Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko alkohola tolerirate pri partnerju?

Koliko alkohola tolerirate pri partnerju?

Toliko bi pa tudi jaz še prenesla, da spije partner, čeprav jaz sploh ne pijem alkohola. Samo, če je zgornje razporjeno čez celo leto je pa čisto ok. To sigurno še niso pijanci.


Veš ti uboga mentalna sirota, nekaj ti bom povedal.
Niso pijanci vsi, ki znajo zmerno spiti kozarec vina. To ni noben izgovor.
Po tvoji logiki si tudi ti kürba, ker kdaj pa kdaj seksaš.
Najbrž pa kaj dosti res ne seksaš, ker si tako preklemansko zaruknjena.[/quote]

Najprej so pijančki nasmejeni. Tisti, ki so že globoko v alkoholu, ko že imajo možgane močno poškodovane pa postanejo žaljivi, prostaški, nesramni, agresivni do drugih ljudi.[/quote]
Tukaj se pa morda lahko celo strinjam s teboj.
Torej zadnji stadij pijanca je podoben stadiju v katerem si zdaj ti.

Saj zato, sem odprla temo, da bi mi napisali, kaj je prava mera :)?
Odgovori pa večinoma so povsem nekonkretni.
Onmu pijančku zgoraj, je prava mera nekaj čisto drugega kot nekomu nezapitemu.[/quote]

Ti hočeš konkretne odgovore, ampak kaj boš z njimi? Lahko ti ena ženska napiše, da njen mož vsak dan spije pet piv in nje to ne moti, ker on normalno funkcionira s temi petimi pivi. Tvoj bi se pa mogoče s toliko alkohola že po tleh valjal.

Prava mera je verjetno tam, kjer to v ničemer ne ovira vašega družinskega življenja in njegovega siceršnjega funkcioniranja.[/quote]

Sprašujem po konkretnih odgovorih, ker me zanimajo mnenja drugih ljudi.
Meni osebno je najboljši človek, ki sploh ne pije alkohola. Ker pa vem, da smo taki redki, se zavedam, da je težko najti takega človeka. In , da so tudi normalni tisti, ki kdaj pa kdaj kaj spijejo. Zato me zanima koliko kaj drugi ljudje pijejo.

Nikjer nisem napisala, da pijem kefir. Od kod teb to?? 🙂 🙂
A bi ti lahk napisal kaj ješ za kosilo in kaj večerjo pa kaj piješ, en primer za božič recmo. Bi mojemu podobno ustregla, sam rabim tvojo pomoč.


Ob vsaki mesni hrani gre zraven vino.
A pričakuješ, da ti bom zdaj našteval vse jedi, ki vsebujejo meso?
Če bi bila ti kaj prida kuharica, bi že vedela, h kakšni jedi sodi vino.

koliko se tolerira, je zelo dvoumno vprašanje..ker recimo moj skorajda ne pije, par piv na leto, parkat deci vina..in bi lahko rekla, da bi recimo par piv na teden bilo mojem zanj že absolutno preveč in da to ne toleriram..če bi pa recimo nekdo, ki ga ženska spozna, spil pivo na dan…bi ona rekla, toleriram toliko..potem pa bi se pri njem mera višala..na dva piva..pa bi spet to bila njena meja..tako da, sploh pri ženskah, ki imajo že iz otroštva izkušnje z alkoholom v družini, dostikrat nimajo občutka, meja se viša in sploh ne vedo, kdaj njihov partner postane pijanec, oziroma odvisen…kje je šele potem pitje na skrivaj, ko je mož spil že liter vina preden je prišel domov, žena ne ve..in doma spije pivo..in to je po njenem to..njena meja, eno pivo..
ker dvomim, da si ženska tisti trenutek, ko mož na dan popije tri piva, namesto enega, kjer ima ona mejo..ga postavi pred vrata…ampak ponavadi kar tolerira in mož pije vedno več.


Ob vsaki mesni hrani gre zraven vino.
A pričakuješ, da ti bom zdaj našteval vse jedi, ki vsebujejo meso?
Če bi bila ti kaj prida kuharica, bi že vedela, h kakšni jedi sodi vino.[/quote]

A pšanca iz pečice pa bel vin a bo prav, a še radensko mu dam, da bo mešal z vin.
Kaj praviš bo dobr ali bm bolj leva kuhrca.
Si se potrudil, pa koliko tolk normalno odgovoru.

