Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Ko si otroci ne posojajo več zvezkov

Ko si otroci ne posojajo več zvezkov

spet smo naredili članek za leno novinarko v Slovenskih novicah.

Sploh nisem vedela, da indigo papir še obstaja. Dobra in enostavna ideja!
Smo se pa včasih otroci vse sami zmenili, staršem in učiteljem ni bilo treba nič urejati. Če je bil kdo bolan, je bilo normalno, da se mu pomaga, pa tudi kar tako smo si s posojali zvezke.

svet je šel že zdavnaj naprej od tele “tehnologije”, verjetno vsaj 2 ali 3 desetletji (!!!) nisem od blizu videla kopir papirja, današnji otroci pa še vejo ne, da to obstaja oz je nekoč obstajalo.
V dobi, ko ima praktično vsak telefon, pa res ne bomo delali kot v kameni dobi. Se pač slika in pošlje – manj kot minutka časa. Drugo je, če otrok primernega telefona nima.

Iskrene čestitke, danes lahko vidim v novicah tudi zajebancijo, ki nima povezave z menoj. BRAVO 😁

https://www.slovenskenovice.si/bralci/mamica-zgrozena-nekaj-hudo-gnilega-je-med-nami-to-pocnejo-danasnji-otroci/

fant, če se ne znaš sam obrnt, kej pogruntat pa neki svežga nardit ti niso drugi krivi. šola te ne nauči kako živeti, ampak kako se pripraviti na izpit. kako poiskati znanje in kako ga podati naprej. če do zdej tega nisi skapiru, tut nevem v katermu balončku živiš. znanje je vredno samo takrat, ko ga predaš drugemu. ali pa ko kaj novega pogruntaš. egoist 3000

Če je otrok odsoten zaradi bolezni, mu bo pa ja nekdo posodil zapiske.
Drugo je, če gre za neko stalno izkoriščanje, potem razumem, da so kaki zadržki glede posojanja.

Moja izkušnja iz srednje šole – imela sem najboljše zapiske za SLO, z opisi književnikov, kratke obnove del, ni da ni. Posodim sošolki – zvezek nikoli več ni prišel nazaj, še lagala je, da ga nisem dala njej (na njeno smolo imam zelo dober spomin).

Tako da sem si sredi leta na novo urejala zvezek … posodila pa nisem več. Če je kdo kaj rabil, si je lahko prepisal v šoli.
Takrat še nismo imeli mobijev s fotkičem 😉

Indigo papir??? A to ste delali, al kako? Kopirali na indigo? Pri nas smo si otroci sami sposojali, če smo manjkali. Nikoli ni šla mamica iskat. Med vikendom si si izposodil in tisto prepisal, pa še isti vikend vrnil. Bog pomagaj, no. IN če si nisi, si jih slišal od staršev in od učiteljev. Če si rekel staršem, da ti nihče noče posodit, si jih dvojno slišal, da kaj nimaš nobenega prijatla, al kaj??? In če ga nisi imel, se se moral potrudit, da ti je kdo od drugih posodil. Invalide vzgajate, to je, še na delovno mesto bo šla mamica namesto sinčka, too much.

svet je šel že zdavnaj naprej od tele “tehnologije”, verjetno vsaj 2 ali 3 desetletji (!!!) nisem od blizu videla kopir papirja, današnji otroci pa še vejo ne, da to obstaja oz je nekoč obstajalo.
V dobi, ko ima praktično vsak telefon, pa res ne bomo delali kot v kameni dobi. Se pač slika in pošlje – manj kot minutka časa. Drugo je, če otrok primernega telefona nima.
[/quote]

tega niti pred 40 leti nismo delali, ne vem, od kod mu te ideje. Mi smo si zvezke lepo po tastarem izposodili in jih še isti dan ali najkasneje naslednji vrnili. Če pa kdo ni vračal pravočasno, pa če je vsakič pozabil vrnit, potem je pa tebe učitelj kregal, ker nisi imel zvezka, no potem takemu več nisi posodil. Pa niso mame okoli hodile in klicale, hahahaha.

https://www.marker.si/indigo-a4-plast1001-violet
brez skrbi, indigo je še vedno in!
Pa da ne bo pomote, moj otrok hodi v 5 razred in ravno zaradi tega, ker je drama s posojanjem snovi tistim, ki manjkajo, je tako urejeno na šoli, ki jo obiskuje. Od 1 do 9 razreda brez izjem. Že vrsto let nobenih težav…
lp


A resno ti to? Sem mal čez 40, pa v mojih časih tega ni bilo – so bile že kopije (ciklostil se mi zdi).
Kje pa je takšna šola, ki nima kopirca?

