Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko premoženja ste dobile ob ločitvi

Koliko premoženja ste dobile ob ločitvi

Seveda si zadovoljna, saj si ga namočila za 10 jurjev……vlaganja 60 jurjev polovica je torej 20 jurjev…..hahahaha
[/quote]

Jah, lej. Sam je predlagal poravnavo in znesek. Prodala sem svoje stanovanje od prej. Mu nakazala dogovorjeni znesek in zame je zadeva zaključena. Ali je moja hiša vredna toliko kot je bilo vanjo vloženo, me ne zanima. Zame je to moj dom, kjer živim v miru.
In ja, se strinjam z nekom pred mano. Ni vse v denarju. Mi je pa ostal soliden znesek od kupnine, ki bo moja “zlata rezerva za stara leta”.
No, on je dobil, kar je zahteval in novo mlado beybo (kar je bil tudi razlog za ločitev) in bi moral biti zadovoljen. Jare i pare pa pač ne moreš imet.

In ja, se strinjam z nekom pred mano. Ni vse v denarju. Mi je pa ostal soliden znesek od kupnine, ki bo moja “zlata rezerva za stara leta”.

[/quote]

Seveda ni vse v denarju…še posebej če si ti na zmagovalni strani….kera dobra….

Pustila sem skoraj vse, saj ni bilo vredno kregarije. Po njegovem nisem bila upravičena do ničesar, čeprav sva več kot 10 let skupaj vlagala. Največ vreden je bil moj čustveni mir in pa novo okolje za otroke, da so v miru odrasli. Čeprav imam zdaj velik kredit in moram pazit na vsak evro, bi naredila še enkrat isto. Čeprav ni bilo matematično pravilno in bi sodišča delila drugače.

Seveda ni vse v denarju…še posebej če si ti na zmagovalni strani….kera dobra….
[/quote]

Jah lej, da ne bom izpadla kot ena hijena, ki je mesarila in obrala “bogega reveža”, bi rekla še tole. Ko sem imela trdne dokaze, da me vara in se gre “ene popoldanske počitke” z osebo, ki sem jo celo poznala. Sem mu povedala, kaj ga čaka. Bila sem pripravljena celo na to, da “greva preko vsega” in živiva naprej. Kar bi bila moja kapitalna napaka. Varalica ostane vedno varalica.
Pa se je odločil, da je meso mlade beybe bolj slastno in užitno. In rezime vsega je to, kaj je. Moje mnenje je, da bi morali vsi, ne glede na spol, dobro premisliti, kakšne posledice potegne za seboj, ena navadna k++++++.
Kot rečeno: Jare i pare ne moreš imet.

Seveda ni vse v denarju…še posebej če si ti na zmagovalni strani….kera dobra….
[/quote]

Ta se bo še enkrat ločila, ker je vidla kakšen dober kšeft je to;)

Jah lej, da ne bom izpadla kot ena hijena, ki je mesarila in obrala “bogega reveža”, bi rekla še tole. Ko sem imela trdne dokaze, da me vara in se gre “ene popoldanske počitke” z osebo, ki sem jo celo poznala. Sem mu povedala, kaj ga čaka. Bila sem pripravljena celo na to, da “greva preko vsega” in živiva naprej. Kar bi bila moja kapitalna napaka. Varalica ostane vedno varalica.
Pa se je odločil, da je meso mlade beybe bolj slastno in užitno. In rezime vsega je to, kaj je. Moje mnenje je, da bi morali vsi, ne glede na spol, dobro premisliti, kakšne posledice potegne za seboj, ena navadna k++++++.
Kot rečeno: Jare i pare ne moreš imet.
[/quote]

Varanje in razlogi za ločitev nimajo veze z deljenjem premoženja….delitev je samo stvar poštenosti.

Nič nisem dobila razen enega skupnega kredita za odplačevanje. Edina njegova pozitivna lastnost je, da je prelen tudi za kreganje ali pravdanje.

