Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Končno pravično plačevanje dodatnega zdravstvenega zavarovanja

Končno pravično plačevanje dodatnega zdravstvenega zavarovanja

Kdor več koristi, naj tudi več plača. Edino pošteno.
Mogoče bo marsikdo zaradi tega bolj odgovorno razmišljal in deloval za svoje počutje in zdravje.
[/quote]

Povej to nekomu, ki ima sladkorno tipa 1, ki ima dedno pogojenega raka, ki je bil nič kriv udeleženec prometne nesreče ….
[/quote]
Kriv ali ne kriv…To ne spremeni osnovnega dejstva o dejanski porabi zdravstvenih storitev.
Če kupim dve kili kruha, moram plačati dve kili. Če porabim več elektrike, moram plačati več….
Sistem mora biti naravnan tako, da stimulira odgovorno in zdravo delovanje za cilj splošnega družbenega zdravja.
Sistem je vzdržen le zaradi zdravih ljudi, ki vplačujejo v njega in minimalno koristijo usluge. Kako bo tak sistem vzdržen, če bomo še naprej neodgovorno zastrupljali svoje okolje, jedli zastrupljeno hrano in kje se bo potem jemal denar, če bo že vsak otrok imel neko kronično bolezen ali alergijo ?

3.000 Eur za našo družino pomeni veliko.

Povej to nekomu, ki ima sladkorno tipa 1, ki ima dedno pogojenega raka, ki je bil nič kriv udeleženec prometne nesreče ….
[/quote]
Kriv ali ne kriv…To ne spremeni osnovnega dejstva o dejanski porabi zdravstvenih storitev.
Če kupim dve kili kruha, moram plačati dve kili. Če porabim več elektrike, moram plačati več….
Sistem mora biti naravnan tako, da stimulira odgovorno in zdravo delovanje za cilj splošnega družbenega zdravja.
Sistem je vzdržen le zaradi zdravih ljudi, ki vplačujejo v njega in minimalno koristijo usluge. Kako bo tak sistem vzdržen, če bomo še naprej neodgovorno zastrupljali svoje okolje, jedli zastrupljeno hrano in kje se bo potem jemal denar, če bo že vsak otrok imel neko kronično bolezen ali alergijo ?
[/quote]

Boš priznal tudi bonuse za tiste, ki 10 let niso bili pri zdravniku?
Veliko jih je, v bistvu kar večina, ki v mladosti, srednjih letih ne potrebujejo zdravnika … “nadoknadijo” pa v starosti, ko se težave z zdravjem začnejo 🙁


Kriv ali ne kriv…To ne spremeni osnovnega dejstva o dejanski porabi zdravstvenih storitev.
Če kupim dve kili kruha, moram plačati dve kili. Če porabim več elektrike, moram plačati več….
Sistem mora biti naravnan tako, da stimulira odgovorno in zdravo delovanje za cilj splošnega družbenega zdravja.
Sistem je vzdržen le zaradi zdravih ljudi, ki vplačujejo v njega in minimalno koristijo usluge. Kako bo tak sistem vzdržen, če bomo še naprej neodgovorno zastrupljali svoje okolje, jedli zastrupljeno hrano in kje se bo potem jemal denar, če bo že vsak otrok imel neko kronično bolezen ali alergijo ?
[/quote]

Boš priznal tudi bonuse za tiste, ki 10 let niso bili pri zdravniku?
Veliko jih je, v bistvu kar večina, ki v mladosti, srednjih letih ne potrebujejo zdravnika … “nadoknadijo” pa v starosti, ko se težave z zdravjem začnejo 🙁
[/quote]
Seveda bi priznal. Saj zdravje ni nekaj samoumevnega in zakaj bi tisti, ki skrbi za svoje zdravje, se ukvarja s športom, uživa zdravo hrano in enkrat na deset let gre k zdravniku, plačeval isto, kot nek lenuh ali alkoholik ali celo nek navidezni bolnik, ki je vsak teden v čakalnici ?
Ko pa tudi tisti, ki je redko koristil usluge, resno zboli ali se mu zgodi nesreča, pa se tudi njemu zviša premija.

