Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ljubljančani, kakšne sobe oddajate za skoraj 200€ ?!

Ljubljančani, kakšne sobe oddajate za skoraj 200€ ?!

Nikoli nisem hodila v vrtec, nikoli koristila nobenih subvencij glede vrtca tako, da ne vem.
Ne spoznam se na vrtce.
Štipendije so bile že za tiste, ki so bili rojeni v 50ih, možno, da še prej. Samo prej so bile Titove, zdaj so pa Zoisove. Tako, da si imela možnost jo dobiti, če si bila dovolj brihtna. Isto velja za tvojo hči. Tu ne gre za bogatost ampak za brihtnost. Dobjo jo bogati in revni.
Ja, ŠD ima kriterije in ja, bogati tudi pridejo noter.
Ne vem koliko si kriva, vem pa, da je tip, ki je okradel mojo mamo in veliko njenih sodelavk, sedaj direktor v LJ v eni od državnih firm. Tako, da mogoče tudi kaj oddaja v Lj.
[/quote]

Pa ti sploh bereš, kaj pišeš oz. kaj ti drugi pišemo? Navesila si se zdaj na vrtec, ker sem napisala, da sem za hčerko dobivala OD, ko je bila še v vrtcu. Glede štipendij tudi trobiš eno in isto ves čas, da bi brala, o čem je govora, seveda ne. Si prebrihtna očitno.
In ja, če je imela tvoja mama tako nizek prihodek, si tako ali drugače bila upravičena do določenih ugodnosti. Ali pa le nista tako brihtni in jih zato nista imeli?
Sicer si pa o tvoji brihtnosti in sposobnosti razumevanja vsak lahko sam ustvari mnenje, ker blejaš kot da si z drugega planeta.
[/quote]

če te pa žre invalidska penzija moje mame, si pa zlomi vrat ali pa kaj podobnega pa jo boš tudi ti dobila.

No, še kaj napiši.

Ljuba moja, ti si VSI. Čisti predstavnik tistih VSI, očitno z ravno dovolj nizkimi prihodki po glavi na družinskega člana, da ti je uspelo priti na seznam za totalno subvencioniranih študentskih domov, ki jih tudi plačujemo mi vsi, tudi mi, ki jih niti ne potrebujemo. Super zate. Medtem ko so tvoji starši z očitno minimalnimi prihodki uspeli zgraditi hišo na podeželju na gruntu, podedovanem od prastrica (karikiram), bom jaz še naslednjih dvajset let odplačevala in še kar odplačevala, da imajo moji otroci fakulteto pred nosom. Enostavna pravica, ki bi jo seveda lahko izkoristili tudi tvoji starši, tako pa jih je z bajto v Spodnjih Jebovcij in plus tvojimi stroški študija v Ljubljani še zmeraj vse skupaj stalo precej manj kot mene. Ni ravno enoznačno veš. In kot sem že napisala, za takšne, ki si ne morejo privoščiti Ljubljane, so danes fakultete praktično v vseh koncih države, bodisi za vozače.
[/quote]

Kot prvo, jaz nisem TVOJA LJuba.
Veš zame je skrbela samo mama, ki je invalidka od mojih otroških let.
Nihče ji ni nikoli nič šenkal. So ji pa veliko pokradli. Ko je še hodila v službo, so jo okradli na polno. Precej plač ni dobila nikoli izplačanih. Zato smo trdo gagali.
Se ti zdi, da sem vsega tega jaz kriva, da imaš take nagnusne izpade? Kako bi bilo tebi, če bi bila ti invalidka?
In ne boš verjela, ko sem kupovala stanovanje, mi nihče ni dal niti centa in nič nisem dedovala.
Tako, da razmisli o svoji poodli pokvarjenosti.
In, lahko bi bila vsaj toliko razgledana, da bi vedela,d a niso vse fakultete po drugih krajih. Kaj ti bo višja šola strojništva, če pa hočeš študirat medicino?
Aja, tvoje razmišljanje je tako: kdor je bogat, naj študira, četudi je butast. Kdor ni bogat pa čeprav je pameten pa naj ne študira. Ker je študij samo za bogate si hotela to povedat?
Pa, da se boš lahko od fovšije požrla: bila sem zlata maturanta pa še Zoisovo štipendijo sem imela. Toliko o tvojih idejah, da je študij samo za bogate.
[/quote]
Tekst na katerega odgovarjaš je nekako povzetek tega, kaj si Ljubljančani mislijo o preostali Sloveniji. Za njih si sicer primitivna podeželska smet, hkrati pa noro bogata, pa še državo ropaš ker imaš kot dobesedno milijonarka tako nizke prihodke :DDD

