Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko stisnit birmancu?

Koliko stisnit birmancu?


Saj ne rabiš hodit, če pa si tako škrta.
Ti kar s svojim psom hodi okol srat, ker to je tvoje poslansto.

Nehajte ga srat z nekimi Svetimi pismi. To mate tu na internetu zastonj, Ne onesnažujte planeta s temi zlajnanimi pravljicami, na bolšjakih je polno tega sranja, pa se nihče ne more losat. Vsaj tam kupite knjigo bajk, da bo nek revež nategnjen mel nekaj od tega, če že živite v letu 1933.


Saj ne rabiš hodit, če pa si tako škrta.
Ti kar s svojim psom hodi okol srat, ker to je tvoje poslansto.[/quote]

Škrta pač nisem, prej nasprotno. Le pogoltnosti in razvrednotenje vsega lepega ne maram.
Pa pas tudi nimam, sama tudi nisem, uživam z možem in tremi otroki in ljudmi s podobnim sistemom vrednot.

Hm, kaj cerkev opa Cerkev ne uči skromnosti??

Ja uči že, samo jim še lastne ovce ne verjamejo več po vsem pohlepu in finančnih polomih. Folk tudi ni slep, da ne bi opazil, da se stari Argentinec v zlatu valja in maškare v dobrih kočijah prevažajo.


Seveda uči skromnost. Saj 50,100€izerija drobiž. To ni nič.
Država pri vsaki plači vzame pol plače. Pa država tudi skoz lapa, da je treba šparat. Pa ob vsakem nakupu makaronov država vzame še dodaten davek.

Kaj se vi komunajzarski antikristi toliko sekirate, kam verniki SVOJ denar PROSTOVOLJNO dajejo?
Kdo pa tebi nasprotuje kam ti svoj denar daješ?

In kaj tebe briga če jaz maškari SVOJ denar dajem? Kaj tebe briga za moj denar?
Se mogoče jaz vtikam v tvoje prostovoljne prispevke?

Kaj se vi komunajzarski antikristi toliko sekirate, kam verniki SVOJ denar PROSTOVOLJNO dajejo?
Kdo pa tebi nasprotuje kam ti svoj denar daješ?

Ma res ne vem. Kaj poleg skromnosti cerkev, opa Cerkev ne uči tudi strpnosti? A ne hodite tja v hram nauke poslušat? Se vas nič ne prime?


Kako pa ti veš kaj Cerkev uči? A hodiš mogoče na skrivaj v Cerkev udbašit, da to vse veš?


Kako pa ti veš kaj Cerkev uči? A hodiš mogoče na skrivaj v Cerkev udbašit, da to vse veš?[/quote]

Ne, ne, nič bat, Ne delam še jaz gužve tam. Za poznat njihove nauke ni potrebno prestopit cerkvenega praga, se toliko vmešavajo v posvetno življenje, da tem naukom težko ubežimo. Kaj pomeni ”udbašit”?

100 eur je čisto lepo darilo če si boter… Povabljeni pa seveda manj… 50 eur če prineseta dva skupaj (kao par) se meni zdi čist ok. Je pa seveda odvisno na kakšni družbeni lestvici je familija ki obhaja,če še seveda oziraš na to (jaz se ne).. Pri nas se nikoli ni dalo 300-500 eur tako kot eni pišete… Blagor vam ki imate očitno zelo lepe plače.

Kolikor pač lahk, če imaš denarja velij daš lahk mal večji znesek, če ga nimaš velik daš manjši znesek.


Kako pa ti veš kaj Cerkev uči? A hodiš mogoče na skrivaj v Cerkev udbašit, da to vse veš?[/quote]

Ne, ne, nič bat, Ne delam še jaz gužve tam. Za poznat njihove nauke ni potrebno prestopit cerkvenega praga, se toliko vmešavajo v posvetno življenje, da tem naukom težko ubežimo. Kaj pomeni ”udbašit”?[/quote]
Ja kakopak. Kaj se v cerkvi govori, največ veste vi, ki pravite, da ne prestopite cerkvenega praga.

Za poroko daste pa potem 5 jurjev?[/quote]

Ne, 1000 ali pa 2000, odvisno od stanja para.[/quote]

Te povabim na svojo poroko ko bo 😉

Večina sošolcev je delala birmo samo zaradi dobička in obljubljenih materialnih stvari, ki jih bodo dobili. Nergali so nad veroukom, kaj šele, da bi vrjeli v kaj višjega, to je eno samo siljenje staršev.
Ne velja za vse, seveda. Sama nimam birme, a verjamem v nekaj višjega, kakor koli to ljudje poimenujemo.
Cilj birme v današnjih časih je nov računalnik in denar na bančnem računu, moralnih vrednot pa nobenih. Kam smo zašli.

