Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ljubljančani, kakšne sobe oddajate za skoraj 200€ ?!

Ljubljančani, kakšne sobe oddajate za skoraj 200€ ?!

Česa ne razumeš? Učbenike smo kupovali v knjigarni, ne v šoli. A msliš, da bi knjigarne dajele cenejše knjige ali kaj?
Veš, ne ti zdaj moje mame blatiti, je pošteno garala in hudo je bila oguljufana. Zato ne pametuj. POdobno kot ona je nastradalo kup delavk v isti firmi. Vse so se lahko obrisale pod nosom za plače.

Jao, glede na to, kako ste me tu gor napadli, si sploh ne predstavljam kako bi požrli nekoga, ki bi res bil socialni problem?
Kako napadete potem tiste, ki dobivajo socialno podpro pa tiste, ki dobivajo od otroštva OD? Pa tiste, ki imajo republiško štipendijo?
Glede na to, da ste že mene tako podlo napadli, si sploh ne predstavljam kako bi iblo, če bi res prejemala te socialne prispevke? Potem bi zlili še ne vem koliko gnojnice po meni.

Nikoli pa ne zlivate gnojnice po tistih, ki nekoga pahnejo v stisko? recimo nekoga, ki je okradel poštenega delavca?
[/quote]

Zdaj ne razumem več, kaj te boli oz. česa je Ljubljana kriva. Je režim okoli učbenikov, OD, subvencij bil v času tvojega šolanja drugačen za Ljubljano kot za preostalo Slovenijo? Je tako danes?
In kako, vraga, tako talentiran človek, kot poudarjaš, danes živi tako zagrenjeno življenje?
[/quote]

Kaj zdaj spet nekaj flancaš? Ne da se mi več, ker kar nekaj melješ. Lepo bodi in uživaj. Midve itak ne bova prišli do konca. Ker si ti preveč pametna in ker boš pametovala v nedogled in boš vedno prepričana, da si ta boljša. Pa bodi. Uživaj.

Jao, ženska, ti si pa res trdoglava no.
Ti mi flancaš nekaj o štipendijah kako so se dobivale, ti, ki si trdila, da je nisi imela. Jaz ti pa povem, da točno vem kako sem jo dobila in da mi ni treba tvojega flancanja brati.
[/quote]

No, kako si jo torej dobila? Ti, ki si tako brihtna?
[/quote]

Sicer sem rekla, da se ne bom več odzivala na tvoje provokacije, ampak tole še:
preberi, sem že zdavnaj napisala, v tej temi.
Branje ti menda gre? Ali pa mogoče koga prosi, da ti naredi copy/paste. Če sama ne znaš najti.
Zdaj pa lepo bodi. Zame si prepametna, da bi se še naprej bodla s tabo.

Ni mi jasno zakaj bi ljubljančani svoja stanovanja, ki so jih kupili po visokih cenah morali oddajati za drobiž. Stanovanje v velenju vredno 75.000 evrov pa v ljubljani za 200.000 evrov se pač ne morejo oddajati za enak denar. Kaj tu ni jasno? Itak pa je vse odvisno od trga. Mislim, da ste predvsem nevoščljivi, ker svojih vaških lukenj, ki niso vredne ničesar ne morete oddajati po ljubljanskih cenah. Socialne probleme rešuje država in ne najemodajalci.

Pa so jih res kupili po visokih cenah ali jim jih je Jazbinšek podaril?
Ti resno verjameš, da je v LJ toliko poštenih bogatih ljudi, da so si lahko kupili po več stanovanj, da jih lahko sedaj oddajajo?
Mislim, da je malo poštenih bogatih ljudi. In ja, bogat moraš biti, da si lahko v LJ kupiš dve stanovanji. Eno za bivanje in eno za oddajanje.
Oddaja se pa ogromno, ampak res ogromno stanovanj. Torej bi morali imeti res ogromno bogatešev.
Ali pa so nabavili po jazbinškovem zakonu na pol zastonj in zdaj služijo mastne pare.

Mogoče bi bilo smiselno, če bi ti povedala okvirno starost. Jaz sem pod 30, ampak smo že mi imeli v OŠ učbeniški sklad. Pa otroci subvencije za kosila in malice. V srednji šoli prav tako.

