Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ločene ali skupne finance? Zgrešena svetovalka

Ločene ali skupne finance? Zgrešena svetovalka

Torej trdiš, da jaz tega denarja ne smem zapraviti? Hahaha ti pa si komedijant. Se pravi jaz denarja ne smem zapraviti, ker se bova mogoce cez 5 let locila in ga moram sparat do takrat, da se bo potem delil na 50/50? ahahhaaaa niceeeeeee joke. Pa v kerem tabolidu si to prebrala? Res ti polagam na srce da si prebereš zakonodajo. Da ne na koncu mož tebe izigral ko si tako pametna in se boš zanašala na sodišča, ki te bo na koncu poslalo domov z obrazložitvijo, da je mož denar porabil pred pričetkom ločitvenega postopka.
[/quote]

Ti lahko zapravis, samo prenakazilo denarja na drug racun ali davcno oazo ali k bratu ni zapravljanje denarja. Ni.
[/quote]

Aja. A pol ko jaz serviserju nakažem denar to ni porabljen denar? Sem mu samo posodil al kako? Kdo pa pravi da nakazilo bratu ni bilo le poravnava starih dolgov? Ne moreš dokazat. Pač brat mi je na roke posojal €€€, zdej mu pa jaz to vračam. Ali pa preprosto dvignem gotovino. Nihče ne bo imel blage veze kam je denar poniklnil. Za informacijo, sodišče ne zanima kam je šel denar in se s tem ne ukvarja. Sodišče zanima samo KDAJ je ta denar zginil z računa. A je to bilo pred začetkom ločitvenega postopka ali po. Ne samo da sodišča ne zanima kam je bil denar zapravljen ampak NE SME od nikogar zahtevati, da pove kje je zapravil denar. To je poseg v zasebnost in sodišče nima pristojnosti zahtevati kakršna koli dokazila dokler zadeva ni v navzkriž z zakonodajo.

Ti lahko zapravis, samo prenakazilo denarja na drug racun ali davcno oazo ali k bratu ni zapravljanje denarja. Ni.
[/quote]

Aja. A pol ko jaz serviserju nakažem denar to ni porabljen denar? Sem mu samo posodil al kako? Kdo pa pravi da nakazilo bratu ni bilo le poravnava starih dolgov? Ne moreš dokazat. Pač brat mi je na roke posojal €€€, zdej mu pa jaz to vračam. Ali pa preprosto dvignem gotovino. Nihče ne bo imel blage veze kam je denar poniklnil. Za informacijo, sodišče ne zanima kam je šel denar in se s tem ne ukvarja. Sodišče zanima samo KDAJ je ta denar zginil z računa. A je to bilo pred začetkom ločitvenega postopka ali po. Ne samo da sodišča ne zanima kam je bil denar zapravljen ampak NE SME od nikogar zahtevati, da pove kje je zapravil denar. To je poseg v zasebnost in sodišče nima pristojnosti zahtevati kakršna koli dokazila dokler zadeva ni v navzkriž z zakonodajo.
[/quote]

To ni rekla kazala, za to moras imeti dokazila… pa se take igrice se ugotovijo… glej ti kar pisi… se vidi, da samo isces nacine kako bi partnerko izigral… zivi materialist… imas cisto vest, da nisi ti kdaj ji povzrocil materialne skode na njenem dohodku za namen tvojih nematerialnih koristi? Vest tvoja… pac ocitno si clovek, ki bi za denar preko trupel. In to tudi za to, da do tujega prides… sramota. Od takega je bolje cimprej stran. Tebe pa naj denar osrecuje. Duso imas sicer ocitno prazno.

Aja. A pol ko jaz serviserju nakažem denar to ni porabljen denar? Sem mu samo posodil al kako? Kdo pa pravi da nakazilo bratu ni bilo le poravnava starih dolgov? Ne moreš dokazat. Pač brat mi je na roke posojal €€€, zdej mu pa jaz to vračam. Ali pa preprosto dvignem gotovino. Nihče ne bo imel blage veze kam je denar poniklnil. Za informacijo, sodišče ne zanima kam je šel denar in se s tem ne ukvarja. Sodišče zanima samo KDAJ je ta denar zginil z računa. A je to bilo pred začetkom ločitvenega postopka ali po. Ne samo da sodišča ne zanima kam je bil denar zapravljen ampak NE SME od nikogar zahtevati, da pove kje je zapravil denar. To je poseg v zasebnost in sodišče nima pristojnosti zahtevati kakršna koli dokazila dokler zadeva ni v navzkriž z zakonodajo.
[/quote]

