Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ločene mame polne denarja

ločene mame polne denarja


“Ja, sej je par jurjev za glasbeni stolp res malo drago, ampak poglej, kaj vse ma!”
“Ja vem, da smo rekli, da ne bomo dali za avto več kot dvajset jurjev, ampak tole je taka kvaliteta neviđena, da je res vredno vsakega centa. Bomo pač malo stisnili naslednjih deset let. Sej nočeš, da vozimo otroke z nevarnim avtom, a ne?”
“Lubica, ti ne razumeš, res sem rabil bicikel za dva jurja. No, v bistvu je bil še malo več, ampak ma garancijo pa zlat zic!”
“Kako, zakaj toliko za superge? A to se ti zdi veliko? Ti nimaš pojma, kolk stanejo res kvalitetne superge. Lahko bi bila srečna, da maš tako skromnega moža, ki zmeraj postavlja družino na prvo mesto.”
“Čaki mal, menda ne misliš, da bom za svoje super odgovorno delo z Wordom uporabljal en tak klump od kompa, kot je tvoj? Če se že kupuje, se kupuje orenk.”[/quote]

Sooooooo true 🙂

Če bili moški sposobni skrbištva za svoje potomce bi pa oni “bogateli” na račun preživnine in transferjev. Ker pa se jim sladko fučka za svoje potemce pač morajo plačati nek finančni prispevek za svojega otroka. In nobena samohranilka ni še obogatela na račun preživnine. Večina preživnin je v rangu 100-130 €. Mesec ima povprečno 30 dni, otroka je potrebno tudi nahraniti, obleči, obuti….in še marsikaj. Najlažlje je označevat, da si mama fura luksus na račun otroka – to je pač bolna logika povprečnega egoističnega ločenega moškega, ki mu je škoda denarja za svojega otroka, ni ga pa škoda za njegove ljubice.

S tem da o svoji bivši govoriš kot 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} debil, bi rekla da ji je že najmanj 100x žal, da se je kdaj zapletla s tabo.
Poleg tega pokažeš tudi svojo debilnost s tem, da si tako (slabo?) žensko izbral za mamo svojega potomca.
Pa med nama ….. vse tvoje pisanje je v stilu zafrustriranega impotentneža. Ampak to danes že kar usmešno zdravijo. Na tvojem mestu bi stopila do zdravnika. Za vsak slučaj pa naj ti naredi še MR glave.[/quote]
kaj ce bi ti malo svoje pisanje prej preverila… meni se tvoj nacin komuniciranja ne zdi ravno spostljiv, kulturen… mogoce si ogledalo nastavi…
pa se iz tvojega zapisa sodec je mogoce razbrati da hvalis in cenis taksne partnerje, ki varajo in opravicujes njihova dejanja… zamisli se nad seboj torej[/quote]

Kdo je začel po tvojem s kulturnim načinom? Da vas partnerji varajo, pa pometite prvo pred lastnim pragom. Ne, jaz osebno takih partnerjev ne cenim, če si me napačno razumela. Je pa skrajno otročje (in nekulturno) takole pisanje o bivšem partnerju.

http://www.mddsz.gov.si/si/uveljavljanje_pravic/statistika/prezivnine/

Nobena preživnina ne bi smela biti manša od 200 eur. Pa naj jo plačuje mati ali oče.

In še enkrat:
Zakaj za vraga mora država dodajati otroške doklade, če ima bivši partner-ka res dobro plačo???

