Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Ko si otroci ne posojajo več zvezkov

Ko si otroci ne posojajo več zvezkov

Živjo,

moj sin ima v šoli za naredit neko anketo o zobozdravstveni dejavnosti. Bi vas prosila, če jo lahko reši kdo ker mora baje dobit 100 glasov. Anketa drugače vzame manj kot minuto. Se že vnaprej zahvaljujem za vsak glas.

Katarinca

 

Živjo,

moj sin ima v šoli za naredit neko anketo o zobozdravstveni dejavnosti. Bi vas prosila, če jo lahko reši kdo ker mora baje dobit 100 glasov. Anketa drugače vzame manj kot minuto. Se že vnaprej zahvaljujem za vsak glas. Povezava: https://www.1ka.si/a/a5a4da54

Katarinca

Odgovor na objavo uporabnika
katarinca187, 29.04.2022 ob 11:40

Živjo,

moj sin ima v šoli za naredit neko anketo o zobozdravstveni dejavnosti. Bi vas prosila, če jo lahko reši kdo ker mora baje dobit 100 glasov. Anketa drugače vzame manj kot minuto. Se že vnaprej zahvaljujem za vsak glas. Povezava: https://www.1ka.si/a/a5a4da54

Katarinca

Link pravi, da anketa ne obstaja…

Link ne pelje do ankete

Sploh ne morem verjet, kaj berem. Očitno ste eden tistih, ki svojim otrokom ne dovoli poslat snovi sošolcem. Adijo pamet, se opravičujem.

po svoje se pa ne čudim. Danes je teh manjkajočih otrok ogromno, večina manjka zaradi raznih športov, pohajanj po svetu itd. In potem pričakujejo, da bodo drugi otroci brezplačno za njih hodili v šolo in jim delali naloge. V odnosu pa so očitno tudi za en drek, ker če bi bili prijatelji, bi jim posodili zaradi tega. Tako pa je sedaj najbrž ena domišljava mati, ki je v vrtcu nos vihala nad druženji, sedaj šokirana ugotavlja, da jih v resnici nihče ne mara.

Kake preračunljive izjave novodobnih staršev. Mi smo si vedno pomagali in tudi svoje otroke sem tako vzgojila. Potem, pa še čudimo, kako so danes otroci popolnoma brez empatije, ne spoštujejo staršev ne starejših…

Mamice drage, nastavljajo vam ogledalo, to je vaša vzgoja in on vaš produkt.

 

Samo nekaj vsem tistim, ki dajejo popolnoma nepremišljene in trapaste komentarje v smislu, naj se plača, se da za protiuslugo, prav je tako itd- poiščite kompas! Če tako učite svoje otroke, potem jim srečno, ker nihče ne mara sebičnežev okoli sebe! Pomislite, kje se bodo nekoč znašli, kaj boste iz njih naredili, ko jih boste naučili, da se pomaga samo v primeru, ko nekaj dobiš zameno! Življenje je lahko zelo osamljeno, če si ne znaš pridobiti prijateljev in teli mali pametnjakoviči jih ne bodo imeli!

Jaz moje vedno učim, naj pomagajo, če je le v njihovi moči- tudi tistim sebičnežem, ki njim niso hoteli (ker se jim ni dalo, ker svojega znanja ne želijo deliti, ker jim starši ne pustijo in podobne gluposti!), ni pa se jim treba raztrgati zanje in ni potrebno iskati njihove družbe. To ni izkoriščanje ampak osnovna ‘human descancy’. Vzame freaking 2 minuti!!!!

Ker dragi moji, karma is a bitch, vsaka palica ima dva konca in vse se vrača in vse se plača! Tudi sebični otroci bodo zboleli, tudi oni bodo odsotni in tudi oni bodo potrebovali pomoč! In da vsi tako gnilo razmišljamo in tako učimo tudi naše otroke, kje to pusti njih? Vsa čast res, mene bi bilo sram, da rečem to drugemu staršu, kaj šele da tako učim svoje otroke!

Odgovor na objavo uporabnika
Plačajte škrtuhi, 23.04.2021 ob 06:02

A da bi pa staršem otroka od katerega želite zvezek, stisnili v roko tistih gnilih 30, 40 €, a to pa ne gre? Otrok je vendarle v zvezek vložil kar nekaj 10 ur dela. A ste doma škrti?

ma kaj? Se opravičujem, ma otrok je bil bolan… ta pridni pa nikoli niso bolani?.. Najverjetneje ne rabijo zvezkov drugih oz. prepisat snovi..