Sicer pa, če te žrejo euri tistih, ki mastno služijo z najemnjinami, vnovči svojo brihtnost 🙂

In kdo je kriv, tisti, ki ponuja, ali tisti, ki vzame? Ce najemodajalec ne bi nasel ovc, ki so pripravljene bivati v tem brlogu, ne bi oddajal oz. Bi najprej temeljito renoviral, vdelal kaksno okno, opremil in ponudil po sprejemljivi ceni….

Pa ti sploh bereš, kaj pišeš oz. kaj ti drugi pišemo? Navesila si se zdaj na vrtec, ker sem napisala, da sem za hčerko dobivala OD, ko je bila še v vrtcu. Glede štipendij tudi trobiš eno in isto ves čas, da bi brala, o čem je govora, seveda ne. Si prebrihtna očitno.
In ja, če je imela tvoja mama tako nizek prihodek, si tako ali drugače bila upravičena do določenih ugodnosti. Ali pa le nista tako brihtni in jih zato nista imeli?
Sicer si pa o tvoji brihtnosti in sposobnosti razumevanja vsak lahko sam ustvari mnenje, ker blejaš kot da si z drugega planeta.
[/quote]

Do kakšni ugodnosti pa sem bila upravičena?
veš sem hodila v šolo v času, ko ni bilo kakih skladov. Smo morali kar lepo sami kupiti knjige. Niso nič vprašali ali lahko ali ne. Če šole v naravi, izletov nisi mogel plačat pač nisi šel. Ni kdo drug pokrival tega.
kar se pa tiče štipendij pa kot sem navedla, ti in tvoja hči, sta imeli ravno tako možnost, da dobita štipendijo kot jaz. Namreč nisem imela republiške.
Ja, ti, ki si tako britha, čeprav nisi dobila štipendije za to brithnost, kake ugodnosti pa bi lahko jaz imela, me res zanima?
[/quote]
za nazaj, pa ti bomo verjeli.
V nasprotnem pa je tvoje kokodakanje brez veze!!

seveda da ja; ob zastonj državnem denarju odpadejo vse pripombe in pomisleki kot knofi z gat
[/quote]

dej iztisni že iz sebe, če imaš namen kaj povedat ☺
[/quote]

sem že izstisnil, 7500 eur tudi mojega denarja za tvojo subvencijo,

Pa ti sploh bereš, kaj pišeš oz. kaj ti drugi pišemo? Navesila si se zdaj na vrtec, ker sem napisala, da sem za hčerko dobivala OD, ko je bila še v vrtcu. Glede štipendij tudi trobiš eno in isto ves čas, da bi brala, o čem je govora, seveda ne. Si prebrihtna očitno.
In ja, če je imela tvoja mama tako nizek prihodek, si tako ali drugače bila upravičena do določenih ugodnosti. Ali pa le nista tako brihtni in jih zato nista imeli?
Sicer si pa o tvoji brihtnosti in sposobnosti razumevanja vsak lahko sam ustvari mnenje, ker blejaš kot da si z drugega planeta.
[/quote]

Do kakšni ugodnosti pa sem bila upravičena?
veš sem hodila v šolo v času, ko ni bilo kakih skladov. Smo morali kar lepo sami kupiti knjige. Niso nič vprašali ali lahko ali ne. Če šole v naravi, izletov nisi mogel plačat pač nisi šel. Ni kdo drug pokrival tega.
kar se pa tiče štipendij pa kot sem navedla, ti in tvoja hči, sta imeli ravno tako možnost, da dobita štipendijo kot jaz. Namreč nisem imela republiške.
Ja, ti, ki si tako britha, čeprav nisi dobila štipendije za to brithnost, kake ugodnosti pa bi lahko jaz imela, me res zanima?
[/quote]

