Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mamica "neprilagojenega" otroka

Mamica "neprilagojenega" otroka

Pri 10 letih je tovrstno upiranje vecja tezava. Uciteljica to ve, ti se bos pa to se naucila.

Se delno strinjam. Treba je postaviti jasne meje, ker ne glede na to, kaj mu dogaja, je tako vedenje nedopustno. Ampak treba je tudi ugotoviti, zakaj je do tega prišlo. Namesto samo sklece pa suh kruh in voda do 18 leta, bi se jaz začela z njim tudi pogovarjati. Mogoče s špilanjem frajerja skriva neko trpljenje. Tudi to je treba rešiti,sicer noben ukrep ne bo imel dolgoročnega uspeha. Dokler boš glavna ti, ok. Prvo minuto, ko bo na svojem, ga bo začel biksat.
[/quote]

Se strinjam. Ampak meje mora postaviti in vzdrževati tudi učiteljica in to jasne. In jasne in takojšnje morajo biti tudi posledice prestopanja mej. Dokler je glavna učiteljica, je vse OK. Ko pa so glavni ali otroci ali pa starši, je pa štala. In še tako pridni in ubogljivi otroci, ki jasno ločijo kaj je prav in kaj narobe, bodo ob popustljivih učiteljicah razpuščeni.

Ne moreš ti kot starš reševati problema, ki je nastal teden dni ali več nazaj in se otrok sploh ne spomni več, kaj je bilo, če ga takrat, ko je nastal učiteljica ni rešila.


Ne tepeš se s sosedo, pa vendar se otrok neprimerno obnaša v šoli. Zakaj?
Zato, ker vzgoja ni “kopiraj prilepi” ampak deluje malo drugače.

Tvoj otrok je doma center dogajanja, skrbiš zanj kakor najbolje veš in znaš, v šoli je pa zgolj eden med mnogimi! Potem naredi nekaj, da pritegne pozornost, da se svet vrti okoli njega, tako kot je tega navajen doma. Čeprav je kregan, občutek pomembnosti, oboževanosti mu je pomemben, vsi se ukvarjajo z njim.
Tega se on niti ne zaveda le prekopial je odnos (odnos, ne dejanja!) ki ga ima doma s tabo.

Z dopovedovanjem in pogovorom ne boš dosegla nič, začni se drugače obnašat do njega in vključi še očeta v vzgojo, lahko tudi očima 😛
[/quote]

V bistvu se s tem ne strinjam.
Ta otrok se morda res zdi, da bi bil lahko center sveta, ampak ni.
Če bi bil doma res center sveta in čustveno zapolnjen, ne bi iskal pozornosti drugje.

Sem razvajena na 12. potenco, staršem sem bila center vesolja, izpolnjena in zapolnjena, nisem imela potrebe po pozornosti drugih, ker je nisem imela kam dat, je bilo že vse polno.
Sin sicer ni toliko razvajen, kot sem bila jaz, je pa prav tako edinec zasipan s pozornostjo in v tem smislu razvajen, a tudi on ni potreboval pozornosti v šoli, ker je bil zapolnjen z njo doma.

Otrok ni nikoli kriv ! Krivi smo vsi, ki sodelujemo pri njegovi vzgoji tudi šolniki! Ne pozabimo, da otroci v šoli preživijo skoraj polovico svojega aktivnega časa! Torej kdo je zrel za psihološko oceno ??

Če s tem misliš, da učiteljica lahko bolje oceni, se ne strinjam. Tudi jaz preživim s sodelavci več časa kot z možem, pa me on gotovo bolje pozna. Medtem ko učiteljica hkrati dela s 25 otroki, se starši posvetijo samo njemu. Se z njim več pogovarjajo, vejo kaj mu je všeč in kaj ne, kaj ga spravlja v smeh, kaj v jok, kaj v bes, česa se boji. Vejo kaj ga potolaži. Učiteljica vsega tega gotovo ne more vedeti od nekajurnega podajanja podatkov, ko so otroci bolj ali manj samo tihi poslušalci, če pa že kaj govorijo, je to kvečjemu pogovor o učni snovi.