Od kje pa je ta podatek, da bo nižji srednji sloj plačeval 100 in 200 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} več?

Povej to nekomu, ki ima sladkorno tipa 1, ki ima dedno pogojenega raka, ki je bil nič kriv udeleženec prometne nesreče ….
[/quote]
Kriv ali ne kriv…To ne spremeni osnovnega dejstva o dejanski porabi zdravstvenih storitev.
Če kupim dve kili kruha, moram plačati dve kili. Če porabim več elektrike, moram plačati več….
Sistem mora biti naravnan tako, da stimulira odgovorno in zdravo delovanje za cilj splošnega družbenega zdravja.
Sistem je vzdržen le zaradi zdravih ljudi, ki vplačujejo v njega in minimalno koristijo usluge. Kako bo tak sistem vzdržen, če bomo še naprej neodgovorno zastrupljali svoje okolje, jedli zastrupljeno hrano in kje se bo potem jemal denar, če bo že vsak otrok imel neko kronično bolezen ali alergijo ?
[/quote]

Zagovarjaš sistem, ki finančno kaznuje za bolezen. Super. Juhej, Amerika prihaja. A to tudi za otroke velja?

Boš priznal tudi bonuse za tiste, ki 10 let niso bili pri zdravniku?
Veliko jih je, v bistvu kar večina, ki v mladosti, srednjih letih ne potrebujejo zdravnika … “nadoknadijo” pa v starosti, ko se težave z zdravjem začnejo 🙁
[/quote]
Seveda bi priznal. Saj zdravje ni nekaj samoumevnega in zakaj bi tisti, ki skrbi za svoje zdravje, se ukvarja s športom, uživa zdravo hrano in enkrat na deset let gre k zdravniku, plačeval isto, kot nek lenuh ali alkoholik ali celo nek navidezni bolnik, ki je vsak teden v čakalnici ?
Ko pa tudi tisti, ki je redko koristil usluge, resno zboli ali se mu zgodi nesreča, pa se tudi njemu zviša premija.
[/quote]

Potem je bolj fer participacija za vsak obisk pri zdravniku in za vsak dvig zdravil v lekarni.

Pa se zavedaš, da npr.sladkorni bolnik potrebuje redne kontrole pri zdravniku in če jih bo opustil, ker se bo bal zvišanja premije, bo zdravljenje komplikacij zaradi bolezni bistveno, res bistveno višje kot pa bi bil strošek za zdravstvo prej?

Zato pa smo lahko kar srečni s sistemom, ki velja zdaj.
Tako bolniki, ki jih zgoraj omenjate, kot ostali.
Ker isto nepošteno pa je, da za isto storitev ljudje plačujejo drugačno ceno.

Izračunaj si 2,1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} na prihodke 2500 Eur pa boš videl koliko pride.

Tale Robi je pa skisan v glavi!

Zivis zdravo in vse oh in sploh, a imas diabetes tip1 ali pa genski holesterol ali gensko srcno napako ali te povozi avto ali …

Moj moz je super truper zdrav, ima pa v druzimi prenosljivo srcno bolezen, ki je tudi pri njemu odkrita, a miruje in ne.povzroca tezav. Ce se pa zbudi, je koncna resitev presaditev srca. Kaj mu tu pomaga ves zdrav zivljenjski slog, ce ima dedno bolezen?
Mimogrede, za zdravstvo odvaja od place okoli 500€ na mesec, to je 6 jurjev na leto, koristi pa vsaki 2 leti UZ srca in nic drugega.

Izračunaj si 2,1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} na prihodke 2500 Eur pa boš videl koliko pride.
[/quote]

52 evrov. Kako je to 100 ali 200 procentov več? Se strinjam, da je več, ni pa toliko več, kot pišeš.


