Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kolikokrat ste padli na izpitih na fakulteti?

Kolikokrat ste padli na izpitih na fakulteti?

Pri drugem izpitu profesorica metala vse na prvih rokih, na zadnjih rokih pa vse pustila, so nam povedali študenti višjih letnikov, da skoz tako dela, pa nisem verjel.

Pa saj ta taktika profesorjev je splošno znana, izvaja se pa izklučno, da jih naredi točno toliko, da zadosti “Gaußovi” normalni porazdelitvi.

Larifari. Na prvih rokih ni naredil nobeden, na koncu pa vsi. Kako je to v skladu z gaussovo krivuljo? Nikakor. Ti kar nekaj v prazno pišeš, zgleda si za to nekje prebral na internetu, pa hočeš izpast pameten, ampak se takoj vidi, da sploh ne razumeš, o čem pišeš.

Določen del študentov naredi.

Če množično ne naredi v prvem roku in vseh naslednjih, je logično, da bo naredil v zadnjem roku. Če ne, sum pade na profesorja…

Kaj vam tukaj ni jasno?

Vsi so naredili na zadnjih rokih, noben ni nardil na prvih. Ni bilo v skladu z gaussovo niti v vsakem roku posebej, niti na koncu pod črto. Tako da očitno še sam  ne razumeš, kaj kvasiš.

Mislim, da tebi ni jasno.

Pri drugem izpitu profesorica metala VSE  na prvih rokih, na zadnjih rokih pa VSE pustila.

To nikakor ni Gaussova krivulja.

Izhajamo iz dejstva, da je pamet enakomerno razporejena.

In da so vse inovacije, epohalna odkritja, zmage v vojni,…, pa seveda izpiti sad trdega dela in ne nekega čudeža….

Meniš drugače?

Priti na enega od zadjih rokov pa ne tratit časa na prvih rokih ni bilo neko trdo delo. Pa to, da v prvih ni nardil nobeden, na zadnjih pa čisto vsi, tudi ni posledica nobenega čudeža, pa tudi nobene naravne distribucije pameti, ampak enostavno lenobe profesorice.

huh … na ekonomiji sem imel težave s statistiko pri profesorici  – padel 5x ☺ … potem sem moral vpisal ob delu in naredil pri asistentki v prvo ☺

Ponavadi jim gre samo za denar.

Odgovor na objavo uporabnika
zdja vem, 28.04.2024 ob 02:41

Tule pa malo za pred spanjem, kakšen študij je študij Elektrotehnike, zato si vas vedno dovolim (drznem) nazivati “praznoglavci” s tistimi vašimi FDV, FF, EF in podobno lahkimi študiji……

Zdaj vem, da je Janša praznoglavec s tistim bogim FDVjem

Golob pa itak redek politik z Elektrotehniko. Hvala za namig, vem koga volit.

Zato pa smo eni iz FDV zdaj šefi inženirjem 😉

Uspeh na šoli ali fakulteti v veliki meri ne kaže na uspeh kasneje. Žal te fakultete omejujejo z razišljanjem, te postavljajo v okvirje, ne smeš misliti s svojo glavo. Potem pa naprej rabiš tudi nekoga, ki ti diktira.

In FDV ni leglo brezposelnih. Vsi, ki smo isto leto diplomirali na mojem programu in študirali izredno (bilo nas je 6) smo vsi na višjih menedžerskih položajih. Res pa je, da smo dejansko delali cel čas: praksa in teorija. Meni je to precej pomagalo pri prvi zaposlistvi, ko sem po diplomi v roku 1.meseca dobila pogodbo za NDČ v firmi kjer sem prej delala preko študenta. Res takrat mizerna plača (ampak bilo je po krizi v letu 2010), ampak so se stvari obrnile. Ljudje z podobno izobrazbo so še vedno v procesu prekvalifikacije za operaterja CNC…..

Ni vse izobrazba. Delovne navade, iznajdljivost, natančnost,….

Ja, do neke mere drži.

Tisti, ki imajo največ proti FDVjevcem, bodo najbolj vztrajno volili FDVjevca 30 let.

Enkrat pri Tomšiču, 2x pri Zajcu. Več mi zdaj ne pride na misel.
Na podiplomcu sem imel pa povprečno oceno 10,0. Sicer mi bi Vidmar skoraj dal 9, pa si je na koncu premislil.

New Report

Close