Jaz sem za hčerko imela določeno 80 eur preživnine. Brez slabe vesti pa priznam, da živim mnogo bolje, odkar sem ločena.


kaj ce bi ti malo svoje pisanje prej preverila… meni se tvoj nacin komuniciranja ne zdi ravno spostljiv, kulturen… mogoce si ogledalo nastavi…
pa se iz tvojega zapisa sodec je mogoce razbrati da hvalis in cenis taksne partnerje, ki varajo in opravicujes njihova dejanja… zamisli se nad seboj torej[/quote]

Kdo je začel po tvojem s kulturnim načinom? Da vas partnerji varajo, pa pometite prvo pred lastnim pragom. Ne, jaz osebno takih partnerjev ne cenim, če si me napačno razumela. Je pa skrajno otročje (in nekulturno) takole pisanje o bivšem partnerju.[/quote]
seveda jih cenis, povelicujes jo ze v prem stavku.
Kot receno ne sodi njegovega pisanja, svoje si preberi… na kaksen otrocji in nezrel nacin ti celo z neznanci komuniciras, kaj sele z znanci, z njimi si potlej se hujse privoscis…
in ne v varanje nihce nikogar ne prisili… za varanje in laganje se varajoci sam odloci… ce je nesrecen v vezi in mu partner ne ustreza vec, posten in odgovoren clovek to pove in se razide, ne pa vara… torej nobeden se tako slab partner ni vzrok za varanje…tako,d atudi ta tvoja trditev je mimo usekana in samo cilja na projeciranje odgogovornosti na drugega in to brez osnove… varajoci popolnoma sam odgovarja za svoja dejanja in ta nimajo veze s se tako nemogocim partnerjem – ker ga ta partner nima zvezanega z njim skupaj, ampak torej svobodno moznost najprej oditi in potem zaceti s kom drugim…


Če si taka perla, pa še napiši, koliko preživnine plačuješ in koliko daš za otrokove treninge in žepnino.

Kdo je začel po tvojem s kulturnim načinom? Da vas partnerji varajo, pa pometite prvo pred lastnim pragom. Ne, jaz osebno takih partnerjev ne cenim, če si me napačno razumela. Je pa skrajno otročje (in nekulturno) takole pisanje o bivšem partnerju.[/quote]
seveda jih cenis, povelicujes jo ze v prem stavku.
Kot receno ne sodi njegovega pisanja, svoje si preberi… na kaksen otrocji in nezrel nacin ti celo z neznanci komuniciras, kaj sele z znanci, z njimi si potlej se hujse privoscis…
in ne v varanje nihce nikogar ne prisili… za varanje in laganje se varajoci sam odloci… ce je nesrecen v vezi in mu partner ne ustreza vec, posten in odgovoren clovek to pove in se razide, ne pa vara… torej nobeden se tako slab partner ni vzrok za varanje…tako,d atudi ta tvoja trditev je mimo usekana in samo cilja na projeciranje odgogovornosti na drugega in to brez osnove… varajoci popolnoma sam odgovarja za svoja dejanja in ta nimajo veze s se tako nemogocim partnerjem – ker ga ta partner nima zvezanega z njim skupaj, ampak torej svobodno moznost najprej oditi in potem zaceti s kom drugim…[/quote]

Kaj filozofiraš? Sem napisala da jih ne cenim, pa če sem iskrena se s tujimi ljudmi sploh ne obremenjujem.
Mi gredo pa na živce taki, ki ne morejo sprejeti dejstva, da se je zgodilo kar se pač je ….
In svojo zafrustriranost prenašajo vede ali nevede tudi na otroke.
Pri takih ljudeh sem opazila tudi popolno odsotnost lastne kritičnosti. Za vse so vam krivi drugi, sami pa nič!?!
Pojdi naprej in ne goji lastne bolečine ter tega ne prenašaj na otroke!

[/quote]
Če si taka perla, pa še napiši, koliko preživnine plačuješ in koliko daš za otrokove treninge in žepnino.[/quote
evo ta zapis te pa zdaj izdaja da si kes p*… ker ti ni dovolj in prvenstveno to,d a oce skrbi in nudi otroku vse kar potrebuje… ampak ti hoces samo cifre… samo to te zadovolji… sram te je lahko[/quote]

Kaj otrok rabi je zelo relativno. Ne rabi pa računalnika za 1000 evrov in kolesa za 800 evrov in tudi počitnice na Madagaskarju niso nuja.
Tudi mene zanima koliko plača za preživnino in koliko da za treninge. Cifre, prosim.