V bistvu se s tem ne strinjam.
Ta otrok se morda res zdi, da bi bil lahko center sveta, ampak ni.
Če bi bil doma res center sveta in čustveno zapolnjen, ne bi iskal pozornosti drugje.

Sem razvajena na 12. potenco, staršem sem bila center vesolja, izpolnjena in zapolnjena, nisem imela potrebe po pozornosti drugih, ker je nisem imela kam dat, je bilo že vse polno.
Sin sicer ni toliko razvajen, kot sem bila jaz, je pa prav tako edinec zasipan s pozornostjo in v tem smislu razvajen, a tudi on ni potreboval pozornosti v šoli, ker je bil zapolnjen z njo doma.
[/quote]
Kaj pomeni “čustveno zapostavljen”?

Svet te mame se vrti okoli otroka, vmes je bila še ločitev, ko sta se starša ukvarjala sama s sabo, otrok je vseeno odraščal in žal ni osvojil pravil, ki veljajo v širši družbi (šola). Doma funkcionira “normalno”. To pomeni, da se mu mama prilagaja, je pozorna do njegovih želja, se pogovarja…itd, kar je za mamo ok(manjka oče, ki ne bi bil toliko razumevajoč/čustven in bi mulcu bolj na trdo, brez milosti dopovedal neke stvari).
V šoli vsega tega razumevanja ni in fant si dovoli stvari, ki si jih naj ne bi, oz so za šolo nedopustne. On v vem ne vidi nič slabega in to je težava. Ne doume, da so določena vedenja v šoli nedopustna, doma jih mama tolerira, ker so njene meje ohlapne, ona je njemu na uslugo. Vse to mali pričakuje tudi od učiteljice in sošolcev kar pa je daleč od normalnega. No go…

Težava je ker fant odrašča brez očeta.

Na teh psiho ocenah, ocenijo da je otrok hiperativen in dobi tablete, ki ga zadrogirajo. V resnici je nekoliko nevzgojen.
Učiteljica ga sigurno lahko tudi utiša, če ji bo prekipelo, sigurno bo neprijetno za malega, a bolje bo, da ga doma mal pribremzajo dokler je še čas….večji del vzgoje so žal že zamudili.


Kaj pomeni “čustveno zapostavljen”?

Svet te mame se vrti okoli otroka, vmes je bila še ločitev, ko sta se starša ukvarjala sama s sabo, otrok je vseeno odraščal in žal ni osvojil pravil, ki veljajo v širši družbi (šola). Doma funkcionira “normalno”. To pomeni, da se mu mama prilagaja, je pozorna do njegovih želja, se pogovarja…itd, kar je za mamo ok(manjka oče, ki ne bi bil toliko razumevajoč/čustven in bi mulcu bolj na trdo, brez milosti dopovedal neke stvari).
V šoli vsega tega razumevanja ni in fant si dovoli stvari, ki si jih naj ne bi, oz so za šolo nedopustne. On v vem ne vidi nič slabega in to je težava. Ne doume, da so določena vedenja v šoli nedopustna, doma jih mama tolerira, ker so njene meje ohlapne, ona je njemu na uslugo. Vse to mali pričakuje tudi od učiteljice in sošolcev kar pa je daleč od normalnega. No go…

Težava je ker fant odrašča brez očeta.
[/quote]

očitno eni res samo čakate na tako temo, da potem drkate na svojo pomembnost. Mali ima očeta, saj se ženska večkrat napisala. Kolikor jaz poznam primere so najhujši otroci od staršev, kjer foter maltretira družinske člane in vse okoli sebe. Pri enostarševskih samo tam, kjer je mati prepozno odvlekla otroke iz pekla. Poznam kar nekaj “pankrtov” kot se je včasih reklo, ki niso poznali očeta, pa so v fajn ljudi zrasli. Normalno, da je bila mati klicana v šolo, če so se stepli. Mali se bo pač moral naučiti, da s pretepanjem ne bo daleč prišel.