Meni osebno je to grozno. Jaz sem veliko posojala svoje zvezke. To je drugo kot zapiski za izpite na faxu za moje pojme.. Jaz to ne enacim.. titi zapiske iz predavanj. To sem tudi posojala, zakaj pa ne.. sej sem jih napisala po mojem kopitu, kar sem jaz czea iz predavanj..

Ugl. denar sveta vladar .. ocitno to ucite za najmlajse.. ni čudno da empatija izginja iz vsakdana… žalostno res

Čisto prav dam staršem te punce.

1. Vsi učenci so pridni učenci: le nekim snov gre bolje v glavo

2. Če niso posodili gradiva pomeni da učenca nista bila prijatelja med seboj. Gradivo si sposoja od učencev v katerem krogu se otrok druži. Hodi na zabave en drugemu ali igrajo med seboj.

Vedno je in bo jaz tebi pomagam ti meni. Če ona nima nobene koristi od tega sošolce in da po možnosti ji še nagaja. Zakaj bi dala?

Vedno je v vsakem odnosu kalček koristi od drude osebe. Če sošolka nima nobene koristi od vašega sina, pač še ne druži znjim in ne rabi pomagat mu. Tako prijatelje in partnerje si izbiramo glede na koliko koristi imamo od njega.

3. Tam je učitej za to da to v e-asistent sporoči katero gradivo so vzeli in katere so njegove naloge. Če kaj ne razume se vedno za posvet lahko obrne na učitelja da mu razloži na govorilnih urah.

4. Za nas nikoli starši niso prosili za zapiske sošolcev ampak smo sami poskrbeli za zapiske od svojih prijeteljev. Če nismo razumeli smo vprasili svoje prijatelje/ sošolce da si pomagali oziramo da smo pomagali tistim ki niso razumeli.

5. Če bi se sošolca družila, bi en drugega poklicala kako je ali je vse uredu z njim in sam povedal kaj je zamudil v šoli. Pa tudi takrat ko ni bilo mobilnih smo se poklicali-tako da to ni ovira. Mulci so se v času korone navadli komunicirati preko računalnikov in telefonov.

6. Zapiske raje poišči med sošolci s katerimi se druži in mu hodijo na rojstni dan in on hodi k nim na rojstni dan. Vseh 25 učencev se ne druži enako. Eni so bolj povezani eni manj. Poišči pomoč od tistih s katerimi se druži.

7. Če bi tvoj sin bil za interesiran bi si že zdavnaj si priskrbel zapiske.

Zadnje čase ugotavljam da se starši vse preveč utikujete v obveznosti svojih otrok. Otroke morate naučiti kako se učiti, kako si priskrbeti stvari, ki jih potrebuje, kako tudi če treba še včasih prositi za pomoč.

Za vas in za vaše otroke ne delajte stvari namesto njega!

Kaj od tega je sami ugotovite in ne krivite “pridne” učenke in njenih staršev ker v tej zadevi nimajo nič s tem in so se pravilno odločili. Na njihovem mestu bi se vi enako odločili.

Faušija ti ni tuja beseda vidim. Samo zato, ker imajo drugi več jajc, se ni treba pritoževati, kak je njim uspelo, tebi pa ne.

Đizs-faking-krajst. Večina vas, ki vas piše, ste enostavno bolniki. Narcisistični egoisti, in prav take otroke vzgajate. Moralo bi vas biti sram v dno duše, pa sta vam oba pojma najbrž totalno tuja. Pfej, sramota slovenskega naroda.

Moja hčerka je sošolcu, ki je bil bolan vsak dan slikala vse zvezke in delitve zvezke. Redno. Takoj po šoli 14 dni in se mi to zdi popolnoma normalno. Je 6.razred.

Ti si fukič🤮🤮

Pa pošljemo ampak iskreno POL KUR.C imamo velefrajerjev/kvazi frajerk, ki jim mamice dovolijo, da špricajo (pre)zgodnje ure, hodijo med letom na oddihe in se jim j.be..ter se s tem celo hvalijo, ker itak lahk od budal dobijo za prepisat. To je ne samo leno in preračunljivo ampak tudi NESPOŠTLJIVO.

Ti pa si smradulja. Fuj,sram naj te bo,butara zabita. Se ne čudim,da v svojem zafurstriranem lajfu nisi prišla prav daleč.