Zakaj pa 500€ na mesec? Kaj pa to plačuje? Vsa možna zavarovanja pri vseh možnih zavarovalnicah? malo pretirano se mi zdi.

Izračunaj si 2,1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} na prihodke 2500 Eur pa boš videl koliko pride.
[/quote]

52 evrov. Kako je to 100 ali 200 procentov več? Se strinjam, da je več, ni pa toliko več, kot pišeš.
[/quote]

Nekdo z 2.500 neto že tako plačuje več kot 6.000€ letno za zdravstvo, zdaj bo pa še dodatno namesto 330€ plačeval 630€ letno?!
Za koji Q?

Ni fer, da se plačuje zdravstvo pavšalno, ni fer da moram plačevati vse sama v samoplačniških ambulantah, moj denar, ki ga ni malo, pa se porazgubi bog ve kje. Ampak OK moramo biti socialni in to stane. Lahko sprejmem, dokler se moj denar troši za otroke, invalide, upokojence in ostale skupine sljudi, za katere se ve da si sami zdravstva ne morejo plačati. Ampak a vi veste koliko je med temi katerim jaz plačujem zdravstvo, takih, ki se z delom na črno izogibajo plačilu vseh dajatev in je priliv v državno blagajno nižji in moja obremenitev zaradi takih socialcev, ki se preživljajo z delom na črno večja. Po moje je ta lažna solidarnost s socialci, ki se brezsramno šlepajo jedro zla. Seveda tisti, ki kradejo na veliko to dopuščajo, ker dokler bo tako bomo imeli socialni lažni mir.

Pa saj če bi plačevali po porabi, ne bi plačevali po 100€, 200€ več na mesec, če bi bili uporabniki storitev. Recimo max 50€ več na mesec, ampak to, če bi res hudoi, hudo koristil storitve, recimo nad 50.000 letno. Naj najdejo nek način, ki bi funkcioniral in bo fer. Eni torej ne bi plačevali več, ker imajo dedne/genske zadeve, kjer niso nič krivi, jaz pa tudi ne bi plačevala več samo zato, ker sem si z garanjem pridobila nadpovprečno plačo. Bi bila isto kaznovana.

Prekiniti z vsemi posredniki, vsako stvar (zdravilo, pripomoček…) nabavljati posamično, ne v sklopih po 10 zadev skupaj, javni register, kaj, po koliko, od koga kdo nabavlja in bi bilo začuda denarja naenkrat dovolj ….

Prekiniti z vsemi posredniki, vsako stvar (zdravilo, pripomoček…) nabavljati posamično, ne v sklopih po 10 zadev skupaj, javni register, kaj, po koliko, od koga kdo nabavlja in bi bilo začuda denarja naenkrat dovolj ….
[/quote]
Barca, se absolutno strinjam s teboj. Ampak očitno se ne želijo dotakniti popolnega razsipništva v svojih vrstah, ampak želijo preložiti vse na državljane. In mi smo se pametno začeli klati med seboj, namesto, da bi družno zavrnili predlog in zahtevali transparentnost in gospodarnost.


Seveda bi priznal. Saj zdravje ni nekaj samoumevnega in zakaj bi tisti, ki skrbi za svoje zdravje, se ukvarja s športom, uživa zdravo hrano in enkrat na deset let gre k zdravniku, plačeval isto, kot nek lenuh ali alkoholik ali celo nek navidezni bolnik, ki je vsak teden v čakalnici ?
Ko pa tudi tisti, ki je redko koristil usluge, resno zboli ali se mu zgodi nesreča, pa se tudi njemu zviša premija.
[/quote]

Potem je bolj fer participacija za vsak obisk pri zdravniku in za vsak dvig zdravil v lekarni.

