Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ljubljančani, kakšne sobe oddajate za skoraj 200€ ?!

Ljubljančani, kakšne sobe oddajate za skoraj 200€ ?!


oprema je za tja od koder ste jo dobili, sanitarije je pač potrebno čistiti ne samo za denarjem hlastat,
ja, sobe nad restavracijami so res potrbne restavracije
[/quote]
a si hotu kej povedat ☺
[/quote]

s prejemniki državne pomoči vzdržujem zgolj najnujnejšo komunikacijo


a si hotu kej povedat ☺
[/quote]

s prejemniki državne pomoči vzdržujem zgolj najnujnejšo komunikacijo
[/quote]
pa ti vseeno rata pretiravati v komunikaciji ☺

s prejemniki državne pomoči vzdržujem zgolj najnujnejšo komunikacijo
[/quote]
pa ti vseeno rata pretiravati v komunikaciji ☺
[/quote]

tudi država pretirava v razmetavanju denarne pomoči pa s tem nimaš težav?


oprema je za tja od koder ste jo dobili, sanitarije je pač potrebno čistiti ne samo za denarjem hlastat,
ja, sobe nad restavracijami so res potrbne restavracije
[/quote]

No ja… pravkar sem nazaj, ker so me prosili da bi pregledal kaj bo potrebno postoriti v enem stanovanju, ki ga študentje zapuščajo po 3 letih najema – in zadeva je precej katastrofalna.
Sploh ker sem pomagal stanovanje pripraviti in vem kakšno so dobili; sveže prebeljeno in očiščeno, z novo opremo iz IKEE.

Ogled danes – po stropu visijo pajčevine skoraj do tal, stene so umazane od raznih prislonjenih stvari in od nalepljenih plakatov in nalepk, okna so taka, da se skozi komaj vidi, podboji vrat popraskani, fuge v tušu v kopalnici plesnive, itd.
Predvidevam da bo pritoževanje ko bo potrebno vse to spraviti v normalno stanje ali pa bo šla varščina za čiščenje in beljenje za njimi…
[/quote]

Verjetno so mastno kasirali najemnino, zato so se jim najemniki tak maščevali.

Drhal iz Ljubljane se je mnogim zamerila.Potrebno jim je nastaviti ogledalo.


pa ti vseeno rata pretiravati v komunikaciji ☺
[/quote]

tudi država pretirava v razmetavanju denarne pomoči pa s tem nimaš težav?
[/quote]
imam pripombe in pomisleke … nimam pa težav ☺

aja … zakaj se pa migracije v LJ še kar nadaljujejo … a, da bi to “drhal” od znotraj sesuli ☺


oprema je za tja od koder ste jo dobili, sanitarije je pač potrebno čistiti ne samo za denarjem hlastat,
ja, sobe nad restavracijami so res potrbne restavracije
[/quote]

No ja… pravkar sem nazaj, ker so me prosili da bi pregledal kaj bo potrebno postoriti v enem stanovanju, ki ga študentje zapuščajo po 3 letih najema – in zadeva je precej katastrofalna.
Sploh ker sem pomagal stanovanje pripraviti in vem kakšno so dobili; sveže prebeljeno in očiščeno, z novo opremo iz IKEE.

Ogled danes – po stropu visijo pajčevine skoraj do tal, stene so umazane od raznih prislonjenih stvari in od nalepljenih plakatov in nalepk, okna so taka, da se skozi komaj vidi, podboji vrat popraskani, fuge v tušu v kopalnici plesnive, itd.
Predvidevam da bo pritoževanje ko bo potrebno vse to spraviti v normalno stanje ali pa bo šla varščina za čiščenje in beljenje za njimi…
[/quote]

če obstaja prevzemni zapisnik in slike stanovanja pred vselitvijo se nimajo kaj pritoževati nad varščino, stanovanje in oprema mora biti v stanju kot je bio ob prevzemu, razen normalne obrabe pohištva in ostalega; če je imel sobodajalec korekten odnos do njih potem je logično danimajo kaj za piskat

tudi država pretirava v razmetavanju denarne pomoči pa s tem nimaš težav?
[/quote]
imam pripombe in pomisleke … nimam pa težav ☺
[/quote]

seveda da ja; ob zastonj državnem denarju odpadejo vse pripombe in pomisleki kot knofi z gat

aja … zakaj se pa migracije v LJ še kar nadaljujejo … a, da bi to “drhal” od znotraj sesuli ☺
[/quote]

ker gre naš denar, od davkov, LJ. Zato, da se dam gradijoi šole, UKC, muzeji… to je naše, ker plačujemo davke. LJčani imate to pred nosom. Mi moramo pa se vozit k vam in še parkirnino plačevat in prevoz.


