Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kje samski očka lahko najde žensko družbo?

Kje samski očka lahko najde žensko družbo?

BTDT, umiri konje.
Zdaj pa sedi in izračunaj strošek vseh zdravstvenih storitev, ki si jih kdajkoli koristil ti in tvoji svojci, šolanja, ki si ga bil deležen (ti in tvoji svojci), morda poceni odkupa stanovanj po Jazbinškovem zakonu, otroških dodatkov, drugih socialnih transferjev…
Saj veš kaj mislim, ne…? 😉
[/quote]

Hja… Jazbinšek je zame šel mimo, ker sem takrat bil premlad, starša pa sta že mnogo pred tem poskrbela za udobno 4,5 sobno stanovanje.
Sam leta nisem rabil zdravnika, to šele sedaj, ko sem imel nesrečo in sem izgubil nekaj zob. Implantate pač plačaš sam. Tudi mostička, ki bi ga želel le, če se implantati “ne bi prijeli” pa ničem niti zastonj. Če grem za običajne reči k zobozdravniku pridem na vrsto 1x na tri mesece, zato se raje poslužujem kombinacije javno+zasebno zdravstvo.
Za otroške dodatke in podobne socialne reči pa nikoli nismo bili primerni, ker sem pač domov prinašal preveč. Jbg.. še ko nisem stopil na podjetniško pot sem bil pač iskana delovna sila.
Če torej povzamem: Polovico mojih dohodkov je pobrala država. Iz tega bi si komot privoščil gradnjo lastne zdravstvene kapacitete. 😉
Pa, da se razumeva: Osnovne reči, kot so zdravstvo, šolstvo in osnovna socialna varnost, so povsem OK reči. Problem je, ko ti država od prihodkov pobere več kot pol.
Zdaj pa v premislek: Kaj misliš, zakaj tako velike dotacije Magni za tisti obrat pri Mariboru? Zato, da Magni ne bo treba zbirat denarja za plače delavcev. Zakaj misliš, da je Pahorjeva vlada Renaultu dala take dotacije? Zato, da je tovarna ostala tam. Tiste malo manj zveneče firme, ki so tudi dobro zaposlovale pri nas in niso dobile popustov pri davkih in dotacij, so pa lepo odšle na Slovaško in drugam. Tudi pri nas smo razmišljali o tem, da bi firmo preselili na Slovaško, prevagalo je to, da bi izgubili posle povezane z DU, a ni malo manjkalo, da bi šli na Slovaško, ker teh poslov ni tako veliko. 😉
Slovensko poslovno okolje je v k.u.r.c.u! Totalno! In ker je tako, potem v delovno intenzivnih panogah šparajo pri delavcih – z drugimi besedami: Lastnik podjetja konkurenčnost firme zagotavlja z nižjimi plačami delavcev.