Ja ljuba duša, kdaj si pa ti v šolo hodila? Jaz sem 50 +, pa so bile štipendije, za šolo v naravi je cel razred zbiral, če ni šlo drugače, knjige smo kupovali na sejmih, včasih 15 let stare, ker se niso menjavale vsako leto, izleti so imeli vedno tudi opcijo pohoda, ekskurzija je bila 1 na leto in to po Sloveniji.
Včasih si mislim, da ste eni živeli v neki drugi Sloveniji. Jaz sem bila hči delavskih staršev, smo vedno nekaj šparali, pa nisem bila prikrajšana za osnovne stvari, niti danes ne lomastim po forumih s svojo življenjsko zgodbo. Sem se pač zgodaj postavila na noge in si zgradila živlhenje, ki bi bilo morda manj uspešno, če ne bi v sebi imela te močne želje, da revna nikoli več ne bom.
Pa za svojo preteklost ne krivim nikogar. Sem se pač rodila delavcem, ki so mi po drugi strani dali ogromno podpore, ljubezni in delovnih navad.
Da bi pa lepila sličice in jih komentirala, mi pa na pamet ne pade. Živimo v času ponudbe in povpraševanja. V takih situacijah se kalimo. Študentje z izdelano vizijo in samostojni v razmišljanju se bodo takih lukenj ognili brez teatralnosti.
Očitno sem bila jaz tudi brez Zoisove wunderkind, ker smo se šle punce same vpisat na SŠ in potem na urad izpolnit pole za štipendijo. Doma so mi samo dali overjene nazaj, ostalo sem dalje urejala sama. Moji sošolci in moji sorojenci enako. Da ne govorim, da so se sošolke iz Trebnjega vsak dan z vlakom vozile v Ljubljano. Sobe so lahko samo sanjale.


Kako si upaš!
Soba je na novo pobarvana, novo pohištvo, urejena okolica….
Vse pomembne fakultete so max. oddaljene 600 metrov.
Sram te naj bo!
[/quote]

Pozdravljeni! Zanima me, katere fakultete (lahko tudi nepomembne), poleg dveh pomembnih – očitno VF in FMF, so odaljene manj kot 600m?
Da se razumemo, zanima me cestna razdalja, saj helikopterja/ letala žal nimam, verjetno pa tudi vi nimate pristajalne steze oz. helioporta … Pa brez zamere.

Zoisovo že – a vseeno moraš najbrž dati vsaj kakšno vlogo ali se prijaviti na kakšen test.
Podobno je za otroške – vsaj vlogo moraš podati.
Nam vsem se je zdelo popolnoma nepotrebno, saj se nimamo za reveže ki bi jim kdorkoli moral kaj pomagati. Zanašamo se nase in prejeti kaj od države… če nisi v resnem sranju se zdi neprimerno.
Zato pišem, da nikdar nisem imel štipendije ali otroških dodatkov – ker res nisem. Nisem pa niti prosil.
[/quote]

Ne vem kako je sedaj.
Teste smo takrat vsi pisali v 7. razredu. Jaz nisem imela pojma, da sploh kaka taka štipendija obstaja. Ko sem začela hoditi v SŠ, so mi poslali poziv od psihologa, da naj pridem na razgovor in tam nas je bilo nekaj povabljenih in so nam povedali, da smo zoisovi štipendisit in kaj to je.
Tako, da ni bilo nič potrebno prositi. In nobenih vez ni bilo potrebnih. MOraš pa seveda potem dokumentacijo dati, da ti vedo kam nakazovati in vsako leto tudi dokazila o ocenah.
Ampak kako je pa sedaj pa ne vem. Verjetno kaj podobnega.
[/quote]

No, ja. Tudi Ziosova štipendija je šla in še vedno gre iz proračuna. Kamor bistveno več prispevajo bogati kot revni. In glede na to, kakašne tuki pišeš, se lahko upravičeno vprašamo, po kakšnih kriterijih so jih delili. Ker ravno brihtno in razgledano žal ne deluješ.