imam pripombe in pomisleke … nimam pa težav ☺
[/quote]

seveda da ja; ob zastonj državnem denarju odpadejo vse pripombe in pomisleki kot knofi z gat
[/quote]

dej iztisni že iz sebe, če imaš namen kaj povedat ☺

Aha, samo Lj je problem. Ker v Kopru, NG in Mariboru, pa tega ni. Tam posamezniki oddajajo stanovanja študentom zastonj, ali pa za 20 €. (sarkazem) Kot sem že napisala, odrasti.
[/quote]

Ne vem kaka scena je v teh mestih. Vem pa, da so drugje bistveno manj oderuške cene., ker v ostalih krajih ni toliko fakultet zgrajenih z državnim denarjem.
[/quote]

Pa kaj tebi ni jasno? Ljubljana je glavno mesto, zato so cene najvišje, ne pa zaradi faksov. In po žepu visoke cene najbolj tepejo Ljubljančane, ne pa študente, ki prihajajo za nekaj let.

Ne vem kaka scena je v teh mestih. Vem pa, da so drugje bistveno manj oderuške cene., ker v ostalih krajih ni toliko fakultet zgrajenih z državnim denarjem.
[/quote]

Pa kaj tebi ni jasno? Ljubljana je glavno mesto, zato so cene najvišje, ne pa zaradi faksov. In po žepu visoke cene najbolj tepejo Ljubljančane, ne pa študente, ki prihajajo za nekaj let.
[/quote]

Ah res? A ker, ko gostilni ne gre, dajo za študentske bone in mastno služijo?
Ali zato, ker vsako luknjo oddajo za visoke zneske?
Ali zato, ker nimajo stroškov prevoza v UKC, v kulturne ustanove, ker nimajo stroškov za študentsko bivanje? A to jih tako tepe ali kaj?

No ja… pravkar sem nazaj, ker so me prosili da bi pregledal kaj bo potrebno postoriti v enem stanovanju, ki ga študentje zapuščajo po 3 letih najema – in zadeva je precej katastrofalna.
Sploh ker sem pomagal stanovanje pripraviti in vem kakšno so dobili; sveže prebeljeno in očiščeno, z novo opremo iz IKEE.

Ogled danes – po stropu visijo pajčevine skoraj do tal, stene so umazane od raznih prislonjenih stvari in od nalepljenih plakatov in nalepk, okna so taka, da se skozi komaj vidi, podboji vrat popraskani, fuge v tušu v kopalnici plesnive, itd.
Predvidevam da bo pritoževanje ko bo potrebno vse to spraviti v normalno stanje ali pa bo šla varščina za čiščenje in beljenje za njimi…
[/quote]

Verjetno so mastno kasirali najemnino, zato so se jim najemniki tak maščevali.
[/quote]

Najemnina je bila normalna za Lj Center – 4 študentje, vsak po 150. Odločili so se spati po 2 skupaj, zraven pa so imeli potem še dnevno sobo, kuhinjo, kopalnico in wc.

Če so najemniki tako razmišljali kot pišeš ti – o maščevanju – so pljunili sebi v skledo. Šla bo vsa varščina…
Če človek s čim ni zadovoljen ima usta da to pove in se pogaja za boljše pogoje ali nižjo najemnino. Ali pa odpove in gre.

To so traparije; nisem iz kakšne posebno bogate družine, pa štipendije nisem nikdar imel. Od naših otrok nihče ni dobival nobenih otroških dodatkov, vrtec je bil pa skoraj polna cena, tako da je bilo strašno drago.
No… še vedno bolje kot kolegica, ki je živela na Škotskem in dala za vrtec mesečno 900 funtov – pri plači 1200…
[/quote]

Zoisovo štipendijo dobijo tisti, ki imajo nadpovprečen IQ, ne pa reveži. NI važno koliko imaš pod palcem, važno je kako dobro rešiš teste za IQ. Tako, da možnost imajo vsi. Tudi ti si jo imel.
Ravno zadnjič sem poslušala kako je z OD, tudi taki z visokimi plačami ga sedaj dobivajo. Ne vem kako je bilo takrat. Ampak ja, sedaj ga dobijo tudi tisit z visokimi plačami.
Tudi v ŠD so bivali otroci bogatih staršev. Če ne verjameš, se zapelji v Rožno dolino in si oglej vozni park študentov.
[/quote]

Zoisovo že – a vseeno moraš najbrž dati vsaj kakšno vlogo ali se prijaviti na kakšen test.
Podobno je za otroške – vsaj vlogo moraš podati.
Nam vsem se je zdelo popolnoma nepotrebno, saj se nimamo za reveže ki bi jim kdorkoli moral kaj pomagati. Zanašamo se nase in prejeti kaj od države… če nisi v resnem sranju se zdi neprimerno.
Zato pišem, da nikdar nisem imel štipendije ali otroških dodatkov – ker res nisem. Nisem pa niti prosil.

