Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ljubljančani imajo zlata stanovanja

Ljubljančani imajo zlata stanovanja

S takimi starimi stanovanj v LJ je križ.
Enkrat sem stanovala v enem. Nisem mogla verjeti, notri je bilo polno faraonk. Doma sem s podeželja in so mi bile te faraonke totalni šok. Na podeželju res nismo vajeni, da ti po oblačili in telesu lazijo faraonke in te grizejo.
Potem v drugem stanovanju samo ropot, vse se je skoz slišalo, še premikanje stolov od sosedov.
Ropot, trušč pa povsod.
Če si s podeželja, ti je težko dojeti, da po mestu letajo podgane (ja tudi to sem doživela), da imaš v stanovanju faraonke, da je povsod ropot in nemir pa da niti ponoči ni miru.

Resljeva 48. Bajta je že na zunaj tako uboga, da me niti u nulo zrihtano stanovanje ne bi prepričalo v nakup. Niti za 100 jurjev. Sploh v hišo stopila ne bi. Niti ne bi marala živet tik ob avtobusni in železniški postaji. Poleg tega tudi stanovalci v taki bajti ne morejo bit kaj prida, da jim bajta takole razpada. Plečnikovo stopnišče me pa prav malo briga pri vsem skupaj.
Tudi kot turist ne bi šla stanovat v tako bajto niti pod razno. Dostikrat najemam apartmaje na airbnb po tujini in mi je poleg urejenosti stanovanja pomembna tudi okolica in videz zgradbe.

Res je, bloki na Resljevi cesti so bili last železnice in tudi moj oče je dobil tam stanovanje. Kasneje ga je po Jazbinšku odkupil kot tudi vsi ostali za malo denarja. Takrat, ko se je to odkupovalo so bile še marke in je dal zanj 4000 mark za 45m2. Tam sem odraščala in razmere so bile obupne. Napovedi prihodov, odhodov vlakov in avtobusov preko celega dneva in noči. Saj se navadiš in potem ne slišiš več. Edini plus je bil, da smo imeli na dvorišču dovolj prostora za parkiranje. Ga pa ni denarja, da bi še kdaj stanovala tam. In kakor sem napisala, po smrti staršev smo to stanovanje prodali za 90.000 eur, je pa bilo potrebno celotne adaptacije. Precej stanovanj so tam dediči prodali odvetnikom, za njih je to zanimiva lokacija zaradi bližine sodišča. Naše je kupila družina s 4 otroki, ki bodo v Ljubljani študirali, je vseeno bolje nekaj kupiti, če lahko kot pa nekaj let plačevati najemnino. Da pa postavijo ceno 350.000eur se mi ne zdi normalno in rada bi poznala tistega, ki bo to kupil.

Lepo vas prosim, no, poglejte si najemnine po Sloveniji. Če mislite, da je v Mb ali Ce poceni, ker stane luknja od garsonjere 250 eur, v Ljubljani pa 500 eur, vam matematika ne gre najbolj. Tista luknja ob nakupu v Mariboru stane samo četrtino ljubljanske cene. Kaj vam torej ni jasno?? Še prenizke so ljubljanske najemnine!

Tržno vrednost stanovanja je možno dokaj natančno oceniti tukaj http://prostor3.gov.si/zvn/zvn/ZVN.html

Tukaj so zbrane vrednosti po dejanski vrednosti prodaje in ne po oglaševani vrednosti, ki je le želja ne pa tudi resničnost. Razen za Airbnb stanovanja v ožjem centru Ljubljane, na Bledu in obali.

hahahaha, ta oglas je res bad joke. Folk je zmešan. Za takšno jadno, dobesedno JADNO stanovanje in slabih 50 kvadratov hočejo 35.000??? Ahahahahaha!!!! Ko bi vsaj vložili 3.000 pa ga spedenali, da vsaj nekako zgleda, en pa da to jado prodajajo.