To niso otroci, to so njihovi starši!

Še ena, ki vzgaja invalida. Mi smo se od 1. triade vse sami zmenili, maksimalno si ta stare vprašal, če te zapeljejo do sošolca. Slovenske matere pa danes vzgajajo antisocialne invalide, brez prijateljev, ki si niso sposobni niti zvezka sposodit. Pa je treba vklucit ravnatelja in socialne službe – zaradi zvezka? Kure pritegnjene. A po whatsappu in po tiktoku se pa znajo z ritjo afnat, samo zapiskov ne pofotkat?

Boš z mulcem šla tudi na vpis na faks in razgovor za službo? Mu brisala rit do penzije?

Odgovor na objavo uporabnika
Osupla mami, 23.04.2021 ob 05:36

Otroci si v šoli ne posojajo več zvezkov. Pa kam smo to prišli. V primeru, da je otrok odsoten od pouka in potrebuje snov za prepisat, si itak žželi zapiske od nekoga, ku ima urejen zvezek in čim več zapisanega. Pridne sošolke zveskov ne posojajo. Je posredovala podravnateljica in ti sedaj izgleda tako, da starš pokliče njo, ona si sposodi zvezek od ta pridnih učenk, ga fotokopira in fotokopije preda otroku, ki je za njih prosil.
Sin je bil kar nekaj ur odsoten od pouka, ker je bil poškodovan in imel operacijo. Me kliče podravnateljica, da zapiskev od pridnih punc ne more dobiti, ker so njihovi starš prepovedali. WTF? Kličem enega od teh staršev, skoraj na kolenih prosim za zapiske in mi reče, da oni te ne morejo, ker so preveč zasedeni, naj pokličemo koga, ki ima manj popoldanskih obremenitev kot njihova hči. Pa pravim, da lahko pridem do njih in podotkam, to je za jih max 2 minuti. Tipček pravi, ma ok, ti bom poslal po mailu. Maila ne dočakam.
Zdaj pa vi meni povejte, kakšne otroke to mi vzgajamo? Produkt takih staršev ne more biti prav nič dobrega. Najhuje pa je, ker to ni osamljen primer. Meni se zdi, da smo vsi skupaj skrenili iz poti. Nekaj hudo gnilega je med nami, če si otroci ne posojajo več zveskov, zato da slučajono ne bo tisti ki zvezek potrebuje, znal več od tisteha, ki zvezek posoja.

Smo v istem zosu. Hči je prosila več sošolk/sošolcev za snov, (niti ni prosila za zvezke), temveč, da se ji poslika obravnavana snov preko telefona, pa ni dobila nič. Tako da sem osebno morala kontaktirati učiteljico, ki ji je potem posredovala preko maila. Žalostno kam smo prišli.

Pa kaj ste vsi skup prf*neni? Plačilo za par strani zapiskov in prepoved posojanja zvezkov, ker je bil otrok bolan? Saj se menda vidi in ve zakaj nekdo potrebuje zapiske – ker je bil bolan in je bil pač izjemen dogodek, ali med poukom nič ne dela, potem pa fehtari za zapiske, ker se mu samemu ne da. In na faksu se mi ni nikoli zgodilo, da bi mogla komu plačat za to, mi smo si sami od sebe pošiljali zapiske med sabo. Ko se je kdo dokopal do kakšnega starega izpita ali kolokvija, je objavil v našo fb skupino in smo videli vsi. Pa nismo bili nekaj povezani med sabo, samo očitno smo imeli tri čiste. Boli k delodajalca za ocene vaših otrok, njih zanima koliko si sposoben in koliko znaš delat – ker je izobrazba vredna čedalje manj, ker ima šolo že vsak.  Mislim psihopati na višku z vašimi norimi otroki vred.

…da ko manjka v šoli, da ga nadomescam in pisem namesto njega…

Odgovor na objavo uporabnika
Plačajte škrtuhi, 23.04.2021 ob 06:12

Se hecas.? Otrok je bil odsoten zaradi poskodbe in operacije. Ce je tvojemu otroku pisanje snovi v zvezek velik trud ga vpisi v posebno solo, ker za klasicno ni primeren. Se ti slišiš, tebi se zdi trud prepisat oz po nareku pisat v zvezek. Saj zase v zvezek pise in ne za druge. Ce pa sosolcu posodi zvezek za prepisat njegov trud kot pravis s tem ne bo iznicen, zvezek mu se vedno ostane. Racuna sosolcu lahko edino ce mu bo on prepisal v njegov zvezek. :)) to je pa že druga tema.
[/quote]

Torej ste škrti. Res ne vem kje je problem da se plača tisti ušivi drobiž….