To ni lenoba, to je bila njegova taktika, da si pustila in šla….Te je imel dobro naštudirano 🙂


boljšega od avtomobilov. potem je živela in še živi na minimalcu

Jah lej, da ne bom izpadla kot ena hijena, ki je mesarila in obrala “bogega reveža”, bi rekla še tole. Ko sem imela trdne dokaze, da me vara in se gre “ene popoldanske počitke” z osebo, ki sem jo celo poznala. Sem mu povedala, kaj ga čaka. Bila sem pripravljena celo na to, da “greva preko vsega” in živiva naprej. Kar bi bila moja kapitalna napaka. Varalica ostane vedno varalica.
Pa se je odločil, da je meso mlade beybe bolj slastno in užitno. In rezime vsega je to, kaj je. Moje mnenje je, da bi morali vsi, ne glede na spol, dobro premisliti, kakšne posledice potegne za seboj, ena navadna k++++++.
Kot rečeno: Jare i pare ne moreš imet.
[/quote]

Ok, ampak saj prevara ni kazniva niti ni iztožljiva. Pa dobro. Me pa zanima nekaj: kakšni so bili ti dokazi, koliko ste bili vsi trije stari v tem času in katera od vaju ima večje joške? :p

Varanje in razlogi za ločitev nimajo veze z deljenjem premoženja….delitev je samo stvar poštenosti.
[/quote]

Glej, kakor za koga. Tudi zakonska zveza je samo stvar absolutnega zaupanja in poštenosti. Če smo nekoliko bolj pritlehni, je zakonska zveza pogodba dveh enakovrednih strank. In vsaka kršitev ene od strank, potegne za seboj določene sankcije. Ne glede na spol.
Romantika okoli ljubezni, pravite tukaj ali kje drugje, je zabloda pridobljena iz ameriških filmov. Konec koncev je nekaj takega napisano tudi v knjigi Formule ljubezni.

Aja še tole za nekoga, ki pravi: Tale se bo še enkrat ločila, ker je … Ne ni nobene potrebe po tem, ker se ne bom nikoli več poročila. Je bilo preveč boleče.

Glej, kakor za koga. Tudi zakonska zveza je samo stvar absolutnega zaupanja in poštenosti. Če smo nekoliko bolj pritlehni, je zakonska zveza pogodba dveh enakovrednih strank. In vsaka kršitev ene od strank, potegne za seboj določene sankcije. Ne glede na spol.
[/quote]

O pritlehnosti pa imašp vse pogoje da govoriš :))

Ok, ampak saj prevara ni kazniva niti ni iztožljiva. Pa dobro. Me pa zanima nekaj: kakšni so bili ti dokazi, koliko ste bili vsi trije stari v tem času in katera od vaju ima večje joške? :p
[/quote]

No, se strinjam, da ni kaznivo in iztožljivo. Uradno sicer res ne. Dokazi zadostni. Polnoletni smo tudi že vsi trije. Za joške pa ne bi vedela.

Vaše poroke so bile sigurno glamurozne.
A takrat niste vedele, da se pečate s psihopati.

Če imam jaz od prej svoje stanovanje za katerega še vedno samo jaz plačujem kredit, ona ni nič vlagala v to stanovanje…..a ona lahko v prihodnosti zahteva v primeru ločitve delež tega stanovanja oz da jo izplačam? čist tko informativno…

“Posebno premoženje zakonca”

Posebno premoženje vsakega od zakoncev je tisto, ki ga je pridobil pred sklenitvijo zakonske zveze ali neodplačno (denimo kot darilo ali dediščino) med trajanjem zakonske zveze. Prav tako so posebno premoženje zakonca, ne glede na izvor ali način pridobitve, stvari manjše vrednosti, ki služijo za izključno njegovo osebno rabo.

Na stvareh, ki so posebno premoženje enega od zakoncev, zakonec izvaja lastninsko pravico samostojno.

Stanovanje, ki si ga imel v lasti pred sklenitvijo zakonske zveze,ni skupno premoženje.

Poklon do tal.

brez skrbi, da se….lepo ga je nasankala
[/quote]

Z možem kupujeva hišo čim bliže Ljubljani. Pustimo tiste s ceno nad 250.000. Prodajajo se tudi čisto v redu hiše (okoli 120 ali več kvadratov bivalne površine), samo za osvežit, se pravi prebelit, prebrusit parket, zamenjat pohištvo, po 150.000. Za ta denar ne vem, če jo lahko postaviš z nule in da ti drugi delajo. Nekatere hiše so bile obnovljene pred par leti in tako od oka bi rekla, da so vložili vsaj 20 ali 30 jurjev. Te naložbe si s tako ceno prav gotovo ne povrnejo.