To ni rekla kazala, za to moras imeti dokazila… pa se take igrice se ugotovijo… glej ti kar pisi… se vidi, da samo isces nacine kako bi partnerko izigral… zivi materialist… imas cisto vest, da nisi ti kdaj ji povzrocil materialne skode na njenem dohodku za namen tvojih nematerialnih koristi? Vest tvoja… pac ocitno si clovek, ki bi za denar preko trupel. In to tudi za to, da do tujega prides… sramota. Od takega je bolje cimprej stran. Tebe pa naj denar osrecuje. Duso imas sicer ocitno prazno.
[/quote]

S pravnega vidika imam jaz prav. Povprašaj v kakšni odvetniški družbi. Še preden sem se spuščal v zakon, še prej pa nekaj let izvenzakonske zveze sem iskal nasvete pri naši odvetniški ekipi v službi. Le bedak se spušča v take stvari nepoučen.

To ni rekla kazala, za to moras imeti dokazila… pa se take igrice se ugotovijo… glej ti kar pisi… se vidi, da samo isces nacine kako bi partnerko izigral… zivi materialist… imas cisto vest, da nisi ti kdaj ji povzrocil materialne skode na njenem dohodku za namen tvojih nematerialnih koristi? Vest tvoja… pac ocitno si clovek, ki bi za denar preko trupel. In to tudi za to, da do tujega prides… sramota. Od takega je bolje cimprej stran. Tebe pa naj denar osrecuje. Duso imas sicer ocitno prazno.
[/quote]

S pravnega vidika imam jaz prav. Povprašaj v kakšni odvetniški družbi. Še preden sem se spuščal v zakon, še prej pa nekaj let izvenzakonske zveze sem iskal nasvete pri naši odvetniški ekipi v službi. Le bedak se spušča v take stvari nepoučen.
[/quote]

Ne smesi se, nimas prav. Sicer pa tebe itak pravno zanimajo ocitno samo tvoje koristi na racun drugih. Ne glede na pravne pravice drugih se nanje pozvizgas in teras svojecetudi nezakonito in s krsitvami. Ze doziveto veckrat… to si ti poosebljas krsitve in.odrekanje in krsenje pravic drugim.

Ločene finance so posledica nezaupanja, negotovosti, neusklajenosti oz. neujemanja v finančnem pogledu kot je razsipnost, negospodarnost, škrtost ipd. V določenih primerih so ločene finance nekaj čemur se ni možno izogniti.

“Yes, if the stones that we walked on could talk, they would surely tell our story.” – Nico J. Genes

To ni rekla kazala, za to moras imeti dokazila… pa se take igrice se ugotovijo… glej ti kar pisi… se vidi, da samo isces nacine kako bi partnerko izigral… zivi materialist… imas cisto vest, da nisi ti kdaj ji povzrocil materialne skode na njenem dohodku za namen tvojih nematerialnih koristi? Vest tvoja… pac ocitno si clovek, ki bi za denar preko trupel. In to tudi za to, da do tujega prides… sramota. Od takega je bolje cimprej stran. Tebe pa naj denar osrecuje. Duso imas sicer ocitno prazno.
[/quote]

S pravnega vidika imam jaz prav. Povprašaj v kakšni odvetniški družbi. Še preden sem se spuščal v zakon, še prej pa nekaj let izvenzakonske zveze sem iskal nasvete pri naši odvetniški ekipi v službi. Le bedak se spušča v take stvari nepoučen.
[/quote]

No, da ne boš potem grdo presenečen. Moj sodelavec je imel nekaj tako postrani našparanega. Ženi se sanjalo ni, da ima toliko denarja. Ko se je vse skupaj začelo krhati, je žena našla en izpisek o stanju z bankomata, kjer je bilo nekaj čez 500.000 gor. To je bilo dovolj, da sta se ob ločitvi in razdelitvi premoženja malo drugače pogovarjala, kot bi se sicer. Žena res ni dobila polovico denarja, ker je mož to že medtem “porabil”. Je pa dobila zato občutno več, kot bi sicer (nepremičnino, avto), preostalo pa sta dala otrokoma. Ne gre to tako enostavno skriti, verjemi.