Prosim? Sem prebrala 2x, če sem prav razumela. Družba je ravno zaradi tako mislečih kot ste vi, tam kot je. Sama sem s področja sociologije, prosim, vas dajte kdaj malo širše pogledat na sočloveka, ni vse v materialnih dobrinah. Deček je bil poškodovan, zato potrebuje zvezek in ne zato, ker se mu ne bi ljubilo delati v šoli in skrbeti za svoje zapiske. Mar je prav, če starši nimajo denarja in jim je 40 eur težko dati, naj bi plačali za zapiske, zapiske, ki si jih nekdo naredi pri pouku in so zapisani po nareku učitelja? Mar je res vse potrebno gledati skozi materialne dobri, če že, zakaj gospa npr. ne bi poleti iz vrta staršem podarila 3 solate? Mar je res tako pomembno vedno gledati s strani financ? Nihče, prav nihče ne gleda na stiske otrok, povprečni in revni so nekje zadaj, bogatejši v ospredju, vendarle to ni garancija za srečno življenje …

Nedolgo nazaj je deček, briljanten na vseh področjih, zlati maturant, pole denarja, samih petic, priznanj, prestižnih naslovov storil samomor … Torej, denar in ugled še zdaleč nista vse …

Gospa vam pa predlagam, da se obrnete na učiteljico in po njenih navodil naj sin naredi zapiske, morda bo lahko pa ona poslala vseeno kakšne zapiske. Srečno.

 

Kadar je moja hči odsotna, pošljem razredničarki mail, naj mi zapiše vse njene obveznosti. Ona stopi do učencev in slika njihove zvezke, učne liste pošlje v mailu… Zvezkov pa tudi mi ne posojmo več odkar smo nazaj dobili polite in prepojene z dimom cigare (se nikakor bi razdišalo in je morala vse prepisati).

Odgovor na objavo uporabnika
Izkoriščanje, 23.04.2021 ob 05:47

Ko gledam nazaj se spomnim pridnih sošolk in sošolcev. Tudi sam sem bil priden kot mravljica. Vsi so si od mene sposojali. In glej ga zlomka, tem večnim izkoriščevalcem je potem ratalo bolje priti skozi življenje, kot meni, pridnemu. Pač so sistem izkoriščanja skapirali že v rani mladosti.

In ja, pravilno je da se ne posoja. Znajdite se sami. Ali pa morda za zapiske plačajte, tako kot se to dela na faksu. Nismo več v socializmu. Če ne pa vprašajte učitelje. Oni so za to plačani, otroci zgleda da ne.

PIzda, ti pa si en pezde na2!

Nisem brala vseh odgovorov, ampak res me žalosti kam smo prišli in kam gremo, če se že zatika pri izposoji zvezkov, za prepisat snov. V mojih časih, ne da smo si samo sposojali zvezke za snov, drug od drugega smo prepisovali domače naloge, če jih seveda nismo naredili skupaj.

Res me zanima kako bodo taki otroci, delovali v kasnejšem življenju, v službi, ko bo timsko delo ključ do uspeha,  individum pa kaplja v morje.

Če je bolan, je bolan. Ko pride v šolo, naj si pa izposodi zvezek in med odmori prepiše.

Taki delajo uspešni učenci.

Zvezkov se pa res ne posoja več, ker sončki nimajo odnosa do izposojenih stvari. Tega ste pa starši krivi!

zaradi kretenov nismo skrenili mi, skrenili so oni

Tele

Kakšno posojanje zvezkov! Snov se pofotka in prepošlje. Vse je narejeno v minuti.

O bože… Glede na ta komentar vam verjamem, da vam v življenju ni uspelo.

O marija, v takih primerih sem pa prav vesel, da živim v vukojebini, kjer do medčloveški odnosi še normalni. Da je prepis ene snovi taka težava, ne morem verjet. Egoističen, materialističen, vase zagledan svet. In očitno bo z naslednjo generacijo še slabše, ker otroke vzgajajo egocentrični idioti.

New Report

Close