Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ločene ali skupne finance? Zgrešena svetovalka

Ločene ali skupne finance? Zgrešena svetovalka

Za otroke od prej se običajno ve in če se vežeš z osebo, ki že ima otroke, se moraš zavedati, da je to za družino/par dodatna obremenitev, ki prizadene vse. In itak po zakonu morajo novi partnerji prevzeti finančne obveznosti, če biološki starši ne zmorejo.
Prav je tudi, če si partnerja povesta glede kreditov iz “prejšnjega” življenja. In tudi tukaj sta potem pravzaprav odgovorna oba.
Ne vem no, a ti si življenje para z otroki od prej predstavljaš tako, da eden pač ima, drugi pa se hrani s suhimi skorjicami, ker mora pač preživljati še otroke od prej? In da skupnim otrokom kupita nova kolesa, otroci od prej naj pa samo žalostno gledajo zraven? To šele ni v redu.
Prijateljica ima partnerja, ki je na minimalcu in z otrokom od prej. Itak posredno ona daje za tega otroka, ker sicer s partnerjem niti na kavo ne bi mogla.
[/quote]
Kot sem rekla – vsaka zgodba je drugačna. Vsi poznamo po trideset takšnih in drugačnih zgodb, na vsaki – predvsem pa na svoji – bi lahko izdelali neko pravilo in ga posplošili na celotno populacijo. To pa ne gre. Jaz sem rekla samo to, da posploševanje ni mogoče. Nihče ne bi smel poskušati nezasluženo živeti na tuj račun, prav tako pa nikomur ni potrebno, da bi se pustil izkoriščati v imenu nekih pravil, ki so enemu delu para v korist, enemu pa v škodo.
[/quote]

Sem nezaposlen, mož dela in dovolj zasluži.
Torej živim na njegov račun.
Po tvoje bo najbolje, da mu izstavim račun za:
kuhanje
peglanje
pranje
čiščenje in pospravljanje
varstvo otrok
taksiranje otrok
za vse vloge, ki jih igram z otroci: psiholog, inštruktor, medicinska sestra, itd.
(seveda pri otrocih zaračunam samo polovico,ker polovica je le tudi moja dolžnost)
potem, svetovanje možu okoli njegovih službenih zadev (uf, svetovalci so vedno dobro plačani)
pa masaže, da se sprosti
pa seveda še psiholog za moža, da se razbremeni
….
seksa ne bi računala, ker tu gre tudi zame in mojo korist

Kaj misliš, koliko bi bil mesečni račun za vse našteto?
Še vedno živim na tuj račun?

Ma to je že 10X prežvečena tema. Midva imava skupne finance to ne pomeni da imava en račun pač pa da iz enega računa vse plačujeva, mesečno dajeva na varčevanje, na eno varčevanje, …
Račune plačujeve vse iz enega računa pač zato ker je ta račun brez stroškov plačil, iz drugega računa pa ko je plača prenakaževa skorej ves denar tja. Računov si ne polagava. Če gre nekdo ven na pjačo ali pa mu zapaše nekaj si pač plača brez da bo sedaj razmišljal kaj pa bo partner rekel. Plača tisti ki ima čas da gre v trgovino. Med sabo se dogovoriva za kaj bova porabila denar in tako nama funkcionira. Ne vem jaz si drugače ne predstavljam.
Se pa niti ne obremenjujem z ljudmi ki imajo drugače čeprav ne razumem kako jim to gre. Sploh tisti ki dajo vsak določen znesek na skupni račun za skupne stroške. Kako se dogovorijo ko je en na starševskem dopustu ali na bolnižki za otroka pa ima zato nižje prihodke.

Pa ti poznaš razmrja plač med spoloma v Slovenijoi? Veš, koliko je žensk, ki zaslužijo več kot moški? V našem krogu prijateljev tri od petih. Če si si ti našel sponzorušo, je to tvoj problem. Imaš zelo izkrivljen pogled na ženske, ki očitno bazira na izkušnjah.


Kot sem rekla – vsaka zgodba je drugačna. Vsi poznamo po trideset takšnih in drugačnih zgodb, na vsaki – predvsem pa na svoji – bi lahko izdelali neko pravilo in ga posplošili na celotno populacijo. To pa ne gre. Jaz sem rekla samo to, da posploševanje ni mogoče. Nihče ne bi smel poskušati nezasluženo živeti na tuj račun, prav tako pa nikomur ni potrebno, da bi se pustil izkoriščati v imenu nekih pravil, ki so enemu delu para v korist, enemu pa v škodo.
[/quote]

