Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko alkohola tolerirate pri partnerju?

Koliko alkohola tolerirate pri partnerju?

Za kolege mi to ni moteče. Za partnerja pa ne bi nikakor imela nekoga, ki toliko spije. Meni se tudi tisti rahlo okajeni gnusijo. Pa tudi nekoga, ki je pil pivo, vino, kar en čas ne bi mogla poljubiti, ker me moti zadah. Tako, da za kolege je, za partnerja ne.[/quote]
Že to, ko omenjaš, da ima človek po alkoholu zadah, ser vidi, da pojma nimaš.
Sam zadah nima veze z alkoholom, oziroma ga ima toliko, kot ga ima vsako zaužito živilo. Tudi po česnu, čebuli, špargljih…ti smrdi iz ust. Da ne rečem kako smrdi, če rigneš parmezan. Čisti drek.
Vsako pretirano uživanje bilo katere hrane pijače, alkohola, soka …….smrdi iz ust.
Če ti pretiravaš s kefirjem, fižolom , ti ravno tako smrdi iz ust.
Fermentiranje hrane se temu reče……
Marsi katere želodčne težave ali smrdeče spahovanje po hrani, reši šilce žganja.
Stara ljudska medicinska modrost.

Hvala za konkreten odgovor.[/quote]

Zanimivo, da se zahvaljuješ samo tistim, ki pišejo o relativno rednem pitju alkohola. Tiste, ki napišejo, da spijejo 2-3 kozarce letno, te sploh ne zanimajo. Očitno imaš alkoholika ob sebi, a si zatiskaš oči.

Midva z možem skoraj vsak dan spijeva kozarec ali dva dobrega vina ali kakšno pivo. Ko greva kam ven enako. Na kakšnih zabavah tudi več.
V tem ne vidim nič slabega. Slabo je, če se z alkoholom nalivaš, sploh vsak dan.
Kozarec na dan pa je dober tudi za zdravje.

Gre samo za to, da mora vsak pri sebi imeti razpucano, kaj je zanj še sprejemljivo. In to upoštevati pri izbiri partnerja. Nič drugega ni pomembno. Če nekoga alkohol strašno moti, bi moral biti toliko pošten do sebe in tistega drugega, da si ne bi izbral partnerja, ki rad pije alkohol.

Vidiš, saj v tem je problem.
Takih, ki ne pijejo alkohola skoraj ni. Tako, da ni ravno izbire.
Ker pa želim razpucat kaj je še zgornja meja, sem pa odprla to temo, da preberem mnenja nekaterih drugih oseb.


To imaš prav.
Midva res ne bi mogla skupaj živet. Saj sem ti napisal, da bi se moral zaradi tvojega žlehnega gobc* zapit, ali pa te redno nabutat.
Verjetno je nekaj podobnega spoznal tudi tvoj bivši in je odšel in za to si ti ostala sama, ledik in frej.
Pa še boš taka ostala.
In zganjala foušijo nad vsemi, ki se ob dobri hrani znajo poveselit s kozarčkom rujne kapljice.[/quote]

Pazi se. MOgoče niso vse ženske take, da se pustijo pretepat. Se ti lahko zgodi, da te bo katera kdaj nazaj nabutala. Razmisli o tem. In proviščim ti, da te nazaj udari.[/quote]
Že res, ampak…
…če se vsak, ki se oženi z nekom iz tvoje rodbine, potem zapije, potem to kvečjemu pomeni, da je nekaj narobe s tvojo rodbino, ne s tistimi, ki se po nesreči in spletu okoliščin sparijo z vami.
Torej vaša rodbina in vaš genski zapis bi znal bit krivec, da vsi vaši zakonski partnerji potem v vaši družbi, postanejo pijanci.

Hvala za konkreten odgovor.[/quote]

Zanimivo, da se zahvaljuješ samo tistim, ki pišejo o relativno rednem pitju alkohola. Tiste, ki napišejo, da spijejo 2-3 kozarce letno, te sploh ne zanimajo. Očitno imaš alkoholika ob sebi, a si zatiskaš oči.[/quote]

Hvala vsem, ki so in še bodo napisali konkretne odgovore. Da ne bo kakih zamer, če se ne bom vsakemu posebej zahvalila za odgoovr.
Bo zdaj ok :)?

Vidiš, saj v tem je problem.
Takih, ki ne pijejo alkohola skoraj ni. Tako, da ni ravno izbire.
Ker pa želim razpucat kaj je še zgornja meja, sem pa odprla to temo, da preberem mnenja nekaterih drugih oseb.[/quote]
No vidiš?
In kdo je potem zate čuden? Vsi, razen tebe?
Punca, ugasni računalnik, pejdi na dobro kosilo, pa spij zraven kozarec dobrega vina, pa boš ugotovila, da je izvorni problem v tebi, ne v tistih, ki znajo spit kozarček vinčka.