Jaz ravno zaradi obupnih izkušenj iz otroštva, nikakor ne bi tolerirala alkohola vsak dan.
Je pa ravno zaradi teh izkušenj težko ugotoviti neko pravo mero. Tako, da verjetno kar drži, kar pišeš, da se ženske pogosto v to zapletejo. Vsaj v naši familiji je bilo takih primerov več kot dosti. Kot hči bila ob očetu pijancu, potem se poročila z možem pijancem. In vnukinja spet podobno. Takih praks kot jih opisuješ, jih imamo v naši familiji več kot ogromno.

Mi ni treba nič tolerirati, ker ima sam stvari pod kontrolo.
Ker te zanima konkretno:
– ko imava doma skupno kosilo morda 3x na teden 1dcl vina
– 3x na teden morda kakšen “ta kratek” – en, ne več (obiski, ali pa za degistiv)
– poleti povečini pije brezalkoholno pivo
– 2x na leto spije malo več, da bi človek rekel da je morda “pijan”… Ampak ne toliko da ne bi mogel hoditi, voziti kolo, govoriti…

Toliko.

Hvala za konkreten odgovor.

Pri nas se pa kar precej spije. Predvsem vina, žganega skorajda nič, pivo pa pade občasno, predvsem poleti in ob kakšni bolj pekoče-pikantni hrani, ki se bolje pari s pivom kot vinom..

Se delno strinjam z avtorjem “nepivci so pokvarjeni”, vsaj kar se tiče uživanja v kombinaciji vina in hrane.

Mi smo ljubitelji vina, v naši domači vinski izbirki je trenutno cca 350 steklenic. Izboru vina, izobraževanju namenimo kar nekaj časa, zbirko dopolnjujemo namensko … in čeprav ga pijemo skorajda vsak dan, jaz kozarec, mož enega ali dva, pa tudi najina še ne polnoletna hči (o groza) se s tem že spoznava, se zase sploh ne spomnim kdaj sem bila nazadnje pijana, niti okajena in za moža enako.

Ampak, če nas sodiš po tvojih merilih (avtorica prvega posta) smo zate verjetno alkoholiki, ker skoraj vsak dan pijemo.

Osebno nimam izkušenj z alkoholiki, tako pri nas kot pri možu se je od nekdaj pilo, ampak nikoli nisem videla nikogar pijanega, morda redko, malce okajenega, z razvezanim jezikom, ampak to je pa tudi vse. Zato so naše izkušnje in toleranca z alkoholom ne more primerjati s tistimi, ki ste gledali in doživljali zlorabo alkohola vsak dan. Jaz vas razumem, skušajte še vi razumeti vas.

Jaz ravno zaradi obupnih izkušenj iz otroštva, nikakor ne bi tolerirala alkohola vsak dan.
Je pa ravno zaradi teh izkušenj težko ugotoviti neko pravo mero. Tako, da verjetno kar drži, kar pišeš, da se ženske pogosto v to zapletejo. Vsaj v naši familiji je bilo takih primerov več kot dosti. Kot hči bila ob očetu pijancu, potem se poročila z možem pijancem. In vnukinja spet podobno. Takih praks kot jih opisuješ, jih imamo v naši familiji več kot ogromno.[/quote]
Morda pa tvoje izkušnje tvoje familije nimajo izvorni vzrok v alkoholu.
Si morda pomislila, da je izvor tvojih družinskih težav v vašem familijarnem težkem karakterju?
Ker vsako pretirano pitje ima nek vzrok. Pijančevanje je samo posledica vzroka.
Pijančevanje v družini se v večini primerov prične ravno zaradi težkega karakterja zakonskega partnerja.

Morda si za pijančevanje nekoga drugega, kriva ti.
Glede na tukajšnje tvoje pisane izjave, bi rekel da bi znalo biti nekaj ne tem.
Malo razmisli o tem!
Če bi jaz, po kakšni sili razmer moral živet s tabo, bi najbrž tudi bil pijanec, ali pa bi te vsak dan prebutal.

