Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ljubljančani, kakšne sobe oddajate za skoraj 200€ ?!

Ljubljančani, kakšne sobe oddajate za skoraj 200€ ?!

Zdaj pa ne verjamem več, da si imela kdaj zoisovo, ker si bralno nepismena. Izražaš se itak čist neizobraženo, ampak pustiva to na strani. Kakor se spomnim, ni nihče rekel, da se Zoisovo dobi po vezah, je pa ena omenila, da si včasih moral bit predlagan, kar je pač res!
Predlagati so te morali učitelji, po kakšnem ključu je šlo ne vem, vem da na naši šoli ni bil skoraj nihče predlagan, pa nas je bilo precej takih s priznanji, odličnjakov čez vsa leta. Šele ko sem bila nekje v srednji šoli, se je okoli razširila novica, da se lahko po novem prijaviš sam. Pa sem stara pod 30.

Mogoče so predlagali samo tiste, ki so šli na njim všečno srednjo šolo, kaj pa vem. In mogoče je ravno to nekaj, s čimer se vam v manjših krajih ni treba ukvarjat, ker je srednjih šol manj in ni vse razdeljeno na elitne/manj elitne (pa nisem iz LJ, da ne bo pomote).
[/quote]

Ojej, ženska od kje ti take neumnosti?
Pa kaj vam ni jasno?
Štipendijo dobijo tisti, ki so v šoli najbolje opravili IQ test. Lahko so leni kot gnoji, če imajjo visok IQ dobijo štipendijo pa , če se vpiešjo na frizersko šolo. Je pa res, da jo lahko izgubijo, če imajo recimo zadosten uspeh. Z dobrim se mi zdi, da še zvozijo.
[/quote]

Zahtevano povprečje ocen za Zoisovo je trenutno 4,1 za SŠ kakor vem. Tako da ne, ne moreš bit zadosten, ni računice.

In meni je vseeno, če ti misliš, da pišem neumnosti. Govorim dejansko stanje s katerim sem imela sama opravka v osnovni šoli, predno sem šla naprej. Pa nisem edina, samo dvomim da se bo kdo od vseh cca 90, ki nas je takrat zaključevalo na naši OŠ, tukaj znašel da potrdi kar govorim.

Glede na to, da govoriš o preteklosti, je navajanje današnjih kriterijev nepomembno.
Raje povej, kateri letnik si, bodo tvoje navedbe o raznih štipendijah, subvencijah, OD-jih dobile večjo težo. No… ali pa ne.

Ne, to ni po vezah. Ker lezenje v rit nekomu, ki je 2x starejši od tebe, ki je tvoj profesor, ni enako kot imeti kontakt nekje in preko njega priti do službe/ugodnosti. A razumeš?

In ja, v letih ko si moral bit predlagan za Zoisovo, je bilo zgleda bistveno, da si učiteljem všeč in ne, zgolj dobre ocene/IQ niso dovolj za to.

Pa ne bluzi no, smo tudi mi pisali teste. Pa kljub rezultatom, priznanjem iz matematike, slovenščine, angleščine in še kaj, kljub vsemu temu NIKOLI nisem imela Zoisove. Na točki, ko si se lahko predlagal sam, se s tem nisem več ukvarjala, ker se mi je zdelo vse že brezveze. (In zdaj boš rekla, da lažem, ker ti resnica ni všeč.)

Ampak vidim tukaj en drug problem, ti si očitno bila že vzgajana v duhu, da se imajo “ljubljanske srajce” za nekaj več in da si ti nekaj manj, in zdaj si ta victim mentality ponotranjila še v odrasli dobi.
[/quote]

Konec osnovne šole je bilo vse odvisno od profesorjev in marsikaj od ritolezenja. V srednji šoli si bil pa pač z zlatim priznanjem na naravoslovnem nivoju ter odličnim uspehom avtomatsko kandidat. Če si se po testih uvrstil med zgornja 2{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} populacije, si štipendijo avtomatsko dobil.

