Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kosilo za sabo – termovka in druge ideje

Kosilo za sabo – termovka in druge ideje


Torej eno uro na delo v vsako smer in šiht z enournim odmorom za kosilo. Torej tvoj delavnik traja od 9h-18h, recimo. Pač jej toplo hrano (zajtrk) preden greš od doma, na delovnem mestu jej malico in ne kosila (torej kakšen sendvič, solate iz pečene zelanjave npr., pa kakšno sadje, če že vztrajaš na hrani, prinešeni od doma)
[/quote]

Kot sem že napisala: sendviči, solate, sadje – to mi že štrli ven iz ušes.
Katero hrano pa naj bi jedla, če ne tisto, ki jo prinesem od doma? Pač ne morem biti cel dan brez hrane.

Vse zelenjavne pite, vsi zelenjavni zavitki in zelenjavni žepki so zelo dobri tudi mrzli. Tudi s faširanim mesom so ok. Hladne razrežeš in vsak kos posebej zaviješ, tako da si niti rok ne umažeš. Pa čaj v termoski zraven, da je vsaj kaj toplega zraven.
[/quote]

To pa nič ne poznam. Bom preverila malce po receptih. Hvala.

Solate, kruh, jogurti… to itak že ves čas prakticiram pa mi že preseda.
Tele tuje reči mi pa niso poznane, bom počekirala, hvala.


na plinsko bombico ?
Kaj pa to?
https://www.nazraku.si/plinski-kuhalnik-twister-plus-pz-s-kartuso-1.html

čakaj malo, a na wc-ju tudi ni vode?

no, mene pa res iz firbca zanima kakšno delo je to?

A si to na eni ful hard dieti? Jaz bi zih kdaj kakšno pico ali burek pojedla. Sak itak nič ne ješ.

Sem ravno hotela napisat. Pol ure peš od avta, pa brez elektrike in vode in zunaj? Le kaj bi to lahko bilo?

Ima mogoče kdo kako idejo za hladni obrok s testeninami pa, da ni to kot solata?
Pa recimo za krompir? Krompirjeva solata tako ali tako. Drugega se pa ne spomnim.
So mogoče kaki cmoki kolikor toliko užitni, če so hladni? Cmoke bi bilo verjetno ok nesti v termovki, ker se mi zdi, da ni treba, da so vroči, da so mlačni tudi ok? REcimo slivovi cmoki.

Pa ne mi pisat kako termovko, gorilnik naj kupim, ker sem že parkrat napisala, da to imam.

Ja, samo če ni konstantna temepratur 70 stopinj, se ti lahko salmonele in bakterije razvijejo – po parih urah, do tega kosila in zaužitja.
[/quote]

Ne, daš segrevat z usb.

ja ljubi bog, res me zanima kakšna služba je to, mater. jaz crknem po enem mesecu. bit zunaj, brez normalnega wcja in še da ne morem v bistvu cel dan nič pametnega pojest? upam da dobiš vsaj plače 2 jurja.

– palačinke, tortilje, rižote, pohano meso, testenine s tuno in kislo smetano, rižev stiropor in poleg zdenka sirčki ter narezan paradižnik recimo, pica, mlečni gres kot puding varianta, kisla govedina, konzerve rib, konzerve golaža (pa pogreješ na gorilniku), …

svaka ti čast res, kot rečeno, jaz ne bi zdržala.

Delo v sadovnjakih, rastlinjakih npr.?
Ni mi jasno, kako čudno vam je to.
Niso vse službe po pisarnah!

Haha, vsi nasteti terenci imajo kosila med tisto frei uro vmes, grejo jest v bliznje gostilne ali iskat, ne nakladaj

A si ravnokar dobila to službo? Kaj pa si dozdaj jedla? Ker namreč sprašuješ, kot da še nikoli nisi nesla kosila s seboj.
Sicer pa: musaka, lazanje, krompirjeva torta, kiš, vse to lahko spečeš dan prej ali konec tedna, zjutraj pogreješ v mikrovalovki in dobro zaviješ v več slojev alufolije in papirja, pa bo za kosilo še mlačno.
Lahko tudi kupiš tiste blazinice, ki se segrejejo, ko jih pomencaš. V kratkem pa bo poletje in boš lahko dala segret na sonce.

Hja, bo dolgo poletje, ampak, če ni drugega pač vzamem tako službo kot je. Bolj kot prehrana, mi je smotano to, da ni blizu WCja pa vode. 2 jurja ja, ampak ne v enem mesecu.
Konzerve odpadejo. To ne jem.
Tole z govedino pa je ok ideja.
Mislim, da bom doktorirala s področja mrzlih kosil :).


Za termovko sem napisala izkljucno zaradi tega, ker si v zacetnem postu spasevala glede bakterij. V rosfraj posodi, ki jo pomijes na vroce v pomivalcu in kjer temperatura hrane ne pade pod 70 stopinj, se ne more nic pokvariti. To je to.

