Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kradem temo – 3 nasveti strokovnjakinje za ločitve

Kradem temo – 3 nasveti strokovnjakinje za ločitve

No, pa je prišel dan, ko se celo meni zdi kakšen nasvet s poljudnih portalov pameten. Našla nedavno objavljeno tole: https://style.zurnal24.si/strokovnjakinja-za-locitve-je-zenskam-dala-3-zelo-koristne-nasvete/?utm_source=feedo&utm_medium=forum-footer-8&utm_campaign=Feedo

Da povzamem – kaj je pametno v zvezi:
1. ženske naj ne bodo preveč romantične na začetku zveze in naj ne pristajajo na vse
2. ni treba imeti skupnega računa (je pa treba poznati medsebojne finance in stroške ustrezno deliti)
3. o ločitvi je treba dobro razmisliti.

Se popolnoma strinjam z vsemi tremi nasveti.

1. Kakšna romantika. Rečeš da si z 100 ampak da je on naj naj.
Če je on z več kot 5 je kurbiš.

2. Jaz nimam nič a dragi boš kaj pomagal.

3. Kar je tvoje je moje, otroc tud, narazen pa ker so bile nevzdržnerazmere, rabim čas zase ( in novega)

Tako je pa res.

O POROKI je treba DOBRO razmisliti.

Ob poplavi nasvetov , ki so danes na voljo, sem se naučila najprej pogledat osebo, ki jih tala.
Kot je bil recimo pokojni Rugelj : ves pameten o odnosih in družinah – lastna družina pa v razsulu. Najprej sebe pošlihtaj, če si tako pameten.
Drugače pa ja.

Pa saj je ja znano, da vsi ti “strokovnjaki” s podroja psihologije imajo tudi sami razsute izkušnje. Od psihologov, psihiatrov, ipd.
Vem za primer, ko smo pripeljali po službeni dolžnosti eno odvisnico od drog na pogovor k psihologu, ki je delal z odvisniki od substanc- je sam rekel tako v “solo pogovoru”, da ne moreš razumet učinkov in posledic, če določenega tudi sam ne preizkusiš :)))


[/quote]

:-))))

Pa saj je ja znano, da vsi ti “strokovnjaki” s podroja psihologije imajo tudi sami razsute izkušnje. Od psihologov, psihiatrov, ipd.
Vem za primer, ko smo pripeljali po službeni dolžnosti eno odvisnico od drog na pogovor k psihologu, ki je delal z odvisniki od substanc- je sam rekel tako v “solo pogovoru”, da ne moreš razumet učinkov in posledic, če določenega tudi sam ne preizkusiš :)))
[/quote]

Ti lahko stvari preizkusiš, tudi razsuješ, bistvo je, da jih ZNAŠ pošlihtati, ne pa da ostanejo razsute (ali celi razsuvaš nove) , ti pa drugim pamet soliš.

Ko večno samske ostarele suhe veje pametujejo o nasvetih za zvezo, to se na vsak način potem mora obnest, saj izhajajo predvsem iz lasntih izkušenj. 😀

Ti lahko stvari preizkusiš, tudi razsuješ, bistvo je, da jih ZNAŠ pošlihtati, ne pa da ostanejo razsute (ali celi razsuvaš nove) , ti pa drugim pamet soliš.
[/quote]
Ad hominem je neobstoječ argument.

Ruglova metoda je delovala na specifičnem profilu ALKOHOLIKOV. Ni je bilo pa moč prenesti na vse alkoholike.
Zato tudi ne more delovati znotraj družine, ker problemi niso nujno alkoholni.. in četudi bi bili prav alkoholni, ne pomeni, da bo na vseh članih neka vrsta terapije delovala.

De omnibus disputandum..


Ad hominem je neobstoječ argument.

Ruglova metoda je delovala na specifičnem profilu ALKOHOLIKOV. Ni je bilo pa moč prenesti na vse alkoholike.
Zato tudi ne more delovati znotraj družine, ker problemi niso nujno alkoholni.. in četudi bi bili prav alkoholni, ne pomeni, da bo na vseh članih neka vrsta terapije delovala.
[/quote]

Ja. Njega sem dala kot primer, ker je od svojih pacientov zahteval urejeno družino in vključitev družine v zdravljenje (kar je pravilno) sam svoje pa ni mogel urediti.
Pa pustimo Ruglja, on je malo poseben primer, govorim o raznih gurujih, učiteljih, psihologih in podobno, ki so polni velikih besed in modrosti, ko jih pa pogledaš od blizu, živijo v popolnem razsulu in še sebe ne znajo spraviti v red.

