Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ljubljančani imajo zlata stanovanja

Ljubljančani imajo zlata stanovanja

Eh, spet sem bil prehiter. 300 / 8 ni 25, ampak 37,5. Torej je skupna cena 87,5 in ne 75, kot sem narobe izracunal.
[/quote]

No, Borovnica je nekaj čisto drugega kot recimo Brezovica, Logatec je pa nekaj vmes. Ampak tudi v Borovnici in Logatcu se ravno ne tare dvosobnih stanovanj za 80 tisočakov.
Sem šla preverit: Logatec dve stanovanji do 80.000, garsonjera in dvosobno. Ostalo je vse dražje.

Nisi razumel, ali pa nisem bil dovolj jasen.

Garsonjera, ki je v Litiji recimo 20.000, je v Ljubljani, v centru (kjer garsonjer praktično ni, saj je bil center zgrajen pred 120 leti) 160.000…

Če ne osemkrat pa najmanj petkrat VEČ.
In ja, živim v strogem centru. In vem, kaj (mi) ponujajo tisti, ki so tako neumni, da bi radi prišli živet v strogi center.

Mi, pravi meščani, glede na izginjanje Slovencev v Ljublajni in glede na to, da bo čez 25 let v Ljubljani kalifat, bežimo stran.
Na mediteran, ali kam drugam…
[/quote]

Nisem razumela, ampak vseeno lokacija ni osemkrat več, mogoče petkrat več, in potem je cena tega konkretnega stanovanja počasi 200.000, kar je pa potem že bliže reali, sploh ko kupec glede na stanje stanovanja zbije ceno na 160.000.
Sicer pa lahko sklepamo po ostali ponudbi v centri, ali je 350.000 za stanovanje, potrebno skoraj kompletne obnove, cena, za katero se lahko tudi proda.

V bistvu je to stanovanje skoraj najdražje v rangu 1,5-, 2- in 2,5-sobnega stanovanja.
Za primerjavo, kakšno stanovanje stane enako (na Mestnem trgu):

https://www.nepremicnine.net/oglasi-prodaja/lj-center-mestni-trg-virtualni-ogled-stanovanje_6133139/

No, Borovnica je nekaj čisto drugega kot recimo Brezovica, Logatec je pa nekaj vmes. Ampak tudi v Borovnici in Logatcu se ravno ne tare dvosobnih stanovanj za 80 tisočakov.
Sem šla preverit: Logatec dve stanovanji do 80.000, garsonjera in dvosobno. Ostalo je vse dražje.
[/quote]

Joj, tako dalec pa ne morem debatirat, ker sem nepodkovan. Meni se zdijo v Sloveniji stanovanja tako ali tako daaaalec prenapihnjenih cen. Ce se drzim razmerij, ki jih poznam (dohodki in cena m2), mi je vse (v okviru nekih povprecnih cen) nad 95 tisoc za trisobno stanovanje strasansko prenapihnjeno.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Ne, ni fajn, da se postavljajo takšne nerealne cene, ker to posredno vpliva na dvig cen za celo mesto. Če se bo pojavilo stanovanje s takšno ceno, bo podobno stanovanje za 250 čukov zgledalo poceni, a je tudi to prenapihnjena cena. In tako se potem verižno dvigajo cene.
Te stvari se da tudi umetno regulirat. Tudi navzdol. Podobno kot na bolhi delajo lastniki zastavljalnic. Da lahko nekomu za zastavljen predmet ponudijo čim manj denarja, fiktivno dajo oglas za isti predmet na bolho (recimo telefon, foto aparat). Podobno bi morali delat kupci stanovanj, da bi zmrdali trg navzdol, ampak kaj ko se nobenemu en da tega delat oz. nimajo stanovanj za fejk oglase.

Ne, ni fajn, da se postavljajo takšne nerealne cene, ker to posredno vpliva na dvig cen za celo mesto. Če se bo pojavilo stanovanje s takšno ceno, bo podobno stanovanje za 250 čukov zgledalo poceni, a je tudi to prenapihnjena cena. In tako se potem verižno dvigajo cene.
Te stvari se da tudi umetno regulirat. Tudi navzdol. Podobno kot na bolhi delajo lastniki zastavljalnic. Da lahko nekomu za zastavljen predmet ponudijo čim manj denarja, fiktivno dajo oglas za isti predmet na bolho (recimo telefon, foto aparat). Podobno bi morali delat kupci stanovanj, da bi zmrdali trg navzdol, ampak kaj ko se nobenemu en da tega delat oz. nimajo stanovanj za fejk oglase.
[/quote]

Cene so take, ker ljudje toliko plačujejo (no, nekaj manj, se že scenkajo kaj). Saj tud na avto net se pojavi vsak dan 10 “luksuznih” avtov, 10+ let starih za 5keur+. Pa potem čez dva tedna je 4500, pa čez dva tedna je 4000, potem pa se začne iztekat tehnični, žena je tečna, ker je kripa na dvorišču, akumulator je treba filat na polnilcu… pa gre prvemu, ki ponudi 2500.

Če bi se šla “regulacijo”, kupi 10 hofer sim kartic, pa ga vsak dan kliči pa reči “ponujam 20.000eur”. Vemo pa, da bi najboljša regulacija bila ravno sprostitev/olajšanje regulacije, in več gradbenih dovoljenj, ker v ljubljanski kotilini je še ogromno placa, ki bi se ga dalo pozidat, večja ponudba bi pa avtomatsko spustila ceno.

Katastrofa, v to plesnivo, hladno, staromodno luknjo se ne bi zbasala pa če mi plačajo. Ziher je ena cifra viška.

Luksuz ahahahaha.turist gre raj 15 iminut vstran,pa dobi boljši luksuz .tole je pač presenečanje.seveda se bo prodalo.kakemu trgovskemu centru za trikrat nižjo ceno .luksuz bwahahaha ta je pa dobra,če je tole luksuz.bo treba mal v svet,ali pa v druge lepe slovenske kraje, da boš videl,kaj je luksuz

New Report

Close