Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ljudem ponudiš prst pa vzamejo roko

Ljudem ponudiš prst pa vzamejo roko

Sem edini ki se mi zdi gesta lepa, sploh da so zraven navrgli se nekaj kupljenih stvari.. obnašanje druge družine pa se mi zdi čisto mimo in nehvaležno če ste že kupili. Je pa res da se dobra dejanja dajajo zato da bodo drugi ljudje potem imeli kaj od tega, ne da vam bodo nazaj izkazovali hvaležnost. Drugače pa darila so v našem pravnem redu zaradi nehvaležnosti tudi preklicljiva, tako da… samo moje mnenje…

GDPR pri testih? Kjer so otroci videli imena otrok katerih točke so seštevali? Zelo ste kršili pravila! Drugače pa se strinjam, da naj si zaslužijo z delom in dobijo par eur, ki jih porabijo po svojih željah.

Odgovor na objavo uporabnika
Prst, 26.05.2022 ob 11:08

Nisem bogat, ampak živimo kar dobro, včasih si privoščimo več, včasih manj. Imam v bloku družino ki ima finančne težave, hčerki pa skupaj hodita v šolo. Zena je zadnjič vprašala gospo mati če bi vzeli nekaj oblačil od hčerke in sina, ker so kot nova, njuna otroka sta pa manjša od naših že zaradi genetike. Zraven ji je punidila tudi nekaj svojih stvari in mojih, kar tako ker bi jim rada malo pomagala. Se jim vidi že po oblačilih da je vse preprano, včasih raztrgano, njuna hči pa je omenila naši da si želi kakšen gel za tuširanje ki bi lepo dišal in upa da si bo enkrat lahko kupila malo kometike. Naša tamala se sicer nekaj ne liči ima pa maskaro in prozoren lak za nohte ter tist zadevo za lička, to ji pustiva pa seveda zbirko elastik, špang in tistih obročev za lase. No žena je to vse nabrala, dokupila še nekaj za hčerino prijateljico in sta s tamalo to vse spravili v škatlo skupaj z čokolado in par zvezki, barvicami itd. Sta šli k njim, oddali, spili kavico. Naj bi bili zelo veseli geste. Čez dva dni pa kliče gospa mati, če bi lahko dobili še tisto reč za lička in neke obroče z ušesi ker si tamala tega zelo želi. Jaz sem bil proti, ker se mi je zdelo neokusno. Tudi mi ne serjemo denarja, žena ima minimalca jaz pa nekaj več. Ona je šla in kupila. Jim odnese in tamala je bila baje razočarana ker stvari niso bile tiste kot jih je ona gledala, gospa mati pa baje reče da nič hudega, nekako bo vredu. nekako???moja je blazno razočarana. Spič…la je par zadnjih evrov od plače za te stvari, zraven zelo komplicirala da nebo vse škart roba, da jim bo všeč, kako ona želi otroke naučiti da cenija kar imajo in kako jih zeli nauciti da pomagajo sočloveku. Zdaj je še hči razočarana in jaz ji ne znam na lep način povedati, da nekateri so pač nehvaležni. To da sta s tamalo sošolki mi je še bolj mučno, ker nočem direktno povedati da si pač ne zaslužijo. Pa ne zdaj, da smo pričakovali nek aplavz, bila je gesta za hčerino prijateljico in njeno družino. Sem jim rekel da sta super punci, naj se ne sekirata, da je njuna gesta lepa, ampak da nekateri ne znajo z besedami. Žena je vredu, kot odrasla razume marsikaj, hči je pa kar malo zasekirana. Naša paravi da je bilo tudi njihovo vedenje bolj na varjanto,da stvari pač niso ravno take kot bi jih tamala imela, na varjanto hvala vseeno in lep dan želimo. Mah najbolje da ne omenjam več, ali kaj?

 

Ok pustimo, da je tukaj en kup neprimernih komentarjev.

Za moje pojme ste naredili vse prav, ponudili kar ste lahko in se potrudili. Glede nehvaležnosti nekaterih pa je pač tako…je ogromno takih. Tudi hčeri ste prav povedali, da je ona prav naredila ampak, da eni ne znajo z besedami. Jaz več kot toliko ne bi hčeri razlagala…si bo že sama ustvarila mnenje o takih.

Poklon za lepo gesto…vi svoj denar prigarate in vam ga ne bi bilo potrebno “trošit” za druge.