Ce imas posodo, v kateri je mlacna hrana, pa jo moras pojesti v 4 urah in pac kakih obcutljivih, hitro pokvarljivih jedi ne dajes not.

Nadaljujem pa zato, ker bo mogoce komu drugemu prisla prav ideja za malico ali vecerjo.

Cmoki in njoki so za jest tudi hladni ali mlacni. Ce jih delas sama, naredi kdaj za spremembo iz skute. So malo bolj (ali malo drugace) hranljivi kot krompirjevi.

Njoke ali makarone lahko naredis npr z buckami v omaki. je dobro tudi cisto hladno.

Krompirov zos (krompirjev golaz) je mlacen boljsi kot vroc. Samo hrenovk ne dajaj not. Ce ze kaj od mesa, raje koscek prekajenega.

Tudi testenine s krompirjem so boljse mlacne, cisto dobre pa tudi hladne (na sobni temperaturi).
https://theclevermeal.com/potato-pasta-italian-pasta-e-patate/#comments
Opomba k receptu: ko prides do krompirja, ga najprej zalij z malo vode in naj se skupaj z zelenjavo 10 minut dusi, preden dodas paradiznik. Kislina od paradiznika ga namrec rada “zategne” in ostane trd. Namesto svezega paradiznika lahko mirno uporabis mezgo, razredceno z vodo.

A si ravnokar dobila to službo? Kaj pa si dozdaj jedla? Ker namreč sprašuješ, kot da še nikoli nisi nesla kosila s seboj.
Sicer pa: musaka, lazanje, krompirjeva torta, kiš, vse to lahko spečeš dan prej ali konec tedna, zjutraj pogreješ v mikrovalovki in dobro zaviješ v več slojev alufolije in papirja, pa bo za kosilo še mlačno.
Lahko tudi kupiš tiste blazinice, ki se segrejejo, ko jih pomencaš. V kratkem pa bo poletje in boš lahko dala segret na sonce.
[/quote]

Lani sem tudi tu delala. Pa so mi kosila v stilu raznih solat pa sendvičev (to mislim kruh z razno raznimi prilogami) še ven iz ušes štrlela.
Nisem pa nosila termovke s sabo. Gorilnika tudi ne. Letos še to probam.
Lazanja, musaka bi se pa po mojem kar obnesla v termovki. Vroča ne bo, ampak vsaj malo mlačna.
Smotano je, ker grem ta prvo s kolesom eno uro, potem še pol ure peš, da pridem do delovnega mesta. Torej moram vse skupaj prenašat 1,5 ure. Tako, da moram biti tudi relativno lahko. Pa seveda si moram tudi vodo s sabo v nahrbtniku prinesti.

Lani sem tudi tu delala. Pa so mi kosila v stilu raznih solat pa sendvičev (to mislim kruh z razno raznimi prilogami) še ven iz ušes štrlela.
Nisem pa nosila termovke s sabo. Gorilnika tudi ne. Letos še to probam.
Lazanja, musaka bi se pa po mojem kar obnesla v termovki. Vroča ne bo, ampak vsaj malo mlačna.
Smotano je, ker grem ta prvo s kolesom eno uro, potem še pol ure peš, da pridem do delovnega mesta. Torej moram vse skupaj prenašat 1,5 ure. Tako, da moram biti tudi relativno lahko. Pa seveda si moram tudi vodo s sabo v nahrbtniku prinesti.
[/quote]

Pridna!! Občudujem te!


Za termovko sem napisala izkljucno zaradi tega, ker si v zacetnem postu spasevala glede bakterij. V rosfraj posodi, ki jo pomijes na vroce v pomivalcu in kjer temperatura hrane ne pade pod 70 stopinj, se ne more nic pokvariti. To je to.

Ce imas posodo, v kateri je mlacna hrana, pa jo moras pojesti v 4 urah in pac kakih obcutljivih, hitro pokvarljivih jedi ne dajes not.

Nadaljujem pa zato, ker bo mogoce komu drugemu prisla prav ideja za malico ali vecerjo.

Cmoki in njoki so za jest tudi hladni ali mlacni. Ce jih delas sama, naredi kdaj za spremembo iz skute. So malo bolj (ali malo drugace) hranljivi kot krompirjevi.

Njoke ali makarone lahko naredis npr z buckami v omaki. je dobro tudi cisto hladno.

Krompirov zos (krompirjev golaz) je mlacen boljsi kot vroc. Samo hrenovk ne dajaj not. Ce ze kaj od mesa, raje koscek prekajenega.