DDV se obračuna na provizijo nepremičninske agencije, ki bo 2{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od dosežene prodajne vrednosti

za avtorja pa…
na manhattnu si s tem denarjem še riti ne moreš obrisat
[/quote]

Ne vem, če dobiš za ta denar kaj na Manhattnu, definitivno pa dobiš v New Yorku marsikaj uporabnega, boljšega in na boljši lokaciji že za bistveno manj denarja:

https://homes.trovit.com/index.php/cod.search_adwords_homes/ppc_landing_type.2/type.1/what_d.studio{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20apt{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20nyc/sug.0/tracking./isUserSearch.1/origin.11/order_by.relevance/city.New{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20York{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20City/price_min.50000/price_max.600000/

Približno v istem cenovnem rangu 350.000€ oz. okrog 400.000$ pa recimo to:
https://www.zillow.com/homedetails/25-W-64th-St-APT-8C-New-York-NY-10023/82809987_zpid/?trv_cid=bb27c325764bcec78306a9be74db3a7a482785fd&utm_source=Trovit&utm_medium=CPC&utm_campaign=campaign1

[img]https://photos.zillowstatic.com/p_f/IS6umf42lvfnk31000000000.jpg[/img]
[img]https://photos.zillowstatic.com/p_f/ISecagd2rhh4z31000000000.jpg[/img]
[img]https://photos.zillowstatic.com/p_f/ISibgfli87rvk31000000000.jpg[/img]

https://www.zillow.com/homedetails/24-5th-Ave-APT-326-New-York-NY-10011/72513366_zpid/?trv_cid=3f086e1e76e778505a872b2c75a00a147bae0ead&utm_source=Trovit&utm_medium=CPC&utm_campaign=campaign1
[img]https://photos.zillowstatic.com/p_f/ISu8ywcngj0ebs0000000000.jpg[/img]
[img]https://photos.zillowstatic.com/p_f/ISe877p9q5vpfd0000000000.jpg[/img]
[img]https://photos.zillowstatic.com/p_f/ISucx2wel04v5d0000000000.jpg[/img]

Torej kupiš stanovanje na Manhatnu. V čem je problem?
[/quote]

Ja a boš z Manhattna hodil v službo v Ljubljano? Če se gre pa za oddajanje pa definitivno Manhattan, ja.
Skrajni čas je, da Ljubljančani padejo na realna tla s temi svojimi cenami nepremičnin in vsem, kar se dogaja v Ljubljani. Te cene niso odraz realnega stanja nititi realnega povpraševanja niti realne vrednosti, ničesar. So samo umetno povzdignjene. bi bil tudi že skrajni čas, da se ljubljansko nepremičninsko mafijo enkrat za vselej razturi.

hahahaha, ta oglas je res bad joke. Folk je zmešan. Za takšno jadno, dobesedno JADNO stanovanje in slabih 50 kvadratov hočejo 35.000??? Ahahahahaha!!!! Ko bi vsaj vložili 3.000 pa ga spedenali, da vsaj nekako zgleda, en pa da to jado prodajajo.
[/quote]
Še enkrat beri za seboj, tvoja cena namreč ni joke! Je predvsem in samo pravilna! Brat je treba,ahahahah!!!

Ja a boš z Manhattna hodil v službo v Ljubljano? Če se gre pa za oddajanje pa definitivno Manhattan, ja.
Skrajni čas je, da Ljubljančani padejo na realna tla s temi svojimi cenami nepremičnin in vsem, kar se dogaja v Ljubljani. Te cene niso odraz realnega stanja nititi realnega povpraševanja niti realne vrednosti, ničesar. So samo umetno povzdignjene. bi bil tudi že skrajni čas, da se ljubljansko nepremičninsko mafijo enkrat za vselej razturi.
[/quote]
Na tisti strani so dosežene prodajne cene, oglasi sploh niso realni.


Še enkrat beri za seboj, tvoja cena namreč ni joke! Je predvsem in samo pravilna! Brat je treba,ahahahah!!!
[/quote]
Trend cen je trend cen in v LJ je trend cen nerealen, samo idiot, ki ne vidi 5 cm od svojega nosu, kupuje stanovanje v Ljubljani. Kot investicijo pa samo idiot na kvadrat.

https://www.trulia.com/for_sale/New_York,NY/100000-450000_price/CONDO_type/

Haha, pa poglejte stanovanja spodaj, ko so 3x boljša pa z nižjo ceno lol :D. A je lokacija (center Lj.) tu vredna 300k 😀

Jaz bi tak oglas fuk.nil z nepremicnin.net. Ta oglas ni normalen.

Jaaa, to ni kar tko,,to je arhitekta Plecnika dediščina, to je lokacija, to je center, to je doma, je domače, to ni Amerika, Amerika je tu pri nas doma. Jaaa, se bo ze našel kakšen kupec!
Bo pa kakšen arhitekturno razgledan Rus to kupil če vi nočete. Tko!!
Se norca delate iz stavbne in kulturne dediščine, zapuščine velike vrednosti, ker ne cenite in ker nimate dost v žepu. Če ni stavba v notranjosti že razturana od proletariata, ki se norčuje in ne vidi potenciala.

