Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko stisnit birmancu?

Koliko stisnit birmancu?

Jah… pa staršema moraš dat bon za psihiatrično oskrbo, ker se zna zgodit, da si bo birmanec za tvoj denar nabavil kak motor in se z njim ubil…

Sicer ne vem, kateri generaciji sama pripadaš, me pa veseli, da nisem edini, ki razmišlja podobno in ga skrbi stanje družbe, v kateri smo sedaj. Tudi sam verjamem v nekaj višjega in svoje misšljenje dopolnjujem tekom življenja ter gradim na izkušnjah in spoznanjih ter nikoli ne obsojam nikogar pač pa le sprejmem njegovo mnenje, saj absolutnih resnic ni, lahko pa si ustvarimo le svoje resnice in stojimo za njimi, ter smo jih pripravljeni spremeniti, če vidimo, da smo živeli/delovali v zmoti, le to je najtežji in najbolj spoštovan korak.
Sam imam 19 let in se velikokrat počutim osamljenega, ker ne morem imeti z nikomer globjega oz. bolj resnega pogovora in tak občutek imam že od konca osnovne šole, sicer imam prijatelja, ki tudi razmišlja podobno, vendar je sam zašel v drugo skrajnost in preveč vsiljuje svoj način razmišljanja srugim (način sicer ni napačen, vendar sem mnenja, da vsiljevanje določenih stvari ni rešitev). Drugi mora sam soznati, za čem naj stoji, kajti le tako se bo svoje odločitve držal.[/quote]

V bistvu isti generaciji kot ti in razmišljam podobno, ravno zdaj se pri izbirnem predmetu na fakulteti ukvarjamo s tem in sem prebrala veliko literature na to temo, kar me hitro zmede in tudi sama hitro zaidem v skrajnosti in napačne interpretacije. Kljub temu pa sem še vedno mnenja, da če želiš, veruj v Boga, ampak naj te to ne omejuje. Več je resnic in ni ene univerzalne, ljudje verujejo v marsikaj. Veruj v tisto, kar te izpopolnjuje, dela srečnega, ne pa v nekaj, kar je družbeno predpisano.
No, spet sem zašla s teme birme in denarcev. Da nadaljujem, so seveda (takrat v osnovni šoli) sošolci dobivali nove računalnike, fantom so obljubljali nove motorčke, ki so bili takrat v našem kraju zelo popularni. Sošolkam pa zlat nakit, seveda pred birmo manikure, frizure, pramena. To je bil pač privilegij tistih, ki so kakšno popoldne na teden po njihovo žrtvovali za verouk, opravili birmo, zdaj pa popivajo po ljubljanskih klubih in pridejo s starši le za božič k maši. Sama se zaradi tega, kakor se spominjam, nisem počutila nič prikrajšano. Seveda pa spet poudarjam, da upam, da v večini primerov ni tako, moje izkušnje pa so večinoma take.

Jaz sem birmaki podaril hišo in nekaj zemlje.

In kaj tebe briga če jaz maškari SVOJ denar dajem? Kaj tebe briga za moj denar?
Se mogoče jaz vtikam v tvoje prostovoljne prispevke?[/quote]

Me čisto nič ne briga. Veliko jih je spregledalo, ti pa imaš prosto pot v vse debilizme, ki si jih želiš, me čisto nič ne moti.

Birma je zakrament. Prišli smo tako daleč, da so nekateri vse skupaj zmaterializirali. Prav je, da se nekaj kupi birmancu oz. birmanki, ampak podarjanje gotovine je šlo čez vse meje. Včasih smo za birmo dobili uro ali pa kolače.
Sicer pa nekdo stalno odpira take teme in provocira.

Ni bed ideja, če ste na porokah eni tud tolk radodarni kot pri birmah, bom premisla, pa mogoče tuki gor javno objavla kdaj bo in se vrjetn kakšn bogat MONovc/ka pojav s par 1000€ in pride 😉

Za poroko daste pa potem 5 jurjev?[/quote]
se ti ne zdi, da je birma bolj pomembna kot poroka?!

Da lahko kar skuterja pa hiše in po par tisočakov daste birmancu oziroma birnanki ?
Se kar malo sekiram jaz sem botra birmanki in sem ji dala skromnih 100 eur in verižico.

