Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Je partner pil v moji odsotnosti?

Je partner pil v moji odsotnosti?

Odgovor na objavo uporabnika
Šeenkomentator, 08.08.2022 ob 19:11

Ti si spila 3 jeger kole in nisi čutila? Ne verjamem. Res je, da je 0,3 dcl jegra enakovredno 2,5 dcl piva, torej so trije piri za 6 jeger kol. Za občutek.

 

Jaz 3 pire na navaden dan čutim, še posebno, če nisem kaj veliko jedel. Drugo je na žuru, ko želim čutit, takrat so 3 piri začetek žura. Ampam tisti, ki pravi, da po 6 pirih ni znakov, je resen alkoholik. Lahko se delate frajerje, koliko spijete, ampak to ni ravno nek dosežek. Občudovali vas bodo kvecjemu pivski prijatelji, kar se ni ravno za hvalit.

Ja, OK, samo moja izkušnja z različnimi oblikami alkohola:

Enkrat spila 4x 0,5 belega ruma 40% volumsko procentnega alkohola (!) z limeto in radensko, nič čutila dve uri, popolnoma nič , tudi omame ne, vse pod kontrolo – ampak potem pa black out – sploh se ne spomnim, luknja za dve uri v spominu,  ker sem se zbudila v postelji, nisem pa naslednji vedela, kako sem do nje prišla :).  Pa nobenega mačka, slabosti, nič. Samo luknja v spominu, brez predhodnje omamljenosti –  Enako po 3eh kozarcih rdečega maceriranega vina, 14 vol % alkohola…Očitno alkoholna zastrupljenost…

To je bilo samo 2x v mojem življenju. Nikoli več.

 

Po pivu z nekje 5%  vol alkohola pa že čutenje omotičnost jezika, okončin, tisto omamljenost. Amšak piva se pa nikoli toliko nisem mogla napit, da bi imela luknjo v spominu.  Ker mi je po polovici tadrugega piva že šlo na bruhanje.

Enako bubbly – peneče vino. Sem 1X spila celo flašo 0,75l sama v roku ene ure, nič mi ni bilo…  Pa sem to naredila morda 1x na leto, sploh nisem redno pila alkohola…

 

Pa zdaj ene 20 let sploh ne pijem alkohola, mi ni do njega, ga ne potrebujem.

Odgovor na objavo uporabnika
to je odvisnost, 09.08.2022 ob 14:49

Odgovor na objavo uporabnika
-misst-, 09.08.2022 ob 11:02

Spila je radler, koktejl (za katerega ne ve ali je bil alkoholen) in 3 jegre. Nič takega, če mene vprašaš ( ok seveda odvisno al to počne vsak dan al ne). V tej zgodbi se meni bolj zdi problem control freak issues.

da to ne čuti,pa baba – je alkoholičarka. Sorry: ga veliko nese in rabi že mnogo višjo dozo, da jo “prime”. Če tudi ti spiješ toliko na en večer, in nič ne čutiš, sorry – si odvisna od alkota….

Aja, to sem pa spregledala, da tega ni niti čutila 😁

Sicer pa, zdej ugotavljat kater od njiju je alkoholik… Mene bolj zanima zakaj je tolk pomembno ali je ali ni on pil, ko nje ni bilo zraven. In zakaj ona lahko pije, ko njega ni zraven, obratno pa ne?! 🤣 Kakorkoli, hecna tema…

Moški mora malo trenirati, da ga dobr nese v družbi. Ker sicer je šleva.

13 letniki spijejo po 3 na večer in ni nevem kaj, kako bi moški bil po temu pijan…. To kar opisuješ ni mogoče od 3 piv, razen če je visok 190 in ima 50kil. Daj baba uporabi kurjo logiko.

Odvisno..ali pije vsak dan..ali vsake toliko..

Moj je alkoholik in se mu pozna že po parih pivih..ko bi človek mislil da rabi vsaj 10

    Draga moja, namesto da se potepas mu kaj skuhaj doma, ta količina je že krepko preveč na prazen želodec  še posebej če ni vajen alkohola.

Sem spila zvečer na morju ene 3 pive, pa potem sem ene 4 beherovke s schwepppsom, pa sem samo rahlo čutila, da sem pila alkohol.

Je bil pač tak fajn dan, ko je teklo. Pa po večerji je bilo.

 

Pa pred tem nisem poskusila alkohola, niti imela želje ali potrebe po njem, ene 3-4 mesece.

Če sem za to za koga alkoholik, pač sem. Jaz vem, da nisem.

Po treh pivih je vsak, ki ne pije prekomerno, pijan, ce piva spije v dovolj kratkem casu, v okviru  ure in pol. Prav vsak. Tak; ki ne pije prekomerno, zacuti prve znake po enem pivu. Vsi ostali imajo toleranco.

Pivo. Ce je ornk dec jih mora popit vsaj 8 – 10, da se mu vidi.

Verjetno ni nič jedel. Pa odvisno od genov koliko nese. Verjetno ni navajen pit🤩🙂🙃. Jaz sem ženska. Rekord 8 pivov. 3 ni nič. Moraš pa jest in bit spočit.

New Report

Close