Pa kaj vi to resno? 30-40€. Vi niste normalni no. Zaradi takih pa smo, kjer smo. Upam, da se vam ne zgodi enako.  Kje je vaš čut za sočloveka? Za pomoč v stiski? A res ni nobenega razuma več?

Odgovor na objavo uporabnika
Izkoriščanje, 23.04.2021 ob 05:47

Ko gledam nazaj se spomnim pridnih sošolk in sošolcev. Tudi sam sem bil priden kot mravljica. Vsi so si od mene sposojali. In glej ga zlomka, tem večnim izkoriščevalcem je potem ratalo bolje priti skozi življenje, kot meni, pridnemu. Pač so sistem izkoriščanja skapirali že v rani mladosti.

In ja, pravilno je da se ne posoja. Znajdite se sami. Ali pa morda za zapiske plačajte, tako kot se to dela na faksu. Nismo več v socializmu. Če ne pa vprašajte učitelje. Oni so za to plačani, otroci zgleda da ne.

Takih kot si ti me je groza. Vas odnos do vsega je katastrofa, jaz jaz jaz in money,money,money. Ja, res nismo vec v socializmu. In vam se to zdi plus 🙃

Odgovor na objavo uporabnika
Stisnem zobe, 02.05.2023 ob 16:19

Pa pošljemo ampak iskreno POL KUR.C imamo velefrajerjev/kvazi frajerk, ki jim mamice dovolijo, da špricajo (pre)zgodnje ure, hodijo med letom na oddihe in se jim j.be..ter se s tem celo hvalijo, ker itak lahk od budal dobijo za prepisat. To je ne samo leno in preračunljivo ampak tudi NESPOŠTLJIVO.

Tako je.

ni kaj za dodat!

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimen264, 02.05.2023 ob 18:32

Takih kot si ti me je groza. Vas odnos do vsega je katastrofa, jaz jaz jaz in money,money,money. Ja, res nismo vec v socializmu. In vam se to zdi plus 🙃

Ovitno si zapisano slabo razumela. Kdo je tu jaz, jaz, jaz?

Nas starejsi otrok je zaradi zdr. stanja mlajsega sel 2 meseca kasneje v solo – zvezkov se ni dalo dobiti – 500€ se resilo zadevo. No takrat naprej imata oba otroka prepoved posojanja cesarkoli, razen ce gre za obojesmerno posojanje – ali pa pac racuna po par 10€.
Do tega leta so vsi prepisovali naloge in hodlo po zvezke – od tega sogodka, nic vec.

Pri nas se vedno posoja, torej poslika in pošlje. Gre pa verjetno na živce hčerki, ki ima res lepo pisavo in urejene zvezke, da vsi prosjačijo samo njo za zvezke. Tega je verjetno kar veliko. In težava je v tem, da vsi pričakujejo kar takoj- torej na primer v nedeljo popoldne, ko smo na obisku pri sorodnikih. In potem je tu druga hčerka, ki se zelo trudi za zapiske, pisavo ima povprečno in se prav pritoži, da nje nihče ne prosi za zapiske, ker ji be zaupajo, da so dobri, ker ni odličnjakinja. Vsaka medalja ima vedno dve plati, starši pa vedno, verjemi mi, zvemo ali vidimo samo eno in čisto malo druge:))

Odgovor na objavo uporabnika
Zvarek, 03.05.2023 ob 00:49

Nas starejsi otrok je zaradi zdr. stanja mlajsega sel 2 meseca kasneje v solo – zvezkov se ni dalo dobiti – 500€ se resilo zadevo. No takrat naprej imata oba otroka prepoved posojanja cesarkoli, razen ce gre za obojesmerno posojanje – ali pa pac racuna po par 10€.
Do tega leta so vsi prepisovali naloge in hodlo po zvezke – od tega sogodka, nic vec.

Noro. Ne morem verjet. Ni učitelj/ica posredovala? Jaz iz principa ne bi dajala denarja ampak zahtevala asistenco od šole. V primeru bolezni seveda.

 

Jaz sem v srednji šoli tako redno pomagala eni sošolki, ki je večkrat manjkala. Po končani srednji šoli sva šli študirat obe v Ljubljano. Doma so imeli stanovanje v Ljubljani, ki ga je za sostanovalstvo ponudila drugi sošolki, s katero sploh nista bili neki prijateljici. Mene še vprašala ni. Nekateri ljudje so sebični in pri teh je treba imeti rezervo tudi pri posojanju zvezkov.

New Report

Close