Jaz ravno zaradi obupnih izkušenj iz otroštva, nikakor ne bi tolerirala alkohola vsak dan.
Je pa ravno zaradi teh izkušenj težko ugotoviti neko pravo mero. Tako, da verjetno kar drži, kar pišeš, da se ženske pogosto v to zapletejo. Vsaj v naši familiji je bilo takih primerov več kot dosti. Kot hči bila ob očetu pijancu, potem se poročila z možem pijancem. In vnukinja spet podobno. Takih praks kot jih opisuješ, jih imamo v naši familiji več kot ogromno.[/quote]
Morda pa tvoje izkušnje tvoje familije nimajo izvorni vzrok v alkoholu.
Si morda pomislila, da je izvor tvojih družinskih težav v vašem familijarnem težkem karakterju?
Ker vsako pretirano pitje ima nek vzrok. Pijančevanje je samo posledica vzroka.
Pijančevanje v družini se v večini primerov prične ravno zaradi težkega karakterja zakonskega partnerja.

Morda si za pijančevanje nekoga drugega, kriva ti.
Glede na tukajšnje tvoje pisane izjave, bi rekel da bi znalo biti nekaj ne tem.
Malo razmisli o tem!
Če bi jaz, po kakšni sili razmer moral živet s tabo, bi najbrž tudi bil pijanec, ali pa bi te vsak dan prebutal.[/quote]

Midva ne bi nikoli skupaj živela, ker mi na kraj pameti ne pride, da bi se družila s pijancem kot si ti.


To so dnevne količine, brez nikakršnih simptomov.

Ti zaradi svojih izkušenj iz mladosti nimaš “normalnega” odnosa do alkohola. Bojiš se ga kot hudič križa, kar je razumljivo.

Če teh svojih izkušenj ne moreš predelati, potem je zate najboljše, da si izbereš partnerja, ki ima na alkohol podoben pogled.

Ker kakršen koli drug partner, z “normalnim” oz. zmernim odnosom do alkohola, ni zate.

Ker taki kot si ti, zaradi svojih izkušenj, ne veste, kje je meja, je ne prepoznate in ste ali pretirano panični in histerični, ali pa preveč tolerantni.

Za kolege mi to ni moteče. Za partnerja pa ne bi nikakor imela nekoga, ki toliko spije. Meni se tudi tisti rahlo okajeni gnusijo. Pa tudi nekoga, ki je pil pivo, vino, kar en čas ne bi mogla poljubiti, ker me moti zadah. Tako, da za kolege je, za partnerja ne.

He, he, zdaj si ponovila to, kar sem že sama napisala :). Pač malo z drugačnimi besedami.

Za kolege mi to ni moteče. Za partnerja pa ne bi nikakor imela nekoga, ki toliko spije. Meni se tudi tisti rahlo okajeni gnusijo. Pa tudi nekoga, ki je pil pivo, vino, kar en čas ne bi mogla poljubiti, ker me moti zadah. Tako, da za kolege je, za partnerja ne.[/quote]

Iz tega odgovora je točno jasno, da ti ni nič jasno. Če spiješ kozarec ali dva ob kosilu nimaš nobenega zadaha, ne po pivu, ne po vinu.

Zato pa, pusti ljudi z normalnim odnosom do alkohola pri miru, ker so taki zate že pijanci in si poišči ali totalnega abstinenta, ali pa obišči terapevta s katerim boš predelala svojo alkoholno travmo.


Morda pa tvoje izkušnje tvoje familije nimajo izvorni vzrok v alkoholu.
Si morda pomislila, da je izvor tvojih družinskih težav v vašem familijarnem težkem karakterju?
Ker vsako pretirano pitje ima nek vzrok. Pijančevanje je samo posledica vzroka.
Pijančevanje v družini se v večini primerov prične ravno zaradi težkega karakterja zakonskega partnerja.

Morda si za pijančevanje nekoga drugega, kriva ti.
Glede na tukajšnje tvoje pisane izjave, bi rekel da bi znalo biti nekaj ne tem.
Malo razmisli o tem!
Če bi jaz, po kakšni sili razmer moral živet s tabo, bi najbrž tudi bil pijanec, ali pa bi te vsak dan prebutal.[/quote]

Midva ne bi nikoli skupaj živela, ker mi na kraj pameti ne pride, da bi se družila s pijancem kot si ti.[/quote]
To imaš prav.
Midva res ne bi mogla skupaj živet. Saj sem ti napisal, da bi se moral zaradi tvojega žlehnega gobc* zapit, ali pa te redno nabutat.
Verjetno je nekaj podobnega spoznal tudi tvoj bivši in je odšel in za to si ti ostala sama, ledik in frej.
Pa še boš taka ostala.
In zganjala foušijo nad vsemi, ki se ob dobri hrani znajo poveselit s kozarčkom rujne kapljice.