Tudi testenine s krompirjem so boljse mlacne, cisto dobre pa tudi hladne (na sobni temperaturi).
https://theclevermeal.com/potato-pasta-italian-pasta-e-patate/#comments
Opomba k receptu: ko prides do krompirja, ga najprej zalij z malo vode in naj se skupaj z zelenjavo 10 minut dusi, preden dodas paradiznik. Kislina od paradiznika ga namrec rada “zategne” in ostane trd. Namesto svezega paradiznika lahko mirno uporabis mezgo, razredceno z vodo.
[/quote]

Pomivalca nimam :).
Tole s cmoki moram probat. Mi je pa itak boljše testo s skuto kot s krompirjem (no ja okus mi je boljši krompir, ampak več hranil pa dobiš s skuto :)).

Eni z lahkoto same neke solatke pa jogurte jedo v službi. Jaz pa rabim nekaj bolj konkretnega. KOt je krompir, cmoki, kruh, riž… in seveda, da ni dan za dnem to konkretno: kruh.

Je pa stvar seveda lažja, ker je poletje in ker poleti res ne rabim vsak dan toplo jesti. Tako, da komot neka solata s testeninami ali pa rižem. Ampak ravno vsak dan pa res ne.

Pridna!! Občudujem te!
[/quote]

Hvala.
Saj, če bi imela kaj boljšega na vidiku, bi izbrala bolj udobno službo.
Sicer je fajn, ker sem cel dan v naravi.
Je pa smotano, ker nimam WCja, okrog pa vedno polno ljudi (delo je v turizmu), da še za prvi grm težko skočim. Za moške je lažje :).
Pa, če bom nabavila avto, bo tudi lažje. Ampak zaenkrat se pač moram znajti kakor vem in znam. Bo šla pa kaka kila dol :).

Je pa tako: pot s kolesom, fizično delo, in lakota je tu :).

Mislim, da se bo letos razširilo moje kuharsko znanje :).
Tule ste mi naštele kar nekaj jedi, ki jih ne poznam oz sem že slišala zanje pa jih nisem še delala. Tako, da bo potrebno sprobati :).

Hvala.
Saj, če bi imela kaj boljšega na vidiku, bi izbrala bolj udobno službo.
Sicer je fajn, ker sem cel dan v naravi.
Je pa smotano, ker nimam WCja, okrog pa vedno polno ljudi (delo je v turizmu), da še za prvi grm težko skočim. Za moške je lažje :).
Pa, če bom nabavila avto, bo tudi lažje. Ampak zaenkrat se pač moram znajti kakor vem in znam. Bo šla pa kaka kila dol :).

Je pa tako: pot s kolesom, fizično delo, in lakota je tu :).
[/quote]

Ni se bati zate, ker si pridna! Vztrajaj in nabiraj kondicijo, medtem pa išči še naprej.
Za WC pa bi moral delodajalec poskrbeti, če vas je več v teh pogojih, se le oglasite.

Dobre so tudi polpete in krompirjeva solata.
Ali pa skuhaš instant polento in jo, ko je še tekoča, naliješ v mali pekač po plasteh: polenta, šunka, sir, polenta … in popečeš v pečici.

Pozanimaj se če je v bližini kakšna dostava hrane, pa naj ti občasno pripeljejo. Drugače pa, kakšna pica se tudi da mrzla pojesti, nisem še probala rezancev ki jih samo zaliješ z vodo, eni jih hvalijo. Me pa zanima kaj jejo alpinisti ko grejo za več dni kam in imajo samo gorilnik s seboj. Juhe iz vrečke, konzerve?

Ne bi mi ravno dostavljali, ker je od parkinga do mene pol ure peš :).
Ja, alpinisti jedo take zadeve iz vrečke. Tudi cel kup hrane obstaja take v prahu, da jo samo z vodo zmešaš. Meni skrajno umetno in neokusno.
Sem že sprobala razne rezance, ki jih samo z vročo vodo zaliješ pa kako konzervo tudi, ampak meni ima vse skupaj obupen okus. Bi bilo pa za razmisliti kako si doma pripraviti take instant zadeve.

Ni se bati zate, ker si pridna! Vztrajaj in nabiraj kondicijo, medtem pa išči še naprej.
Za WC pa bi moral delodajalec poskrbeti, če vas je več v teh pogojih, se le oglasite.

Dobre so tudi polpete in krompirjeva solata.
Ali pa skuhaš instant polento in jo, ko je še tekoča, naliješ v mali pekač po plasteh: polenta, šunka, sir, polenta … in popečeš v pečici.
[/quote]

WC ne gre. Je samo steza, strmo v hrib do mene. Moram še včasih turistom dopovedovat, da pač ni možnosti. Moškim je pač vseeno, stopi na stran pa je. Ženske pa smo bolj zakomplicirane glede tega.
Polpeti so kar ok izbira. Sem zadnjič neke polpete iz čičerike delala pa je bila zadeva povsem okusna. Tudi tole s šunko, sirom, poletno se zanimivo sliši.

New Report

Close