Jaz nikoli ne napadm ljudi, ki koristijo socialne transferje. Na faksu sem tudi sama prejemala republiško štipendijo, da sem pokrila karto za bus. Niti ne blatim tvoje mame. Samo skušam razjasnit par stvari. But keep on living in denial.

Če hočeš zlivat gnojnico po tistem, ki je okradel tvojo mamo, odpri temo o njem. Ti si se tukaj kolektivno spravljala na vse Ljubljančane kot požeruhe… več pa govorila o Zoisovi in vsem ostalem, kar pravzaprav nima nobene veze z najemninami v LJ.
[/quote]

POnovno in spet ponavljam: nikjer nisem polovala gnojnice po vseh LJubljanačnih. Prosim, da ne lažeš in da mi tega ne podtikaš.

Mogoče ti ne, ampak tule gor se je usul plaz žaljivk na temo socialcev. Preberi si, kaj so drugi pisali.

Predvsem pa še enkrat: prosim, da ne lažeš, ker nisem nikjer napisala, da so vsi ljubljančani požeruhi ali kaj podobnega. To je samo na tvojem zeljniku zraslo, tega nisem jaz nikjer, ampak res nikjer trdila.
[/quote]

Ne, vsi res nisi napisala, si pa napisala VEČINA. To je pa malo manj kot vsi. Ampak imaš prav – ne praviš vsi.

POnovno in spet ponavljam: nikjer nisem polovala gnojnice po vseh LJubljanačnih. Prosim, da ne lažeš in da mi tega ne podtikaš.

Mogoče ti ne, ampak tule gor se je usul plaz žaljivk na temo socialcev. Preberi si, kaj so drugi pisali.

Predvsem pa še enkrat: prosim, da ne lažeš, ker nisem nikjer napisala, da so vsi ljubljančani požeruhi ali kaj podobnega. To je samo na tvojem zeljniku zraslo, tega nisem jaz nikjer, ampak res nikjer trdila.
[/quote]

Ne, vsi res nisi napisala, si pa napisala VEČINA. To je pa malo manj kot vsi. Ampak imaš prav – ne praviš vsi.
[/quote]

No zdaj pa zelo lažeš, razen, če me prepričaš, da večina LJubljančanov oddaja stanovanja?
Namreč jaz sem napisala, da večina tistih, ki oddajo stanovanja v LJ, je oderuških.
Veš to je pa bistvena razlika, se ti ne zdi?
Razen seveda, če res večina oddaja stanovanja.

Pa so jih res kupili po visokih cenah ali jim jih je Jazbinšek podaril?
Ti resno verjameš, da je v LJ toliko poštenih bogatih ljudi, da so si lahko kupili po več stanovanj, da jih lahko sedaj oddajajo?
Mislim, da je malo poštenih bogatih ljudi. In ja, bogat moraš biti, da si lahko v LJ kupiš dve stanovanji. Eno za bivanje in eno za oddajanje.
Oddaja se pa ogromno, ampak res ogromno stanovanj. Torej bi morali imeti res ogromno bogatešev.
Ali pa so nabavili po jazbinškovem zakonu na pol zastonj in zdaj služijo mastne pare.
[/quote]
Ta ljubljanska stanovanja so se talala za drobiž – med ljubljančani. Roka roko umije. Potem je še prednost, če živiš tam in poznaš ljudi, da ti kdo pove, ko se kaj poceni prodaja in tako naprej. Na oglase tako pride komaj majhen del vseh stanovanj, ki se prodajajo.

Pa so jih res kupili po visokih cenah ali jim jih je Jazbinšek podaril?
Ti resno verjameš, da je v LJ toliko poštenih bogatih ljudi, da so si lahko kupili po več stanovanj, da jih lahko sedaj oddajajo?
Mislim, da je malo poštenih bogatih ljudi. In ja, bogat moraš biti, da si lahko v LJ kupiš dve stanovanji. Eno za bivanje in eno za oddajanje.
Oddaja se pa ogromno, ampak res ogromno stanovanj. Torej bi morali imeti res ogromno bogatešev.
Ali pa so nabavili po jazbinškovem zakonu na pol zastonj in zdaj služijo mastne pare.
[/quote]

Tudi če so jih kupili po Jebotovem zakonu nikjer ne piše da morajo sedaj igrati Karitas.
Še vedno deluje trg: ponudba – povpraševanje!