Ja, dejansko so bila merila za neritolezce višja, vendar dosegljiva. Pač si sposobna, pridna, genij pa pač ne. Kot na žalost sicer tudi mnogi Zoisovi štipendisti. Vendar pa apriori ne moreš sklepati o nekem štipendistu.
[/quote]

Ne vem kje sem pisala, da sem genij? Meni je vseeno za Zoisovo in tudi mi je vseeno za to, da je nisem imela. Je dejstvo, da nisem šla na določeno gimnazijo, na katero naj bi odličnjaki naše generacije šli, kar je sigurno zbodlo koga od mojih učiteljev.

Kar se tiče srednje šole, sem pa tako rekla, da enkrat ko si lahko “kandidiral sam” jaz tako nisem, ker mi to ni bilo pomembno. Sploh pa nisem bila nikoli v naravoslovnih vodah in niti nisem lovila petic in priznanj.., meni je bolj pomembno to, da sem danes tam kjer hočem bit 🙂

Moje pisanje o Zoisovi je imelo samo eno poanto – dopovedat tisti, ki govori o požeruhih, da si včasih moral bit predlagan in ni bilo vse v testu, ki ga ona omenja.

Ne, to ni po vezah. Ker lezenje v rit nekomu, ki je 2x starejši od tebe, ki je tvoj profesor, ni enako kot imeti kontakt nekje in preko njega priti do službe/ugodnosti. A razumeš?

In ja, v letih ko si moral bit predlagan za Zoisovo, je bilo zgleda bistveno, da si učiteljem všeč in ne, zgolj dobre ocene/IQ niso dovolj za to.

Pa ne bluzi no, smo tudi mi pisali teste. Pa kljub rezultatom, priznanjem iz matematike, slovenščine, angleščine in še kaj, kljub vsemu temu NIKOLI nisem imela Zoisove. Na točki, ko si se lahko predlagal sam, se s tem nisem več ukvarjala, ker se mi je zdelo vse že brezveze. (In zdaj boš rekla, da lažem, ker ti resnica ni všeč.)

Ampak vidim tukaj en drug problem, ti si očitno bila že vzgajana v duhu, da se imajo “ljubljanske srajce” za nekaj več in da si ti nekaj manj, in zdaj si ta victim mentality ponotranjila še v odrasli dobi.
[/quote]

Konec osnovne šole je bilo vse odvisno od profesorjev in marsikaj od ritolezenja. V srednji šoli si bil pa pač z zlatim priznanjem na naravoslovnem nivoju ter odličnim uspehom avtomatsko kandidat. Če si se po testih uvrstil med zgornja 2{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} populacije, si štipendijo avtomatsko dobil.

Ja, dejansko so bila merila za neritolezce višja, vendar dosegljiva. Pač si sposobna, pridna, genij pa pač ne. Kot na žalost sicer tudi mnogi Zoisovi štipendisti. Vendar pa apriori ne moreš sklepati o nekem štipendistu.
[/quote]

Fovšija je huda stvar.
Če nekdo ne dobi štipendije, je pa treba najti izgovor,. Zakaj je ni dobil in blatiti druge.

Ojej, ženska od kje ti take neumnosti?
Pa kaj vam ni jasno?
Štipendijo dobijo tisti, ki so v šoli najbolje opravili IQ test. Lahko so leni kot gnoji, če imajjo visok IQ dobijo štipendijo pa , če se vpiešjo na frizersko šolo. Je pa res, da jo lahko izgubijo, če imajo recimo zadosten uspeh. Z dobrim se mi zdi, da še zvozijo.
[/quote]

Zahtevano povprečje ocen za Zoisovo je trenutno 4,1 za SŠ kakor vem. Tako da ne, ne moreš bit zadosten, ni računice.

In meni je vseeno, če ti misliš, da pišem neumnosti. Govorim dejansko stanje s katerim sem imela sama opravka v osnovni šoli, predno sem šla naprej. Pa nisem edina, samo dvomim da se bo kdo od vseh cca 90, ki nas je takrat zaključevalo na naši OŠ, tukaj znašel da potrdi kar govorim.
[/quote]

Ne zadosten res ne moreš biti.
PIšeš pa skrajne neumnosti.

Konec osnovne šole je bilo vse odvisno od profesorjev in marsikaj od ritolezenja. V srednji šoli si bil pa pač z zlatim priznanjem na naravoslovnem nivoju ter odličnim uspehom avtomatsko kandidat. Če si se po testih uvrstil med zgornja 2{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} populacije, si štipendijo avtomatsko dobil.