Sem nezaposlen, mož dela in dovolj zasluži.
Torej živim na njegov račun.
Po tvoje bo najbolje, da mu izstavim račun za:
kuhanje
peglanje
pranje
čiščenje in pospravljanje
varstvo otrok
taksiranje otrok
za vse vloge, ki jih igram z otroci: psiholog, inštruktor, medicinska sestra, itd.
(seveda pri otrocih zaračunam samo polovico,ker polovica je le tudi moja dolžnost)
potem, svetovanje možu okoli njegovih službenih zadev (uf, svetovalci so vedno dobro plačani)
pa masaže, da se sprosti
pa seveda še psiholog za moža, da se razbremeni
….
seksa ne bi računala, ker tu gre tudi zame in mojo korist

Kaj misliš, koliko bi bil mesečni račun za vse našteto?
Še vedno živim na tuj račun?
[/quote]
Še enkrat: rekla sem samo to, da se primer od primera razlikuje in da ni mogoče postaviti nekega univerzalnega pravila za vse. Če bi se


Kot sem rekla – vsaka zgodba je drugačna. Vsi poznamo po trideset takšnih in drugačnih zgodb, na vsaki – predvsem pa na svoji – bi lahko izdelali neko pravilo in ga posplošili na celotno populacijo. To pa ne gre. Jaz sem rekla samo to, da posploševanje ni mogoče. Nihče ne bi smel poskušati nezasluženo živeti na tuj račun, prav tako pa nikomur ni potrebno, da bi se pustil izkoriščati v imenu nekih pravil, ki so enemu delu para v korist, enemu pa v škodo.
[/quote]

Sem nezaposlen, mož dela in dovolj zasluži.
Torej živim na njegov račun.
Po tvoje bo najbolje, da mu izstavim račun za:
kuhanje
peglanje
pranje
čiščenje in pospravljanje
varstvo otrok
taksiranje otrok
za vse vloge, ki jih igram z otroci: psiholog, inštruktor, medicinska sestra, itd.
(seveda pri otrocih zaračunam samo polovico,ker polovica je le tudi moja dolžnost)
potem, svetovanje možu okoli njegovih službenih zadev (uf, svetovalci so vedno dobro plačani)
pa masaže, da se sprosti
pa seveda še psiholog za moža, da se razbremeni
….
seksa ne bi računala, ker tu gre tudi zame in mojo korist

Kaj misliš, koliko bi bil mesečni račun za vse našteto?
Še vedno živim na tuj račun?
[/quote]
Še enkrat: rekla sem samo to, da se primer od primera razlikuje in da ni mogoče postaviti nekega univerzalnega pravila za vse.

Sem nezaposlen, mož dela in dovolj zasluži.
Torej živim na njegov račun.
Po tvoje bo najbolje, da mu izstavim račun za:
kuhanje
peglanje
pranje
čiščenje in pospravljanje
varstvo otrok
taksiranje otrok
za vse vloge, ki jih igram z otroci: psiholog, inštruktor, medicinska sestra, itd.
(seveda pri otrocih zaračunam samo polovico,ker polovica je le tudi moja dolžnost)
potem, svetovanje možu okoli njegovih službenih zadev (uf, svetovalci so vedno dobro plačani)
pa masaže, da se sprosti
pa seveda še psiholog za moža, da se razbremeni
….
seksa ne bi računala, ker tu gre tudi zame in mojo korist

Kaj misliš, koliko bi bil mesečni račun za vse našteto?
Še vedno živim na tuj račun?
[/quote]
Še enkrat: rekla sem samo to, da se primer od primera razlikuje in da ni mogoče postaviti nekega univerzalnega pravila za vse.
[/quote]

Je univerzalno pravilo za vse in za oba partnerja: skupno dobro. Vse kar delata, morata delati tako, da družina prosperira. V življenju se situacije spreminjajo in z njimi pravila igre, osnovno pravilo pa ostaja enako.

Pozabile ste omeniti, da mora biti “skupno dobro” po normah in merilih ženske, potem bo pa prav.

Potem ni skupno. Včasih je potrebno potegniti črto in ugotoviti, kaj je najboljše za vse. Kompromisi so osnova partnerstva in družine, pa naj gre za vero ali finance in vse vmes.

Potem ni skupno. Včasih je potrebno potegniti črto in ugotoviti, kaj je najboljše za vse. Kompromisi so osnova partnerstva in družine, pa naj gre za vero ali finance in vse vmes.
[/quote]

Tako je. Kompromisi po merah ženske so edina prava pot. Ker “kaj je najboljše za vse” vedo le ženske.