He, he, zdaj si ponovila to, kar sem že sama napisala :). Pač malo z drugačnimi besedami.[/quote]

No, potem mi pa sploh ni jasno, kaj si hotela z odprtjem te teme sploh doseči? Razen tega, da se tisti, ki imajo tak pogled in izkušnje z alkoholom kot ti, skregajo z tistimi, ki imajo do alkohola normalen odnos.

Za kolege mi to ni moteče. Za partnerja pa ne bi nikakor imela nekoga, ki toliko spije. Meni se tudi tisti rahlo okajeni gnusijo. Pa tudi nekoga, ki je pil pivo, vino, kar en čas ne bi mogla poljubiti, ker me moti zadah. Tako, da za kolege je, za partnerja ne.[/quote]

Iz tega odgovora je točno jasno, da ti ni nič jasno. Če spiješ kozarec ali dva ob kosilu nimaš nobenega zadaha, ne po pivu, ne po vinu.

Zato pa, pusti ljudi z normalnim odnosom do alkohola pri miru, ker so taki zate že pijanci in si poišči ali totalnega abstinenta, ali pa obišči terapevta s katerim boš predelala svojo alkoholno travmo.[/quote]

Brez zamere, ampak jaz sem odprla to temo, ti nisi mene pustila pri miru. Tako, da predlagam, da se me v prihodnje ne lotevaš, ker braniti se imam pravico.

He, he, zdaj si ponovila to, kar sem že sama napisala :). Pač malo z drugačnimi besedami.[/quote]

No, potem mi pa sploh ni jasno, kaj si hotela z odprtjem te teme sploh doseči? Razen tega, da se tisti, ki imajo tak pogled in izkušnje z alkoholom kot ti, skregajo z tistimi, ki imajo do alkohola normalen odnos.[/quote]

Že večkrat sem pojasnila zakaj sem odprla temo. Preberi si zgoraj.

Midva ne bi nikoli skupaj živela, ker mi na kraj pameti ne pride, da bi se družila s pijancem kot si ti.[/quote]
To imaš prav.
Midva res ne bi mogla skupaj živet. Saj sem ti napisal, da bi se moral zaradi tvojega žlehnega gobc* zapit, ali pa te redno nabutat.
Verjetno je nekaj podobnega spoznal tudi tvoj bivši in je odšel in za to si ti ostala sama, ledik in frej.
Pa še boš taka ostala.
In zganjala foušijo nad vsemi, ki se ob dobri hrani znajo poveselit s kozarčkom rujne kapljice.[/quote]

Pazi se. MOgoče niso vse ženske take, da se pustijo pretepat. Se ti lahko zgodi, da te bo katera kdaj nazaj nabutala. Razmisli o tem. In proviščim ti, da te nazaj udari.


Enako.
Odgovorni odrasli ljudje sami poznamo meje. In to ne velja samo za alkohol.
Res sočustvujem s tistimu ženskami, ki jim partnerji prihajajo domov pod gasom, me da mnogi kar redno. Ampak večina si je sama kriva, ker tega ni pravočasno prepoznala. Poznam pobliže dva primera in pri obeh se je to dogajalo že pred skupnim življenjem. Z obveznostmi do družine, službe, samostojnega življenja in preživetja se pa samo še stopnjuje.


Enako.
Odgovorni odrasli ljudje sami poznamo meje. In to ne velja samo za alkohol.
Res sočustvujem s tistimu ženskami, ki jim partnerji prihajajo domov pod gasom, me da mnogi kar redno. Ampak večina si je sama kriva, ker tega ni pravočasno prepoznala. Poznam pobliže dva primera in pri obeh se je to dogajalo že pred skupnim življenjem. Z obveznostmi do družine, službe, samostojnega življenja in preživetja se pa samo še stopnjuje.[/quote]

Jaz osebno poznam veliko takih primerov in ja, se strinjam, vsi od njih so bili pijanci že pred poroko, pred otroci.
Niti en od menih poznanih, ni začel piti po poroki, po otrocih. Vsi so pili močno preveč že prej. Samo ženske tega niso prepoznale.

New Report

Close