Saj ni delala birme za teh 100€ in nakita? Birmo je delala zaradi drugih razlogov (no ja, ali pa tudi ne) , vse ostalo je tvoja dobra volja. Ne sekiraj se niti malo, dala si veliko. Cerkev poudarja skromnost, potem pa hiše, motorji, tisočaki?! Potem se pa vidi kje smo

In kaj tebe briga če jaz maškari SVOJ denar dajem? Kaj tebe briga za moj denar?
Se mogoče jaz vtikam v tvoje prostovoljne prispevke?[/quote]
če bi ti bilo vernik, ne bi tako grdo govorilo o župniku! to ni maškara! halooo!

min 200 eur

Če se boš poročila sporoči. Pridem z evri na poroko! 😉

500 eur?

To je meni ful preveč, čeprav vem, da dajejo toliko….

Daj iz srca…

Če imaš normalno plačo, bi jaz dala: Sveto pismo (birma je še vedno pod okriljem vere, cerkve, a ne), kaka zlatnina, zapestnica, verižica, nekaj denarja.. recimo 200 eur (da ne bo rabil do 18. elta čakat da jih zapravi), + kake dobrote, sladkarije, pomaranče,

Da bi mu dala denar da ga dajo po na varčevalni račun….hvala lepa

[/quote]

Ni kaj dodati. Glas razuma, a zal osamljen.

Stisni mu dve okol kepe, ter mu daj življenski nasvet. Pomagaj si sam in Bog ti bo pomagal.

Sicer je verjetnost, da bo jezen nate kakšnih 20 let… ampak v življenju si te bo najbolj zapomnil in od tega imel največjo korist v življenju. 🙂

-------------------------------------------------------------------------------------------------------- There are only five things we need in life: - good friends, good job, good food, good sleep & good _UCK (whatever you thinking is right) Great minds discuss Ideas; Average minds discuss Events; Small minds discuss People.

Če se boš poročila sporoči. Pridem z evri na poroko! ;)[/quote]

Te držim za besedo 🙂

Če se boš poročila sporoči. Pridem z evri na poroko! ;)[/quote]

Te držim za besedo :)[/quote]
Pridem tudi jaz soseda, na tvojo poroko. hahaha

Te držim za besedo :)[/quote]
Pridem tudi jaz soseda, na tvojo poroko. hahaha[/quote]

Ja ti pa itak ne boš smel manjkat 🙂


Pridem tudi jaz soseda, na tvojo poroko. hahaha[/quote]

Ja ti pa itak ne boš smel manjkat :)[/quote]
V vsakem primeru pridem. Ali bom jazt mladoženja ali pa gost. Hahaha

Ja ti pa itak ne boš smel manjkat :)[/quote]
V vsakem primeru pridem. Ali bom jazt mladoženja ali pa gost. Hahaha[/quote]

Hm, ja to bomo pa še vidl kdo bo ta, ki me bo hotel imet v dobrem in slabem cel lajf :)))


V vsakem primeru pridem. Ali bom jazt mladoženja ali pa gost. Hahaha[/quote]

Hm, ja to bomo pa še vidl kdo bo ta, ki me bo hotel imet v dobrem in slabem cel lajf :)))[/quote]
Jaz ziher ne.Na forumu se poslavljam od tebe.

Hm, ja to bomo pa še vidl kdo bo ta, ki me bo hotel imet v dobrem in slabem cel lajf :)))[/quote]
Jaz ziher ne.Na forumu se poslavljam od tebe.[/quote]
🙁


Jaz ziher ne.Na forumu se poslavljam od tebe.[/quote]
:([/quote]
Lepo te je bilo spoznati in se malo hecati. Vse najboljše (soseda).


:([/quote]
Lepo te je bilo spoznati in se malo hecati. Vse najboljše (soseda).[/quote]

Ja tud tebe 🙂


Lepo te je bilo spoznati in se malo hecati. Vse najboljše (soseda).[/quote]

Ja tud tebe :)[/quote]
Za konec ti napišem še en lep verz(za mojo sosedo): JEDNOM ČU SE VRATITI, I UBRATI CVJETOVE KOJE SMO ZAJEDNO MIRISALI I GAZILI, ALI MOJE RUKE ČE BITI PREKRATKE A NOGE PREUMORNE DA SE VRATIM. BIČE KASNO ZA NAS.

New Report

Close