Do kakšni ugodnosti pa sem bila upravičena?
veš sem hodila v šolo v času, ko ni bilo kakih skladov. Smo morali kar lepo sami kupiti knjige. Niso nič vprašali ali lahko ali ne. Če šole v naravi, izletov nisi mogel plačat pač nisi šel. Ni kdo drug pokrival tega.
kar se pa tiče štipendij pa kot sem navedla, ti in tvoja hči, sta imeli ravno tako možnost, da dobita štipendijo kot jaz. Namreč nisem imela republiške.
Ja, ti, ki si tako britha, čeprav nisi dobila štipendije za to brithnost, kake ugodnosti pa bi lahko jaz imela, me res zanima?
[/quote]

Ja ljuba duša, kdaj si pa ti v šolo hodila? Jaz sem 50 +, pa so bile štipendije, za šolo v naravi je cel razred zbiral, če ni šlo drugače, knjige smo kupovali na sejmih, včasih 15 let stare, ker se niso menjavale vsako leto, izleti so imeli vedno tudi opcijo pohoda, ekskurzija je bila 1 na leto in to po Sloveniji.
Včasih si mislim, da ste eni živeli v neki drugi Sloveniji. Jaz sem bila hči delavskih staršev, smo vedno nekaj šparali, pa nisem bila prikrajšana za osnovne stvari, niti danes ne lomastim po forumih s svojo življenjsko zgodbo. Sem se pač zgodaj postavila na noge in si zgradila živlhenje, ki bi bilo morda manj uspešno, če ne bi v sebi imela te močne želje, da revna nikoli več ne bom.
Pa za svojo preteklost ne krivim nikogar. Sem se pač rodila delavcem, ki so mi po drugi strani dali ogromno podpore, ljubezni in delovnih navad.
Da bi pa lepila sličice in jih komentirala, mi pa na pamet ne pade. Živimo v času ponudbe in povpraševanja. V takih situacijah se kalimo. Študentje z izdelano vizijo in samostojni v razmišljanju se bodo takih lukenj ognili brez teatralnosti.
Očitno sem bila jaz tudi brez Zoisove wunderkind, ker smo se šle punce same vpisat na SŠ in potem na urad izpolnit pole za štipendijo. Doma so mi samo dali overjene nazaj, ostalo sem dalje urejala sama. Moji sošolci in moji sorojenci enako. Da ne govorim, da so se sošolke iz Trebnjega vsak dan z vlakom vozile v Ljubljano. Sobe so lahko samo sanjale.
[/quote]

Waw, iz Trebnjega si (in bil) v Ljubljani z vlakom (nikoli ni treba prestopit) v dobri 1 uri, toliko porabiš tudi med prometno konico z lpp v Lj.

Aja, kakih pa?
Otroški dodatek kot ga dobiva oz. ga je dobivala tudi tvoja hči?
Mama ni dobila nobenih subvencij, le kakšne naj bi dobila?
Štipendijo sem dobila pa tako kot ostali otroci bogatih staršev.
[/quote]

Sem bolj malo dobivala otroškega dodatka. Nekje dokler je bila v vrtcu in to najnižjega. Tako da si ne boš preveč domišljala. SŠ je končala, preden so uvedli štipendije, tako da ni bilo nič iz tega naslova.
Ti pa si napisala, kako je mama invalidka itd., torej vama je zagotovo pripadal višji OD, pa še kakšna subvencija prehrane ipd., kajne? In konec koncev tudi namestitev v študentskem domu iz tega naslova.
Toliko o ta požrešnih, ki naj bi tebi jemali.
[/quote]

A se dejansko moraš vtaknit povsod? Se vprašaš, ker so bili samo dve, da sta kaj hitro presegali cenzus? Tudi sama sem pri hčeri tako zišla!

Pa, če misliš, da sta lahko s temi “socialnimi transferji”, tako dobro živeli, se raje vgizni v jezik!
Ne sodi, če nisi nosila njunih čevljev!

Je pa dejansko res, da je sramota, da nekaj takšnega dajejo v najem!!! Pa tudi, če bi bilo 10 € bi bilo preveč za luknjo brez dnevne svetlobe! Pa ni važno ali si bogat ali reven, vsak dnevno svetlobo si zaslužiš!!!! In močno upam, da ta luknja ostane za večne čase prazna!

Punca (pokvarjeni požeruhi), ampak tebi se vidi,da imas traume. Si razmisljala o kaksnem pogovoru s psihiatrom. Tako sovrastvo ni zdravo.

Sem bolj malo dobivala otroškega dodatka. Nekje dokler je bila v vrtcu in to najnižjega. Tako da si ne boš preveč domišljala. SŠ je končala, preden so uvedli štipendije, tako da ni bilo nič iz tega naslova.
Ti pa si napisala, kako je mama invalidka itd., torej vama je zagotovo pripadal višji OD, pa še kakšna subvencija prehrane ipd., kajne? In konec koncev tudi namestitev v študentskem domu iz tega naslova.
Toliko o ta požrešnih, ki naj bi tebi jemali.
[/quote]

A se dejansko moraš vtaknit povsod? Se vprašaš, ker so bili samo dve, da sta kaj hitro presegali cenzus? Tudi sama sem pri hčeri tako zišla!