Pa se zavedaš, da npr.sladkorni bolnik potrebuje redne kontrole pri zdravniku in če jih bo opustil, ker se bo bal zvišanja premije, bo zdravljenje komplikacij zaradi bolezni bistveno, res bistveno višje kot pa bi bil strošek za zdravstvo prej?
[/quote]
V čem pa je nekdo drug kriv, če ima nekdo neko kronično bolezen ?
Zakaj bi moral zdrav človek biti kaznovan in plačevati isto ali pa še več, kot boln ?
Je potem tisti zdrav kriv, če že omenjaš neko krivdo ?
In kakšen sistem je to, če se kaznuje zdrave in tiste, ki so uspešnejši in imajo višjo plačo ?
Kaj je to za en sistem ? Komunističen ? Fašističen ?
Bolezni so odsev našega življenja. Tudi posledice naših prednikov in njihovega načina življenja. Geni in dednost ni loterija. Je samo posledica in hkrati vzrok.
Podpiranje takšnih bolanih zakonov in bolanih politikov, je samo poglabljanje problemov, kar vodi še v več bolezni in še v daljše čakalne vrste, višje stroške……


Zakaj pa 500€ na mesec? Kaj pa to plačuje? Vsa možna zavarovanja pri vseh možnih zavarovalnicah? malo pretirano se mi zdi.
[/quote]

Ker se toliko odvaja po zakonu od bruto plače za osnovno zavarovanje, če imaš pribl. 2500 € neto plače.


Zakaj pa 500€ na mesec? Kaj pa to plačuje? Vsa možna zavarovanja pri vseh možnih zavarovalnicah? malo pretirano se mi zdi.
[/quote]

Toliko gre samo za zdravstvo od prispevkov od plače in na plače!
Ampak to vi, ki ste na socialnih, ne morete vedet.

Izračunaj si 2,1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} na prihodke 2500 Eur pa boš videl koliko pride.
[/quote]

52 evrov. Kako je to 100 ali 200 procentov več? Se strinjam, da je več, ni pa toliko več, kot pišeš.
[/quote]

Zdaj je dodatno zavarovanje pribl. 27 €.
52 € je pribl. 2-krat več, torej pribl. 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} podražitev.

Naš sistem deluje po principu vzajemnosti. Ne želite si sistema, kot je v Ameriki, kjer se vsak zdravstveno zavaruje in plačuje po polici.
Pa sama nisem “velika porabnica” zdravstvenih storitev. Nimam nobene kronične bolezni, ne jemljem nobenih tablet, zobozdravnika imam zasebnega s koncesijo in mi je čisto jasno, da pač doplačam stvari, ki jih ne krije zavarovalnica. Ko potegnem črto, še zdaleč ne toliko, kot plačam, ko peljem avto na servis.
Mislim, da ni problem, koliko plačamo za zdravstveno zavarovanje, koliko teh uslug potem pa dejansko koristimo, ker, ko te doleti res huda bolezen, kakšna operacija, karkoli, ti nihče ne izstavi dodatnega računa za zdravljenje.


Zakaj pa 500€ na mesec? Kaj pa to plačuje? Vsa možna zavarovanja pri vseh možnih zavarovalnicah? malo pretirano se mi zdi.
[/quote]

Toliko gre samo za zdravstvo od prispevkov od plače in na plače!
Ampak to vi, ki ste na socialnih, ne morete vedet.
[/quote]
Uh, narobe sem prebrala, nisem videla “odvaja od plače”. Nisem na socialki, od plače mi vzamejo veliko več kot omenjenu možu. Namesto, da udrihate po tistih na socialkah, jim poskusite razložiti, zakaj ni fer do tistih z večjimi dohodki. Da mogoče lahko stopimo skupaj in izsilimo drugačno spremembo sistema.

Potem je bolj fer participacija za vsak obisk pri zdravniku in za vsak dvig zdravil v lekarni.