Potem ni skupno. Včasih je potrebno potegniti črto in ugotoviti, kaj je najboljše za vse. Kompromisi so osnova partnerstva in družine, pa naj gre za vero ali finance in vse vmes.
[/quote]

Tako je. Kompromisi po merah ženske so edina prava pot. Ker “kaj je najboljše za vse” vedo le ženske.
[/quote]

Glede na to, da sem tudi sama ženska, ki ve, kaj je najboljše zame in želim sebi življenje po.svoji meri, sem si izbrala moškega, ki ima svojo glavo in jo tudi uporablja! Tako superiorna kot sem, ne bi zase nikdar želela moškega, ki je manjvreden. To bi bilo skrajno ponižujoče do mene same. 😛

preje sem imel svoj denar
z njo pa imam najine gate, štunfe, vložke, modrce … ☺

Žal imam slabe izkušnje, zato mi je trenutno nedoumljivo, da bi imela z nekom skupne finance. Zakaj? Zato, ker sem imela moža, ki se mu je zdelo nujno ves denar zapraviti takrat, ko ga je imel. Največkrat za en kup traparij. Ni razmišljal, da je treba preživeti do konca meseca, da tudi od 15. naprej rabiš hrano in bencin. In potem sem jaz stiskala, da smo prišli skozi mesec, on je bil pa živčen, ker je od mene pričakoval, da mu bom financirala pijačke in cigarete.
Za skupne finance morata biti oba enako odgovorna, če pa je en zapravljivec (moški ali ženska) to seveda ne bo šlo.

Zanimivo da večinoma ženske zagovarjajo skupen račun. Hmmm, le zakaj. Pri nama ima vsak svoj račun, vsak prejema svojo plačo. Stroški so porazdeljeni enakomerno kar ostane po vseh poravnanih stroških porabiva vsak po lastni želji. Jaz ne sprašujem in težim ženi ko si kupi že 16. par čevljev in ona ne teži meni ko si kupim kaj zase.

Mi ne pride na kraj pameti imeti skupni račun. Za čisto vsako stvar ne mislim ženo spraševat če mi dovoli da kupim. Menda si imam pravico za svoj prislužen denar privoščiti kar hočem. Rad imam finančno svobodo. Svoj del stroškov poravnam, kar ostane porabim po lastni želji.

Na varčevalnem računu imam konkretno vsoto prihrnkov, izključno denar, ki sem ga sam zaslužil. Je to skupen denar? Ne, ni. Žena nima dostopa to tega denarja in ga nikoli ne bo imela. Kar ne pomeni, da ga ne bom porabil za družino. Pomeni le, da s tem denarjem upravljam jaz, kje ga bova porabila pa se lahko dogovoriva skupaj.

Danes, jutri zveza začne škripat in ti partner preden te sooči z ločitvijo pobere vse z računa.

Ti si lahko misliš, kar si hočeš, ampak dejansko je denar, ki ga ti šparaš na računu, skupen in če se ločita, bo šla polovica ženi. In kaj pomeni, da z denarjem upravljaš ti, kako ga porabita pa se dogovorita skupaj? Tudi poraba je upravljanje.

Ti si pa za hece. 🙂 Ob ločitvi bodo vsi ti podatki dostopni in pol denarja boš moral dat ženi hočeš nočeš. Al misliš, da je tvoj, ker ga lahko samo ti dvigneš in ji ga boš tako izmaknil? Sploh veš, kaj si s poroko podpisal?

Denar oziroma nepremičnina se deli na pol če ni mogoče dokazati kdo je koliko prispeval. Denar za katerega se lahko dokaže izvor oziroma kdo ga je zaslužil se ne deli. Ravno tako se ne deli nepremičnina oz. denar, ki ga je oseba zaslužila pred partnersko zvezo. In jaz lahko dokažem, da je denar tja prišel od moje plače.

Še odstavek odvetniške družbe objavljen enkrat na tem forumu
Premoženje, ki ga ima zakonec ob sklenitvi zakonske zveze in premoženje, ki ga zakonec pridobi v času trajanja zakonske zveze, vendar ne z delom je njegovo posebno premoženje. Sem spadajo predvsem darila, poročna darila, pomoč prijateljev pri gradnji hiše in vse pravice, ki so vezane na posameznika (osebne služnosti, preživnine, invalidnine, nezgodne rente, odškodnina za bolečine, …)..
Pri delitvi velja načelo, da sta deleža zakoncev na skupnem premoženju enaka, vendar pa zakonec, ki misli, da je z delitvijo na enake dele prikrajšan lahko zahteva določitev deleža po prispevanju k skupnemu premoženju. Tako lahko zakonca dokažeta, da sta k skupnemu premoženju prispevala v drugačnem razmerju.

mogoče boš na ta račun dobil 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} več, ker se bo štelo, da je pa žena več nematerialno prispevala.
Mislim, da boš danes slabo spal….

Pa si ti tole citirano dobro prebral? Izjema velja za vse, kar ne izhaja iz dela, kar pa za tvoj kupček ne velja. Kot si napisal, to si zaslužil – kar je pridobljeno v času partnerske zveze (in ni navedeno med izjemami), se deli. Sori! + sodišče vedno izhaja iz fifti-fifti. Mogoče boš nagnil tehtnico v svojo korist, ampak tukaj je govora o parih procentih. Ves denar pa sigurno ne bo tvoj.