Pa, če misliš, da sta lahko s temi “socialnimi transferji”, tako dobro živeli, se raje vgizni v jezik!
Ne sodi, če nisi nosila njunih čevljev!

Je pa dejansko res, da je sramota, da nekaj takšnega dajejo v najem!!! Pa tudi, če bi bilo 10 € bi bilo preveč za luknjo brez dnevne svetlobe! Pa ni važno ali si bogat ali reven, vsak dnevno svetlobo si zaslužiš!!!! In močno upam, da ta luknja ostane za večne čase prazna!
[/quote]

Zakaj se ti zdi, da pa prav jaz ne bi smela ničesar pripomnit okoli oddajanja ali najemanja? Konec koncev sem najemnica že več kot polovico življenja. Ja, v Ljubljani. In ne, še nikoli me nihče ni prisilil, da bi morala najet kakšno luknjo oz. nekaj, kar mi ali ne bi bilo všeč ali bi mi bilo predrago ali oboje. In zakaj torej sikaš name, če nekateri niste sposobni dojet trga, se pravi povpraševanja in ponudbe?

p.s. Še glede cenzusa. Sem bila tudi jaz sama s hčerko (večji del). Torej?


oprema je za tja od koder ste jo dobili, sanitarije je pač potrebno čistiti ne samo za denarjem hlastat,
ja, sobe nad restavracijami so res potrbne restavracije
[/quote]

No ja… pravkar sem nazaj, ker so me prosili da bi pregledal kaj bo potrebno postoriti v enem stanovanju, ki ga študentje zapuščajo po 3 letih najema – in zadeva je precej katastrofalna.
Sploh ker sem pomagal stanovanje pripraviti in vem kakšno so dobili; sveže prebeljeno in očiščeno, z novo opremo iz IKEE.

Ogled danes – po stropu visijo pajčevine skoraj do tal, stene so umazane od raznih prislonjenih stvari in od nalepljenih plakatov in nalepk, okna so taka, da se skozi komaj vidi, podboji vrat popraskani, fuge v tušu v kopalnici plesnive, itd.
Predvidevam da bo pritoževanje ko bo potrebno vse to spraviti v normalno stanje ali pa bo šla varščina za čiščenje in beljenje za njimi…
[/quote]

Kako pogosto pa doma pleskaš? Vsakih 10 leti? Jaz sedaj na 2 do 3 leta!
Tale tvoja katastrofa pa potrebuje samo čistilo in en dan dela…hmmmm…..še gate bi jim slekli, če bi jim lahko!

Ja ljuba duša, kdaj si pa ti v šolo hodila? Jaz sem 50 +, pa so bile štipendije, za šolo v naravi je cel razred zbiral, če ni šlo drugače, knjige smo kupovali na sejmih, včasih 15 let stare, ker se niso menjavale vsako leto, izleti so imeli vedno tudi opcijo pohoda, ekskurzija je bila 1 na leto in to po Sloveniji.
Včasih si mislim, da ste eni živeli v neki drugi Sloveniji. Jaz sem bila hči delavskih staršev, smo vedno nekaj šparali, pa nisem bila prikrajšana za osnovne stvari, niti danes ne lomastim po forumih s svojo življenjsko zgodbo. Sem se pač zgodaj postavila na noge in si zgradila živlhenje, ki bi bilo morda manj uspešno, če ne bi v sebi imela te močne želje, da revna nikoli več ne bom.
Pa za svojo preteklost ne krivim nikogar. Sem se pač rodila delavcem, ki so mi po drugi strani dali ogromno podpore, ljubezni in delovnih navad.
Da bi pa lepila sličice in jih komentirala, mi pa na pamet ne pade. Živimo v času ponudbe in povpraševanja. V takih situacijah se kalimo. Študentje z izdelano vizijo in samostojni v razmišljanju se bodo takih lukenj ognili brez teatralnosti.
Očitno sem bila jaz tudi brez Zoisove wunderkind, ker smo se šle punce same vpisat na SŠ in potem na urad izpolnit pole za štipendijo. Doma so mi samo dali overjene nazaj, ostalo sem dalje urejala sama. Moji sošolci in moji sorojenci enako. Da ne govorim, da so se sošolke iz Trebnjega vsak dan z vlakom vozile v Ljubljano. Sobe so lahko samo sanjale.
[/quote]

Waw, iz Trebnjega si (in bil) v Ljubljani z vlakom (nikoli ni treba prestopit) v dobri 1 uri, toliko porabiš tudi med prometno konico z lpp v Lj.
[/quote]

V našem bloku je v najemu študentka iz Kranja. Kaj praviš, kakšen waw je šele to.