In sodišče bo dobilo te podatke in ženi boš moral polovico nakazat. No way out. Nihče te ne more prisilit, da si v zakonu delita vse napol, ko pa je zakona konec, pa ni več heca. Res nimaš razpucanih pojmov. Reši te samo to, da denar pravi čas zapraviš.
[/quote]
“Reši te samo to, da denar pravi čas zapraviš.” Pa ne da ti je potegnilo? O tem govorim že 2 strani. Dokler postopek ločitve ni URADNO sprožen jaz lahko z denarjem počnem kar hočem. Lahko ga zapravim, lahko ga dam v humanitarne namene, lahko ga nakažem bratu, lahko ga dvignem in odnesem na kajmane. Ko pa je enkrat sprožen takrat pa denarja ne smem porabljat dokler sodišče ne razdeli premoženja.
[/quote]

Lej, pravo ti glih ni jača strana. Ja, lahko ga zapraviš, ampak boš to moral dokazovat. Če ga nekomu nakažeš, to ni zapravljanje, ampak skrivanje denarja. Ni sodišča, ki bi bilo tako neumno, da ne bi videlo, v čem je štos. Ampak spet, če recimo kupiš avto ali jahto, je polovica njena. Tako da začni pravi čas in po malem. 🙂

Ti lahko zapravis, samo prenakazilo denarja na drug racun ali davcno oazo ali k bratu ni zapravljanje denarja. Ni.
[/quote]

Aja. A pol ko jaz serviserju nakažem denar to ni porabljen denar? Sem mu samo posodil al kako? Kdo pa pravi da nakazilo bratu ni bilo le poravnava starih dolgov? Ne moreš dokazat. Pač brat mi je na roke posojal €€€, zdej mu pa jaz to vračam. Ali pa preprosto dvignem gotovino. Nihče ne bo imel blage veze kam je denar poniklnil. Za informacijo, sodišče ne zanima kam je šel denar in se s tem ne ukvarja. Sodišče zanima samo KDAJ je ta denar zginil z računa. A je to bilo pred začetkom ločitvenega postopka ali po. Ne samo da sodišča ne zanima kam je bil denar zapravljen ampak NE SME od nikogar zahtevati, da pove kje je zapravil denar. To je poseg v zasebnost in sodišče nima pristojnosti zahtevati kakršna koli dokazila dokler zadeva ni v navzkriž z zakonodajo.
[/quote]

Haha, tukaj imaš pa prav – sodišča ne zanima, kam je šel denar – tudi če je šlo za poplačilo dolga, to ne pomeni, da žena ni bila v osnovi upravičena do polovice. In ti bo vseeno izstavilo račun. Ups, dve leti nazaj je bilo na računu 50 000? Ne, nas ne zanima, kam je šel, denar je kar naenkrat izginil, žena zanj ni vedela. To je skrivanje denarja. Plačaj. Denar, ustvarjen v skupnosti, je od obeh. Da to primerjaš s serviserjem in čevlji – lej, pač nimaš pojma.

Ne, meni ne bi nič smrdelo. To je edini pošten način. Tisti, ki več zasluži, mu pač več ostane. Ne moreta pa oba dajati denar na en kup in potem lahko en porabi vse. To pošteno pač ni.
Verjamem pa, da bo večina žensk tukaj zagovarjala skupen kup, ker vam pač diši partnerjev denar.
[/quote]

Dejstvo je, da denar ni partnerjev ali moj, ampak naš, družinski. Če si deliva hladilnik, wc školjko in posteljo, potem je denar le ena nujna malenkost, ki si jo tudi deliva.
Običajno je tudi tako, da tisti, ki več dela, več zasluži in je manj doma, torej tisti, ki manj dela, doma odnaša večji del gospodinjstva in skrbi za potomstvo. Pri nama se ta obdobja izmenjujejo, imava pač oba taki službi. Če si zaupava glede skrbi za potomstvo in skupni dom, kako si ne bova zaupala glede denarja?
[/quote]

Pri nas smo družina in je vse naše. Oba dajeva na kup in oba iz kupa jemljeva…oba sva varčna in nobenih problemov oz. polaganja računov.

