal dati denarja, sploh ne za novorojenčka, ki ogromno prespi v njej.
Ostali pa kakorkoli po želji.
[/quote]

Meni se zdi prvi problem teh manjših postelj ta, da je otrok vedno na eni strani mame.

Če dojiš, praviloma menjavaš strani enkrat leva enkrat desna.
Jaz sem vedno vsaj na pol spala med nočnim dojenjem. Če sem dojila na eno dojko, sem ležala bolj na zunanjem ležišču, če na drugi, pa na sredinskem ležišču in ko se je otrok nahranil, ga nisem več prestavljala na njegovo ležišče, ampak sva oba spala dalje.
V otroško posteljico bi se malo težje namestila, še težje sproščeno spala … 😛


A še preverjala si, če še dihata? Joj, boga otroka, da imata takega control freaka za mamo.

Meni se zdi prvi problem teh manjših postelj ta, da je otrok vedno na eni strani mame.

Če dojiš, praviloma menjavaš strani enkrat leva enkrat desna.
Jaz sem vedno vsaj na pol spala med nočnim dojenjem. Če sem dojila na eno dojko, sem ležala bolj na zunanjem ležišču, če na drugi, pa na sredinskem ležišču in ko se je otrok nahranil, ga nisem več prestavljala na njegovo ležišče, ampak sva oba spala dalje.
V otroško posteljico bi se malo težje namestila, še težje sproščeno spala … 😛
[/quote]
otroška posteljica je za spanje otroka ne tebe 😛
ko otroka dojiš ga pač vzameš k sebi v posteljo in ga daš potem nazaj in spi v svoji posteljici.
če ga ti pač nisi dala v njegovo posteljo spat, potem ne vem zakaj razpravljaš o otroških posteljah, če si že , če se ne motim napisala, da je spal s tabo.


A še preverjala si, če še dihata? Joj, boga otroka, da imata takega control freaka za mamo.
[/quote]

Ja, boga sta, da imata mene za mamo, ker me tako dobro poznaš, a ne? Freak si pa ti 🙂

Ja, boga sta, da imata mene za mamo, ker me tako dobro poznaš, a ne? Freak si pa ti 🙂
[/quote]

Takšen freak pa sigurno ne. Pa preden začneš s floskulami: me ne poznaš, ne veš kakšna oseba sem. Poglej, dovolj je podatek, da napišeš, da si večkrat preverjala dihanje otrok med spanjem. Če bi se zgodila smrt v posteljici, mu tako ne bi mogla več pomagati. Pa tvoje preverjanje gor ali dol.

Na osnovi česa tako misliš?

Naj ti na osnovi izkušenj povem, da se motiš.
[/quote]
Lej nočem bit pameten, samo imam 3 otroke, zdej so mal večji, pa pri vseh deluje… Sem jih pa vedno imel pri sebi, sem bil do njih nežen, sem jih uspaval, sam svojo sem pa želel imet blizu…

Je meni rekla patronažna sestra, da otrok ne potrebuje lepih nalepk v sobici ampak bližino starša.

Naredi kakor ti bo odgovarjalo, saj boš kmalim ugotovila, kaj vam paše.


otroška posteljica je za spanje otroka ne tebe 😛
ko otroka dojiš ga pač vzameš k sebi v posteljo in ga daš potem nazaj in spi v svoji posteljici.
če ga ti pač nisi dala v njegovo posteljo spat, potem ne vem zakaj razpravljaš o otroških posteljah, če si že , če se ne motim napisala, da je spal s tabo.
[/quote]

Tema je spanje dojenčka pri starših

Komentiram v tej temi kot mama, ki sem prakticirala to, da je dojenček bil zraven mene.

Ker torej vem, kako je potekala moja nočna rutina, se mi zdi to, da po dojenju starš prelaga otroka v otroško posteljo, nepraktično, saj se pri tem mora starš popolnoma zbuditi vsaj za kratek čas, pogosto se tudi dojenček lahko prebudi (začuti gibanje, spremembo temperature …).

Kot pišejo nekateri, po nekaj mesecih postane otroška postelja tako ali tako odvečna oz. premajhna oz. s prenizko ograjo.

Zato se mi te majhne posteljice ne zdijo praktične oz. ne rešijo problema dovolj dobro.
Me zanima mnenje mam, ki so jih uporabljale, ali bi sedaj še vedno ubrale isti sistem ali bi drugače organizirale spanje?

Tema je spanje dojenčka pri starših

Komentiram v tej temi kot mama, ki sem prakticirala to, da je dojenček bil zraven mene.

Ker torej vem, kako je potekala moja nočna rutina, se mi zdi to, da po dojenju starš prelaga otroka v otroško posteljo, nepraktično, saj se pri tem mora starš popolnoma zbuditi vsaj za kratek čas, pogosto se tudi dojenček lahko prebudi (začuti gibanje, spremembo temperature …).

Kot pišejo nekateri, po nekaj mesecih postane otroška postelja tako ali tako odvečna oz. premajhna oz. s prenizko ograjo.

Zato se mi te majhne posteljice ne zdijo praktične oz. ne rešijo problema dovolj dobro.
Me zanima mnenje mam, ki so jih uporabljale, ali bi sedaj še vedno ubrale isti sistem ali bi drugače organizirale spanje?
[/quote]

… zenska ti lahko komentiras, samo ne vem zakaj citiras mene, kjer se pogovarjamo o otroskih posteljicah, ce sama pises na strani prej, da je niste uporabljali.
In potem neko ironijo zganjas, da je premajhna zate… mislim resno, oprosti to so neumni komentarji.
Ce si pristas skupnega spanja, ok, samo potem ne citiraj pogovorov, kjer se izmenjujejo mnenja o posteljicah otrok s tvojim mnenjem da je premajhna zate. Ker neumno izpades, sorry.

… zenska ti lahko komentiras, samo ne vem zakaj citiras mene, kjer se pogovarjamo o otroskih posteljicah, ce sama pises na strani prej, da je niste uporabljali.
In potem neko ironijo zganjas, da je premajhna zate… mislim resno, oprosti to so neumni komentarji.
Ce si pristas skupnega spanja, ok, samo potem ne citiraj pogovorov, kjer se izmenjujejo mnenja o posteljicah otrok s tvojim mnenjem da je premajhna zate. Ker neumno izpades, sorry.
[/quote]
kaj ko bi si ti najprej otroka omislila, pol pa se na podlagi lastnih izkušenj kregala z drugimi starši, kaj je smiselno in kaj ne?

New Report

Close