očitno eni res samo čakate na tako temo, da potem drkate na svojo pomembnost. Mali ima očeta, saj se ženska večkrat napisala. Kolikor jaz poznam primere so najhujši otroci od staršev, kjer foter maltretira družinske člane in vse okoli sebe. Pri enostarševskih samo tam, kjer je mati prepozno odvlekla otroke iz pekla. Poznam kar nekaj “pankrtov” kot se je včasih reklo, ki niso poznali očeta, pa so v fajn ljudi zrasli. Normalno, da je bila mati klicana v šolo, če so se stepli. Mali se bo pač moral naučiti, da s pretepanjem ne bo daleč prišel.
[/quote]

To, da je foter živ še ne pomeni, da mali ima očeta, da le ta sodeluje pri vzgoji. Lahko bi tudi živeli skupaj pa bi bil odsoten pr vzgoji. Ravno tako so pari kjer oba starša vzgajata “po mamino” posledično otroci odraščajo “brez očeta”.

Maltretiranje otrok/družinskih članov NI vzgoja.
Ne vem zakaj ti to mešaš/enačiš?
Lahko si pa mislim 😛

To, da je foter živ še ne pomeni, da mali ima očeta, da le ta sodeluje pri vzgoji. Lahko bi tudi živeli skupaj pa bi bil odsoten pr vzgoji. Ravno tako so pari kjer oba starša vzgajata “po mamino” posledično otroci odraščajo “brez očeta”.

Maltretiranje otrok/družinskih članov NI vzgoja.
Ne vem zakaj ti to mešaš/enačiš?
Lahko si pa mislim 😛
[/quote]

no pa poglej kolk je zapisov pri temah, kjer bi moški malo focali levo in desno. Nisem si jaz tega izmislila. Ni problem samo odsotnost, glavni problem je nasilnost moških a bi to šlo v betico? In to ni nič vzgoja po mamino, to je klasični princip opevane moške vzgoje. Dedca cel dan ni doma, zvečer pa malo pretepe družinske člane, da bodo vedeli kdo je GAzda, Red in Bog.

no pa poglej kolk je zapisov pri temah, kjer bi moški malo focali levo in desno. Nisem si jaz tega izmislila. Ni problem samo odsotnost, glavni problem je nasilnost moških a bi to šlo v betico? In to ni nič vzgoja po mamino, to je klasični princip opevane moške vzgoje. Dedca cel dan ni doma, zvečer pa malo pretepe družinske člane, da bodo vedeli kdo je GAzda, Red in Bog.
[/quote]
No, poglej ti raje kake bedarije pišeš….

Sem ti lepo napisal, da maltretiranje (psihično/fizično), NI vzgoja ti pa še enkrat isto.
Zakaj že? Imaš težave z razumevanjem prebranega al te kaj druga muči?

Po drugi strani je vzgoja vse, tudi tista neprimerna. Otroci odrastejo in poberejo kar jim je pač na voljo.
A ste pri vas vedno takole mešali jabolka in buče?


No, poglej ti raje kake bedarije pišeš….

Sem ti lepo napisal, da maltretiranje (psihično/fizično), NI vzgoja ti pa še enkrat isto.
Zakaj že? Imaš težave z razumevanjem prebranega al te kaj druga muči?

Po drugi strani je vzgoja vse, tudi tista neprimerna. Otroci odrastejo in poberejo kar jim je pač na voljo.
A ste pri vas vedno takole mešali jabolka in buče?
[/quote]

seveda je vse vzgoja, ne samo tisto, ko si en v glavi zamisli svoje predavanje za mulce, sam pa ravna drugače. Besede mičejo, zgledi vlečejo.

