Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kosilo za sabo – termovka in druge ideje

Kosilo za sabo – termovka in druge ideje

Razen osnove za prezganko nimam ideje, katere jedi bi se dale doma pripraviti na tak nacin, da jih samo zalijes z vroco vodo. Razen tega, ce prav razumem, je problem ze sama vroca voda.

Mi je pa medtem prisel na misel sataras z mesom, ki je dober na vseh temperaturah. Osnovo lahko vlozis v kozarce in sproti dodas samo meso. Ali pa strocji fizol, ko bo sezona.
Potrebujes enake kolicine, npr po 2 kg, paradiznika, paprike in cebule. Paradiznik na drobno nakockaj, posoli, stresi v cedilo za makarone in postavi v korito. Medtem, ko se paradiznik odceja, na drobno zrezi cebulo in papriko. Cebulo in preprazi do rumene ali svelo rjave barve. Dodaj papriko in prazi naprej toliko casa, da se zmehca. Potem dodaj odcejen paradiznik in kuhaj, da se precej zgosti. Tik pred koncem posoli. Nalozi v kozarce, zapri, pokrij z deko in pusti, da se cisto ohladi. Ce kateri pokrov ni prijel, shrani kozarec v hladilnik in kmalu porabi. Ostali pa zdrzijo kako leto.
Sproti potem dodaj na zelo tanke rezine ali trakce narezano in preprazeno poljubno meso. Porabis lahko tudi kake ostanke, npr govedino iz juhe in podobno. Ali pa posebej skuhas strocji fizol in potem samo zmesas skupaj.

Sicer pa… Kaj mislis, kaj jemo za malico tisti, ki delamo znotraj in si nosimo s sabo, ker nimamo nobene trgovine ali gostilne v blizini? Je se bolj omejeno, ker si zaradi strank ne mores privosciti nicesar z mocnim vonjem. Pa vsi nekako shajamo.

Stročji fižol je pa super ideja pa še obožujem ga. Kar samega, še raje pa s smetano. Paprike pa ne jem. O stročji fižol bo pa velikokrat na sporedu. Je tudi mrzel ok :). Kar tako sam, brez dodatkov, če ne gre drugače.
Včasih sem tudi jaz delala v pisarni. Samo tam je stvar čisto drugačna. imaš elektriko, imaš vodo, mi smo imeli tudi mikrovalovko, hladilnik. Tako, da ni zmanjkalo idej kaj si nesti s sabo.
Tule je pa smotano. Ker moram to prinesti na hrbtu, mora biti lahko, ne preveč težko, ne preveliko. Ni vode, ni elektrike. Odpade pogrevanje, odpade hladilnik, odpade pomivanje. Steklene posode za malico so načeloma super, ker se fajn pomijejo (v primerjavi s plastiko) so pa težke pa še razbijejo se. Najbolj praktični so sendviči, kruh pa recimo pečenka pa zelenjava pa še zraven sadje. Samo vsak dan to pač ne gre.

Kako delo v turizmu, če je od parkinga še pol ure hoje? In pridejo turisti nekam, kjer ni prav nič?


Saj to. Ce je neka turisticna tocka, bi vsaj kakega dixija postavili tam? In to celoletna turisticna tocka. In kaj ke sploh delalo cez zimo? Smucisca en mesec v sestevku.

tak kot v vojski.

mene pa resno zanima kje to delaš? da ni ne vode, ne elektrike, ne wc-ja, ne NIČ – ampak turisti so pa. kaj pa delaš potem tam, če ni nič in je sredi ničesar? ponudit jim ne moreš ničesar, kaj jim torej kažeš kako trava raste al kako? še na kredarici imajo v ponudbi hrano in pijačo in celo wc, tule pa pol ure od parkirišča nimaš absolutno ničesar, pa je toliko turistov da imaš delo v teh časih?? kot kaj? smerokaz??

Jao, pa kje eni živite no.
Ste že kdaj šli na kak turistični ogled kake naravne znamenitosti? A mislite, da se res do vsake stvari lahko pripelješ z avtom?
Ne vem no, ampak jaz poznam ogromno naravnih znamenitosti, ki so daleč od zadnjega parkinga. In ne, ne prinesejo vam povsod zraven dixijev. Na hrbtu mogoče ali kako si to predstavlajte?

Vsa čast, da zjutraj kolesariš 1 uro nekam, kjer ni niti vode. Jaz sem tudi neko obdobje kolesaril okrog pol ure v službo, vsak dan. Ampak, smo imeli tam tuš, tako da sem se lahko normalno umil. Drugače bi bil že zjutraj na delovnem mestu cel prešvican.

Sicer pa teme nisem odprla z namenom, da se analizira kje in kaj delam, ampak, da dobim dobre predloge za hladno kosilo, ki ga lahko s sabo neseš ali pa za kosila v termovkah.
Tako, da hvala za nasvete glede kosil.

New Report

Close