Veš kaj, celo Evropo pa še dve drugi celini sem že prepotovala. Res pa, da sama, in ne s kupico drugih ljudi. Zato točno vem, da dobiš cenejše zadeve. Recimo sredi Dunaja dobiš lepo urejen, čist hostel, za 20€. Pa primerjaj Dunaj in LJ. Bistvena razlika, a ne da?
Glede varnosti v LJ: verjetno okrog ostalih ŽP po ostalih slovenskih mestih ni pol toliko psihotov kot v LJ. Ampak to ni nič kaj takega, tudi po drugih glavnih mestih je ravno okrog Žp največ psihičev. Tako, da tam pač prenočiš, ko pač čakaš na vlak za naprej.
[/quote.]

Kaj je to POTRDIJA? Misliš PODRTIJA? Ni zatipkano, si večkrat to napisala. Kaj pa je KUPICA LJUDI? Kopica mogoče?

Jaaa, to ni kar tko,,to je arhitekta Plecnika dediščina, to je lokacija, to je center, to je doma, je domače, to ni Amerika, Amerika je tu pri nas doma. Jaaa, se bo ze našel kakšen kupec!
Bo pa kakšen arhitekturno razgledan Rus to kupil če vi nočete. Tko!!
Se norca delate iz stavbne in kulturne dediščine, zapuščine velike vrednosti, ker ne cenite in ker nimate dost v žepu. Če ni stavba v notranjosti že razturana od proletariata, ki se norčuje in ne vidi potenciala.
[/quote]

Brez zamere, ampak po slikah sodeč ni videt, da bi aktualni lastnik stanovanja dal kaj preveč na kulturno dediščino. Če se gre za tiste štenge… jih lahko pridemo tudi zastonj gledat, brez da kupimo stanovanje. V Ljubljani, mogoče še več v Mariboru, je veliko meščanskih stanovanj, nekatera v zgradbah celo vilah, ki so pod spomeniškim varstvom, druga ne. In problem teh stanovanj je, da so bila po vojni dejansko dana v upravljanje proletariatu, ne meščanom, to pa je bilo tako kot da bi svinjam metal bisere. Ker niso bila lastniška, se v njihovo vzdrževanje in obnovo dolga leta ni vlagalo, potem so po Jazbinšku končno prišla v privat last. Novi lastniki so bili večinoma tisti, ki so že prej živeli v teh stanovanjih, ki so jih dobili službeno ali kakor pač kdo in večina res ni znala cenit, kaj so dejansko dobili za “male pare”. Zdaj leta 2019 bi pa hoteli s tem služit bajne denarje. Ne gre to tako. In to stanovanje, Plečnik gor ali dol, NI vredno 350.000 evrov. Tudi njegovo stanje ni vredno omembe Plečnika v istem kontekstu.

Imaš prav. S to pomembno opombo, da v tem primeru ne gre za luksuzno stanovanje. In noben normalen ne bo 350.000 vložil v to. Drugače pa toliko denarja v nepremičnino v Ljubljani zabije skoraj vsaka družina s hišo, tako da nek blazen denar to vseeno ni. Gre samo za to, da to stanovanje ni vredno toliko in to je vse.
Jaz bi za takšno stanovanje dal max 160.000 evrov, upoštevaje dobro lokacijo s Plečnikom vred in relativno majhno kvadraturo, komajda primerno za kakšno družino in več kot očitno slabo stanje oz. vzdrževanje stanovanja.

Imaš prav. S to pomembno opombo, da v tem primeru ne gre za luksuzno stanovanje. In noben normalen ne bo 350.000 vložil v to. Drugače pa toliko denarja v nepremičnino v Ljubljani zabije skoraj vsaka družina s hišo, tako da nek blazen denar to vseeno ni. Gre samo za to, da to stanovanje ni vredno toliko in to je vse.
Jaz bi za takšno stanovanje dal max 160.000 evrov, upoštevaje dobro lokacijo s Plečnikom vred in relativno majhno kvadraturo, komajda primerno za kakšno družino in več kot očitno slabo stanje oz. vzdrževanje stanovanja.
[/quote]

V bistvu bi pa še raje za 160.000 v Ljubljani kupil tole:

https://www.nepremicnine.net/oglasi-prodaja/lj-center-poljanska-cesta-stanovanje_6217238/

Jaaa, to ni kar tko,,to je arhitekta Plecnika dediščina, to je lokacija, to je center, to je doma, je domače, to ni Amerika, Amerika je tu pri nas doma. Jaaa, se bo ze našel kakšen kupec!
Bo pa kakšen arhitekturno razgledan Rus to kupil če vi nočete. Tko!!
Se norca delate iz stavbne in kulturne dediščine, zapuščine velike vrednosti, ker ne cenite in ker nimate dost v žepu. Če ni stavba v notranjosti že razturana od proletariata, ki se norčuje in ne vidi potenciala.
[/quote]
To mora, da je sarkazem, ker mene je do solz nasmejalo, lol.

