Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko premoženja ste dobile ob ločitvi

Koliko premoženja ste dobile ob ločitvi

“Posebno premoženje zakonca”

Posebno premoženje vsakega od zakoncev je tisto, ki ga je pridobil pred sklenitvijo zakonske zveze ali neodplačno (denimo kot darilo ali dediščino) med trajanjem zakonske zveze. Prav tako so posebno premoženje zakonca, ne glede na izvor ali način pridobitve, stvari manjše vrednosti, ki služijo za izključno njegovo osebno rabo.

Na stvareh, ki so posebno premoženje enega od zakoncev, zakonec izvaja lastninsko pravico samostojno.

Stanovanje, ki si ga imel v lasti pred sklenitvijo zakonske zveze,ni skupno premoženje.
[/quote]

Ne širi dezinfomacij : če kredit plačuje v trajanju zakona bo del stanovanja tudi od drugega zakonca, ne glede na to, da je bilo v lasti še pred začetkom zakona.

Nič ni dobila, oziroma tiste lonce, ki jih je s sabo prinesla, je tudi odnesla. Otroci so ostali pri meni. Vidi jih dosti manj, kot bi si želela, po ločitvi si je še par neumnosti nakopala na glavo, tako da mi je malo mar, kako in kje živi.
Mi končno živimo bolje, lepše, denarja sedaj toliko, kot nikoli dosedaj. =be se mi zanjo!

Ne širi dezinfomacij : če kredit plačuje v trajanju zakona bo del stanovanja tudi od drugega zakonca, ne glede na to, da je bilo v lasti še pred začetkom zakona.
[/quote]

Tudi če je jasno razvidno da kredit plačuje zgolj eden od zakoncev?
Kako to funkcionira v praksi? Recimo drugi zakonec, ki ni plačeval kredita, zahteva delež….a ga dejansko dobi, tudi če prvi dokaže da je vse sam plačeval?
Npr, če gre za 100 tisoč vredno stanovanje ki je bilo kupljeno s 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} pologom in 20 letnim kreditom, kateri se v času zakonske zveze mora odplačevati še 15 let…..torej lahko drugi zakonec zahteva tak delež…npr 25{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vrednosti stanovanja oz 10ali 15{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} glede na to da kredit še ni odplačan?

Ne širi dezinfomacij : če kredit plačuje v trajanju zakona bo del stanovanja tudi od drugega zakonca, ne glede na to, da je bilo v lasti še pred začetkom zakona.
[/quote]

Kopirano s strani pravnikov, tako da… ne obsojaj… to je posebno premoženje… Ker je stanovanje kupil pred zvezo in prav tako kredit začel vplačevati pred pričetkom zveze. OK, če je kredit skupno premoženje nima pa nikakršne pravice zahtevati ona od njega celo polovico hiše -je vse dokazljivo, če ona ni investirala nič, niti plačevala kredita in ga niti ne plačuje, , nima pravice zahtevati: nič. Sodišče pa odloči 🙂

Moj ex. v štartu ni bil luzer, sicer poslovno zelo uspešen, taki profili so taki, na delovnem mestu priljubljeni, znajo omrežit podrejene in zaposlene, se delajo, kako so dobri, nihče pa jih ne pozna, kakšni so doma za 4imi stenami….Se je žal šele po desetletjih zakona izkazalo, da je psihopat, ni bilo pa nikakor tega moč na začetku predvideti. Se to tudi z leti razvije in nadgradi, ko dobi moč in nadvlado, odlično se je infiltriral na svojem kariernem področu, imel bolestno kontrolo in nadzor nad podrejenimi, in tako je še danes ima to možnost na delovnem mestu; nad menoj pa nič več, ker je dobil z moje strani predočeno, kaj počne in kaj je z njim narobe za 4imi stenami. Se je znal dobro obvladovati in nadzirati kar precej let, zato ni bilo možno tega že na začetku zveze predvideti.
In ne, nič mu nisem prepustila. Niti centa, vse, kar mi je po zakonu pripadlo, ker se ni dalo z njim sporazumno nič dogovoriti, je bilo treba it v tožbo + vse svoje še od prej sem zahtevala in dobila. In kar je najvažnejše: ljubi mir in svobodo pred njim. Čeprav še vedno poizkuša izvajati nadzor in kontrolo tudi nad menoj tudi še sedaj, ko sva že ločena. SPrauje druge, ki me poznajo, kako in kaj. Se bo treba ščasoma preseliti drugam, ja.
[/quote]
Moj ex. v štartu ni bil luzer, ko si se mu pa ti obesila na kur_ca je pa to postal, torej si ga ti zjebala , tvoje nerganjem slaba volja, vuhanje nosu, nikoli ni prav in dobro naredil nobene stvari….Povej tako kot je !

Tole ne drži. Tudi, če kredit za stanovanje plačuje samo edennod zakoncev, se šteje, da je bil kredit plačan s skupnimi sredstvi in je stanovanje skupno premoženje. Vse kar zakonca pridobivata v času zakonske zveze je skupno premoženje.

Sanja se ti ne. Bejž spat.


Zaslužil sem vedno več kot ona. Polovico več, pa še več. Bili smo štirje.
Vse kar smo imeli je bilo naše za 4 in za vse 4. Vse sem delil s 4 in s 1/4 sem odšel…ne po svoji krivdi in moji odličitvi.

New Report

Close