Zanimivo, da se zahvaljuješ samo tistim, ki pišejo o relativno rednem pitju alkohola. Tiste, ki napišejo, da spijejo 2-3 kozarce letno, te sploh ne zanimajo. Očitno imaš alkoholika ob sebi, a si zatiskaš oči.[/quote]

Hvala vsem, ki so in še bodo napisali konkretne odgovore. Da ne bo kakih zamer, če se ne bom vsakemu posebej zahvalila za odgoovr.
Bo zdaj ok :)?[/quote]
Ni zakaj!
Ti kar vprašaj!

Hvala vsem, ki so in še bodo napisali konkretne odgovore. Da ne bo kakih zamer, če se ne bom vsakemu posebej zahvalila za odgoovr.
Bo zdaj ok :)?[/quote]
Ni zakaj!
Ti kar vprašaj![/quote]

Zahvala je samo za tiste, ki so konkretno odgovorili na vprašanja. Ne pa za tiste, ki smetite temo.

Še enkrat. S temi odgovori, konkretnimi ali ne, si ti žal ne moreš pomagati.

Ker še vedno ne boš zmogla in znala prepoznati meje. Zate je meja nič, edina prava in sprejemljiva.

In nekdo napiše, da je zanj meja 2-3 kozarce vsak dan normalno, padeš v nezavest. 2-3 kozarce na leto, ti je očitno sprejemljivo, na teden pa nisi še prepričana? Če sem prav razumela tvoje odgovore?.

Dejstvo pa ostaja, da je to tema, ki te čisto preveč okupira. Ko boš spoznala, da imaš predvsem ti problem, ki ga moraš rešiti, če nočeš do konca življenja partnerju (in kasneje otrokom) šteti kozarcev, boš že na pol poti. Ko boš pa ta problem rešila, boš pa na cilju.

Če me ta tema ne bi zanimala, kot ti praviš okupirala, ne bi odprla te teme. Če ne bi imela problemov s tem, teme ne bi odprla.


Ni zakaj!
Ti kar vprašaj![/quote]

Zahvala je samo za tiste, ki so konkretno odgovorili na vprašanja. Ne pa za tiste, ki smetite temo.[/quote]
Saj sem ti konkretno odgovoril na vprašanje.
Vsak normalen človek, ob zaužitju dobre hrane, spije kozarec ali dva dobrega vina NA DAN. Vsak.
Ti si rekla da smo zaradi tega pa pijanci.
Ti tukaj pač iščeš svoje somišljenike, ne ljudi, ki na svet, na vino in kulinariko gledajo drugače kot ti.

Še to ti povem.
Včasih so na kmetih, ko so ljudje opravljali težka fizična dela in jedli močno in mastno hrano, so ljudje spili tudi po liter ali celo več vina skozi cel dan. Pa nihče ni bil zaradi tega pijan. Enostavno jim je vino pomagalo pri presnovi težke hrane, ki pa so jo morali uživat, če niso hoteli na njivi za plugom opešat in past v švahost.
Lahko je tebi govort o pijančevanju, ko ves dan presediš na stolu pred računalnikom in fizično ne premakneš nič težjega kot računalniško miško.
Če človek ob dobri ali mastni hrani spije kozarec ali dva vina, to ni nobena odvisnost oziroma pijančevanje. Danes je hujša odvisnost nekaj drugega; To je odvisnost od računalnika, odvisnost od mobitela……zaradi mobitela se danes na cesti zgodi več nesreč kot pa zaradi alkohola.
Da ne rečem kako so od raznih proteinov, steroidov in raznih kvazi “poživil”! odvisni športniki, ki sploh ne morejo športat, če prej ne požrejo kopico krmil iz piksne. In temu rečejo prehransko dopolnilo..
Dokler so športniki športali ob zelju, fižolu, klobasim, krompirju in kozarcu vina, so bili zdravi športniki , pa poglej zdaj!

Midva se o tem tudi ne pogovarjava. Sam dobro ve koliko/kdaj je “primerno” in koliko/kdaj ne. Kar tako čez teden se ga pač ne moreš nasekat in se s tem tudi on strinja. Ko je doma žurka ga pa spije toliko kolikor ga lahko nese. Ve kje je meja in se zna sam ustaviti. Mu ne rabim nič govoriti “to je pa preveč” ker to itak že sam ve. Piva kar tako malo pa itak ni nikoli pil. Tako malo sproti nikoli nič ne spije. Se ga raje ene 3x na leto doma orng nasekamo in je pol mir. Pa še vozit pol ne rabiš, ker si že doma. Pa še ceneje je kot v gostilni.

