Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Ko si otroci ne posojajo več zvezkov

Ko si otroci ne posojajo več zvezkov

Nasa ima klapo bff v razredu. 4 punce. Imajo svoj klepet kamor slikajo vsak dan snov sproti, ce katera manjka. Delovne liste da uciteljica eni in potem se ponavadi ustavim p0 poti iz sihta in jih poberem.

Odgovor na objavo uporabnika
Zapiski, 09.05.2023 ob 06:17

Odgovor na objavo uporabnika
Frlafrla, 09.05.2023 ob 05:49

Odgovor na objavo uporabnika
Ah, daj, 08.05.2023 ob 23:48

Pa ja, sedaj naj učitelji za vsakega učenca, ki manjka/šprica še mejle pošiljajo? Pri nas je bilo tako: sošolec, ki je bil pri pouku, je vzel tudi izvod delovnega lista za sošolca, ki je bil odsoten, in mu ga izročil, ko se je spet prikazal v šoli. Tako preprosto! Naj se otroci tudi kaj sami organizirajo.

pri vsem tem egoizmu se na to ni za zanasat. Sicer pa obstajajo spletne učilnice. Jaka muda je tja naložiti gradiva. Tistemu učitelju, ki je do tega, da bi se otroci kaj naučili, to ne bi smel biti problem, tistim, ki bi samo vlekli plačo za čim manj dela, pa je seveda vsaka stvar odveč. Je pa naloga učitelja, da priskrbi materiale, ne naloga sošolcev.

Sem učiteljica. Če je v razredu npr. 20 učencev, skopiran 20 delovnih listov. Če npr. manjka Franček, na delovni list s svinčnikom napišem njegovo in ga ta list čaka v mojem predalčku ali pa ga dam njegovemu bratu, sestri, sošolcu, če je tako dogovorjeno.  Zapiske snovi je ena učenka fotografirala in jih odlagala v skupen klepet. Eni učenci, pa seveda njihovi starši, se nikoli ne zahvalijo  in jim je vse samoumevno, drugi cenijo to in so tej učenki hvaležni. Spodbujam sodelovanje, medvrstniško pomoč.

 

Spoštovana gospa učiteljica, a po mejlu poslat je res tak problem? Itak imate liste na računalniku. Ali še bolje, jih naložili v spletno učilnico, whatever, in si jih potem lahko manjkajoči učenci sami dol poberejo. Zakaj bi učenec doma gledal v luft, ko ima čas med odsotnistjo sproti prepisati vso snov ter narediti tekoče domače naloge in delovne liste? Bo te stvari delal takrat, ko se vrne nazaj v šolo, ko sami dobro veste, da za to ni časa, ker se ves čas jemlje novo snov naprej in dela tekoče domače naloge in delovne liste… za povrhu pa se je treba učiti, ker se ves čas nekaj sprašuje ali pise, v šoli pa utrjuje skoraj nič? Zato je toliko več dela doma. In ob vsem tem naj zdaj dela stvari za nazaj, za 10, 14 dni, pač, koliko je bil odsoten???? Lepo vas prosim. Ob vsej IKT, ki je danes na voljo, ni nobene potrebe po tem, da bi uporabljali načine izpred 40 ali 50 let, ko smo mi hodili v OŠ. Ja, tudi mi uporabljamo in tudi z veseljem nudimo medvrstnisko pomoc, ampak razpacana fotka delovnega lista, po moznosti izpolnjenega, ni nobeno gradivo. Oziroma to postane sele po izdatnem in zamudnem čaranju na računalniku, ki ga otroci praviloma niso sposobni (še večina odraslih ne). Vse to zato, ker je tak problem odložiti pdf v spletno učilnico. Ja, starši res nimamo nobenega drugega dela kot je “čiščenje” fotk popisanih delovnih listov, da jih bodo otroci lahko rešili.

Komplicirate. Učitelj skopira dovolj kopij za vse (in ne, nima nujno vsega na računalniku). Če Franček ne zna vzeti dodatnega izvoda delovnega lista, da bi ga dal Tinčku, lahko Tinček ob prihodu v šolo še vedno vpraša za delovni list učiteljico. Naj se tudi Tinček malo pobriga, saj je šola njegova skrb.
Kot drugo: če je otrok bolan (viroze ipd.), naj počiva. Šola lahko počaka. Če ima med boleznijo voljo do šolskega dela, lahko pa še vedno odpre zvezek/učbenik in utrjuje snov, menda ne zna že vsega. Verjetno tisti trije ali štirje delovni listi, ki jih bo dobil teden dni pozneje kot sicer, ne bodo ključno vplivali na njegovo znanje na dolgi rok.