Bemti konje! Jih imam dovolj že pod havbo avta! 😉

Hja… Jazbinšek je zame šel mimo, ker sem takrat bil premlad, starša pa sta že mnogo pred tem poskrbela za udobno 4,5 sobno stanovanje.
Sam leta nisem rabil zdravnika, to šele sedaj, ko sem imel nesrečo in sem izgubil nekaj zob. Implantate pač plačaš sam. Tudi mostička, ki bi ga želel le, če se implantati “ne bi prijeli” pa ničem niti zastonj. Če grem za običajne reči k zobozdravniku pridem na vrsto 1x na tri mesece, zato se raje poslužujem kombinacije javno+zasebno zdravstvo.
Za otroške dodatke in podobne socialne reči pa nikoli nismo bili primerni, ker sem pač domov prinašal preveč. Jbg.. še ko nisem stopil na podjetniško pot sem bil pač iskana delovna sila.
Če torej povzamem: Polovico mojih dohodkov je pobrala država. Iz tega bi si komot privoščil gradnjo lastne zdravstvene kapacitete. 😉
Pa, da se razumeva: Osnovne reči, kot so zdravstvo, šolstvo in osnovna socialna varnost, so povsem OK reči. Problem je, ko ti država od prihodkov pobere več kot pol.
Zdaj pa v premislek: Kaj misliš, zakaj tako velike dotacije Magni za tisti obrat pri Mariboru? Zato, da Magni ne bo treba zbirat denarja za plače delavcev. Zakaj misliš, da je Pahorjeva vlada Renaultu dala take dotacije? Zato, da je tovarna ostala tam. Tiste malo manj zveneče firme, ki so tudi dobro zaposlovale pri nas in niso dobile popustov pri davkih in dotacij, so pa lepo odšle na Slovaško in drugam. Tudi pri nas smo razmišljali o tem, da bi firmo preselili na Slovaško, prevagalo je to, da bi izgubili posle povezane z DU, a ni malo manjkalo, da bi šli na Slovaško, ker teh poslov ni tako veliko. 😉
Slovensko poslovno okolje je v k.u.r.c.u! Totalno! In ker je tako, potem v delovno intenzivnih panogah šparajo pri delavcih – z drugimi besedami: Lastnik podjetja konkurenčnost firme zagotavlja z nižjimi plačami delavcev.
[/quote]
Da ne bomo govorili na pamet…

[img]http://www.mladina.si/media/www/slike/2014/34/__610/denis-place-graf1.jpg[/img]

Za plače zaposlenih največ prispevajo švedska podjetja, najmanj pa bolgarska. Slovenska obremenitev gospodarstva je med nižjimi v EU. (Vir Eurostat)

Kar se tiče zdravja… morda si imel (ti in tvoji svojci) le srečo (hvala bogu!) Ampak že jutri se to lahko spremeni in boš koristnik kakšne zahtevne operacije v neto strošku 50.000 ali 100.000 €.
Treba je gledat celoto.

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Ni smešno, ko izračunaš koliko davkov si plačal na koncu leta… 😉
In ko se ozreš in pogledaš kaj je kdo od politikov zastopal, ti je jasno od kod in zakaj tako slabo poslovno okolje pri nas. Težko bi živel z osebo, ki je levičarka.
[/quote]

A ko so bili desni na oblasti, ni bilo potrebno placevat davkov? Tega se pa res ne spomnim 😉


Da ne bomo govorili na pamet…

[img]http://www.mladina.si/media/www/slike/2014/34/__610/denis-place-graf1.jpg[/img]

Za plače zaposlenih največ prispevajo švedska podjetja, najmanj pa bolgarska. Slovenska obremenitev gospodarstva je med nižjimi v EU. (Vir Eurostat)

Kar se tiče zdravja… morda si imel (ti in tvoji svojci) le srečo (hvala bogu!) Ampak že jutri se to lahko spremeni in boš koristnik kakšne zahtevne operacije v neto strošku 50.000 ali 100.000 €.
Treba je gledat celoto.
[/quote]

Res je. V družini pač skrbimo za svoje zdravje, če bi pa ne imeli te sreče bi pa znalo biti drago. Moja mama, na primer, 21 let ni bila pri zdravniku, nato je potrebovala nov kolk. V vsem tem času je plačala samo zdravstvenega prispevka za nekaj kolkov.
Glede plač pa je treba biti natančen. Če pri nas delavcu izplačamo 1500€ neto je skupni strošek za firmo 3000€. Ostale razvite države imajo stroške večje, ker je tam tudi standard višji in dodana vrednost dela prav tako. Delovno intenzivne procese, kjer je strošek dela bistvena postavka pa selijo v države, kjer je strošek dela manjši. Štejejo že majhne razlike!