V četrtem razredu ne bi smela imeti nobenih težav s pamžem, ne samo, da nimaš večjih. Upor je, ker mu to dovoliš in ker ti je sprejemljivo, da je to manjša težava. V bistvu bi pa morala upor sanirati sedaj, ko je čas, ker čez pet leti bo tale upor zrasel čez glavo.
Kar se šole tiče, mu postavi ti svoje pogoje. Mora vedeti, da ti zagovarjaš učiteljico, ker je ona v šoli zato, da otroke uči, ne da otroci norijo. Vcepit mu moraš odgovornost do njegovih obveznosti in do soljudi. Če tepe on druge otroke, je to definitivno znak, da si spregledala nekaj v njegovem bistvu, ker na drugi strani je otrok, ki je tepen. Nič ni to samo otroška igra, če večina ostalih normalno sodeluje v sistemu, kakršen pač je. Če fant doživlja tvoj odnos do učiteljice kot nepravi, bo dobil samo še večje veselje, ker čuti, da mu ščitiš hrbet. Da ne pametujem, ti povem, kaj bi storila jaz. Za to, da sem morala v šolo, je že kazen. Najprej pogovor, potem kazen. Brez parlamentiranja. Drugo, preverit razumevanje situacije, v katero je spravil sebe in tebe. Če ne razume, na glas brati ustavo. Treniral bo branje, pa do konca življenja bo znal ustavo na pamet, kar ne bo narobe. Če še ne razume, mu pojasnit, da hodiš v službo, da si ne moreš privoščiti izostankov ter da mu boš najela varuško, ki ga bo spremljala v šolo in čakala pred razredom in vsaki odmor preverila pred celim razredom, če je bil priden. Varuška da bo z njim tudi na obšolskih dejavnostih in bo tudi pri trenerjih pred vsemi ostalimi preverjala, če je bil priden. Da ti je sicer žal, če bo osramočen pred razredom, ampak ti ne moreš dopustiti, da te zaradi njegove nediscipline kličejo na zagovore iz službe. Povej tudi, da varuška stane, zato se bodo zmanjšala sredstva, ki jih imaš na voljo za njegove potrebe. In pa povej, da če ne bo slišalo uho, bo trpela rit. Ustava v eno bo naredila čudeže, verjemi! Če ne bo pomagala, preidita še na zakone. Zicleder in drilanje mu bo pomagalo, če ne pri disciplini, pa vsaj pri tem, da bo lahko pravnik.
[/quote]

Moj podpis!

Kako ste ga kaznovali za tako vedenje?
V šoli in doma?
Ali ima kak rok, da se mora popraviti? Na katerih področjih, kako?

doživiš na lastni koži, kaj se v šolstvu dogaja, kakšne laži, lažnih trikov se poslužujejo, nikoli več ne dvomiš v primer, kot ga
je napisala avtorica. Očitno je napisala še premalo, kot jaz ne morem napisat morije, ki jo doživljam s svojim otrokom.
Šola laže celo strokovnjakom, hočejo vedeti, h kateremu strokovnjaku grem, kdaj grem in se je zgodilo, da je šolski
tim pred menoj obvestil pisno strokovnjake o otroku, ne da bi meni kaj pokazali. Pri vseh strokovnjakih :pedopsihiatru, kliničnem psihologu, specialni pedagoginji, hočejo biti pred menoj in jih pred mojim obiskom pisno seznaniti.
Da razredničarka otroka ne mara, da ji gre na živce vsak otrokov gib, nasmeh, Pisali so kontrolko, trem je vzela 20 min. pred iztekom ure, dvema je vrnila, sinu ne.Pisal je tri in napisala mu je v zvezek, da je pisal 60 min. Sin nima učnih težav, je zelo miren, včasiuh tudi ne, jaz sem samohranilka., zato hočejo glede na ekonomski položaj otroka voditi pod pp.
Niti misliti si ne morete, kako laže ta nesposoben češpljev drevored.