Ja, dejansko so bila merila za neritolezce višja, vendar dosegljiva. Pač si sposobna, pridna, genij pa pač ne. Kot na žalost sicer tudi mnogi Zoisovi štipendisti. Vendar pa apriori ne moreš sklepati o nekem štipendistu.
[/quote]

Fovšija je huda stvar.
Če nekdo ne dobi štipendije, je pa treba najti izgovor,. Zakaj je ni dobil in blatiti druge.
[/quote]

Se opravičujem. TOle je moj zapis pa sem narobe citirala.
Ja, tisti, ki blebetate o vezah in vsem mogočem pišete neumnosti.

Konec osnovne šole je bilo vse odvisno od profesorjev in marsikaj od ritolezenja. V srednji šoli si bil pa pač z zlatim priznanjem na naravoslovnem nivoju ter odličnim uspehom avtomatsko kandidat. Če si se po testih uvrstil med zgornja 2{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} populacije, si štipendijo avtomatsko dobil.

Ja, dejansko so bila merila za neritolezce višja, vendar dosegljiva. Pač si sposobna, pridna, genij pa pač ne. Kot na žalost sicer tudi mnogi Zoisovi štipendisti. Vendar pa apriori ne moreš sklepati o nekem štipendistu.
[/quote]

Ne vem kje sem pisala, da sem genij? Meni je vseeno za Zoisovo in tudi mi je vseeno za to, da je nisem imela. Je dejstvo, da nisem šla na določeno gimnazijo, na katero naj bi odličnjaki naše generacije šli, kar je sigurno zbodlo koga od mojih učiteljev.

Kar se tiče srednje šole, sem pa tako rekla, da enkrat ko si lahko “kandidiral sam” jaz tako nisem, ker mi to ni bilo pomembno. Sploh pa nisem bila nikoli v naravoslovnih vodah in niti nisem lovila petic in priznanj.., meni je bolj pomembno to, da sem danes tam kjer hočem bit 🙂

Moje pisanje o Zoisovi je imelo samo eno poanto – dopovedat tisti, ki govori o požeruhih, da si včasih moral bit predlagan in ni bilo vse v testu, ki ga ona omenja.
[/quote]

No, za nekatere je pač bilo v uspehu vse, neodvisno od profesorjev, tudi takrat. Če si bil genij. V srednji šoli seveda.

Imaš pa sicer zelo dobro poanto. Živeti na lovorikah Zoisove štipendije in se buniti o dragih najemninah je prekleto smešno – zveni kot faliran Zoisov štipendist, ki ni prišel niti do neke povprečne plače. Nadarjenost pa taka, ja.

Zahtevano povprečje ocen za Zoisovo je trenutno 4,1 za SŠ kakor vem. Tako da ne, ne moreš bit zadosten, ni računice.

In meni je vseeno, če ti misliš, da pišem neumnosti. Govorim dejansko stanje s katerim sem imela sama opravka v osnovni šoli, predno sem šla naprej. Pa nisem edina, samo dvomim da se bo kdo od vseh cca 90, ki nas je takrat zaključevalo na naši OŠ, tukaj znašel da potrdi kar govorim.
[/quote]

Ne zadosten res ne moreš biti.
PIšeš pa skrajne neumnosti.
[/quote]

A mi lahko potem še kaj poveš o mojem življenju, ker je očitno vse kar se spomnim laž!

lol
ne rabiš se ukvarjat z mano, res ne 🙂 ne morem ti jaz pomagat, če je bila moja realnost taka kot je bila. nisem si sama izbrala osnovne šole ali učiteljev 🙂 in kar se tiče IQ testov, smo imeli še to srečo, da jih psiholog še razkril ni vsem 🙂

Včasih niso tako kot danes vsem po vrsti delili otroške dodatke.
In zadevo je uredila približno pri mojem 13., 14. tem letu. Ker je prej veljalo, vsaj uradno, da oče skrbi zame, čeprav tega ni počel. In ni nič plačeval.
Domnevam, da si mislila na to vlogo?
Res pa je, da je moja mama ponosna ženska in da ni nikoli prosila recimo na RK ali pa kaj takega.
[/quote]

Sem rekla, da si bralno nepismena, pa še vedno to potrjuješ.