Waw, iz Trebnjega si (in bil) v Ljubljani z vlakom (nikoli ni treba prestopit) v dobri 1 uri, toliko porabiš tudi med prometno konico z lpp v Lj.
[/quote]

V našem bloku je v najemu študentka iz Kranja. Kaj praviš, kakšen waw je šele to.
[/quote]

Zate očitno res.

No ja… pravkar sem nazaj, ker so me prosili da bi pregledal kaj bo potrebno postoriti v enem stanovanju, ki ga študentje zapuščajo po 3 letih najema – in zadeva je precej katastrofalna.
Sploh ker sem pomagal stanovanje pripraviti in vem kakšno so dobili; sveže prebeljeno in očiščeno, z novo opremo iz IKEE.

Ogled danes – po stropu visijo pajčevine skoraj do tal, stene so umazane od raznih prislonjenih stvari in od nalepljenih plakatov in nalepk, okna so taka, da se skozi komaj vidi, podboji vrat popraskani, fuge v tušu v kopalnici plesnive, itd.
Predvidevam da bo pritoževanje ko bo potrebno vse to spraviti v normalno stanje ali pa bo šla varščina za čiščenje in beljenje za njimi…
[/quote]

Kako pogosto pa doma pleskaš? Vsakih 10 leti? Jaz sedaj na 2 do 3 leta!
Tale tvoja katastrofa pa potrebuje samo čistilo in en dan dela…hmmmm…..še gate bi jim slekli, če bi jim lahko!
[/quote]

Doma pleskam … na cca 6-8 let. Po 3 letih je še kot novo, niti praske.

Če resno misliš kar pišeš in stojiš za svojimi besedami – pridi to rešit v enem dnevu ali pa pošlji čistilko; pošteno bo plačano, pa še čestital ti/ji bom in prepričal ljudi da dodajo še pošteno nagrado če to reši(š) samo s čiščenjem in v enem dnevu.

Jaz sem sicer imela srečo in sem takoj v prvem letniku, 1. oktobra imela študentsko sobo v študenskem naselju, da me niso mogli pokvarjeni LJubljančani takole odirat.

Ampak je pa nekaj. Fakulteta financiramo vsi. Ja, vsi. Ne samo Ljubljančani. Od kje potem pravica, da bi eni imeli kar vse na razpolago, drugi pa nič?
[/quote]

Ljuba moja, ti si VSI. Čisti predstavnik tistih VSI, očitno z ravno dovolj nizkimi prihodki po glavi na družinskega člana, da ti je uspelo priti na seznam za totalno subvencioniranih študentskih domov, ki jih tudi plačujemo mi vsi, tudi mi, ki jih niti ne potrebujemo. Super zate. Medtem ko so tvoji starši z očitno minimalnimi prihodki uspeli zgraditi hišo na podeželju na gruntu, podedovanem od prastrica (karikiram), bom jaz še naslednjih dvajset let odplačevala in še kar odplačevala, da imajo moji otroci fakulteto pred nosom. Enostavna pravica, ki bi jo seveda lahko izkoristili tudi tvoji starši, tako pa jih je z bajto v Spodnjih Jebovcij in plus tvojimi stroški študija v Ljubljani še zmeraj vse skupaj stalo precej manj kot mene. Ni ravno enoznačno veš. In kot sem že napisala, za takšne, ki si ne morejo privoščiti Ljubljane, so danes fakultete praktično v vseh koncih države, bodisi za vozače.
[/quote]

Iz spodnjih jebovcev si prišla v zgornje jebovce, res je, kar praviš, le, da si se na napačne spravila. Tudi njeni starši in tudi samski plačujejo za to, da imajo profesorji, večina lažni akademiki delo.
Naši otroci si z diplomo niti riti ne bodo obrisali, je pretrd popendekel, kot si je mi nismo mogli.
Razen, če ne nastaviš tazadnje točno v danko…

Anede.
Že 25 let je Slovenija spodnji in zgornji jebovc.
Levi in desni devžej. Korito po današnje.