A ko so bili desni na oblasti, ni bilo potrebno placevat davkov? Tega se pa res ne spomnim 😉
[/quote]

Je in to je normalno. Normalno pa ni, da predlog za enotno davčno stopnjo zavrnejo vsi na levi, nato pa Slovaška uvede enotno davčno stopnjo in posel lepo odide tja. Lej, levičarji nikoli niso znali urediti ugodnega poslovnega okolja, znali so pa vedno dvigati davke in v tujini najemati kredite. To pa…

Je in to je normalno. Normalno pa ni, da predlog za enotno davčno stopnjo zavrnejo vsi na levi, nato pa Slovaška uvede enotno davčno stopnjo in posel lepo odide tja. Lej, levičarji nikoli niso znali urediti ugodnega poslovnega okolja, znali so pa vedno dvigati davke in v tujini najemati kredite. To pa…
[/quote]

Ko je bila pa se desnica, so pa vse firme v slo. cvetele mar ne!?
Smo skoraj ze prvo Svico prehiteli takrat. Ma kaj svico, silicijeva dolina je ze bila, vse dokler ni prisla ta zlobna levica na ablast… 😀

Ko je bila pa se desnica, so pa vse firme v slo. cvetele mar ne!?
Smo skoraj ze prvo Svico prehiteli takrat. Ma kaj svico, silicijeva dolina je ze bila, vse dokler ni prisla ta zlobna levica na ablast… 😀
[/quote]

Lej, takrat so dosegli odplačilo velikega dela državnega dolga. Na vse kriplje so poskušali v Sloveniji vpeljati zakone, ki bi bistveno izboljšali poslovno okolje pa s tem prav zaradi revolta levice in njenih volivcev niso uspeli. Jbg… enih reči se ne da speljat v samo enem mandatu, ker folk ne razume in ker ne sprejmejo predlaganih sprememb.
A veš kaj mi je bilo pa najbolj smešno pri tem? To, da so bile osnove, s katerih so startali dobre in so jih ravno rdeči tlakovali, ampak tistega koraka naprej pa rdeči niso zmogli.


Da ne bomo govorili na pamet…

[img]http://www.mladina.si/media/www/slike/2014/34/__610/denis-place-graf1.jpg[/img]

Za plače zaposlenih največ prispevajo švedska podjetja, najmanj pa bolgarska. Slovenska obremenitev gospodarstva je med nižjimi v EU. (Vir Eurostat)

Kar se tiče zdravja… morda si imel (ti in tvoji svojci) le srečo (hvala bogu!) Ampak že jutri se to lahko spremeni in boš koristnik kakšne zahtevne operacije v neto strošku 50.000 ali 100.000 €.
Treba je gledat celoto.
[/quote]

Oba imata na nek način prav. Pa vendar imamo npr. zdravstvo v razsulu, čeprav je pri nas levica skoraj ves čas na oblasti, če izvzamemo en cel Janšev mandat in še malo drugega. Zakaj moram najprej visok delež plače dajati za prispevke (tudi za zdravstvo), na koncu pa moram cel kup storitev (do)plačati….samoplačniški zdravstveni pregledi, zdravila….Če pustim ob strani dejstvo, da se lahko pri zavarovalnici zavaruješ tudi za nekaj od tega. Jazbinškov zakon je bil pa “zakon”. :)))

Ne glede na to, ali smo po prepričanju levičarji ali desničarji, za nobeno državo ni dobro, da je ena opcija dolgotrajno na oblasti. Ta opcija potem prevzame vse institucije, ki bi jo lahko na kakršenkoli način kontrolirale. Če postaviš svoje ljudi v te organe (nadzora), potem si lahko miren…ker bodo naredili vse, da ti ne bo padel lasek z glave.

Torej BTDT, odsvetujes iskanje partnerja med levicarji? ☺ me kar malo znervira, da se dosti tem sprevrze v politicno pregovarjanje….a ni zato politicni cvek?
Bi si zelela kaj vec o naslovnem vprasanju prebrati…