V večini primerov ko mama ostane sama z otroci poleg otroških dokladov ter preživnine ratajo radodarni še vsi dedki in babice ali iz denarjem ali jim kupijo cunje in igrače ali jih vzamejo seboj na dopust.vtako da verjamem, da je denarja v tem primeru več.


seveda jih cenis, povelicujes jo ze v prem stavku.
Kot receno ne sodi njegovega pisanja, svoje si preberi… na kaksen otrocji in nezrel nacin ti celo z neznanci komuniciras, kaj sele z znanci, z njimi si potlej se hujse privoscis…
in ne v varanje nihce nikogar ne prisili… za varanje in laganje se varajoci sam odloci… ce je nesrecen v vezi in mu partner ne ustreza vec, posten in odgovoren clovek to pove in se razide, ne pa vara… torej nobeden se tako slab partner ni vzrok za varanje…tako,d atudi ta tvoja trditev je mimo usekana in samo cilja na projeciranje odgogovornosti na drugega in to brez osnove… varajoci popolnoma sam odgovarja za svoja dejanja in ta nimajo veze s se tako nemogocim partnerjem – ker ga ta partner nima zvezanega z njim skupaj, ampak torej svobodno moznost najprej oditi in potem zaceti s kom drugim…[/quote]

Kaj filozofiraš? Sem napisala da jih ne cenim, pa če sem iskrena se s tujimi ljudmi sploh ne obremenjujem.
Mi gredo pa na živce taki, ki ne morejo sprejeti dejstva, da se je zgodilo kar se pač je ….
In svojo zafrustriranost prenašajo vede ali nevede tudi na otroke.
Pri takih ljudeh sem opazila tudi popolno odsotnost lastne kritičnosti. Za vse so vam krivi drugi, sami pa nič!?!
Pojdi naprej in ne goji lastne bolečine ter tega ne prenašaj na otroke![/quote]
jaz nic ne filozofiram , filozofiras ti v tri krasne… in ja kar ukvarjaj se s svojo samokriticnostjo, ker ti je ocitno, po zapisih sodec, hudo manjka…
ce kdo lastno krivdo prenasa na druge si to ti… beri beri malo nazaj… za svoje nekulturno sporazumevanje krivis druge zgoraj… nihce tebe ni prisilil v tako nekulturno, otrocje komunciranje in zalitve – te so odraz tebe… samo kot primer tvojega krivljenja drugih, ko za tvoje besede krivis onega oceta…
aja pa se nisem locena – in v zvezi s tem nimam prav nobene bolecine, in nic od tega posledicno ne prenasam dalje na nikogar…


Če si taka perla, pa še napiši, koliko preživnine plačuješ in koliko daš za otrokove treninge in žepnino.[/quote
evo ta zapis te pa zdaj izdaja da si kes p*… ker ti ni dovolj in prvenstveno to,d a oce skrbi in nudi otroku vse kar potrebuje… ampak ti hoces samo cifre… samo to te zadovolji… sram te je lahko[/quote]

Kaj otrok rabi je zelo relativno. Ne rabi pa računalnika za 1000 evrov in kolesa za 800 evrov in tudi počitnice na Madagaskarju niso nuja.
Tudi mene zanima koliko plača za preživnino in koliko da za treninge. Cifre, prosim.[/quote]
in ce mu placa racunalnik za jurja, se mora tebi in ta drugi dokazovat, opravicevat s ciframi? Mora tebe na netu vprasati za dovoljenje kaj njegov otrok rabi in kaj mu sme kupiti?Zenske umirite se malo no.

Kaj otrok rabi je zelo relativno. Ne rabi pa računalnika za 1000 evrov in kolesa za 800 evrov in tudi počitnice na Madagaskarju niso nuja.
Tudi mene zanima koliko plača za preživnino in koliko da za treninge. Cifre, prosim.[/quote]
in ce mu placa racunalnik za jurja, se mora tebi in ta drugi dokazovat, opravicevat s ciframi? Mora tebe na netu vprasati za dovoljenje kaj njegov otrok rabi in kaj mu sme kupiti?Zenske umirite se malo no.[/quote]

Z računalnikom za jurja mama ne more plačati položnic, obleke ….. Kaj ti ni jasno?

