Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko zakonskih parov, bi "preživelo" takšen (glej temo) nespodoben izziv?!?

Koliko zakonskih parov, bi "preživelo" takšen (glej temo) nespodoben izziv?!?

-> miles

Še to.. če “NISI NAPRODAJ”, da bi torej takšen denar zavrnil, čeprav, kot so te opozorili drugi, bi to pomenilo PRESKRBLJENOST tako otrok, kot partnerja.. pomeni le eno:
Prevelika vera v ideal.

Kjer pa je seveda vprašanje ali se v partnersko zvezo spuščamo zaradi sebe in drugih ali zgolj zaradi sebe in vere v nekaken ideal?

Če je torej cilj poslušati zgolj sebe, upoštevati svoj “ideal”, to pomeni, da drugih niti ne slišimo, niti ne vidimo.. bolj je pomembna “zakonska fasada”, kot dejansko partnerstvo.
Življenje je pa veliko več, kot zgolj ta dokaj prazna fasda..

Zato se tolikokrat izprazni.. ko eden izmed zakoncev to praznino začuti.. podzavestno ali zavestno.

In kot je Marko malce višje: vpraksi tega tago (žal?) ne moremo preizkusiti. V reali bi znali biti rezultati zelo drugačni: tisti, ki mislijo, da lahko sprejmejo bi zavrnili in obratno.

De omnibus disputandum..

Cinizem je sonce sveta 🙂

De omnibus disputandum..

Try me.

De omnibus disputandum..

-> Stepni_Volk
Jaz sem podzavestno (in zavestno) začutil, da imaš ti velike probleme sam s sabo.
VELIKE.

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Preslikava je vrlina vseh idealistov.

De omnibus disputandum..

Kok nakladanja 🙂

Ne bi. Najboljši človek na svetu je. Neprecenljiv.

Ta pravi se je oglasil:):):):)

Mislim, da velja ravno obratno. Ljudje smo razvili “ekonomski” sistem vrednost, ki pa se ga najlažje zaveš tako, da igraš takšen simulator.
[/quote]

Pa ravno to pravim. Eno je igrati simulator, nekaj drugega pa je realnost, ko nas doletije takve in onakve posledice. Kot računalniška igra, kjer lahko tvegaš neomejeno, saj imaš itak neomejeno življenj.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

V tolažbo tistim, ki se zdi 10 milijonov nerealno.. sem delno sicer že višje.. a je še nekaj.

Me dštudijem sem si zamislil dva ekspreimenta, verjetno sicer nista zelo izvirna.. a vseeno nekaj povesta o ljudeh in njih ravnanjih.

Prvi je bil, da smo na delovno mesto namestili rdeč gumb.. ki ni počel ničesar (v ozadju je bil samo števec, ki je štel pritiske nanj).
V drugem krogu smo dodali napis: “DON’T TOUCH”.

Presunljivo se pritiskanje na gumb ni nič zmanjšalo po napisu (mestoma celo povečalo).. ker očitno napis ni dovolj velika avtoriteta, ki bi potrdila Milgramov eksperiment. Morda bi pri Nemcih.. ali Slovencih.. Srbih.. Grkih.. Arabcih.. Japoncih dal čisto drugačne rezultate.

Drug eksperiment je bilo, da smo v delovno okolje na skupno mesto (ki pa je bilo skrito od pogledov ostalih) dali skledo bonbnov z napisom: “Za vsakega eden.”
Drugi korak je bil mišljen, da bi nalsednjič dali namenoma en bonbon manj.. pa ni bilo potrebno, ker je že v prvo nekdo pojedel več, kot je bilo namenjeno.
Skupaj je kolektiv obtožil za manjkajoče čistilno osebje, čeprav oni to niso bili, ker se jim je povedalo, da je v sobi kamera (dejansko ni bilo).

Vse skupaj je spominjalo na prvo uro predvanja na colledgu v Angliji, kjer nam je bila predstavljena podobna miselna igra:

V čolnu, ki drvi proti Niagarskim slapovom sedijo:
– vaša mati;
– vaša žena;
– vaš otrok..

Lahko rešite enega samega, koga boste rešili?

Odogovore smo morali zapisati na list papirja ter jih oddati. Zanimivo je bilo, da smo odgovarjali v skladu s kulturo iz katere smo izhajali.. bližnji vzhod je pretežno rešil: mamo.
Ker je le ta ena sama (podobno, kot slovenska mantra), ženo in otroka se že lahko dobi “nova”.

Zahodnjaki so večinoma reševali otroka, češ, da jim žena ne bi odpustila, če ga ne bi rešili.. da bi lahko naredili novega, se ni obneslo.

Kot edini, sem odgovoril: čoln.. ker ima le ta manjši upor kot posameznik v vodi in bi tako rešil vse skupaj.
Profesor se je samo nakremžil in rekel, da sem mu pokvaril miselni ekspreiment.. da naj malce opustim fiziko in realnost. Za prihodnje je vprašnje popravil: eno samo OSEBO lahko rešimo: koga?

Poanta miselnega eksperimenta je, tako kot pri tem izzivu: pregled simbolik in idealov.. ki pretežno izhajajo iz našega okolja, brez, da bi se jih dejansko zavedali.

Ekonimja idealov ter povezanih simbolik. Nekje se bolj ceni eno, drugje drugo.

De omnibus disputandum..

Preslikava je vrlina vseh idealistov.
[/quote]

-;))))
-;)))))))
Odlično, sedi. -;))


Povej no. Kako zmorereš tako hitro mislit in pisat?


Povej no. Kako zmorereš tako hitro mislit in pisat?
[/quote]

Ker mislim, s prsti?
Hec..
Saj mi pravzaprav ne: mrgolenje tipkarskih napak.. ker so misli daleč spredaj.. prsti pa tipkajo še prejšnje poglavje. 🙂

De omnibus disputandum..

Glavnina je copy / paste nekje prebranega.
Že leta nazaj na drugih forumih napisanega.
A se naveličaš, če ni odziva in zamenjaš poligon.

Glavnina je copy / paste nekje prebranega.
Že leta nazaj na drugih forumih napisanega.
A se naveličaš, če ni odziva in zamenjaš poligon.
[/quote]

To je lahko dokazljivo.. narediš “copy” vneseš v Google.. in vidš, da temu ni tako.

De omnibus disputandum..

Plus, če kaj začnem, a sem napisal že kdaj prej (interna korenspondenca med prijatelji) ali kje drugje, to omenim.

Izziv je bil današenj.. kot vse zapisano, tipkano sproti. Resda, včasih pišem več odgovorov hkrati (te zmotijo ljudje, otroci, domače živali, obveznosti, poštar..).. in jih poem objaviš z zamikom.. podobno, kot se filmske scene ne snema zaporedno, temveč jih šele zmotirajo v takšen niz

De omnibus disputandum..

Ni mi jasno kaj je to tako slabega seksati s kom deugim.večina vas je psihičnih bolnikov. Zaradi enega fuka drugje se bi šli obesit. Budale prfuknjene. Jaz sem vsaj 20 ljubic zamenjal v zakonu in sem še vedno v izredno skladnem zakonu.

New Report

Close