Temu znesku je treba dodati še stroške, ki se verjetno ne bodo sami plačali, ali pač?

Verjetno so mastno kasirali najemnino, zato so se jim najemniki tak maščevali.
[/quote]

Najemnina je bila normalna za Lj Center – 4 študentje, vsak po 150. Odločili so se spati po 2 skupaj, zraven pa so imeli potem še dnevno sobo, kuhinjo, kopalnico in wc.

Če so najemniki tako razmišljali kot pišeš ti – o maščevanju – so pljunili sebi v skledo. Šla bo vsa varščina…
Če človek s čim ni zadovoljen ima usta da to pove in se pogaja za boljše pogoje ali nižjo najemnino. Ali pa odpove in gre.
[/quote]

Se pravi 600 za stanovanje?
Glej, če so plačali varščino, jo bodo pač zgubili. Tako pač je.

Zoisovo štipendijo dobijo tisti, ki imajo nadpovprečen IQ, ne pa reveži. NI važno koliko imaš pod palcem, važno je kako dobro rešiš teste za IQ. Tako, da možnost imajo vsi. Tudi ti si jo imel.
Ravno zadnjič sem poslušala kako je z OD, tudi taki z visokimi plačami ga sedaj dobivajo. Ne vem kako je bilo takrat. Ampak ja, sedaj ga dobijo tudi tisit z visokimi plačami.
Tudi v ŠD so bivali otroci bogatih staršev. Če ne verjameš, se zapelji v Rožno dolino in si oglej vozni park študentov.
[/quote]

Zoisovo že – a vseeno moraš najbrž dati vsaj kakšno vlogo ali se prijaviti na kakšen test.
Podobno je za otroške – vsaj vlogo moraš podati.
Nam vsem se je zdelo popolnoma nepotrebno, saj se nimamo za reveže ki bi jim kdorkoli moral kaj pomagati. Zanašamo se nase in prejeti kaj od države… če nisi v resnem sranju se zdi neprimerno.
Zato pišem, da nikdar nisem imel štipendije ali otroških dodatkov – ker res nisem. Nisem pa niti prosil.
[/quote]

Ne vem kako je sedaj.
Teste smo takrat vsi pisali v 7. razredu. Jaz nisem imela pojma, da sploh kaka taka štipendija obstaja. Ko sem začela hoditi v SŠ, so mi poslali poziv od psihologa, da naj pridem na razgovor in tam nas je bilo nekaj povabljenih in so nam povedali, da smo zoisovi štipendisit in kaj to je.
Tako, da ni bilo nič potrebno prositi. In nobenih vez ni bilo potrebnih. MOraš pa seveda potem dokumentacijo dati, da ti vedo kam nakazovati in vsako leto tudi dokazila o ocenah.
Ampak kako je pa sedaj pa ne vem. Verjetno kaj podobnega.

Najemnina je bila normalna za Lj Center – 4 študentje, vsak po 150. Odločili so se spati po 2 skupaj, zraven pa so imeli potem še dnevno sobo, kuhinjo, kopalnico in wc.

Če so najemniki tako razmišljali kot pišeš ti – o maščevanju – so pljunili sebi v skledo. Šla bo vsa varščina…
Če človek s čim ni zadovoljen ima usta da to pove in se pogaja za boljše pogoje ali nižjo najemnino. Ali pa odpove in gre.
[/quote]

Se pravi 600 za stanovanje?
Glej, če so plačali varščino, jo bodo pač zgubili. Tako pač je.
[/quote]

Ja. Tako pač je.
In verjetno se bodo zaradi tega ker tako pač je, naslednji najemniki kaj pritoževali, ker bo v pogodbi klavzula, da lastnik pride 1x mesečno (po najavi) preverit stanovanje. Da ne bi bila spet takšna štala… in izgube varščin, ki se jih da potem razglašati naokrog, češ da so te lastniki oropali.