Vlogo za karkoli! Za cenejše kosilo v šoli, za učbenike v šoli, itd.

Če je uradno veljalo, da zate skrbi, potem to pomeni da je bilo uradno urejeno, da plačuje preživnino. Če je ni, obstajajo sredstva kako se to reši. Če tvoja mati tega ni naredila, je to drug problem.
Enako priznavaš s tem, ko govoriš, da je ponosna ženska in ni šla na RK, če bi bilo treba. Očitno se na enak način ni borila za svojo neizplačano plačo.

Lej, ti moraš malo razčistit s tem kaj se je v tvoji primarni družini dogajalo. Ker npr. slabe finančne odločitve staršev lahko naredijo to, da si ti socialni problem, istočasno pa na papirju nisi, in tako nisi upravičen do nič. Ampak za to ne moreš krivit LJ požeruhov, kot jim ti praviš.

Ker glede na to kar ti pišeš, vse ne gre skupaj.
[/quote]

Česa ne razumeš? Učbenike smo kupovali v knjigarni, ne v šoli. A msliš, da bi knjigarne dajele cenejše knjige ali kaj?
Veš, ne ti zdaj moje mame blatiti, je pošteno garala in hudo je bila oguljufana. Zato ne pametuj. POdobno kot ona je nastradalo kup delavk v isti firmi. Vse so se lahko obrisale pod nosom za plače.

Jao, glede na to, kako ste me tu gor napadli, si sploh ne predstavljam kako bi požrli nekoga, ki bi res bil socialni problem?
Kako napadete potem tiste, ki dobivajo socialno podpro pa tiste, ki dobivajo od otroštva OD? Pa tiste, ki imajo republiško štipendijo?
Glede na to, da ste že mene tako podlo napadli, si sploh ne predstavljam kako bi iblo, če bi res prejemala te socialne prispevke? Potem bi zlili še ne vem koliko gnojnice po meni.

Nikoli pa ne zlivate gnojnice po tistih, ki nekoga pahnejo v stisko? recimo nekoga, ki je okradel poštenega delavca?

Konec osnovne šole je bilo vse odvisno od profesorjev in marsikaj od ritolezenja. V srednji šoli si bil pa pač z zlatim priznanjem na naravoslovnem nivoju ter odličnim uspehom avtomatsko kandidat. Če si se po testih uvrstil med zgornja 2{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} populacije, si štipendijo avtomatsko dobil.

Ja, dejansko so bila merila za neritolezce višja, vendar dosegljiva. Pač si sposobna, pridna, genij pa pač ne. Kot na žalost sicer tudi mnogi Zoisovi štipendisti. Vendar pa apriori ne moreš sklepati o nekem štipendistu.
[/quote]

Fovšija je huda stvar.
Če nekdo ne dobi štipendije, je pa treba najti izgovor,. Zakaj je ni dobil in blatiti druge.
[/quote]

To je pa itak vedno bilo tako.
Eni so vedno tridili, da samo po vezah in z ritolizništvom dobiš štipendijo. Pač ne priznajo, da niso ok testov pisali in da je zato niso dobili.

Ne vem kje sem pisala, da sem genij? Meni je vseeno za Zoisovo in tudi mi je vseeno za to, da je nisem imela. Je dejstvo, da nisem šla na določeno gimnazijo, na katero naj bi odličnjaki naše generacije šli, kar je sigurno zbodlo koga od mojih učiteljev.

Kar se tiče srednje šole, sem pa tako rekla, da enkrat ko si lahko “kandidiral sam” jaz tako nisem, ker mi to ni bilo pomembno. Sploh pa nisem bila nikoli v naravoslovnih vodah in niti nisem lovila petic in priznanj.., meni je bolj pomembno to, da sem danes tam kjer hočem bit 🙂

Moje pisanje o Zoisovi je imelo samo eno poanto – dopovedat tisti, ki govori o požeruhih, da si včasih moral bit predlagan in ni bilo vse v testu, ki ga ona omenja.
[/quote]

No, za nekatere je pač bilo v uspehu vse, neodvisno od profesorjev, tudi takrat. Če si bil genij. V srednji šoli seveda.