1. Ne vem, koliko je bila romantična ona, jaz sem bil v oblakih! :)))))
2. Hm… poleg skupnega računa sva imela še njen račun. :))))))))))) (Moj, sicer ločen račun se je tretiral kot skupen).
3. O ločitvi sem dobro razmislil in se ločil po najhitrejšem možnem postopku. :)))))))))))))))))


Ad hominem je neobstoječ argument.

Ruglova metoda je delovala na specifičnem profilu ALKOHOLIKOV. Ni je bilo pa moč prenesti na vse alkoholike.
Zato tudi ne more delovati znotraj družine, ker problemi niso nujno alkoholni.. in četudi bi bili prav alkoholni, ne pomeni, da bo na vseh članih neka vrsta terapije delovala.
[/quote]

Ja… samo v zdravljenje je vzel človeka le, če je sodelovala tudi žena oz. družina. Tako so se ob alkoholnem sproti reševali še drugi problemi…

Dobre nasvete je dala tale odvetnica. Tako, da če jo bodo ženske poslušale ima zagotovljen biznis… :-)))

https://www.youtube.com/watch?v=Ra-Om7UMSJc

1. Ne vem, koliko je bila romantična ona, jaz sem bil v oblakih! :)))))
2. Hm… poleg skupnega računa sva imela še njen račun. :))))))))))) (Moj, sicer ločen račun se je tretiral kot skupen).
3. O ločitvi sem dobro razmislil in se ločil po najhitrejšem možnem postopku. :)))))))))))))))))
[/quote]Praviš, da si na hitro dobil brco v rit, da ni hotela razumet, da si “rezident”, ne lenuh, ki za nič svetu ni pripravljen ničesar delat.😁

Ja… samo v zdravljenje je vzel človeka le, če je sodelovala tudi žena oz. družina. Tako so se ob alkoholnem sproti reševali še drugi problemi…
[/quote]

Dokaj logično.
Če sta recimo alkoholika oba, ne moreš ozdraviti zgolj enega, ker ga bo drugi zvlekel spet nazaj.

Enako pri zasvojencih z ostalimi drogami.

Tudi, če nista oba alkoholika, MORA drugi sodelovati. Ne more npr. lepo po francosko spiti ob vsaki jedi kozarček vina. To ne gre.
Abstinirati nekako mora tudi partner.

De omnibus disputandum..

1.se strinjam
3.se strinjam

2.midva imava skupni racun, ampak pri nas se pogovarjava, informacije so tekoce, ne gledava dug drugemu pod prste vsak cent. Ne zapravljava po nepotrebnem in tudi ce kateri od naju zapravi denar za svojo duso, saj to je nekaj lepega in pozitivnega. Saj si zasluziva oba.
V primeru locitve pa vem zelo dobro, da bi se znala pomeniti in razdeliti vse kar spada v razhod, poleg denarja, nepremicnine, premicnin itd. Ne vem no, se pac razumeva in sva skladna, morda ravno zato, mislim, da do razhoda ne bo prislo. Nikoli ne ves, se ne slepim, ampak ljubsi so mi nasveti, kako dobro furat zakon.

Se strinjam glede vseh točk. Še zlasti z drugo 🙂

Dokaj logično.
Če sta recimo alkoholika oba, ne moreš ozdraviti zgolj enega, ker ga bo drugi zvlekel spet nazaj.

Enako pri zasvojencih z ostalimi drogami.