Face it. Zakon je jasen. Pa se lohk ti na trepalnice meces. Sam en primer… ce je brezposelna zena doma in ti cuva otroka, prisparas 300e za vrtec od tega tvojga cvenka… in tako dalje in tako naprej…
[/quote]

Zelo jasen 🙂 Zato bavčar nima nič premoženja njegova žlahta pa milijone. Zakon je jasen, ane? Si nisem mislu da je na tem forumu toliko naivnih monovk. V Sloveniji ne obstaja zakon, ki bi omogočal da se premoženje zapleni žlahti. Ne gre. Če je denar na bratovem računu in je bil tja prestavljen preden se je ločitveni postopek začel ne more sodišče nič. In se s tem tudi ne ukvarja. Če bi pa denar prenesel k bratu po tem ko je bil ločitven postopek sprožen je pa druga zgodba. Takrat bi moral izplačat določen delež. Ampak ponavljam, zgolj in samo če se to zgodi po tem ko steče ločitev. Pred tem pa lahko denar zapravim kamor čem.

Po tvoji teoriji bi se lahko zakonca tožarila non stop. Zato ker je partner denar zapravil na wc papir? Eh, naštudiraj zakonodajo. Dokler ločitven postopek ni aktiven lahko vsak partner z denarjem, skupnim ali svojim počne kar hoče. To, da se monovke hočete okoristiti na račun drugih je vaš problem.
[/quote]
Prenos na bratov račun … tu seveda nič ne more iti narobe, a ne? 🙂 🙂 🙂

Aja. A pol ko jaz serviserju nakažem denar to ni porabljen denar? Sem mu samo posodil al kako? Kdo pa pravi da nakazilo bratu ni bilo le poravnava starih dolgov? Ne moreš dokazat. Pač brat mi je na roke posojal €€€, zdej mu pa jaz to vračam. Ali pa preprosto dvignem gotovino. Nihče ne bo imel blage veze kam je denar poniklnil. Za informacijo, sodišče ne zanima kam je šel denar in se s tem ne ukvarja. Sodišče zanima samo KDAJ je ta denar zginil z računa. A je to bilo pred začetkom ločitvenega postopka ali po. Ne samo da sodišča ne zanima kam je bil denar zapravljen ampak NE SME od nikogar zahtevati, da pove kje je zapravil denar. To je poseg v zasebnost in sodišče nima pristojnosti zahtevati kakršna koli dokazila dokler zadeva ni v navzkriž z zakonodajo.
[/quote]

Haha, tukaj imaš pa prav – sodišča ne zanima, kam je šel denar – tudi če je šlo za poplačilo dolga, to ne pomeni, da žena ni bila v osnovi upravičena do polovice. In ti bo vseeno izstavilo račun. Ups, dve leti nazaj je bilo na računu 50 000? Ne, nas ne zanima, kam je šel, denar je kar naenkrat izginil, žena zanj ni vedela. To je skrivanje denarja. Plačaj. Denar, ustvarjen v skupnosti, je od obeh. Da to primerjaš s serviserjem in čevlji – lej, pač nimaš pojma.
[/quote]

Ahahahah pa dej mi pokaži zakon, ki mi PREPOVEDUJE da zapravim svoj denar? A ve sploh berete kaj pišete? Zaslužim denar in ga ne smem zapraviti? A ve sploh veste, da država ne sme posegati v osebne finance posameznika in zahtevati dokazila, če ne gre za utajo davkov? Nedolgo nazaj je bil na televiziji primer, ko je ESČP odločilo, da je država z zasegom nepremičnine posegala v osnovne človekove pravice in je morala tipu izplačat odškodnino.

Se pravi jaz grem v službo, dobim plačo ampak tega denarja ne smem porabit 🙂 🙂 Komedijanti prve klase haha. Se pravi sem de facto suženj, ker delam zastonj, saj plod svojega dela ne smem zapraviti. Opsss, to pa ni v skladu z konvencijo o človekovih pravicah. Awww too bad, se pravi imam izhodišče za tožbo na evropskih sodiščih.

I beg you, pokaži mi zakon ki mi prepoveduje da zapravim svoj denar. Denar je prepovedano zapravljati le ko je v teku ločitveni postopek.

Kar se tiče mojega pravnega znanja je definitivno nad nivojem vašega. Delam na področju, kjer morajo biti zadeve v nulo porihtane s pravnega vidika sicer lahko podjetje doleti odškodninska tožba, škoda pa se lahko meri v šestmestnih številkah.