Pa so jih res kupili po visokih cenah ali jim jih je Jazbinšek podaril?
Ti resno verjameš, da je v LJ toliko poštenih bogatih ljudi, da so si lahko kupili po več stanovanj, da jih lahko sedaj oddajajo?
Mislim, da je malo poštenih bogatih ljudi. In ja, bogat moraš biti, da si lahko v LJ kupiš dve stanovanji. Eno za bivanje in eno za oddajanje.
Oddaja se pa ogromno, ampak res ogromno stanovanj. Torej bi morali imeti res ogromno bogatešev.
Ali pa so nabavili po jazbinškovem zakonu na pol zastonj in zdaj služijo mastne pare.
[/quote]
Ta ljubljanska stanovanja so se talala za drobiž – med ljubljančani. Roka roko umije. Potem je še prednost, če živiš tam in poznaš ljudi, da ti kdo pove, ko se kaj poceni prodaja in tako naprej. Na oglase tako pride komaj majhen del vseh stanovanj, ki se prodajajo.
[/quote]
Pridi iz vukojebine v velemesto pa boš deležna velikim ugodnosti!

Pa so jih res kupili po visokih cenah ali jim jih je Jazbinšek podaril?
Ti resno verjameš, da je v LJ toliko poštenih bogatih ljudi, da so si lahko kupili po več stanovanj, da jih lahko sedaj oddajajo?
Mislim, da je malo poštenih bogatih ljudi. In ja, bogat moraš biti, da si lahko v LJ kupiš dve stanovanji. Eno za bivanje in eno za oddajanje.
Oddaja se pa ogromno, ampak res ogromno stanovanj. Torej bi morali imeti res ogromno bogatešev.
Ali pa so nabavili po jazbinškovem zakonu na pol zastonj in zdaj služijo mastne pare.
[/quote]
Ta ljubljanska stanovanja so se talala za drobiž – med ljubljančani. Roka roko umije. Potem je še prednost, če živiš tam in poznaš ljudi, da ti kdo pove, ko se kaj poceni prodaja in tako naprej. Na oglase tako pride komaj majhen del vseh stanovanj, ki se prodajajo.
[/quote]

Ja, to je jasno. Da so se talala za drobiš, tisti pri koritu so nabavili po več stanovanj. To ni nobena skrivnost, da so prišli na tak način do stanovanj.
Pač fajn je treba podmazat politike, da sprejemejo ustrezen zakon in potem akcija. Pa še vse legalno je, ker so tak zakon sprejeli. Koliko so pa koga podmazali je pa drugo.


Ta ljubljanska stanovanja so se talala za drobiž – med ljubljančani. Roka roko umije. Potem je še prednost, če živiš tam in poznaš ljudi, da ti kdo pove, ko se kaj poceni prodaja in tako naprej. Na oglase tako pride komaj majhen del vseh stanovanj, ki se prodajajo.
[/quote]
Pridi iz vukojebine v velemesto pa boš deležna velikim ugodnosti!
[/quote]

Zdaj ne bo več, ker so vse že pokradli. In si razdelili stanovanja. Zdaj ne prideš več zraven.

Pa so jih res kupili po visokih cenah ali jim jih je Jazbinšek podaril?
Ti resno verjameš, da je v LJ toliko poštenih bogatih ljudi, da so si lahko kupili po več stanovanj, da jih lahko sedaj oddajajo?
Mislim, da je malo poštenih bogatih ljudi. In ja, bogat moraš biti, da si lahko v LJ kupiš dve stanovanji. Eno za bivanje in eno za oddajanje.
Oddaja se pa ogromno, ampak res ogromno stanovanj. Torej bi morali imeti res ogromno bogatešev.
Ali pa so nabavili po jazbinškovem zakonu na pol zastonj in zdaj služijo mastne pare.
[/quote]

Sem Ljubljančanka in ne poznam prav nikogar, ki je kaj dobil po jazbinšku. Poznam pa ljudi, ki so dedovali in imajo več stanovanj, pa tudi ljudi, ki so kupovali v času denacionalizacije po nizkih cenah. Nekaj jih je takih, ki so bili zelo uspešni in so stanovanja ustvarili sami. Če tebi ne rata, še ne pomeni da je nemogoče. Konec koncu ekonomsko uspešni in izobraženi ljudje pogosteje živijo v Ljubljani kot v velenju.