Odgovor na objavo uporabnika
Brezveze422, 09.05.2023 ob 08:50

Komplicirate. Učitelj skopira dovolj kopij za vse (in ne, nima nujno vsega na računalniku). Če Franček ne zna vzeti dodatnega izvoda delovnega lista, da bi ga dal Tinčku, lahko Tinček ob prihodu v šolo še vedno vpraša za delovni list učiteljico. Naj se tudi Tinček malo pobriga, saj je šola njegova skrb.
Kot drugo: če je otrok bolan (viroze ipd.), naj počiva. Šola lahko počaka. Če ima med boleznijo voljo do šolskega dela, lahko pa še vedno odpre zvezek/učbenik in utrjuje snov, menda ne zna že vsega. Verjetno tisti trije ali štirje delovni listi, ki jih bo dobil teden dni pozneje kot sicer, ne bodo ključno vplivali na njegovo znanje na dolgi rok.

1. Vsak kopirc omogoča tudi skeniranje. 2. Franček ni kurirček. 3. Tinček ima dovolj sprotnega dela, ko se vrne v šolo, ne pa da bo delal stvari za nazaj.

Tinček ima dar govora, pa naj vpraša učiteljico za list, ki ga je ŽE skopirala in je odložen nekje v učilnici/kabinetu/zbornici. In ja, če je Tinček doma bolan (prehlajen, gripozen), verjetno ne more delati kaj veliko za šolo, ker se slabo počuti. Tisti list lahko počaka.

Dodatek k prejšnjemu odgovoru: 4. Danes imajo šole neke spletne učilnice. Čemu so namenjene? Da se šola lahko duva, kako so oni napredni?

Odgovor na objavo uporabnika
Brezveze168, 09.05.2023 ob 09:00

Tinček ima dar govora, pa naj vpraša učiteljico za list, ki ga je ŽE skopirala in je odložen nekje v učilnici/kabinetu/zbornici. In ja, če je Tinček doma bolan (prehlajen, gripozen), verjetno ne more delati kaj veliko za šolo, ker se slabo počuti. Tisti list lahko počaka.

NE, Tinček NE BO delal stvari za nazaj!

Ob vsej tej servilnosti ni čudno, da je stanje v državi tako, kot je. Super. Kar podpirajte lenobo. Se vam bo že enkrat odbilo od glave. Prej ali slej. Pa na dohtarje čakajte 100 let, pa vsako šlamparijo bogato nagradite. Saj tako mora biti, ne?

Pa učiteljica naj se nauči namesto učenca, kaj se bo on učil nekaj za nazaj.

Itak, otrok naj se uči z 39 vročine.

Odgovor na objavo uporabnika
LOL947, 09.05.2023 ob 09:20

Itak, otrok naj se uči z 39 vročine.

Ni vse vročina.

Ko bodo pisali test, ga nihče ne bo vprašal, kolk je bil bolan pa zakaj je bil bolan.

Moja hčerka je med pridnimi. Več kot pol razreda jo je nenehno klicalo in prosilo za sliko zvezkov. Praktično je izgledalo tako, da ko je prišla iz šole je najprej vse kar so delali poslikala in nato pošiljala na vse konce. Kot da to ni dovolj, so jo potem še klicali in prosili  za obrazložitev snovi (češ ne razumejo, kaj tam piše itd.). Na koncu je do šestih delala to, potem naloga, do vrat (da bi šla malo na zrak) ni prišla. Ko je manjkala snovi ni dobila ali na kratko (DZ od te do te strani).  In ja, sem učiteljici rekla, da tako ne gre in naj zadevo izpostavi ter določi max 3 v skupini, ki si pošiljajo en drugim.  Zadeva še danes ni čisto ok, ker jo vseeno kličejo. Ampak poslika in pošlje, nato pa ugasne telefon, da ima še kaj prostega časa. In kaj se je zgodilo? Mene kličejo starši, če jim lahko obrazloži to in to in pošlje še to in to. Marsikatera mamica je hudo zamerila, ker sem rekla, da pač ne bo. Ne vem no, tudi starši so izgubili kompas glede vsega. Potem pravi hči, da manjkajo, ker ne znajo in je spraševanje, ona pa naj jim potem snov razlaga.. ja za koga že?