Imaš pa sicer zelo dobro poanto. Živeti na lovorikah Zoisove štipendije in se buniti o dragih najemninah je prekleto smešno – zveni kot faliran Zoisov štipendist, ki ni prišel niti do neke povprečne plače. Nadarjenost pa taka, ja.
[/quote]

Saj zato pravim, da mora predelat travme, ker nekaj jo očitno muči… ker če si tam kjer hočeš bit, kot odrasel, je potem vseeno a si imel cojza ali ne, kakšne so kje najemnine ali ne,…

to sicer spada v drugo debato – ampak o tem kaj hočeš v življenju, kje pristaneš, bi bilo dobro večkrat debatirat z otrocmi, ker je dosti staršev našpičenih na te zoisove, pa na ocene, na to na kateri gimnaziji si. na koncu pa to res ni pomembno. (kakšni znanstveniki, ipd. so verjetno izjema, samo sklepam, da če si znanstvenik/naravoslovec potem tudi zoisova pride sama od sebe, ker ne loviš petic, ampak jih dobiš kot posledico nekega veselja do snovi/predmeta/…)

in ravno zato ker na koncu to ni pomembno, mogoče nekateri, ki jim je bilo vbito v glavo da je pomembno, težje shahajo v življenju, če se ne obrne po pričakovanjih.

Po mojem sem nekje toliko kot ti.

Sem rekla, da si bralno nepismena, pa še vedno to potrjuješ.

Vlogo za karkoli! Za cenejše kosilo v šoli, za učbenike v šoli, itd.

Če je uradno veljalo, da zate skrbi, potem to pomeni da je bilo uradno urejeno, da plačuje preživnino. Če je ni, obstajajo sredstva kako se to reši. Če tvoja mati tega ni naredila, je to drug problem.
Enako priznavaš s tem, ko govoriš, da je ponosna ženska in ni šla na RK, če bi bilo treba. Očitno se na enak način ni borila za svojo neizplačano plačo.

Lej, ti moraš malo razčistit s tem kaj se je v tvoji primarni družini dogajalo. Ker npr. slabe finančne odločitve staršev lahko naredijo to, da si ti socialni problem, istočasno pa na papirju nisi, in tako nisi upravičen do nič. Ampak za to ne moreš krivit LJ požeruhov, kot jim ti praviš.

Ker glede na to kar ti pišeš, vse ne gre skupaj.
[/quote]

Česa ne razumeš? Učbenike smo kupovali v knjigarni, ne v šoli. A msliš, da bi knjigarne dajele cenejše knjige ali kaj?
Veš, ne ti zdaj moje mame blatiti, je pošteno garala in hudo je bila oguljufana. Zato ne pametuj. POdobno kot ona je nastradalo kup delavk v isti firmi. Vse so se lahko obrisale pod nosom za plače.

Jao, glede na to, kako ste me tu gor napadli, si sploh ne predstavljam kako bi požrli nekoga, ki bi res bil socialni problem?
Kako napadete potem tiste, ki dobivajo socialno podpro pa tiste, ki dobivajo od otroštva OD? Pa tiste, ki imajo republiško štipendijo?
Glede na to, da ste že mene tako podlo napadli, si sploh ne predstavljam kako bi iblo, če bi res prejemala te socialne prispevke? Potem bi zlili še ne vem koliko gnojnice po meni.

Nikoli pa ne zlivate gnojnice po tistih, ki nekoga pahnejo v stisko? recimo nekoga, ki je okradel poštenega delavca?
[/quote]

Zdaj ne razumem več, kaj te boli oz. česa je Ljubljana kriva. Je režim okoli učbenikov, OD, subvencij bil v času tvojega šolanja drugačen za Ljubljano kot za preostalo Slovenijo? Je tako danes?
In kako, vraga, tako talentiran človek, kot poudarjaš, danes živi tako zagrenjeno življenje?

Fovšija je huda stvar.
Če nekdo ne dobi štipendije, je pa treba najti izgovor,. Zakaj je ni dobil in blatiti druge.
[/quote]

To je pa itak vedno bilo tako.
Eni so vedno tridili, da samo po vezah in z ritolizništvom dobiš štipendijo. Pač ne priznajo, da niso ok testov pisali in da je zato niso dobili.
[/quote]

Jaz še vedno trdim, da je bila velika večina štipendij podeljena preko vez in poznanstva.
So jo pa dobili tudi nadarjeni in pridni učenci, ampak ti bolj redko!