To.pomeni, da je otrok nevzgojen, zakaj pa j lahko vseh ostalih 20+ otrok OK?
Verjetno se otrok doma bolj kot ne zamoti z igricami itd..in to pomeni za mamo priden otrok. V soli pa 5 minut ne more sedet pri miru.

doživiš na lastni koži, kaj se v šolstvu dogaja, kakšne laži, lažnih trikov se poslužujejo, nikoli več ne dvomiš v primer, kot ga
je napisala avtorica. Očitno je napisala še premalo, kot jaz ne morem napisat morije, ki jo doživljam s svojim otrokom.
Šola laže celo strokovnjakom, hočejo vedeti, h kateremu strokovnjaku grem, kdaj grem in se je zgodilo, da je šolski
tim pred menoj obvestil pisno strokovnjake o otroku, ne da bi meni kaj pokazali. Pri vseh strokovnjakih :pedopsihiatru, kliničnem psihologu, specialni pedagoginji, hočejo biti pred menoj in jih pred mojim obiskom pisno seznaniti.
Da razredničarka otroka ne mara, da ji gre na živce vsak otrokov gib, nasmeh, Pisali so kontrolko, trem je vzela 20 min. pred iztekom ure, dvema je vrnila, sinu ne.Pisal je tri in napisala mu je v zvezek, da je pisal 60 min. Sin nima učnih težav, je zelo miren, včasiuh tudi ne, jaz sem samohranilka., zato hočejo glede na ekonomski položaj otroka voditi pod pp.
Niti misliti si ne morete, kako laže ta nesposoben češpljev drevored.
[/quote]

Učitelji in profesorji so zate češpljev drevored?
Zaničuješ jih, vse po vrsti in zaničevanja učiš tudi svojega otroka.Prav.Samo potem ne pričakuj, da bodo učitelji in profesorji spoštovali tebe in tvojega otroka! Spoštovanje je dvosmerna pot!
Če tega še ne veš, pri vsej svoji odraslosti, ti tudi jaz ne morem pomagati!

Ohhhhh, saj ne morem več verjeti, da obstajajo tudi take ženske, ki imajo otroke, pa o osnovnem spoštovanju in odnosih nimajo pojma!

Učitelji in profesorji so zate češpljev drevored?
Zaničuješ jih, vse po vrsti in zaničevanja učiš tudi svojega otroka.Prav.Samo potem ne pričakuj, da bodo učitelji in profesorji spoštovali tebe in tvojega otroka! Spoštovanje je dvosmerna pot!
Če tega še ne veš, pri vsej svoji odraslosti, ti tudi jaz ne morem pomagati!

Ohhhhh, saj ne morem več verjeti, da obstajajo tudi take ženske, ki imajo otroke, pa o osnovnem spoštovanju in odnosih nimajo pojma!
[/quote]

Jaz na začetku vse in vsakogar spoštujem, ravnot tako moj otrok, do njih nimam predsodkov in na splošno si mislim o ljudeh samo dobro.

Ampak, ko ti nekdo konstantno laže, se namerno spravlja nate in na tvojega otroka, tam kjer bi lahko pomagali ne pomaga, tam kjer je pa vse OK, pa išče napake in meče polena pod noge in ko to traja in traja, potem pa takega človeka žal ne morem več spoštovati in o njem govoriti pozitivno.

Kako naj spoštujem učiteljico, ki otroku popravi besedo knjižnica v knjižnjica in vstraja, da ima prav? Učiteljica, ki striktno ne uporablja dvojine, za drugi sklon pa še ni slišala, bo mojega otroka učila slovenščino? Misliš, da bom kar gledala njene strokovne napake in pustila, da otroka uči narobe? Jo hvalila pred njihm?

Imajo tudi učiteljice (ne vse) kar dosti masla na glavi, niso vedno samo otroci krivi.

Učitelji so samo ljudje, vsega kar povedo ne smeš vzeti resno. Kar se pa šolstva tiče, ja no naše je zaspalo tam nekje pred 10 leti in še vedno trdo spi, kot trnjulčica in čaka na princa. Hudobna mačeha štrukeljc pa kuha hudo juho, ki bo zakrpala luknjico v kotlju, luknje pa ne vidi, ker ima premali domet.