Pa so jih res kupili po visokih cenah ali jim jih je Jazbinšek podaril?
Ti resno verjameš, da je v LJ toliko poštenih bogatih ljudi, da so si lahko kupili po več stanovanj, da jih lahko sedaj oddajajo?
Mislim, da je malo poštenih bogatih ljudi. In ja, bogat moraš biti, da si lahko v LJ kupiš dve stanovanji. Eno za bivanje in eno za oddajanje.
Oddaja se pa ogromno, ampak res ogromno stanovanj. Torej bi morali imeti res ogromno bogatešev.
Ali pa so nabavili po jazbinškovem zakonu na pol zastonj in zdaj služijo mastne pare.
[/quote]

Sem Ljubljančanka in ne poznam prav nikogar, ki je kaj dobil po jazbinšku. Poznam pa ljudi, ki so dedovali in imajo več stanovanj, pa tudi ljudi, ki so kupovali v času denacionalizacije po nizkih cenah. Nekaj jih je takih, ki so bili zelo uspešni in so stanovanja ustvarili sami. Če tebi ne rata, še ne pomeni da je nemogoče. Konec koncu ekonomsko uspešni in izobraženi ljudje pogosteje živijo v Ljubljani kot v velenju.
[/quote]

Jaz jih pa kar nekaj poznam. Redko kdo, ki ima dve stanovanji v LJ, je na pošten način prišel do njih. Eni so dedovali kot omenjaš. Pa eni so res bogati na pošten način in so si jih lahko kupili. Vse ostalo pa je prišlo za drobiž, ker so bili pravi čas pri pravem koritu. Tudi marsikdo se je hvalil , da je po jazbinškevm z. nakupil več stanovanj. Ja, jih tudi osebno poznam.

Ne, vsi res nisi napisala, si pa napisala VEČINA. To je pa malo manj kot vsi. Ampak imaš prav – ne praviš vsi.
[/quote]

No zdaj pa zelo lažeš, razen, če me prepričaš, da večina LJubljančanov oddaja stanovanja?
Namreč jaz sem napisala, da večina tistih, ki oddajo stanovanja v LJ, je oderuških.
Veš to je pa bistvena razlika, se ti ne zdi?
Razen seveda, če res večina oddaja stanovanja.
[/quote]

Kakšne pa naj bi bile oderuške cene? Cene se oblikujejo glede na trg, če še nisi vedela.

No zdaj pa zelo lažeš, razen, če me prepričaš, da večina LJubljančanov oddaja stanovanja?
Namreč jaz sem napisala, da večina tistih, ki oddajo stanovanja v LJ, je oderuških.
Veš to je pa bistvena razlika, se ti ne zdi?
Razen seveda, če res večina oddaja stanovanja.
[/quote]

Kakšne pa naj bi bile oderuške cene? Cene se oblikujejo glede na trg, če še nisi vedela.
[/quote]

Veliko jih oddaja na črno. Torej so ne samo oderuhi, ampak tudi prevaranti.

Sem Ljubljančanka in ne poznam prav nikogar, ki je kaj dobil po jazbinšku. Poznam pa ljudi, ki so dedovali in imajo več stanovanj, pa tudi ljudi, ki so kupovali v času denacionalizacije po nizkih cenah. Nekaj jih je takih, ki so bili zelo uspešni in so stanovanja ustvarili sami. Če tebi ne rata, še ne pomeni da je nemogoče. Konec koncu ekonomsko uspešni in izobraženi ljudje pogosteje živijo v Ljubljani kot v velenju.
[/quote]