Vse, ki stokcate o tem, kako vas je baba na račun otrok oskubila, vas prenesla okrog, da na vaš račun živi v luksuzu, in kakšna puhoglava kokoš je, sprašujem:
Ste vi tako zabiti ali je ona tako brihtna – da ji je to uspelo?


Živ dokaz, da vas je en sam gobec. Vprašala sem pa zato, ker se tudi moj ex širokousti, kaj vse plačuje, ko ga povprašaš po številkah, pa se mu niti približno ne sanja, koliko stane šolsko kosilo ali par hlač.

Kaj filozofiraš? Sem napisala da jih ne cenim, pa če sem iskrena se s tujimi ljudmi sploh ne obremenjujem.
Mi gredo pa na živce taki, ki ne morejo sprejeti dejstva, da se je zgodilo kar se pač je ….
In svojo zafrustriranost prenašajo vede ali nevede tudi na otroke.
Pri takih ljudeh sem opazila tudi popolno odsotnost lastne kritičnosti. Za vse so vam krivi drugi, sami pa nič!?!
Pojdi naprej in ne goji lastne bolečine ter tega ne prenašaj na otroke![/quote]
jaz nic ne filozofiram , filozofiras ti v tri krasne… in ja kar ukvarjaj se s svojo samokriticnostjo, ker ti je ocitno, po zapisih sodec, hudo manjka…
ce kdo lastno krivdo prenasa na druge si to ti… beri beri malo nazaj… za svoje nekulturno sporazumevanje krivis druge zgoraj… nihce tebe ni prisilil v tako nekulturno, otrocje komunciranje in zalitve – te so odraz tebe… samo kot primer tvojega krivljenja drugih, ko za tvoje besede krivis onega oceta…
aja pa se nisem locena – in v zvezi s tem nimam prav nobene bolecine, in nic od tega posledicno ne prenasam dalje na nikogar…[/quote]

Nekaj pa te pa močno žuli. Ampak to ni moj problem.
Si pa zmedena da je kaj :))!


jaz nic ne filozofiram , filozofiras ti v tri krasne… in ja kar ukvarjaj se s svojo samokriticnostjo, ker ti je ocitno, po zapisih sodec, hudo manjka…
ce kdo lastno krivdo prenasa na druge si to ti… beri beri malo nazaj… za svoje nekulturno sporazumevanje krivis druge zgoraj… nihce tebe ni prisilil v tako nekulturno, otrocje komunciranje in zalitve – te so odraz tebe… samo kot primer tvojega krivljenja drugih, ko za tvoje besede krivis onega oceta…
aja pa se nisem locena – in v zvezi s tem nimam prav nobene bolecine, in nic od tega posledicno ne prenasam dalje na nikogar…[/quote]

Nekaj pa te pa močno žuli. Ampak to ni moj problem.
Si pa zmedena da je kaj :))![/quote]
ta tvoj zaljvi zapis na osebni ravni kazejo tvojo naravo, nesramnost, namero diskreditiati in uzalit cloveka… poglej si kaj pavi o tem kaksen strokovnjak npr. dr. Curic.. pa bos spoznala o kom si dejansko s tem navec povedaa, o meni ali o sebi..
zakljucujem debato s teboj… ce pa imas potrebo zaliti me si pa daj duska v prazno se naprej


Če si taka perla, pa še napiši, koliko preživnine plačuješ in koliko daš za otrokove treninge in žepnino.[/quote]
Preživnine plačujem 170 eur. Treningi stanejo :
karate 29 eur
hip hop 40 eur
glasbena 25 eur + najem inštrumenta 20 eur (trobenta)
žepnina 50 eur
Malenkosti, oprema za šport, nekaj oblačil, pole v naravi, računalnik itd. iz mojega konta, otroka vidim 2x mesečno čez vikend.