Učitelji in profesorji so zate češpljev drevored?
Zaničuješ jih, vse po vrsti in zaničevanja učiš tudi svojega otroka.Prav.Samo potem ne pričakuj, da bodo učitelji in profesorji spoštovali tebe in tvojega otroka! Spoštovanje je dvosmerna pot!
Če tega še ne veš, pri vsej svoji odraslosti, ti tudi jaz ne morem pomagati!

Ohhhhh, saj ne morem več verjeti, da obstajajo tudi take ženske, ki imajo otroke, pa o osnovnem spoštovanju in odnosih nimajo pojma!
[/quote]

Ma tudi ti o marsičem nimaš pojma. Si tako nezrela, da je groza, kar se jasno bere v večini tvojih postov, ki so nekje na nivoju ene najstnice. Jasna ti je teorija, o praksi pa ne veš nič. Pa da ti, ki se imaš za tako pametno, ne veš, da ko ima človek na nekem področju slabo izkušnjo, avtomatsko stvar posploši na vse, kar to področje zajema? Velikokrat ljudje rečejo zdravniki so pra*ci, odvetniki so lopovi, trgovke so lene in tako dalje, pa čeprav vejo, da niso vsi enaki in so pač z enim od njih doživeli slabo izkušnjo. A ti je treba res razložit osnovne pojme človekovega razmišljanja in izražanja kot petletnemu otroku, da boš kaj razumela? Najprej si omisli kakega otroka, pa sprobaj v praksi, kaj to pomeni in šele potem pametuj, ko boš imela na lastni koži priložnost videti kako je, ko ti nekdo o tvojem otroku dopoveduje nekaj, za kar imaš jasne dokaze da ne drži.

Jaz na začetku vse in vsakogar spoštujem, ravnot tako moj otrok, do njih nimam predsodkov in na splošno si mislim o ljudeh samo dobro.

Ampak, ko ti nekdo konstantno laže, se namerno spravlja nate in na tvojega otroka, tam kjer bi lahko pomagali ne pomaga, tam kjer je pa vse OK, pa išče napake in meče polena pod noge in ko to traja in traja, potem pa takega človeka žal ne morem več spoštovati in o njem govoriti pozitivno.

Kako naj spoštujem učiteljico, ki otroku popravi besedo knjižnica v knjižnjica in vstraja, da ima prav? Učiteljica, ki striktno ne uporablja dvojine, za drugi sklon pa še ni slišala, bo mojega otroka učila slovenščino? Misliš, da bom kar gledala njene strokovne napake in pustila, da otroka uči narobe? Jo hvalila pred njihm?

Imajo tudi učiteljice (ne vse) kar dosti masla na glavi, niso vedno samo otroci krivi.
[/quote]

Vidiš, ne razumeš, res ne. Krivice so in bodo, pripravljenost na njih je proces skozi življenje. Otroku daješ vzgled, da se skozi odraslo obdobje ne bo znal soočat s krivico drugače kot z agresijo in neprimernim odnosom. Uči ga biti boljši, ne še slabši od tega, ki dela krivico, ker sicer oba pristaneta v lijaku, ki gre samo dol. Skozi luknjo bo padel pa samo tisti, ki je tenki, oni ta močni se bo pa obdržal. Kdo misliš, da je v tem primeru močnejši? Pametnejši ali pametovalski?