Sem bolj malo dobivala otroškega dodatka. Nekje dokler je bila v vrtcu in to najnižjega. Tako da si ne boš preveč domišljala. SŠ je končala, preden so uvedli štipendije, tako da ni bilo nič iz tega naslova.
Ti pa si napisala, kako je mama invalidka itd., torej vama je zagotovo pripadal višji OD, pa še kakšna subvencija prehrane ipd., kajne? In konec koncev tudi namestitev v študentskem domu iz tega naslova.
Toliko o ta požrešnih, ki naj bi tebi jemali.
[/quote]

No ja, kolikor vem, da OD dobivajo skoraj vsi otroci? Res tisti ta najbolj bogati menda ne.
Verjetno si pa nisi polno plačevala vrtca? No pri vrtcu nisem imela jaz nič popusta, ker nisem hodila v vrtec.
Preden so uvedli štipendije? Koliko je pa stara? Štipendije so imeli že tisti, ki so bili rojeni v 50ih letih prejšnjega stoletja. Samo prej se jim je reklo Titova štipendija.
Ne, subvencij hrane takrat še ni bilo.
V ŠD domu pa je bilo na tisoče študentov, tudi bogatih tako, da ne vem od kje ti ideja, da je to privilegij revnih?
Ja, požrešni so meni jemali. Oz. moji mami. Pošteno je delala, plač pa ni dobila.
[/quote]

Cena vrtca se določa glede na prihodke. Torej če imaš nižji OD menda ne pričakuješ, da zaradi tega plačaš vrtca manj?
Štipendij, ki jih imajo zdaj polnoletni dijaki, ko ni več OD, nikakor nismo imeli niti moja generacija, niti generacija moje hčerke. Nobena pa Titove :p
In še enkrat o ŠD – obstajajo kriteriji. In eden od njih je tudi prihodek, torej.
Glede tvoje mame – en klinc sem jaz kot Ljubljančanka kriva, da ni dobila plač. Ali sem? Ali morda tale najemodajalec zgoraj. A je?

No ja, kolikor vem, da OD dobivajo skoraj vsi otroci? Res tisti ta najbolj bogati menda ne.
Verjetno si pa nisi polno plačevala vrtca? No pri vrtcu nisem imela jaz nič popusta, ker nisem hodila v vrtec.
Preden so uvedli štipendije? Koliko je pa stara? Štipendije so imeli že tisti, ki so bili rojeni v 50ih letih prejšnjega stoletja. Samo prej se jim je reklo Titova štipendija.
Ne, subvencij hrane takrat še ni bilo.
V ŠD domu pa je bilo na tisoče študentov, tudi bogatih tako, da ne vem od kje ti ideja, da je to privilegij revnih?
Ja, požrešni so meni jemali. Oz. moji mami. Pošteno je delala, plač pa ni dobila.
[/quote]

Cena vrtca se določa glede na prihodke. Torej če imaš nižji OD menda ne pričakuješ, da zaradi tega plačaš vrtca manj?
Štipendij, ki jih imajo zdaj polnoletni dijaki, ko ni več OD, nikakor nismo imeli niti moja generacija, niti generacija moje hčerke. Nobena pa Titove :p
In še enkrat o ŠD – obstajajo kriteriji. In eden od njih je tudi prihodek, torej.
Glede tvoje mame – en klinc sem jaz kot Ljubljančanka kriva, da ni dobila plač. Ali sem? Ali morda tale najemodajalec zgoraj. A je?
[/quote]

Nikoli nisem hodila v vrtec, nikoli koristila nobenih subvencij glede vrtca tako, da ne vem.
Ne spoznam se na vrtce.
Štipendije so bile že za tiste, ki so bili rojeni v 50ih, možno, da še prej. Samo prej so bile Titove, zdaj so pa Zoisove. Tako, da si imela možnost jo dobiti, če si bila dovolj brihtna. Isto velja za tvojo hči. Tu ne gre za bogatost ampak za brihtnost. Dobjo jo bogati in revni.
Ja, ŠD ima kriterije in ja, bogati tudi pridejo noter.
Ne vem koliko si kriva, vem pa, da je tip, ki je okradel mojo mamo in veliko njenih sodelavk, sedaj direktor v LJ v eni od državnih firm. Tako, da mogoče tudi kaj oddaja v Lj.