Zelo jasen 🙂 Zato bavčar nima nič premoženja njegova žlahta pa milijone. Zakon je jasen, ane? Si nisem mislu da je na tem forumu toliko naivnih monovk. V Sloveniji ne obstaja zakon, ki bi omogočal da se premoženje zapleni žlahti. Ne gre. Če je denar na bratovem računu in je bil tja prestavljen preden se je ločitveni postopek začel ne more sodišče nič. In se s tem tudi ne ukvarja. Če bi pa denar prenesel k bratu po tem ko je bil ločitven postopek sprožen je pa druga zgodba. Takrat bi moral izplačat določen delež. Ampak ponavljam, zgolj in samo če se to zgodi po tem ko steče ločitev. Pred tem pa lahko denar zapravim kamor čem.

Po tvoji teoriji bi se lahko zakonca tožarila non stop. Zato ker je partner denar zapravil na wc papir? Eh, naštudiraj zakonodajo. Dokler ločitven postopek ni aktiven lahko vsak partner z denarjem, skupnim ali svojim počne kar hoče. To, da se monovke hočete okoristiti na račun drugih je vaš problem.
[/quote]
Prenos na bratov račun … tu seveda nič ne more iti narobe, a ne? 🙂 🙂 🙂
[/quote]

Vsekakor gre lahko narobe ampak če bi moral izbirati med zaupanjem bratu ali ženi bolj zaupam bratu. Zakon ti ne zagotavlja, da bo zveza trajala večno. Brata imaš za vedno.

Mene pa zanima, kak je tvoj siceršnji odnos z ženo (partnerko?) in otrokom? Kako funkcionirate, je kaj topline, se ljubita, se podpirata, ste si v oporo, če gre kaj narobe, kaj če kdo zboli? Ker tu se bere, da ti je pomemben samo denar in celo vidiš, da se jutri lahko kaj zgodi razhod in takrat boš pa ti že pokazal, ker si bogat in skrivaš denar in ga boš potem imel in bla bla bla.

Super, da imaš dobro službo in denar, ampak empatije ti pa manjka.

Pa ne glede na to, da imaš neko jako pozicijo v neki veliki firmi s super pravniki, je morda tvoje razumevanje skupnega premoženja zakoncev napačno. Ali pa ste na kupu isti tiči, ki seveda to razumete v svoje dobro. Dobil si že pravilne odgovore na svoje izjave, pravno podprte, tako da malo premisli, preden pričneš, kako s(m)o drugi nepoučeni in samo vaša klika vse ve.

Mimogrede, denarja drugim pa raje ne nakazuj, ker potem je to njihov denar in ga gladko lahko takoj porabijo. Tako nekako, kot ti pišeš. Če imaš hudo pravniško ekipo, naj ti pa še to malo razložijo.

Glej ti, da se ti tvoje razmišljanje ne vrne na način, da boš denar nakazal bratu, nato se pa on loči in njegova pobere polovico tvojih prihrankov:)))))


Prenos na bratov račun … tu seveda nič ne more iti narobe, a ne? 🙂 🙂 🙂
[/quote]

Vsekakor gre lahko narobe ampak če bi moral izbirati med zaupanjem bratu ali ženi bolj zaupam bratu. Zakon ti ne zagotavlja, da bo zveza trajala večno. Brata imaš za vedno.
[/quote]
Črni scenarij 1: bratu jutri pogori nezavarovana hiša in nujno takoj rabi denar za svoj stanovanjski problem, ga reši s tvojim denarjem in nikoli ne vrne. En moj bivši je pospravil veliko vsoto na bratov račun, sem že pozabila, zakaj, nekaj v zvezi z dinarji in markami je še bilo in s tem, da je bilo odpiranje deviznega računa strašno drago, brat je pa že imel odprtega. Naslednji dan takoj zjutraj, dobesedno, je brat naenkrat nujno rabil večjo količino denarja “za kolega”, dvignil brez vprašanja, nikoli vrnil. Kar dolgo sem tu pa tam poslušala “Pa kaj si tečen, p***, z unim se zmeni, saj on ne vrne.” Čez par let, ko sva se z bivšim srečala na kavi, sem ga vprašala, če mu je brat vrnil denar, pa je samo žalostno pogledal. In seveda je zaupal bratu, sicer mu ne bi nakazal denarja na račun.

Črni scenarij 2: bratova žena ga obvesti, da se ločuje in nemudoma zahteva preverbo njegovega finančnega stanja.