pa, da pustimo leve, pa desne, če je lev šoder od človeka al pa desen, je pač šoder, valjda je jasno, da si večina želi neodvisnega, objektivnega in normalnega kandidata za lajf in ne nekoga, ki mu je kalkulacija za življenje na račun nekoga drugega glavna okupacija v njegovem lajfu ampak,…. avtor, imam občutek, da imaš tukej na sč, še največ šans spoznat, vsaj približno tisto nekaj od ženske, kar si želiš.
Non stop se piše o portalih, kako so brezvezni, torej je tam pušiona že v startu, imam kolega, ki je bil prjavljen na enem od teh portalov, pa, ko je eno spoznal je še mene poklical, za družbo, ker je tista prišla na zmenek s kolegico.
Pa vidm, tist prvi kontakt, ženska navdušena nad njim, ko ga je zagledala, najraj ga bi takoj naskočila, tega se ni moglo spregledat, jst sem pa že v trenutku vedel, da je pušnla, ker ga dobro poznam in vem kakšno žensko si želi, kasnej, bolj, ko se je ona trudla, bolj je on bil z njo nezadovoljen, fora je bila samo v tem, da ni vedel kako se je naj reši na kulturen način, ona pa tega sama ni takoj zaštekala, verjeto za to, ker je vse pogovore, ki sta jih imela recimo po telefon narobe razumela. Je pa enkrat ona mene vprašala, ko sva se vidla oz., srečala, kaj mu je….., ehhh, ženska, kaj ti ni jasno pri tvojih skor 50 letih….
največji problem samskih ljudi v 30+ letih je v bistvu družba, somišljeniki, ker nimajo s kom it ven v jago kot se je temu reklo, ker se jim je njihova družba po ločitvi razsula in tukej je ta poanta levih in desnih…, se spomnih v mojih letih po ločitvi,……jebo te, kolega, poslovnež s katerim sem ven hodil, je poznal samo sumljive tipe, za moje pojme že po izgledu, mafijaše, valjda skenslaš oz., se oddaljiš od takšnih ljudi, če hočeš normalno živet.
Drug poročen kolega, se ga je pa vedno tako napil, da je skakal na vsako žensko, sm ,da je bila ženska, pol, ko je pa seb prišel, ga je pa glava bolela, ko jo je videl, hehe…, no men je bilo v bistvu važno, samo, da sem imel družbo, ko sem uletel v kakšen lokal, pol pa, če je kakšen kontakt z žensko padel je bilo ok., če ne pač ne, v glavnem, filing je bil dober, da sem vsaj poskušal zapecat kakšno bejbo, in, da nisem bil doma in sviral qurcu…
Bakan ima dosti bolj spevne pregovere kot jih imamo v slvovenskem jeziku in to zgleda tako….,če že izgubljaš, izgubljaj s stilom (kada gubiš, gubi otmeno)….moško, ne pa kot pičkica….

Tko med nama, ti nimaš le ene “težavice”, ti imaš kup problemov… v glavi.
Ampak pomagal ti bom samo pri enem… spoznavanju. Z ostalimi se boš moral spopasti sam. :-))

Spoznaš jih lahko kjer koli in kadar koli. Zadeva je zelo enostavna in se skrči le na eno samo besedo… JUMP, skoči…

Vaš link

Namreč imaš klasični problem sodobnih fantkov. Ti bi najverjetneje na sigurno, da ob zavrnitvi ne bo trpel ego. E pa ne gre to tako. Najprej si moraš sam ustvariti široko izbiro potencialnih kandidatk. In tukaj je potrebna debela koža. Naletel boš na vse živo. Od zmajk, ki te bo nazijala kot tazadnjo smet (skjuzmi, saj sem samo vprašal), do takšnih, ki bodo postale resne kandidatke. Tudi če te nogira moraš dolgoročno razmišljati tako kot tisti iz Apollo 13… Failure Is Not an Option:-))

No ti povem moje lastne izkušnje. V mojih mladih letih je bila faza, ko nam s kolegi ni bilo več zanimivo pecati ženske in tekmovati, kdo jih bo več navil okoli prsta. Raje smo tekmovali, kdo bo pokasiral več košaric. :-))
Zato se mi danes pokasirati košarico zdi tolk normalno, kot to, da pristane na zmenek.
No hard feealings… tri metre naprej je naslednja… kandidatka. :-))

-------------------------------------------------------------------------------------------------------- There are only five things we need in life: - good friends, good job, good food, good sleep & good _UCK (whatever you thinking is right) Great minds discuss Ideas; Average minds discuss Events; Small minds discuss People.