Če me ta tema ne bi zanimala, kot ti praviš okupirala, ne bi odprla te teme. Če ne bi imela problemov s tem, teme ne bi odprla.[/quote]

Super, lepo da priznaš. In kaj boš sedaj storila?

Če me ta tema ne bi zanimala, kot ti praviš okupirala, ne bi odprla te teme. Če ne bi imela problemov s tem, teme ne bi odprla.[/quote]

Aja, še to sem se spomnil.
Včasih so na krvodajalskih akcijah, ali pač takrat, ko si šel dat kri, potem, po odvzemu krvi, V BOLNIŠNICI dali kranjsko klobaso in 2 dcl črnega vina, refoška, terana ali merlota, da je človek prej prišel k sebi.
Potem so pa razni drekači, podobni tebi, zadevo razbobnali in sprevrgli, češ, da je to alkoholizem.


A si ti mogoče iz obale? Mal v zaledju no.

Alkohol ni nikoli kriv, da nekdo v njem išče vso nesrečo sveta. Veliko ljudi na svetu živijo v revščini so bili zlorabljeni pa ne bodo postali odvisniki od alkohola, hrane, drog, tablet. Zakaj ima nekdo samokontrolo in na dan spije eno pivo ali dva deci vina in pri tem neha nekdo pa bo popival do pijanosti ……..zato kriviti alkohol je brez veze. Treba je najti vzrok pri človeku samem. Zakaj nekdo lahko pokadi na dan po dve cigarete nekomu ni dovolj 40 cigaret. Nobena stvar na svetu ni škodljiva. Človek sam jo naredi. Nekdo pije pa je simpatičen, nekdo ne pije nikoli pa je agresiven. Torej nikoli ne krivite alkohola.


A si ti mogoče iz obale? Mal v zaledju no.[/quote]

Žal ne. Ko bi vsaj…


A si ti mogoče iz obale? Mal v zaledju no.[/quote]

Žal ne. Ko bi vsaj…[/quote]
Poznam ene podobne kot ste vi. Ko se dobimo v hramu, je pestro do jutra. ;))))))))

Mejna mera je tam do katere vse funkcionira kot treba.Ce nekdo vsak vikend ob ogledu fuzbala svoje ekipe rukne pivo ali dve jo to cisto normalno in to ni pijancevanje.Tako pri meni to funkcionira ze par let pa ni nic narobe ker ti dve pivi pac nimata efekta,ker 6-7komaj zacutim konkretno.Ce s partnerjem v petek zvecer rukneta vsak 3deci vina ob dobri hrani tudi ni nic narobe-tudi ce vsak petek,to ni pijancevanje.Pijancevanje je ko partner pije za brezveze,brezrazloga,gre v gostilno proti tvoji volji in se naseka itd…

Sem kar boljše volje, ko vidim, da so tudi taki moški, ki ne rabijo vsak dan alkohola v riti. Da jim je dovolj tu in tam kak kozarec vina ali piva. Pa, da tudi, ko kaj spijejo, ne rabijo se naliti do kraja.

Moj vsak dan spije kratkega potem pa ali pivo ali kak kozarec vina. Nikoli pijan, nikoli agresiven, nikoli težek.
Ko zaradi bolezni dalj časa (nekaj mesecev) ni smel piti ni bilo nobene krize. To je meni dokaz, da ni alkoholik.
In v zadnjo se ga je totalka napil cca. 12 let nazaj. Od takrat nikoli več, če je kdaj malo več spije, sicer vozim jaz in ima kako pametno nikoli pa agresiven, težak itd..
In še nekaj.. pred cca. 5-10 leti se je delal fin in pil samo kakega za vikend. Imel je 5 zelo hudih angin v enem letu (pogovarjali so se že o operaciji). Ko je začel vsak dan po enega kratkega teh angnin ni več.

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

Pravijo, da angine so pogoste pri tistih, ki zadržujejo jezo, čustva in se vse kopiči v grlu. Ne vem pa, če je kaj res glede tega.

Pravijo, da angine so pogoste pri tistih, ki zadržujejo jezo, čustva in se vse kopiči v grlu. Ne vem pa, če je kaj res glede tega.[/quote]

Jah kaj pa vem. Glede na to, da nima težav s povedati kar si misli (niti meni, niti šefom v službi) dvomim da bi bilo to. In končalo se je, ko je res vsak dan enega kratkega (domačega) spil. Pa zato ni bil pijan da bi posledično dajal od sebe, kar sicer morebiti zadržuje.
Tako je že več kot 5 let in glede na stanje prej.. težko rečem.

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

New Report

Close