A treningi in glasbene plačuješ posebej ali jih vračunaš v preživnino?

Povprečna preživnina znasa 130 eur in ne 200 eur. Zato je vsa ta debata odveč

Nekaj pa te pa močno žuli. Ampak to ni moj problem.
Si pa zmedena da je kaj :))![/quote]
ta tvoj zaljvi zapis na osebni ravni kazejo tvojo naravo, nesramnost, namero diskreditiati in uzalit cloveka… poglej si kaj pavi o tem kaksen strokovnjak npr. dr. Curic.. pa bos spoznala o kom si dejansko s tem navec povedaa, o meni ali o sebi..
zakljucujem debato s teboj… ce pa imas potrebo zaliti me si pa daj duska v prazno se naprej[/quote]

🙂 . Še vedno mi ni čisto jasno kdo tukaj koga žali. Priznam, da sem tistemu očetu odgovorila v njegovem stilu. To pa je tudi vse.
Dejstvo pa je da ti imaš probleme. Če to vzameš kot žalitev, pa ne morem pomagati.
Sem šla gledat malo dr. Curic, pa tudi on pravi da so konflikti sestavni del uspešnih ljudi.
:))

Šit, kakšno komuniciranje … A tako to zgleda po tem, ko se je.bete v glavo z bivšimi za vsak euro, pljuvate en po drugem in se žalite do nezavesti … Groza 🙁

Še kdo nej mi reče, da mi kej manjka, ker nisem mela froca s “taprvim” k je mimo prišel …
Raje ga nikoli nimam, kot da se moram it kadarkoli v življenju take nizke scene in da moji otroci doživijo taka prepucavanja.


Če si taka perla, pa še napiši, koliko preživnine plačuješ in koliko daš za otrokove treninge in žepnino.[/quote]
Preživnine plačujem 170 eur. Treningi stanejo :
karate 29 eur
hip hop 40 eur
glasbena 25 eur + najem inštrumenta 20 eur (trobenta)
žepnina 50 eur
Malenkosti, oprema za šport, nekaj oblačil, pole v naravi, računalnik itd. iz mojega konta, otroka vidim 2x mesečno čez vikend.[/quote]

Žepnina je darilo.
Zakaj tako malo vidiš otroka?

Kako bi se nekdo fin opomogel z precej manj incoma na druzino? V zakonu je na razpolago cela mozeva placa, ob locitvi pa le precej manjsi del tj prezivnina. Kako bi lahko bilo tudi v navajanju primera avtorice npr 600€ vec kot prej recimo 2000 na voljo?? Ker teh 600 gotovo niso dodelili nekomu ki ima samo 600 ali pa 1000 place..

Še malo, pa če bo vse po sreči, bo tudi legaliziran (pravni) splav za moške.

Moški in ženska sta skupaj, moški veliko dela, ženska zabušava doma ali v kakem laganem šihtu, on bi se ukvarjal s hobiji, počel bi svašta, njo pa prime “biološka ura”. In potem se ženski, ki ni imela 10+let problema s kontracepcijo kar naenkrat “zgodi nesreča” in zanosi. O splavu seveda ni govora. In potem moški še več dela, ker plačuje še za otroka, in ko pride domov zmatran, posluša tečno ženo, da ni še nič naredil, če gre s prijatelji na pivo, je kar naenkrat alkoholik, žena pa pričakuje še vedno istega moškega, polnega energije, kot je bil še v študentskih časih, ko ni bilo obveznosti. In potem ga ženska pusti in ga prisili v plačevanje 100, 150, 200, 250,… eur preživnine, za otroka, ki ga nikoli ni hotel, medtem ko ona joka po forumu, kako je težko preživeti otroka z (naprimer) 200eur preživnine (kjer seveda pozabi na to, da je to samo pol zneska za otroka, polovica zneska mora priti pa še od nje).

New Report

Close