Res je. V družini pač skrbimo za svoje zdravje, če bi pa ne imeli te sreče bi pa znalo biti drago. Moja mama, na primer, 21 let ni bila pri zdravniku, nato je potrebovala nov kolk. V vsem tem času je plačala samo zdravstvenega prispevka za nekaj kolkov.
Glede plač pa je treba biti natančen. Če pri nas delavcu izplačamo 1500€ neto je skupni strošek za firmo 3000€. Ostale razvite države imajo stroške večje, ker je tam tudi standard višji in dodana vrednost dela prav tako. Delovno intenzivne procese, kjer je strošek dela bistvena postavka pa selijo v države, kjer je strošek dela manjši. Štejejo že majhne razlike!
[/quote]

Ne gre za to, da bogate države odvajajo nominalno več za davke, ampak procentualno.
Mimogrede, tudi zaradi tega so bogate… 😉

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Avtor, ti imaš težavo predvsem s tem, da sploh nisi odrasel, kaj šele zrel.

Spet po lastnis enci tolčeš? En ločen dec očita drugemu ločenemu, da ni zrel?.)

BTDT je revež. Siromak. Mu gremo zbirat zamaške?

Ne morem se znebiti občutka, da bodo v Magni, ko bo treba začeti zaposlovati, lepo “nagnali” Slovence iz graške Magne nazaj v Slovenijo, seveda za precej manjše plačilo. Ne bi bil prvi tak primer. Tudi pričakovanja ljudi tam okoli se mi zdi, da so povsem napačna, saj pričakujejo nevem kakšno število delovnih mest. Magna v Hočah ne bo socialna ustanova, kot je bil nekoč TAM in še cel kup drugih podjetij.

Boljše da delovna mesta so, kot da niso.

Vse lepo in prav ampak edino pazi, da ne naletiš na kakšno bivšo oficirko, tajno agentko iz KGB, CIA, ti je BTDT lepo svetoval hahaha

Samski očka, javi se samski mamici 🙂 sem osamljena in pripravljena na srečanje

Ne gre za to, da bogate države odvajajo nominalno več za davke, ampak procentualno.
Mimogrede, tudi zaradi tega so bogate… 😉
[/quote]

Drži, ampak človeku na koncu prav zaradi višjega standarda nominalno ostane več. 😉

Ne morem se znebiti občutka, da bodo v Magni, ko bo treba začeti zaposlovati, lepo “nagnali” Slovence iz graške Magne nazaj v Slovenijo, seveda za precej manjše plačilo. Ne bi bil prvi tak primer. Tudi pričakovanja ljudi tam okoli se mi zdi, da so povsem napačna, saj pričakujejo nevem kakšno število delovnih mest. Magna v Hočah ne bo socialna ustanova, kot je bil nekoč TAM in še cel kup drugih podjetij.
[/quote]

Možno… in država bo te plače krila iz proračuna preko dotacij. 😉

Možno… in država bo te plače krila iz proračuna preko dotacij. 😉
[/quote]

Verjetno bo nekaj takega. In na koncu se bodo drugi mastili s smetano, mi bomo pa spet dobili drobtinice. Tako kot v vecini primerov v slovenskem gospodarstvu.

Verjetno bo nekaj takega. In na koncu se bodo drugi mastili s smetano, mi bomo pa spet dobili drobtinice. Tako kot v vecini primerov v slovenskem gospodarstvu.
[/quote]

Tisti drug ponavadi spadajo v organizirano skupino. 😉
Ni pa nujno.

Drži, ampak človeku na koncu prav zaradi višjega standarda nominalno ostane več. 😉
[/quote]

No, me pa zanima, kako bi ti stokal na Švedskem, kjer da delodajalec državi 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ustvarjenega prihodka…. 😉

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

New Report

Close