Pa se zavedaš, da npr.sladkorni bolnik potrebuje redne kontrole pri zdravniku in če jih bo opustil, ker se bo bal zvišanja premije, bo zdravljenje komplikacij zaradi bolezni bistveno, res bistveno višje kot pa bi bil strošek za zdravstvo prej?
[/quote]
V čem pa je nekdo drug kriv, če ima nekdo neko kronično bolezen ?
Zakaj bi moral zdrav človek biti kaznovan in plačevati isto ali pa še več, kot boln ?
Je potem tisti zdrav kriv, če že omenjaš neko krivdo ?
In kakšen sistem je to, če se kaznuje zdrave in tiste, ki so uspešnejši in imajo višjo plačo ?
Kaj je to za en sistem ? Komunističen ? Fašističen ?
Bolezni so odsev našega življenja. Tudi posledice naših prednikov in njihovega načina življenja. Geni in dednost ni loterija. Je samo posledica in hkrati vzrok.
Podpiranje takšnih bolanih zakonov in bolanih politikov, je samo poglabljanje problemov, kar vodi še v več bolezni in še v daljše čakalne vrste, višje stroške……
[/quote]

Tudi ti lahko zboliš!
Če pogledam sebe, imam super gene, moji pedniki so vsi živeli zelo dolgo in dolgo so bili zdravi, večinoma so umrli od starosti, ne bolezni. Ampak tudi jaz lahko jutri zbolim. Lahko padem s pručke in se polomim kot da bi padla iz 2. ndstropja (točno ta primer poznam, polomljena rebra in obe nogi, ena na dveh mestih, pa še spiralni zlom, pa je ženska dejansko padla s pručke).
Da je danes nekdo zdrav, ne pomeni, da bo tak tudi ostal.

Za avto plačaš zavarovanje, a ga večina nas ne koristi.
Za hišo enako.
Zakaj je potem za zdravje problem? Je manj vredno od avta in hiše?


V čem pa je nekdo drug kriv, če ima nekdo neko kronično bolezen ?
Zakaj bi moral zdrav človek biti kaznovan in plačevati isto ali pa še več, kot boln ?
Je potem tisti zdrav kriv, če že omenjaš neko krivdo ?
In kakšen sistem je to, če se kaznuje zdrave in tiste, ki so uspešnejši in imajo višjo plačo ?
Kaj je to za en sistem ? Komunističen ? Fašističen ?
Bolezni so odsev našega življenja. Tudi posledice naših prednikov in njihovega načina življenja. Geni in dednost ni loterija. Je samo posledica in hkrati vzrok.
Podpiranje takšnih bolanih zakonov in bolanih politikov, je samo poglabljanje problemov, kar vodi še v več bolezni in še v daljše čakalne vrste, višje stroške……
[/quote]

Tudi ti lahko zboliš!
Če pogledam sebe, imam super gene, moji pedniki so vsi živeli zelo dolgo in dolgo so bili zdravi, večinoma so umrli od starosti, ne bolezni. Ampak tudi jaz lahko jutri zbolim. Lahko padem s pručke in se polomim kot da bi padla iz 2. ndstropja (točno ta primer poznam, polomljena rebra in obe nogi, ena na dveh mestih, pa še spiralni zlom, pa je ženska dejansko padla s pručke).
Da je danes nekdo zdrav, ne pomeni, da bo tak tudi ostal.

Za avto plačaš zavarovanje, a ga večina nas ne koristi.
Za hišo enako.
Zakaj je potem za zdravje problem? Je manj vredno od avta in hiše?
[/quote]
Zato ker zavarovanje za avto plačam glede na moje koriščenje – če sem imela nesrečo, se mi premija za naslednje leto dvigne. in enako bi lahko bilo (v razumni meri) za zdravstveno zavarovanje. Ali pa kak drug princip. Samo, da je fer za vse, ne pa da plačujem več zato, ker imam višjo plačo.

New Report

Close