Črni scenarij 3: bratu se nekaj zgodi. Po njem dedujejo žena in otroci. Ti na zapuščinski razpravi jočeš sodniku, da je to tvoj denar, ki si mu ga nakazal, ker si hotel okrog prinesti slovenski pravni sistem, vdova se pa lepo nasmehne in pobaše, kar ji pripada.

Seveda lahko “porabiš” svoj denar, dokler je še čas. To je naredil moj bivši. Skupni račun je bil prazen v trenutku, ko je videl, da gre resno, s pojasnilom, da je vse šlo za moje zapravljanje. 🙂 Oba sva vedela, da laže in da mu nič ne morem. Če bi jaz vztrajala, bi verjetno moral na sodišču pojasniti, kam je šlo, ampak je vprašanje, kaj bi dosegla.

Vsekakor gre lahko narobe ampak če bi moral izbirati med zaupanjem bratu ali ženi bolj zaupam bratu. Zakon ti ne zagotavlja, da bo zveza trajala večno. Brata imaš za vedno.
[/quote]
Črni scenarij 1: bratu jutri pogori nezavarovana hiša in nujno takoj rabi denar za svoj stanovanjski problem, ga reši s tvojim denarjem in nikoli ne vrne. En moj bivši je pospravil veliko vsoto na bratov račun, sem že pozabila, zakaj, nekaj v zvezi z dinarji in markami je še bilo in s tem, da je bilo odpiranje deviznega računa strašno drago, brat je pa že imel odprtega. Naslednji dan takoj zjutraj, dobesedno, je brat naenkrat nujno rabil večjo količino denarja “za kolega”, dvignil brez vprašanja, nikoli vrnil. Kar dolgo sem tu pa tam poslušala “Pa kaj si tečen, p***, z unim se zmeni, saj on ne vrne.” Čez par let, ko sva se z bivšim srečala na kavi, sem ga vprašala, če mu je brat vrnil denar, pa je samo žalostno pogledal. In seveda je zaupal bratu, sicer mu ne bi nakazal denarja na račun.

Črni scenarij 2: bratova žena ga obvesti, da se ločuje in nemudoma zahteva preverbo njegovega finančnega stanja.

Črni scenarij 3: bratu se nekaj zgodi. Po njem dedujejo žena in otroci. Ti na zapuščinski razpravi jočeš sodniku, da je to tvoj denar, ki si mu ga nakazal, ker si hotel okrog prinesti slovenski pravni sistem, vdova se pa lepo nasmehne in pobaše, kar ji pripada.

Seveda lahko “porabiš” svoj denar, dokler je še čas. To je naredil moj bivši. Skupni račun je bil prazen v trenutku, ko je videl, da gre resno, s pojasnilom, da je vse šlo za moje zapravljanje. 🙂 Oba sva vedela, da laže in da mu nič ne morem. Če bi jaz vztrajala, bi verjetno moral na sodišču pojasniti, kam je šlo, ampak je vprašanje, kaj bi dosegla.
[/quote]

No pa smi prišli do tistega, da je tvoj bivši lahko pospravil denar ko je zavohal, da se približuje ločitev. In sodišče mu ne more nič. Tudi zahtevat ne sme od njega da pove kam je zapravil denar, ker kar je storil je bilo legalno. Lahko bi ti vrnil žogico in rekel sodišču, da je denar dvignil in ga dal tebi. Ti pa ne moreš tega dokazat. Sodišče ne prinaša sodb po principi “rekla kazala”. Sodišče mora imeti trdne dokaze, da lahko prinese sodbo. Če je bivši pospravil denar še preden je stekel ločitven postopek mu ne moreš nič. Če pa bi denar pospravil med tem ko je bila ločitev v teku pa bi ti imela pravno podlago, da od njega izterjaš delež. Zakon namreč določa, da partner ne sme zapraviti denarja le ko je v teku ločitveni postopek. Kaj se dogaja pred in po tem sodišče ne zanima. Zakon ne določa kolikšen delež sme partner zapraviti.

Prosim, citiraj mi pravna dejstva. Jaz jih v tej temi ne najdem. To kar ve dame mislite je irelevantno. Pokaži mi zakon, ki pravi da ne smem zapraviti denar, ki je prišel na račun iz naslova mojega dela. Pokaži mi zakon ki pravi da moram ženi polagati račune kje in koliko sem zapravil. Pokaži mi zakon ki pravi, da mora žena požegnati vsak nakup, ki ga opravim. Pokaži mi zakon ki pravi, da svoj denar ne smem nakazati staršem, bratu. Pokaži mi zakon ki pravi, da ne smem denarja dvigniti.