Po mojem sem nekje toliko kot ti.
[/quote]

V tem primeru pa marsikaj ni bilo tako, kot navajaš. Aja, morda zame, ker sem iz Ljubljane :p

Sem rekla, da si bralno nepismena, pa še vedno to potrjuješ.

Vlogo za karkoli! Za cenejše kosilo v šoli, za učbenike v šoli, itd.

Če je uradno veljalo, da zate skrbi, potem to pomeni da je bilo uradno urejeno, da plačuje preživnino. Če je ni, obstajajo sredstva kako se to reši. Če tvoja mati tega ni naredila, je to drug problem.
Enako priznavaš s tem, ko govoriš, da je ponosna ženska in ni šla na RK, če bi bilo treba. Očitno se na enak način ni borila za svojo neizplačano plačo.

Lej, ti moraš malo razčistit s tem kaj se je v tvoji primarni družini dogajalo. Ker npr. slabe finančne odločitve staršev lahko naredijo to, da si ti socialni problem, istočasno pa na papirju nisi, in tako nisi upravičen do nič. Ampak za to ne moreš krivit LJ požeruhov, kot jim ti praviš.

Ker glede na to kar ti pišeš, vse ne gre skupaj.
[/quote]

Česa ne razumeš? Učbenike smo kupovali v knjigarni, ne v šoli. A msliš, da bi knjigarne dajele cenejše knjige ali kaj?
Veš, ne ti zdaj moje mame blatiti, je pošteno garala in hudo je bila oguljufana. Zato ne pametuj. POdobno kot ona je nastradalo kup delavk v isti firmi. Vse so se lahko obrisale pod nosom za plače.

Jao, glede na to, kako ste me tu gor napadli, si sploh ne predstavljam kako bi požrli nekoga, ki bi res bil socialni problem?
Kako napadete potem tiste, ki dobivajo socialno podpro pa tiste, ki dobivajo od otroštva OD? Pa tiste, ki imajo republiško štipendijo?
Glede na to, da ste že mene tako podlo napadli, si sploh ne predstavljam kako bi iblo, če bi res prejemala te socialne prispevke? Potem bi zlili še ne vem koliko gnojnice po meni.

Nikoli pa ne zlivate gnojnice po tistih, ki nekoga pahnejo v stisko? recimo nekoga, ki je okradel poštenega delavca?
[/quote]

Mogoče bi bilo smiselno, če bi ti povedala okvirno starost. Jaz sem pod 30, ampak smo že mi imeli v OŠ učbeniški sklad. Pa otroci subvencije za kosila in malice. V srednji šoli prav tako.

Jaz nikoli ne napadm ljudi, ki koristijo socialne transferje. Na faksu sem tudi sama prejemala republiško štipendijo, da sem pokrila karto za bus. Niti ne blatim tvoje mame. Samo skušam razjasnit par stvari. But keep on living in denial.

Če hočeš zlivat gnojnico po tistem, ki je okradel tvojo mamo, odpri temo o njem. Ti si se tukaj kolektivno spravljala na vse Ljubljančane kot požeruhe… več pa govorila o Zoisovi in vsem ostalem, kar pravzaprav nima nobene veze z najemninami v LJ.

No, sem našla diplomsko delo, ki govori o štipendiranju v “tvojih” časih:
http://dk.fdv.uni-lj.si/dela/Janezic-Sabina.PDF
Tudi o Zoisovi štipendiji in boš kar lepo našla tudi to, kdo je učenca predlagal…

p.s. Tudi o raznih subvencijah, seveda, za katere trdiš, da jih nisi imela.