Tudi, če nista oba alkoholika, MORA drugi sodelovati. Ne more npr. lepo po francosko spiti ob vsaki jedi kozarček vina. To ne gre.
Abstinirati nekako mora tudi partner.
[/quote]

Uh… ne le to, gre tudi za to, da se omilijo prosledice, demontira stokholmski sindrom. 😉

Praviš, da si na hitro dobil brco v rit, da ni hotela razumet, da si “rezident”, ne lenuh, ki za nič svetu ni pripravljen ničesar delat.😁
[/quote]

Razlika v pogledih… ni vseeno kdo je razdiralec in kdo prekine nevzdržno razmerje. Tudi ni vseeno kdo iz razhoda pride manj poškodovan in kdo po tem napreduje in kdo po enem letu poskuša “greti postano župo”.
Jbg… ni treba, da svojo zgodbo cepiš name. 😉

1. Ne vem, koliko je bila romantična ona, jaz sem bil v oblakih! :)))))
2. Hm… poleg skupnega računa sva imela še njen račun. :))))))))))) (Moj, sicer ločen račun se je tretiral kot skupen).
3. O ločitvi sem dobro razmislil in se ločil po najhitrejšem možnem postopku. :)))))))))))))))))
[/quote]

Vidiš, pri točkah 1, 2 so ti nasveti odlični in bi tudi tebi koristili. Bi si moral k tej ženski po nasvet, ker moški sami niste sposobni razmišljat.

Vidiš, pri točkah 1, 2 so ti nasveti odlični in bi tudi tebi koristili. Bi si moral k tej ženski po nasvet, ker moški sami niste sposobni razmišljat.
[/quote]

Hehe… Ko dojamemo, za kaj gre pa “moški sami niste sposobni razmišljat”.
Rekel sem si, da se nikoli več ne bom podrejal na tak način kot sem se do ločitve. Zato danes bolje živim. 😉

Če je katera samska… in se strinja s točko 1 in 2 ji nudim partnerstvo “Friends with Benefits”.
Stanujeva vsak na svojem… lahko tudi v različnih državah.

Ko boš prišla na plano s točko 3. (pogovor o razhodu)… bo najina zveza trajala natanko še 1. sekundo. Toliko namreč potrebujem, da ti rečem Adijo. Od sedaj naprej ne želim več biti razlog za tvojo nesrečo. Mislim, da ti bo tudi brez mene šlo dobro od rok. Pa še odločil se bom namesto tebe, ker si ti v dvomih. :-)))

Spoštovane… pisne ponudbe lahko pošljete v tej temi. :-)))

Tara S Kaaaj pa je tebi???

Ah na začimbe si pozabila :)))))Pusti nasvete….
Tisti ščepec je ta pravi….
sam zdej ne vem za kaj se gre
za ostat skupi ali za se ločit?

O ločitvi je pa tako, že ko nanjo prvić pomisliš…je konec.

Tara S Kaaaj pa je tebi???

Ah na začimbe si pozabila :)))))Pusti nasvete….
Tisti ščepec je ta pravi….
sam zdej ne vem za kaj se gre
za ostat skupi ali za se ločit?

O ločitvi je pa tako, že ko nanjo prvić pomisliš…je konec.
[/quote]

Nasvete je sicer dala odvetnica za ločitve, a jih razumem kot nasvete za dobro zvezo. Odvetnica je najbrž dolgo spremljala in ugotavljala, kaj so najpogostejši razlogi za ločitve (in tudi, da si v postopku ločitve marsikdo premisli, a škoda je že narejena) in je iz tega potegnila neke sklepe glede dobrih in slabih strani v zvezi. Meni se zdijo ti nasveti dobri.

Tema pa nima zveze z mojo aktualno ljubezensko situacijo (morda s preteklostjo). Nič bati, ne razmišljam o ločitvi. Itak je moj dragec priklenjen na radiator, ključa pa najbrž ne bi najdla. 😉

Nasvete je sicer dala odvetnica za ločitve, a jih razumem kot nasvete za dobro zvezo. Odvetnica je najbrž dolgo spremljala in ugotavljala, kaj so najpogostejši razlogi za ločitve (in tudi, da si v postopku ločitve marsikdo premisli, a škoda je že narejena) in je iz tega potegnila neke sklepe glede dobrih in slabih strani v zvezi. Meni se zdijo ti nasveti dobri.

Tema pa nima zveze z mojo aktualno ljubezensko situacijo (morda s preteklostjo). Nič bati, ne razmišljam o ločitvi. Itak je moj dragec priklenjen na radiator, ključa pa najbrž ne bi najdla. 😉
[/quote]
Odvetnica je res pravi naslov za nasvete o zvezi…… jaooooooo😂

Tvoj dragec pa, stara neprebavljiva suha veja komaj najde enega ločenca, to res lahko smatraš kot kvalitetno zvezo in lahko takoj talaš drugim nasvete. 😂

New Report

Close