Meni se tvoj sin ne zdi nič posebnega da bi ga sedaj mela za bolnika. Dela tisto kar dela večina otrok teh let. Pač danes jih delamo za robote

Vidiš, ne razumeš, res ne. Krivice so in bodo, pripravljenost na njih je proces skozi življenje. Otroku daješ vzgled, da se skozi odraslo obdobje ne bo znal soočat s krivico drugače kot z agresijo in neprimernim odnosom. Uči ga biti boljši, ne še slabši od tega, ki dela krivico, ker sicer oba pristaneta v lijaku, ki gre samo dol. Skozi luknjo bo padel pa samo tisti, ki je tenki, oni ta močni se bo pa obdržal. Kdo misliš, da je v tem primeru močnejši? Pametnejši ali pametovalski?
[/quote]

Se pravi po tvoje, se je treba ukloniti in mirno sprejeti vse krivice. Tako po krščansko, nastaviti še drugo lice? Ker je učiteljica močnejša od otroka?

Po tvoje se moram potem strinjati z učiteljico, da se piše knjižnjica, ali kako? Ne smem popraviti njenih napak, ampak sprejeti, da se bo moj otrok naučil narobe?

Ne razumem, res ne.

In zakaj misliš, da s krivico soočamo z agresijo? Od kje ti to?

Če bi bile učiteljice na mestu, do krivic, sploh storjenih namerno, ne bi prihajalo. In če bi bile pametne, bi priznale napako, jo popravile ter se po možnosti še opravičile otrokom. To je življenjsko. Ker vsi delamo napake, če se morajo otroci zanje opravičevati, ne vem, zakaj se ne bi še učiteljice.

nisem brala drugih in debate pred mano, bi ti pa rada povedala, da je tvoj otrok v ključnih letih, ko je treba naredit red, ga prizemljit in v resnici ugotovit, kaj je na teh informacijah, ki jih dobivaš iz šole, ki se meni sicer zdijo pretiran odziv na to kar pišeš, ampak mi ne vemo cele zgodbe, ane?

Ni tvoja naloga da sediš v šoli poleg njega in delaš “red”, to je naloga učitelja … ti pa moraš ugotovit, kaj se v resnici dogaja. Jaz bi na tvojem mestu stopila v stik s starši sošolcev, ker edino tako boš dobila realno sliko o dagajanju v razredu med poukom. Potem pa naprej, korak po korak, skupaj z otrokom. Ne vem kako je z očetom, ampak v teh letih in od tu naprej je moška vloga pri sinovih zelo pomembna.

In ne pusti se izsiljevat s floskulami o ugledu šole, to je njihova, ne tvoja skrb. Tvoja skrb je tvoj otrok, da je sposoben upoštevat red in navodila in da je spoštljiv do sošolcev in učiteljev, ter vseh soljudi.

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Ma tudi ti o marsičem nimaš pojma. Si tako nezrela, da je groza, kar se jasno bere v večini tvojih postov, ki so nekje na nivoju ene najstnice. Jasna ti je teorija, o praksi pa ne veš nič. Pa da ti, ki se imaš za tako pametno, ne veš, da ko ima človek na nekem področju slabo izkušnjo, avtomatsko stvar posploši na vse, kar to področje zajema? Velikokrat ljudje rečejo zdravniki so pra*ci, odvetniki so lopovi, trgovke so lene in tako dalje, pa čeprav vejo, da niso vsi enaki in so pač z enim od njih doživeli slabo izkušnjo. A ti je treba res razložit osnovne pojme človekovega razmišljanja in izražanja kot petletnemu otroku, da boš kaj razumela? Najprej si omisli kakega otroka, pa sprobaj v praksi, kaj to pomeni in šele potem pametuj, ko boš imela na lastni koži priložnost videti kako je, ko ti nekdo o tvojem otroku dopoveduje nekaj, za kar imaš jasne dokaze da ne drži.
[/quote]

Tvoje mnenje me sploh ne gane!
Še enkrat bom napisala, še zate :
Otroci so ogledalo okolja, v katerem živijo.
Žrebiček v šoli tako kopitlja, kot se je naučil doma.
Petnajstmesečni otrok dela tisto, kar mu starši dovolijo.Devetletni otrok tudi.
In navadno za problematičnimi otroki stojijo problematični starši, ki mislijo, da imajo doma kralja ali kraljično.

New Report

Close