Res obvladaš denarne zadeve, ampak o slovenski slovnici pa pojma nimaš.
SvojEGA denaRJA, ne svoj denar ne smeš zapravit. Človeka kar oči bolijo!
Pa upam, da res ne boš dal svojEGA denARJA raje bratu, kot ženi. To se ti bo zagotovo maščevalo, ker žlahta je rastrgana plahta.

Res obvladaš denarne zadeve, ampak o slovenski slovnici pa pojma nimaš.
SvojEGA denaRJA, ne svoj denar ne smeš zapravit. Človeka kar oči bolijo!
Pa upam, da res ne boš dal svojEGA denARJA raje bratu, kot ženi. To se ti bo zagotovo maščevalo, ker žlahta je raztrgana plahta.

Evo monovke še sodna praksa slovenskih sodišč. Da se ne boste opekle.

Višje sodišče v Ljubljani – Civilni oddelek
Datum odločbe: 29.01.2014
Področje: DRUŽINSKO PRAVO – STVARNO PRAVO – DEDNO PRAVO

V Jedru sodbe sodišče predstavi sledeče dejstvo. Dobro si ga zapomnite, da ne boste spet pisale neumnosti kako partner ne sme zapraviti razpolagati s svojimi prihodki.

„Skupne finance“ ne pomeni, da morata imeti partnerja dobesedno fizično združena vsa svoja sredstva in da z njimi v celoti skupno razpolagata. Zadostuje že, da sredstva, ki jih z delom pridobi eden, delno porabi tudi za kritje izdatkov, ki bi bili v primeru neobstoja zveze stroški drugega partnerja. Vsekakor pa se dopušča določeno ravnanje partnerja, da v večji meri sam odloča o konkretni porabi sredstev, ki jih sam zasluži.

Predstavljam še drugo sodbo, ki dokazuje da se v skupno premoženje šteje le premoženje, ki obstaja v trenutku ko steče ločitveni postopek.

Višje sodišče v Ljubljani – Civilni oddelek
Datum odločbe: 09.01.2013
Področje: DRUŽINSKO PRAVO – CIVILNO PROCESNO PRAVO – STVARNO PRAVO

V skupno premoženje spadajo predmeti, ki so bili kupljeni v času trajanja zakonske zveze in so ob razpadu življenjske in ekonomske skupnosti še obstajali.

ločenefinance, ti si pa res en topel človek. Srečna tvoja družina. Res si ena velika obogatitev….

Prosim, citiraj mi pravna dejstva. Jaz jih v tej temi ne najdem. To kar ve dame mislite je irelevantno. Pokaži mi zakon, ki pravi da ne smem zapraviti denar, ki je prišel na račun iz naslova mojega dela. Pokaži mi zakon ki pravi da moram ženi polagati račune kje in koliko sem zapravil. Pokaži mi zakon ki pravi, da mora žena požegnati vsak nakup, ki ga opravim. Pokaži mi zakon ki pravi, da svoj denar ne smem nakazati staršem, bratu. Pokaži mi zakon ki pravi, da ne smem denarja dvigniti.
[/quote]

Ne govorimo o tem, da ne smeš zapraviti svojega denarja ali da moraš partnerju polagati račune, kje si kaj zapravil ali komu kaj nakazal, temveč o tem, da je premoženje, pridobljeno v času zakonske zveze, skupno premoženje in se deli. Ne govorimo tudi o tem, da je nujno, da gre vse na pol-pol, ker to je zakonska domneva, ki se lahko izpodbija.

Ker najprej govoriš o tem, da imaš ogromno našparanega in če prav razumem, celo žena o tem ne ve nič, šele potem pričneš, da bi to ob ločitvi oziroma tik pred tem prenakazal. Ampak ti imaš očitno to že vse v nulo naštudirano, da boš, preden bi lahko prišlo do tega, izvedel manever nakazila staršem ali bratu in se potem na sodišču lagal, da gre za plačilo starih dolgov.

Ne odgovarjaš na vse rizike, ki ob tem prihajajo, primere je celo plastično naštela Tvoja_teta, prav tako pa nisi odgovoril na vprašanje, kakšni so odnosi in vrednote sicer v vaši družini.