Fovšija je huda stvar.
Če nekdo ne dobi štipendije, je pa treba najti izgovor,. Zakaj je ni dobil in blatiti druge.
[/quote]

Se opravičujem. TOle je moj zapis pa sem narobe citirala.
Ja, tisti, ki blebetate o vezah in vsem mogočem pišete neumnosti.
[/quote]

Ups, z zamudo tole berem 🙂

To je pa itak vedno bilo tako.
Eni so vedno tridili, da samo po vezah in z ritolizništvom dobiš štipendijo. Pač ne priznajo, da niso ok testov pisali in da je zato niso dobili.
[/quote]

Jaz še vedno trdim, da je bila velika večina štipendij podeljena preko vez in poznanstva.
So jo pa dobili tudi nadarjeni in pridni učenci, ampak ti bolj redko!
[/quote]

Ja, in od kje bi imela jaz veze?
A ni zanimivo, da so pri nas v gimnaziji imeli zoisovi štipendisti tudi odličen uspeh in tudi na faksu lepe ocene? A so veze potem tako daleč segle, da so profesorji še ocene šenkovali pa še maturo ponaredili?

Jao, ženska, kaj ti ni jasno?
Sem jasno napisala na kak način sem dobila štipendijo. Jaz ti ne morem pomagat, če je ti nisi dobila, nisem ti jaz kriva.
Si pisala teste v 7. razredu ali nisi ali pa si pozabila, da si jih pisala in boš zdaj utajila, da jih nisi pisala?

Si sploh prebrala kaj? Od kod si zdaj potegnila pisanje testov?

Česa ne razumeš? Učbenike smo kupovali v knjigarni, ne v šoli. A msliš, da bi knjigarne dajele cenejše knjige ali kaj?
Veš, ne ti zdaj moje mame blatiti, je pošteno garala in hudo je bila oguljufana. Zato ne pametuj. POdobno kot ona je nastradalo kup delavk v isti firmi. Vse so se lahko obrisale pod nosom za plače.

Jao, glede na to, kako ste me tu gor napadli, si sploh ne predstavljam kako bi požrli nekoga, ki bi res bil socialni problem?
Kako napadete potem tiste, ki dobivajo socialno podpro pa tiste, ki dobivajo od otroštva OD? Pa tiste, ki imajo republiško štipendijo?
Glede na to, da ste že mene tako podlo napadli, si sploh ne predstavljam kako bi iblo, če bi res prejemala te socialne prispevke? Potem bi zlili še ne vem koliko gnojnice po meni.

Nikoli pa ne zlivate gnojnice po tistih, ki nekoga pahnejo v stisko? recimo nekoga, ki je okradel poštenega delavca?
[/quote]

Mogoče bi bilo smiselno, če bi ti povedala okvirno starost. Jaz sem pod 30, ampak smo že mi imeli v OŠ učbeniški sklad. Pa otroci subvencije za kosila in malice. V srednji šoli prav tako.

Jaz nikoli ne napadm ljudi, ki koristijo socialne transferje. Na faksu sem tudi sama prejemala republiško štipendijo, da sem pokrila karto za bus. Niti ne blatim tvoje mame. Samo skušam razjasnit par stvari. But keep on living in denial.

Če hočeš zlivat gnojnico po tistem, ki je okradel tvojo mamo, odpri temo o njem. Ti si se tukaj kolektivno spravljala na vse Ljubljančane kot požeruhe… več pa govorila o Zoisovi in vsem ostalem, kar pravzaprav nima nobene veze z najemninami v LJ.
[/quote]

POnovno in spet ponavljam: nikjer nisem polovala gnojnice po vseh LJubljanačnih. Prosim, da ne lažeš in da mi tega ne podtikaš.

Mogoče ti ne, ampak tule gor se je usul plaz žaljivk na temo socialcev. Preberi si, kaj so drugi pisali.

Predvsem pa še enkrat: prosim, da ne lažeš, ker nisem nikjer napisala, da so vsi ljubljančani požeruhi ali kaj podobnega. To je samo na tvojem zeljniku zraslo, tega nisem jaz nikjer, ampak res nikjer trdila.

Jao, ženska, ti si pa res trdoglava no.
Ti mi flancaš nekaj o štipendijah kako so se dobivale, ti, ki si trdila, da je nisi imela. Jaz ti pa povem, da točno vem kako sem jo dobila in da mi ni treba tvojega flancanja brati.

Jao, ženska, ti si pa res trdoglava no.
Ti mi flancaš nekaj o štipendijah kako so se dobivale, ti, ki si trdila, da je nisi imela. Jaz ti pa povem, da točno vem kako sem jo dobila in da mi ni treba tvojega flancanja brati.
[/quote]

No, kako si jo torej dobila? Ti, ki si tako brihtna?

New Report

Close