Jaz jih pa kar nekaj poznam. Redko kdo, ki ima dve stanovanji v LJ, je na pošten način prišel do njih. Eni so dedovali kot omenjaš. Pa eni so res bogati na pošten način in so si jih lahko kupili. Vse ostalo pa je prišlo za drobiž, ker so bili pravi čas pri pravem koritu. Tudi marsikdo se je hvalil , da je po jazbinškevm z. nakupil več stanovanj. Ja, jih tudi osebno poznam.
[/quote]

Seveda so kupovali. Kdo pa misliš, da je pokupil stanovanja starih mam in tet? Tudi sama jih poznam nekaj, ki so se pohvalili z nakupom več stanovanj. Nekateri so jih kmalu potem prodali po takrat tržni ceni, drugi so jih pametno obdržali in zdaj dajejo v najem.
Je pa tako, da ko imaš enkrat eno stanovanje, ki ga oddajaš, lahko z najemnino od njega kupiš še eno – to pa je naslednji korak, ko se reče, da si pošteno zaslužil.

Kolikor je meni znano, so se stanovanja po Jazbinšku odkupovala po vsej Sloveniji, zakaj je spet samo Ljubljana problematična?

Ker v LJ so nakupovali, da zdaj živijo na račun študentov iz drugih krajev.
Drugje, kjer ni študenski kraj, so ljudje kupili svoje stanovanje in to je to. V LJ so pa računali, da bodo na ta način ogormno iztržili od študentov in so ponakupili več stanovanj.

Ker so drugod stanovanja vredna manj, ampak je težko priznati sam sebi, da so za njih tudi odšteli manj?

Ker v LJ so nakupovali, da zdaj živijo na račun študentov iz drugih krajev.
Drugje, kjer ni študenski kraj, so ljudje kupili svoje stanovanje in to je to. V LJ so pa računali, da bodo na ta način ogormno iztržili od študentov in so ponakupili več stanovanj.
[/quote]

In? Naj se študentje pač vozijo, saj ni treba v Ljubljani živet. Ali pa gredo študirat drugam, npr. v Maribor.

Ker v LJ so nakupovali, da zdaj živijo na račun študentov iz drugih krajev.
Drugje, kjer ni študenski kraj, so ljudje kupili svoje stanovanje in to je to. V LJ so pa računali, da bodo na ta način ogormno iztržili od študentov in so ponakupili več stanovanj.
[/quote]

In? Naj se študentje pač vozijo, saj ni treba v Ljubljani živet. Ali pa gredo študirat drugam, npr. v Maribor.
[/quote]

Veš nimajo vsi povezav. Recimo osebno imam do prvega javnega prevoza 15km.
Mi je pa LJ bistveno bližje kot MB, in v MB ni moje fakultete.

Mah, dejstvo je, da je jazbinškova stanovanja večinoma pokupila lena družbena golazen ali južni, ki so tu živeli v družbenih in si v Bosni zidali hiše. Zakon je bil pisan na kožo njegovim avtorjem, ki so imeli pri njem svojo računico, hkrati pa je nagradil največje delomrzneže in lenobe, ki se danes oglašajo kot stanovanjski mogotci, so pa ostali enako primitivni in pokvarjeni kot takrat.

Res je.

V vsej tej klobasi od deset strani pa res najdem osebo, ki je dovolj brihtna za Zoisovo – lastnico stanovanja, ki je verjetno mon s to temo izkoristila za svetsko kampanijo za oddajo luknje v stanovanju. Avtorica, po tvojem načinu izražanja in pisanja ti te genialnosti ne bi pripisala, zato vsaka ti čast! Če pa nisi lastnica tega stanovanja, potem tu gor vidim samo še eno potencialno imetnico takšne vrste nadarjenosti, ampak to definitivno nisi ti. Kakorkoli da opletaš čez Yo, jo ocenjujem skozi leta objav na meji sarkazma in pronicljivosti kot edino možno kandidatko za izpolnjevanje kriterijev za Cojzla, ampak ljudem s tvojim dometom to enostavno ne potegne. Če nisi Zoisova, če si živela v razmerah, kot jih radodarno in neumno deliš z nami, če mama ni dobivala plače, če ata za tebe ni plačeval, si pa lahko čisto navadno socialno vzdrževano revše. Bog pomagaj in bodi hvaležna.

A misliš, da je temo res speljala lastnica tistega stanovanja?
Pametna bejba.

New Report

Close