Ljuba moja, ti si VSI. Čisti predstavnik tistih VSI, očitno z ravno dovolj nizkimi prihodki po glavi na družinskega člana, da ti je uspelo priti na seznam za totalno subvencioniranih študentskih domov, ki jih tudi plačujemo mi vsi, tudi mi, ki jih niti ne potrebujemo. Super zate. Medtem ko so tvoji starši z očitno minimalnimi prihodki uspeli zgraditi hišo na podeželju na gruntu, podedovanem od prastrica (karikiram), bom jaz še naslednjih dvajset let odplačevala in še kar odplačevala, da imajo moji otroci fakulteto pred nosom. Enostavna pravica, ki bi jo seveda lahko izkoristili tudi tvoji starši, tako pa jih je z bajto v Spodnjih Jebovcij in plus tvojimi stroški študija v Ljubljani še zmeraj vse skupaj stalo precej manj kot mene. Ni ravno enoznačno veš. In kot sem že napisala, za takšne, ki si ne morejo privoščiti Ljubljane, so danes fakultete praktično v vseh koncih države, bodisi za vozače.
[/quote]

Kot prvo, jaz nisem TVOJA LJuba.
Veš zame je skrbela samo mama, ki je invalidka od mojih otroških let.
Nihče ji ni nikoli nič šenkal. So ji pa veliko pokradli. Ko je še hodila v službo, so jo okradli na polno. Precej plač ni dobila nikoli izplačanih. Zato smo trdo gagali.
Se ti zdi, da sem vsega tega jaz kriva, da imaš take nagnusne izpade? Kako bi bilo tebi, če bi bila ti invalidka?
In ne boš verjela, ko sem kupovala stanovanje, mi nihče ni dal niti centa in nič nisem dedovala.
Tako, da razmisli o svoji poodli pokvarjenosti.
In, lahko bi bila vsaj toliko razgledana, da bi vedela,d a niso vse fakultete po drugih krajih. Kaj ti bo višja šola strojništva, če pa hočeš študirat medicino?
Aja, tvoje razmišljanje je tako: kdor je bogat, naj študira, četudi je butast. Kdor ni bogat pa čeprav je pameten pa naj ne študira. Ker je študij samo za bogate si hotela to povedat?
Pa, da se boš lahko od fovšije požrla: bila sem zlata maturanta pa še Zoisovo štipendijo sem imela. Toliko o tvojih idejah, da je študij samo za bogate.
[/quote] To, da si bila zlata maturantka, pomeni samo. da si bila štrebarka. IQ in EQ pa nula. Obnašanje, vzgoja, komuniciranje itd. tudi nula. Nisi neka perla, da bi te občudovali. Zakaj pa tudi oče ni skrbel zate?

Ljuba moja, ti si VSI. Čisti predstavnik tistih VSI, očitno z ravno dovolj nizkimi prihodki po glavi na družinskega člana, da ti je uspelo priti na seznam za totalno subvencioniranih študentskih domov, ki jih tudi plačujemo mi vsi, tudi mi, ki jih niti ne potrebujemo. Super zate. Medtem ko so tvoji starši z očitno minimalnimi prihodki uspeli zgraditi hišo na podeželju na gruntu, podedovanem od prastrica (karikiram), bom jaz še naslednjih dvajset let odplačevala in še kar odplačevala, da imajo moji otroci fakulteto pred nosom. Enostavna pravica, ki bi jo seveda lahko izkoristili tudi tvoji starši, tako pa jih je z bajto v Spodnjih Jebovcij in plus tvojimi stroški študija v Ljubljani še zmeraj vse skupaj stalo precej manj kot mene. Ni ravno enoznačno veš. In kot sem že napisala, za takšne, ki si ne morejo privoščiti Ljubljane, so danes fakultete praktično v vseh koncih države, bodisi za vozače.
[/quote]

Iz spodnjih jebovcev si prišla v zgornje jebovce, res je, kar praviš, le, da si se na napačne spravila. Tudi njeni starši in tudi samski plačujejo za to, da imajo profesorji, večina lažni akademiki delo.
Naši otroci si z diplomo niti riti ne bodo obrisali, je pretrd popendekel, kot si je mi nismo mogli.
Razen, če ne nastaviš tazadnje točno v danko…

