Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko boste letos odšteli za poletni dopust

Koliko boste letos odšteli za poletni dopust

Odgovor na objavo uporabnika
To mora, 26.05.2022 ob 16:22

Odgovor na objavo uporabnika
Jonc nepr, 26.05.2022 ob 15:17

Hrana toliko kot doma, saj kuhamo sami. Charter jadrnice za 7 dni v višku sezone za 3 osebe (ker delimo barko) cca 840 eu (najem, gorivo, kakšen privez, tur.taksa). Potem pa še malo v hribe, kjer je pa vikend v bistvu zastonj.

Meni se zdi kar malo, je pa res, da je barka starejša, saj so novejše x 2. Pa skiperiramo sami, ker če ne, bi bilo še jurja zraven.

To mora smrdet kot kuga. Pa saj, ogabne stare zanemarjenke kot si, to ne more motit.

 

Ziher je barka mlajša kot tvoja vzmetnica. Problem s higieno imaš pa verjetno sam, zato ti vse smrdi. Sicer je pa očitno higiena pri tebi najmanjši problem, bolj so tiste zadeve v glavi. Manjvrednostni kompleks, depresija, bipolarna motnja, ali zgolj kretenizem?

Koliko boste pa letos odšteli za dopust?

Jaz nameravam iti prvič malo solo.

Kot sem prebrala, date 100 € na dan za hrano in pijačo. To verjetno po osebi?

Me zanima, koliko planirate zapraviti na primer, če greste na Hrvaško, v primerjavi z Italijo, Španijo in drugimi kraji?

 

2 osebi 4000 eurov… je pa 3 tedne skupaj. potovanje po evropi

Kot ko sm doma.

Ok, tm mjčkn več žuranja, vseen je  poletje 😛

Štiričlanska družina, 21 dni dopusta, skupni stroški (nastanitev, letalske karte, …) cca. 16.000€

imamo vikend na morju, tako da bomo zapravili za en mesec morja isto, kot ce bi bili doma.

Enako kot doma, grem doma.

Lansko leto nismo šli na niti en dopust ker smo si ta denar prišparali za to leto da bomo imeli več “dopustov” oz. exta zanimivih počitnic.

V začetku julija gremo za 10 dni v Dubaj , proti koncu julija gremo za 14 dni v Pariz (glavni namen je da obiščemo Disneyland ker se ga moji trije lumpi zelo veselijo), v začetku avgusta gremo na 12 dnevni dopust v Zanzibar in takoj po dopustu v Zanzibarju gremo še na en 14 dnevni dopust v Italijo na otok Sicilija tako da bodo naše počitnice kar pestre in polne zabavnih dogodivščin.

Za takšene dopuste pa planiramo znesek cca. 50.000-80.000 evrov za 50 dni dopusta v tujini in za 2 odrasla + 3 otroke.

Odgovor na objavo uporabnika
Počitnice juhuuuu, 12.04.2023 ob 21:10

Lansko leto nismo šli na niti en dopust ker smo si ta denar prišparali za to leto da bomo imeli več “dopustov” oz. exta zanimivih počitnic.

V začetku julija gremo za 10 dni v Dubaj , proti koncu julija gremo za 14 dni v Pariz (glavni namen je da obiščemo Disneyland ker se ga moji trije lumpi zelo veselijo), v začetku avgusta gremo na 12 dnevni dopust v Zanzibar in takoj po dopustu v Zanzibarju gremo še na en 14 dnevni dopust v Italijo na otok Sicilija tako da bodo naše počitnice kar pestre in polne zabavnih dogodivščin.

Za takšene dopuste pa planiramo znesek cca. 50.000-80.000 evrov za 50 dni dopusta v tujini in za 2 odrasla + 3 otroke.

Seveda sem v ceno računala vse letalske karte, hrano + cca. 1000 evrov od tega je za luxus.

Samo toliko? Planiram 150.000 eur, ne povem pa, kje.

Gremo pa jaz, pes, papagaj, pranona in mrzel stric. Hujši razkoš, kot “počitnice juhuuu”. Kdo je še boljši?

Odgovor na objavo uporabnika
Sabi868, 14.04.2023 ob 12:06

Gremo pa jaz, pes, papagaj, pranona in mrzel stric. Hujši razkoš, kot “počitnice juhuuu”. Kdo je še boljši?

Papagaj bo sam letel ali gre na letalo z vami? 😂😂

Mi razmišljamo, da bi počakali letos z dopustom, bi šli z Elonom Muskom radi v vesolje…

Obnavljamo prastar vikend, precej stane. Ampak tega ne štejem v strošek dopusta. Mogoče bo kdaj ta vikend tak, da se bova lahko tja trajno umaknila. Za dopust še ne vem, koliko bo šlo. Fiksni stroški prehrane itd. ne štejejo zraven, ker prehrano imamo tudi doma. Pod strošek dopusta bo prevoz, gorivo, gorivo in privez za čoln, turistična taksa, kakšne vstopnine… stroški vikenda so pa fiksni, če smo tam ali pa ne (komunala, elektrika, voda, davek).

Tam bomo, kolikor nam bodo finance dopuščale. Če se bo dalo že prej zaslužiti za izplačilo plač v poletju, bo lahko dopusta kakšen dan več.

Z nami gre papagaj, kako pa. Sedi v prvorazrednem avoinu. Jaz bi tudi v vesolje…

New Report

Close