Mi imamo radi snov in delovne liste sproti, ker otrok ponavadi dopoldan si nima kaj za začet in vmes lahko naredi kaj za šolo. Raje tako, kot pa da čez vikend prepisuje vse za nazaj.

Zato ponavadi zvečer prosimo prijatelje, da pofotkajo snov, delovne liste učiteljica ponavadi pošlje na mail in pol otrok to naslednji dan dopoldan prepiše. Če je res totalno ubog, potem valda, da ne…

 

@ brezveze Seveda ne fotkas kar vsakomur. BFF si fotkajo med sabo. Prakticno se ni zgodilo, da bi en sosolec, s katerim si nasa ni preveč blizu, žical za fotke. Kar se pa delovnih listov tiče, me pa noben ne bo preprical, da ucitelji vsakic znova stojijo pri kopircu in kopirajo 100 let stare pošvedrane originale. Odprejo datoteko na compu in kliknejo print xy kopij. Če je tako, zakaj je tak problem liste razdeliti IN odloziti v spletno ucilnico. Saj ni ta sama sebi namen. Aja, potem bi se lahko videlo, koliko in kako kdo od učiteljev (ne) dela. Uf, to pa boh varji.

Odgovor na objavo uporabnika
Frlafrla, 09.05.2023 ob 10:32

@ brezveze Seveda ne fotkas kar vsakomur. BFF si fotkajo med sabo. Prakticno se ni zgodilo, da bi en sosolec, s katerim si nasa ni preveč blizu, žical za fotke. Kar se pa delovnih listov tiče, me pa noben ne bo preprical, da ucitelji vsakic znova stojijo pri kopircu in kopirajo 100 let stare pošvedrane originale. Odprejo datoteko na compu in kliknejo print xy kopij. Če je tako, zakaj je tak problem liste razdeliti IN odloziti v spletno ucilnico. Saj ni ta sama sebi namen. Aja, potem bi se lahko videlo, koliko in kako kdo od učiteljev (ne) dela. Uf, to pa boh varji.

Ja no zanimivo, pri nas se namreč nanjo spomnijo tudi tisti, ki jo v šoli nočejo poznati oz. jo zmerjajo  s piflarko. Fajn ne? Včasih so še celo tako fajn, da kliče mami, da naša tako lepo piše in ima veliko napisano, če lahko zato pošlje. Saj bo častila kavo enkrat ko se vidiva (daj daj, jaz pa komaj čakam). In ravno ena kao BFF je zahtevala, da ji cel popoldan razloži celotno obravnavano snov, medtem ko je od nje nazaj dobila samo en kratek sms o tem koliko strani v DZ mora predelati, ko je manjkala ona.

Saj ne rečem, niso vsi tako, ene dva trije so fer in so ji pomagali. A večina žal ni taka.

Glede učiteljic – ja tega tudi jaz ne razumem – zakaj se delovni listi ne naložijo na spletne učilnice. Zakaj s temi listi komplicirajo, ker jih tako ali tako otrok dobi prepozno, če jih sploh dobi.

Hm, morda je tudi vmes še pravno vprašanje: če je delovni list skopiran iz delovnega zvezka (nič narobe, naj se pač uporablja material, ki je kakovosten), ali je tako avtorsko gradivo dovoljeno objavljati na spletu, kjer domuje spletna učilnica? Da ne gre to potem v  kakšensklop prepovedane distribucije ipd. ali pa je to področje za namene “šolske spletne rabe” sedaj urejeno?

@brezveze No, to seveda ni ok. Pri nas imamo celo tako, da tisti, ki imajo starejse brate/sestre, ki so shranili teste iz prejšnjih let, to delijo z nami, te delijo z nami, jaz to poskeniram “očistim” na compu ter vrnem, da imajo potem tudi oni za svoje za delat vaje. Quit pro quo.

New Report

Close