Sicer ne vem, kateri generaciji sama pripadaš, me pa veseli, da nisem edini, ki razmišlja podobno in ga skrbi stanje družbe, v kateri smo sedaj. Tudi sam verjamem v nekaj višjega in svoje misšljenje dopolnjujem tekom življenja ter gradim na izkušnjah in spoznanjih ter nikoli ne obsojam nikogar pač pa le sprejmem njegovo mnenje, saj absolutnih resnic ni, lahko pa si ustvarimo le svoje resnice in stojimo za njimi, ter smo jih pripravljeni spremeniti, če vidimo, da smo živeli/delovali v zmoti, le to je najtežji in najbolj spoštovan korak.
Sam imam 19 let in se velikokrat počutim osamljenega, ker ne morem imeti z nikomer globjega oz. bolj resnega pogovora in tak občutek imam že od konca osnovne šole, sicer imam prijatelja, ki tudi razmišlja podobno, vendar je sam zašel v drugo skrajnost in preveč vsiljuje svoj način razmišljanja srugim (način sicer ni napačen, vendar sem mnenja, da vsiljevanje določenih stvari ni rešitev). Drugi mora sam soznati, za čem naj stoji, kajti le tako se bo svoje odločitve držal.


Kam smo zašli sprašuješ?
Zašli smo tako daleč, ko nam komunisti govorijo, da imata dva pedra lahko otroka, zašli smo tako daleč, ko nam razne avše govorijo, da je splav sodobna pravica in odločanje, kao, o svojem telesu, čeprav pri splavu ubijejo otrokovo telo in zašli smo tako daleč, ko imajo razne pesjanarice raje psa namesto otroka. Tako daleč smo zašli.
Naj nadaljujem?


Kam smo zašli sprašuješ?
Zašli smo tako daleč, ko nam komunisti govorijo, da imata dva pedra lahko otroka, zašli smo tako daleč, ko nam razne avše govorijo, da je splav sodobna pravica in odločanje, kao, o svojem telesu, čeprav pri splavu ubijejo otrokovo telo in zašli smo tako daleč, ko imajo razne pesjanarice raje psa namesto otroka. Tako daleč smo zašli.
Naj nadaljujem?[/quote]

Splav je odločanje o lastnem telesu, tako kot je jemanje penicilina odločanje o lastnem telesu, pri katerem tudi ubiješ drugo telo – telo bakterije. Če nočeš, da rase v tebi, je to to. Nezaželeni gostje nimajo v tujih telesih kaj delat in se jih odstrani, to je osnova medicine. Pa če gre za človeka, bakterijo, virus ali zarodek. Splav se naredi z dvema tabletama. Komu boš ti prepovedovalo tablete jemat? A?

Podpiram kapitalistični vidik birme z vidika otroka. Pravilno je, da do kosti obere bedake, ki so ga silili k nevarnim pedofilskim pravljičarjem. Danes ni nič zastonj, pa prenašanje maškar zavoljo sosedov tudi ne more bit. Ne bi bilo pošteno.

Dal sem mu yamahin skuter, čelado in 5000 eur.

Nespodobi se hodit za botra in birmancu dati 20 eur, kot bi se delali norca iz …

Nekoč so bili gospodarji gruntov birmanski botri otrokom svojih kajžarjev. Kar je imelo svoj smisel.

Dajte si že enkrat priznat ,da mladino zanima izključno denar, vse drugo je nepotrebna šara!Lepo vas prosim- sveto pismo?Kaj naj z njim počne?

midva z ženo sva zelo verna.. in sva birmancu stisnila 10 000 €. kako sta izbuljila oči njuna starša..
pa še tko sva se pokazala kdo zasluži največ v familji 😉

jebiga tko je

Tolko o tem, da gre pri katoliški veri za neke visoke vrednote.

In kaj tebe briga če jaz maškari SVOJ denar dajem? Kaj tebe briga za moj denar?
Se mogoče jaz vtikam v tvoje prostovoljne prispevke?[/quote]

V resnici nas to, ateiste, nič ne briga. Se pa sem in tja zgodi, da te maškare, ker pač imajo solde in vpliv, poskušajo vplivati še na naša življenja. E, tu se pa naša toleranca spusti na nulo. In ker imamo nekateri še nekaj zgodovinskega spomina, sem in tja s prstom pokažemo na izvor problema, da ta ne bi prerasel iz rešljivega v nerešljivi… Po moje je bila to poanta “Ja uči že”…

New Report

Close