Anede.
Že 25 let je Slovenija spodnji in zgornji jebovc.
Levi in desni devžej. Korito po današnje.
[/quote]

Žolčna debata, ni kaj. Delimo se torej na požeruhe ljubljanske pokvarjene in izcuzano revšno od drugod, ali kako? Ker gre vse v Ljubljano? No, pogled čez planke zadošča v uvid, da je povsod tako z večjimi mesti, še bolj s prestolnicami. In pa ideja metanja vseh profesorje med to kasto, požeruhov ljubljanskih? Pa saj jih večina prihaja iz vse Slovenije! Na našem faksu je domorodnih Ljubljančanov zelo malo, da bi bil pa kateri lažni akademik, pa še tudi nisem slišala. Trd popendekel (kaj je to sploh) za ljudi v Ljubljani torej ne obstaja? Aha, v prestolnici je zaposlenost 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, in to izključno samo s tistimi, ki tu živijo! https://avto.finance.si/8821313?cctest& Prosim, da se neljubljančani odstranite iz ljubljanskih delovnih mest, ker bojda so pravice izčrpavanja vseh privilegijej izključno za tiste z ljubljansko osebno! OMG!

Iz spodnjih jebovcev si prišla v zgornje jebovce, res je, kar praviš, le, da si se na napačne spravila. Tudi njeni starši in tudi samski plačujejo za to, da imajo profesorji, večina lažni akademiki delo.
Naši otroci si z diplomo niti riti ne bodo obrisali, je pretrd popendekel, kot si je mi nismo mogli.
Razen, če ne nastaviš tazadnje točno v danko…

Anede.
Že 25 let je Slovenija spodnji in zgornji jebovc.
Levi in desni devžej. Korito po današnje.
[/quote]

Žolčna debata, ni kaj. Delimo se torej na požeruhe ljubljanske pokvarjene in izcuzano revšno od drugod, ali kako? Ker gre vse v Ljubljano? No, pogled čez planke zadošča v uvid, da je povsod tako z večjimi mesti, še bolj s prestolnicami. In pa ideja metanja vseh profesorje med to kasto, požeruhov ljubljanskih? Pa saj jih večina prihaja iz vse Slovenije! Na našem faksu je domorodnih Ljubljančanov zelo malo, da bi bil pa kateri lažni akademik, pa še tudi nisem slišala. Trd popendekel (kaj je to sploh) za ljudi v Ljubljani torej ne obstaja? Aha, v prestolnici je zaposlenost 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, in to izključno samo s tistimi, ki tu živijo! https://avto.finance.si/8821313?cctest& Prosim, da se neljubljančani odstranite iz ljubljanskih delovnih mest, ker bojda so pravice izčrpavanja vseh privilegijej izključno za tiste z ljubljansko osebno! OMG!
[/quote]

Akademskost pa taka! Da še slovenskega jezika ne zna razumeti.

V vsaki temi se neljubljancani na dolgo in siroko razpisete o tem, kako ne bi za noben denar ziveli v ljubljani, vsake toliko se pa razgalite in vsa zavist in vsi kompleksi udarijo na plan. Pa je zadeva cisto enostavna, stvar odlocitve je, ali bos zivel v mestu in vzel v zakup drazji nakup ali najem stanovanja, pa imel v blizini vso infrastrukturo ali pa bos bival na dezeli, za ceno stanovanja v ljubljani zgradil veliko hiso, ob tem se pa vozil dlje casa do bolnisnice, delovnega mesta, fakultete… Pa se to – ce ne bi toliko neljubljancanov kupovalo nepremicnin v ljubljani, tudi cene ne bi tako rastle, tako da, ti, ki razpredas o pozeruhih, nismo samo ljubljancani krivi za vse tvoje tegobe, malo samorefleksije ti ne bi skodovalo.

Če gledamo najnovejše oglase za prodajo nepremičnin v Ljubljani, je to realna ponudba. Oddajati za tako ceno neko realno lepo stanovanje, pomeni izgubo – v tem primeru se stanovanja ne splača oddajati, temveč prodati.
https://www.nepremicnine.net/24ur/oglasi-prodaja/ljubljana-mesto/stanovanje/

New Report

Close