Pravo poznam malo bolje kot ti, poznam pa tudi moralo, ljubezen, toplino, razumevanje, podporo partnerja, če gre kaj narobe, pa še marsikaj, česar se ti niti približno ne dotakneš, kljub vprašanju. Pa saj ni treba nam polagati računov, če celo bratu bolj zaupaš kot ženi, sta očitno res v neki čudni skupnosti.

Pa si res en lole. Seveda lahko vsak mesec zapraviš višek denarja po svoji želji. Ne govorimo ti tega. Govorimo ti, da se bo ob ločitvi SKUPAJ USTVARJENO PREMOŽENJE delilo na POL – če pa tega ne boš hotel, boš moral dokazovati svoj domnevno višji prispevek. OB LOČITVI.

Kar pomeni v praksi tole: žena zasluži 1000, ti 2500. Iz njenih 1000 in tvojih 1000 npr. vzdržujeta familijo in zraven kupita še stanovanje,, vredno 100.000. Ti si iz svojih 1500 viška našparaš za 100.000 eur vrednega ferarija. Potem se ločita. Ker imata 2 stvari, vsako vredno po 100.000, vsakemu pripada ena od teh stvari.

Po domače povedano, ker drugače ne zastopiš.

Lahko pa seveda tudi sfrčkaš in imaš pri tem vso pravno podporo. Nismo ti rekli, da ne moreš. Rekli smo ti pa, da moralno take ljudi ponavadi sreča karma.

Sicer pa uboga tista, ki te je ujagala. Upam, da vsaj zahteva od tebe višji procent udeležbe pri plačevanju vrtca, davkov itd. Ker to, da imaš ti tako visok dohodek, tudi ni neka blazna prednost – ni doklad, ni štipendij, višji vrtec, davki itd. In sorazmerno bi moral v družinsko malho prispevati več., ne pa polovico. Ampak ne verjamem, da zahteva, ker ji boš takoj pravno utemeljil, da ni upravičena in tudi otroci ne.

Nikjer nisem omenjal nepremičnine, avta. Ta gre jasno na pol oziroma se deli sorazmerno s prihodki. Jaz sem govoril izključno o denarju na bančnem računu. Za ta denar lahko točno dokažem, da je v celoti prihajal iz naslova mojih prihodkov in ga lahko zapravim, nakažem, brez da rabim ženi polagati račune.

Za ženo in otroke ne rabiš skrbet. So preskrbljeni in imajo vse kar potrebujejo. Kar sem jaz opisal je nekaj kar upam da mi nikoli ne bo potrebno početi. Želel sem le monovkam dokazat, da se motite ko trdite, da je partner dolžan vam dat na razpolago svoje prihodke, vam polagat račune in od vas iskat dovoljenja da ta denar zapravi, in naposled to tudi podkrepil s sodno prakso slovenskih sodišč.

Nikjer nisem omenjal nepremičnine, avta. Ta gre jasno na pol oziroma se deli sorazmerno s prihodki. Jaz sem govoril izključno o denarju na bančnem računu. Za ta denar lahko točno dokažem, da je v celoti prihajal iz naslova mojih prihodkov in ga lahko zapravim, nakažem, brez da rabim ženi polagati račune.

Za ženo in otroke ne rabiš skrbet. So preskrbljeni in imajo vse kar potrebujejo. Kar sem jaz opisal je nekaj kar upam da mi nikoli ne bo potrebno početi. Želel sem le monovkam dokazat, da se motite ko trdite, da je partner dolžan vam dat na razpolago svoje prihodke, vam polagat račune in od vas iskat dovoljenja da ta denar zapravi, in naposled to tudi podkrepil s sodno prakso slovenskih sodišč.
[/quote]

Misliš, da si nekaj dokazal. Vsekakor bi ti koristilo, da bereš:

http://www.sodnapraksa.si/?q=id:2012032113068412&database{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}5BSOVS{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}5D=SOVS&database{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}5BIESP{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}5D=IESP&database{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}5BVDSS{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}5D=VDSS&database{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}5BUPRS{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}5D=UPRS&_submit=i{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}A1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C4{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}8Di&page=0&id=2012032113068412

Beri tudi “nedovoljeno razpolaganje enega zakonca” in “načelo realne subrogacije”.

New Report

Close