Naj vas pa nehvaležnost te sosede ne odvrne od tega, da bi še komu kdaj pomagali.

Lp

Stari takole ti bom rekel.

Zdej ti je IDEALNA šansa da tamalo naučiš iz tega lekcijo! In to lekcijo o nehvaležnosti in parazitih.    Babe nauš spremenu, mam jaz tud eno tako isto  mati terezo, k se ji vsi smiljo in je treba pomagat, pol ko jo pa nasadijo pa men jamra pa stoka.  Boh ne dej da ji rečem sm ti lepo reku.  Pa tud če ji in se pol mula je pod milim koorcem nič ne izuči. Naša je tud že bogi ciganki dajala obleke za dojenčka, pa  jih pol po travniku 500 metrov naprej pobirala in jokala. Pa klošarjem drobiž za sendvič pa pizdila ko je bil v lidlu pred njo z litrco,pa za kriskota,pa za otročke pa šiptarjem k so pr sosed delali stregla pr nas jim še kuhala za zahvalo so pa fouš škarpo nardil pa še zaračunal jo bogato.

Tako da še enkrat!  Nauč punco do cajta pregovora ” dobrota je sirota “

Lepo je, da ste oddali oblačila, ampak  pripombo, kaj so še pričakovali, bi jaz to enostavno preslišala. Že ob tem bi vam moral zazvoniti alarm. Tudi sama v teh dneh praznim omare in z možem vsa se sporekla, ker on trdi, naj vse skupaj vržem v kontejner za smeti. Jaz pa ne morem. Veliko je oblačil, čisto novih, nenošenih, kvalitetnih, ki sem jih hranila “za posebne priložnosti” in so mi sedaj premala. Nehala sem upati na to, da bom kdaj shujšala in mi bodo prišla prav. Če bom pa že potrebovala, bom pa kak kos ali dva lahko kupila, več ne potrebujem. Sem že oddala, so šli na obisk k revnim sorodnikom v državo bivše Juge, pa sem napakirala. Pa poplave v Bosni… Ampak res samo najboljše in brezhibno, vse preprala in zložila. No sedaj pa sem se znašla pred dilemo. Imam dve prijateljici, ki bi jima mogoče prišlo kaj prav, pa si nekako ne upam ponuditi, da ne bi katero užalila. Res sem se s težkim srcem odločila, vse gre na Rdeči križ. Jaz bom svoje opravila, oni pa naj s tem naredijo kar želijo. Tudi, če vržejo v kontejner, njihova stvar. Morda pa se le najde kdo, ki bo mojih stvari vesel.

Odgovor na objavo uporabnika
krena366, 30.05.2022 ob 10:42

Lepo je, da ste oddali oblačila, ampak  pripombo, kaj so še pričakovali, bi jaz to enostavno preslišala. Že ob tem bi vam moral zazvoniti alarm. Tudi sama v teh dneh praznim omare in z možem vsa se sporekla, ker on trdi, naj vse skupaj vržem v kontejner za smeti. Jaz pa ne morem. Veliko je oblačil, čisto novih, nenošenih, kvalitetnih, ki sem jih hranila “za posebne priložnosti” in so mi sedaj premala. Nehala sem upati na to, da bom kdaj shujšala in mi bodo prišla prav. Če bom pa že potrebovala, bom pa kak kos ali dva lahko kupila, več ne potrebujem. Sem že oddala, so šli na obisk k revnim sorodnikom v državo bivše Juge, pa sem napakirala. Pa poplave v Bosni… Ampak res samo najboljše in brezhibno, vse preprala in zložila. No sedaj pa sem se znašla pred dilemo. Imam dve prijateljici, ki bi jima mogoče prišlo kaj prav, pa si nekako ne upam ponuditi, da ne bi katero užalila. Res sem se s težkim srcem odločila, vse gre na Rdeči križ. Jaz bom svoje opravila, oni pa naj s tem naredijo kar želijo. Tudi, če vržejo v kontejner, njihova stvar. Morda pa se le najde kdo, ki bo mojih stvari vesel.

 

Zberem vse, kar ne bom nosila, poklicem kolegice na kavi, da si izberejo, ce bi kaj imele, ostalo dam v vrecke in pred kontejner, v roku parih ur vrecke ni vec.

New Report

Close