Premoženje, ki ga ima zakonec ob sklenitvi zakonske zveze in premoženje, ki ga zakonec pridobi v času trajanja zakonske zveze, vendar ne z delom

A casti vam… potlej vam bajto tud casti, ti pa vse castis s hrano? Lol

Pa si ti tole citirano dobro prebral? Izjema velja za vse, kar ne izhaja iz dela, kar pa za tvoj kupček ne velja. Kot si napisal, to si zaslužil – kar je pridobljeno v času partnerske zveze (in ni navedeno med izjemami), se deli. Sori! + sodišče vedno izhaja iz fifti-fifti. Mogoče boš nagnil tehtnico v svojo korist, ampak tukaj je govora o parih procentih. Ves denar pa sigurno ne bo tvoj.

Premoženje, ki ga ima zakonec ob sklenitvi zakonske zveze in premoženje, ki ga zakonec pridobi v času trajanja zakonske zveze, vendar ne z delom
[/quote]

Hvala za opozorilo, res bi me sodišče lahko nategnilo. Dobro da vem. Bom prenakazal denar v davčo oazo.

mogoče boš na ta račun dobil 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} več, ker se bo štelo, da je pa žena več nematerialno prispevala.
Mislim, da boš danes slabo spal….
[/quote]

Močno dvomim, da bi sodišče znesek za katerega lahko dokažem da je v celoti plod mojega dela delili na dva dela. K sreči se na tovrstne neumne odločitve sodišča lahko vsak pritoži na evropske institicuje. Glede na to da smo moški in ženske enakopravni ne obstaja tehten razlog da bi moški moral svoj zaslužek prepustiti ženski. Prepričan sem da bi z dobrim odvetnikom lahko na nivoju evropskih sodišč uspešno izpodbil odločitev slovenskega sodišča da plod izključno mojega dela (ali delež tega) dodeli ženi. Ne bi bilo prvič, da slovenska zakonodaja pade pred evropskimi sodišči.

Kar se tiče nematerialnega dela je larifari. Oba zakonca prispevata tudi nematerialno.

Imava vsak svoj račun in skupne finance več kot 30 let. Za večje investicije se dogovoriva,kot je avto,kaksna večja zadeva pri hisi,ostal placujeva kakor nanese. Ko je on več zaslužil kot jaz,je večje zadeve plačeval on,sedaj jaz. daneva si pa to svobodo,ce si nekdo kaj želi,si tudi kupi. Ampak z leti imava vedno manj potreb,dajeva na tentno da bo za penziji.

V zakonih s skupnimi financami ter občutnim razmakom v plačah, je vedno en od njiju idiot.
Prav tako v zakonih brez predporočne pogodbe.

mogoče boš na ta račun dobil 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} več, ker se bo štelo, da je pa žena več nematerialno prispevala.
Mislim, da boš danes slabo spal….
[/quote]

Močno dvomim, da bi sodišče znesek za katerega lahko dokažem da je v celoti plod mojega dela delili na dva dela. K sreči se na tovrstne neumne odločitve sodišča lahko vsak pritoži na evropske institicuje. Glede na to da smo moški in ženske enakopravni ne obstaja tehten razlog da bi moški moral svoj zaslužek prepustiti ženski. Prepričan sem da bi z dobrim odvetnikom lahko na nivoju evropskih sodišč uspešno izpodbil odločitev slovenskega sodišča da plod izključno mojega dela (ali delež tega) dodeli ženi. Ne bi bilo prvič, da slovenska zakonodaja pade pred evropskimi sodišči.

Kar se tiče nematerialnega dela je larifari. Oba zakonca prispevata tudi nematerialno.
[/quote]

Kar misli si. Evropa je še veliko bolj naklonjena družini, ženskam in otrokom 😛

Medtem, ko si ti delal in služil velik denar, je žena doma opravila vse vezano na dom in otroke. S tem je tebe razbremenila skrbi sam zase, za tvoj lastni dom in tvoje lastno potomstvo. Kot je ena zgorj napisala, če bi ti izstavila račun za vse, dvomim, da bi bila polovica tvojega zaslužka dovolj.

Toleje en pogoltnez na dnar, ki svojega dal ne bi niti centa, druge pa brez slabe vesti spravi ob vse njihovo… pol se ti pa se rezi v obaz in posilja za tabo njegove znance, da te v trgovini sprasujejo z nasnehom na obrazu, kaj nimas sluzbe hahaha,pa saj ti slabo kaze ane hahaha, gre cez mesec in spet hahaha …. smesno zares ane… vse se vrne enkrat.

New Report

Close