Evo, ena taka: najina sploh ne – koštale so samo sodne takse in kosilo za najbližnje povabljene ( cca. 8 oseb s pričama in z nama vred). Niti poročna oblačila niso bila kupljena v ta namen 🙂
Svojo psihipatsko osebnost je znal prikrivati celih 15 let…. Mu je začelo pa uhajati zadnjih 5 let, ja -zelo. Ker ga je dodatno zjebal še alkohol; piti je pa začel po službenih obveznostih.

Evo, ena taka: najina sploh ne – koštale so samo sodne takse in kosilo za najbližnje povabljene ( cca. 8 oseb s pričama in z nama vred). Niti poročna oblačila niso bila kupljena v ta namen 🙂
Svojo psihipatsko osebnost je znal prikrivati celih 15 let…. Mu je začelo pa uhajati zadnjih 5 let, ja -zelo. Ker ga je dodatno zjebal še alkohol; piti je pa začel po službenih obveznostih.
[/quote]

pardon, upravne takse, ne sodne :). Kosilo je bilo pa preračunnano na današnji znesek cca 600 eur za vse.

Nič, vzela sem samo osebne stvari. Po 12 letih sem v precej boljši poziciji kot on, ki mu je ostala izdelana mansarda. Mansardo sem dala jaz v celoti izdelat in opremit, zahtevala nisem nič. Zamenjana je bila tudi streha. Od takrat ni nihče nič na hiši popravil ali uredil in se že vidijo znaki propadanja. Recimo na balkonu je odpadel del marmorja in tudi to ni sposoben popravit. Sreča da sem se ga rešila !!!!

berem tukaj….nisem vzela nič s sabo, nič ni sposoben vzdrževati, mansarda propada, podpirala sem njegove podjetniške ideje, avto ki mu ga je kupila mama je obdržal…in podobni zapisi….sreča da sem se ga rešila

kao ve vele sposobne in vsevedne dečve pa niste videle že v štartu da se boste poročile z luzerjem?

Moj ex. v štartu ni bil luzer, sicer poslovno zelo uspešen, taki profili so taki, na delovnem mestu priljubljeni, znajo omrežit podrejene in zaposlene, se delajo, kako so dobri, nihče pa jih ne pozna, kakšni so doma za 4imi stenami….Se je žal šele po desetletjih zakona izkazalo, da je psihopat, ni bilo pa nikakor tega moč na začetku predvideti. Se to tudi z leti razvije in nadgradi, ko dobi moč in nadvlado, odlično se je infiltriral na svojem kariernem področu, imel bolestno kontrolo in nadzor nad podrejenimi, in tako je še danes ima to možnost na delovnem mestu; nad menoj pa nič več, ker je dobil z moje strani predočeno, kaj počne in kaj je z njim narobe za 4imi stenami. Se je znal dobro obvladovati in nadzirati kar precej let, zato ni bilo možno tega že na začetku zveze predvideti.
In ne, nič mu nisem prepustila. Niti centa, vse, kar mi je po zakonu pripadlo, ker se ni dalo z njim sporazumno nič dogovoriti, je bilo treba it v tožbo + vse svoje še od prej sem zahtevala in dobila. In kar je najvažnejše: ljubi mir in svobodo pred njim. Čeprav še vedno poizkuša izvajati nadzor in kontrolo tudi nad menoj tudi še sedaj, ko sva že ločena. SPrauje druge, ki me poznajo, kako in kaj. Se bo treba ščasoma preseliti drugam, ja.

Ne draga, smo bile preveč zaljubljene in slepe za opozorila drugih. Jaz sem potem pač vključila pamet in super je.


Japajade. Prelen da bi se pravdal? za kaj? A še za drugo polovico kredita?

A za tisto,kar si ti pobasala pa tu pozabila povedat?

New Report

Close