Še v zaporu v samici je bolje. Pa še plačat ni treba. 🙂

Cena vrtca se določa glede na prihodke. Torej če imaš nižji OD menda ne pričakuješ, da zaradi tega plačaš vrtca manj?
Štipendij, ki jih imajo zdaj polnoletni dijaki, ko ni več OD, nikakor nismo imeli niti moja generacija, niti generacija moje hčerke. Nobena pa Titove :p
In še enkrat o ŠD – obstajajo kriteriji. In eden od njih je tudi prihodek, torej.
Glede tvoje mame – en klinc sem jaz kot Ljubljančanka kriva, da ni dobila plač. Ali sem? Ali morda tale najemodajalec zgoraj. A je?
[/quote]

Nikoli nisem hodila v vrtec, nikoli koristila nobenih subvencij glede vrtca tako, da ne vem.
Ne spoznam se na vrtce.
Štipendije so bile že za tiste, ki so bili rojeni v 50ih, možno, da še prej. Samo prej so bile Titove, zdaj so pa Zoisove. Tako, da si imela možnost jo dobiti, če si bila dovolj brihtna. Isto velja za tvojo hči. Tu ne gre za bogatost ampak za brihtnost. Dobjo jo bogati in revni.
Ja, ŠD ima kriterije in ja, bogati tudi pridejo noter.
Ne vem koliko si kriva, vem pa, da je tip, ki je okradel mojo mamo in veliko njenih sodelavk, sedaj direktor v LJ v eni od državnih firm. Tako, da mogoče tudi kaj oddaja v Lj.
[/quote]

Pa ti sploh bereš, kaj pišeš oz. kaj ti drugi pišemo? Navesila si se zdaj na vrtec, ker sem napisala, da sem za hčerko dobivala OD, ko je bila še v vrtcu. Glede štipendij tudi trobiš eno in isto ves čas, da bi brala, o čem je govora, seveda ne. Si prebrihtna očitno.
In ja, če je imela tvoja mama tako nizek prihodek, si tako ali drugače bila upravičena do določenih ugodnosti. Ali pa le nista tako brihtni in jih zato nista imeli?
Sicer si pa o tvoji brihtnosti in sposobnosti razumevanja vsak lahko sam ustvari mnenje, ker blejaš kot da si z drugega planeta.

Nikoli nisem hodila v vrtec, nikoli koristila nobenih subvencij glede vrtca tako, da ne vem.
Ne spoznam se na vrtce.
Štipendije so bile že za tiste, ki so bili rojeni v 50ih, možno, da še prej. Samo prej so bile Titove, zdaj so pa Zoisove. Tako, da si imela možnost jo dobiti, če si bila dovolj brihtna. Isto velja za tvojo hči. Tu ne gre za bogatost ampak za brihtnost. Dobjo jo bogati in revni.
Ja, ŠD ima kriterije in ja, bogati tudi pridejo noter.
Ne vem koliko si kriva, vem pa, da je tip, ki je okradel mojo mamo in veliko njenih sodelavk, sedaj direktor v LJ v eni od državnih firm. Tako, da mogoče tudi kaj oddaja v Lj.
[/quote]

Pa ti sploh bereš, kaj pišeš oz. kaj ti drugi pišemo? Navesila si se zdaj na vrtec, ker sem napisala, da sem za hčerko dobivala OD, ko je bila še v vrtcu. Glede štipendij tudi trobiš eno in isto ves čas, da bi brala, o čem je govora, seveda ne. Si prebrihtna očitno.
In ja, če je imela tvoja mama tako nizek prihodek, si tako ali drugače bila upravičena do določenih ugodnosti. Ali pa le nista tako brihtni in jih zato nista imeli?
Sicer si pa o tvoji brihtnosti in sposobnosti razumevanja vsak lahko sam ustvari mnenje, ker blejaš kot da si z drugega planeta.
[/quote]

Do kakšni ugodnosti pa sem bila upravičena?
veš sem hodila v šolo v času, ko ni bilo kakih skladov. Smo morali kar lepo sami kupiti knjige. Niso nič vprašali ali lahko ali ne. Če šole v naravi, izletov nisi mogel plačat pač nisi šel. Ni kdo drug pokrival tega.
kar se pa tiče štipendij pa kot sem navedla, ti in tvoja hči, sta imeli ravno tako možnost, da dobita štipendijo kot jaz. Namreč nisem imela republiške.
Ja, ti, ki si tako britha, čeprav nisi dobila štipendije za to brithnost, kake ugodnosti pa bi lahko jaz imela, me res zanima?


Še v zaporu v samici je bolje. Pa še plačat ni treba. 🙂
[/quote]

Upam, da bodo vsakega, ki na črno oddaje študentom, prijavili. In naj plača kazen. Takih je še vedno menda veliko.

New Report

Close