Kaksna rupa na res zmagovalni lokaciji, lol. Stanovanje seveda ni zanimivo za ziveti. Kar se investicije za airbnb oddajanje tice pa takole:
1) Marsikje po svetu so ze prepovedi oddajanja preko airbnb-a. Ne prevec stavit, da bo to vecno laufalo. Tudi oddajanje na crno je ze vse tezje.
2) Blizina zeleznice & autobusne je ze super. Ampak katera petorka pri zdravi pameti, ki bi za noc ali dve tu prespala, potuje z javnim prevozom? Pa se tisti, ki bi tu prespali, bi v mesecu dni spisali taksne revjuje, da bi bilo nove goste vse tezje dobiti. To bi znalo biti prav zabavno branje, lol.

Je. Kakih 8X (osemkrat) bolj vredna, kot recimo v Litiji, Brezovici, Dragomerju, Vrhniki.
Žal. Ali na srečo. Kakor za koga…

Je. Kakih 8X (osemkrat) bolj vredna, kot recimo v Litiji, Brezovici, Dragomerju, Vrhniki.
Žal. Ali na srečo. Kakor za koga…
[/quote]

Osemkrat? Si ziher, da na Vrhniki ali Brezovici lahko kupiš garsonjero za 15.000 evrov? In dvosobno stanovanje za 20.000?

Osemkrat? Si ziher, da na Vrhniki ali Brezovici lahko kupiš garsonjero za 15.000 evrov? In dvosobno stanovanje za 20.000?
[/quote]

Stanovanju je dosodil 50 in 300 za lokacijo. Vzemiva raje Brezovico, Borovnico ali Logatec, ker imajo zeleznisko postajo. Ce se vedno stanovanju dosodimo 50, potem je lokacicja vredna 300 / 8 = 25. In bi enako stanovanje stalo torej namesto 350 samo se 75 tisoc.

Ne vem sicer, ce domneva drzi. Zgolj razlagam, kako je treba interpretirat preproste matematicne naloge.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Stanovanju je dosodil 50 in 300 za lokacijo. Vzemiva raje Brezovico, Borovnico ali Logatec, ker imajo zeleznisko postajo. Ce se vedno stanovanju dosodimo 50, potem je lokacicja vredna 300 / 8 = 25. In bi enako stanovanje stalo torej namesto 350 samo se 75 tisoc.

Ne vem sicer, ce domneva drzi. Zgolj razlagam, kako je treba interpretirat preproste matematicne naloge.
[/quote]

Eh, spet sem bil prehiter. 300 / 8 ni 25, ampak 37,5. Torej je skupna cena 87,5 in ne 75, kot sem narobe izracunal.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

A ni fajn da živimo v svobodni državi, da lahko vsak zahteva za svoje stanovanje ogromno, ostalim pa ni potrebno tega zneska plačati, če nočejo. Lastniku bo pač stanovanje stalo prazno, stroški se bodo nabirali, in bo moral spuščati ceno, dokler se ne bo našel kdo, ki bo novo ceno pripravljen plačat.

Nevem pa zakaj bi se monovci vmešavali v želje nekega tretjega prodajalca in kupca.

Osemkrat? Si ziher, da na Vrhniki ali Brezovici lahko kupiš garsonjero za 15.000 evrov? In dvosobno stanovanje za 20.000?
[/quote]

Nisi razumel, ali pa nisem bil dovolj jasen.

Garsonjera, ki je v Litiji recimo 20.000, je v Ljubljani, v centru (kjer garsonjer praktično ni, saj je bil center zgrajen pred 120 leti) 160.000…

Če ne osemkrat pa najmanj petkrat VEČ.
In ja, živim v strogem centru. In vem, kaj (mi) ponujajo tisti, ki so tako neumni, da bi radi prišli živet v strogi center.

Mi, pravi meščani, glede na izginjanje Slovencev v Ljublajni in glede na to, da bo čez 25 let v Ljubljani kalifat, bežimo stran.
Na mediteran, ali kam drugam…

New Report

Close